*

Αποστολέας Θέμα: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?  (Αναγνώστηκε 5428 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Litsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:48:12 μμ »
αν γνωριζετε παρακαλω ανημερωστε με για την διαδικασια γιατι ειναι η πρωτη μου φορα. πηρα τηλ στο υπουργειο σημερα κ μου παν οτι θα βγουν τα αποτελεσματα ή παρασκευη 'η δευτερα γιατι δεν εχουν απαντησει ουτε οι μισεσ ακομη, δλδ τισ τηλεφωνουν κ κεινεσ απαντανε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:12:30 »

Αποσυνδεδεμένος rozy4

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3907
  • Η ζωή είναι ωραία φιλαράκο
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:53:39 μμ »
Θα ανακοινωθούν στην ιστοσελίδα του υπουργείου παιδείας αλλά θα βουίξουν και τα εκπαιδευτικά φόρουμ.
Καλά νέα να έχεις!
 :)



Αποσυνδεδεμένος pasxalisΠΕ02

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 190
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 10:54:58 μμ »
αν γνωριζετε παρακαλω ανημερωστε με για την διαδικασια γιατι ειναι η πρωτη μου φορα. πηρα τηλ στο υπουργειο σημερα κ μου παν οτι θα βγουν τα αποτελεσματα ή παρασκευη 'η δευτερα γιατι δεν εχουν απαντησει ουτε οι μισεσ ακομη, δλδ τισ τηλεφωνουν κ κεινεσ απαντανε?
Η κάθε δευτεροβάθμια ή πρωτοβάθμια  των νομών στέλνουν τα κενά τους στο Υπουργείο κι από κει κι έπειτα αποφασίζεται πόσα από αυτά τα κενά θα καλυφθούν στη δεδομένη φάση κλήσης των αναπληρωτών. Η ανακοίνωση των αναπληρωτών που διορίζονται γίνεται στην ιστοσελίδα του Υπουργείου αλλά και στις ιστοσελίδες που ασχολούνται με εκπαιδευτικά θέματα, π.χ alfavita.

Αποσυνδεδεμένος bk

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 187
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 01, 2010, 11:03:01 μμ »
επειδη μιλαμε για το συγκεκριμενο υπουργειο δεν υπαρχουν κανονες,αλλα μονο εξαιρεσεις.την πρωτη φορα που δουλεψα αναπληρωτρια,σε ολους εστελναν sms(Παρασκευη βραδυ )εγω το εμαθα την επομενη απο τους πινακες που αναρτηθηκαν.Καταλαβαινεις τη φρικη που εφαγα.Τη δευτερη φορα ,ολοι το μαθαμε απο πινακες που αναρτηθηκαν ,μια φιλη μου την πηραν τηλ.Βγαλε λοιπον τα συμπερασματα σου.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:12:30 »

Αποσυνδεδεμένος baboulino

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 12:15:27 πμ »
επειδη μιλαμε για το συγκεκριμενο υπουργειο δεν υπαρχουν κανονες,αλλα μονο εξαιρεσεις.την πρωτη φορα που δουλεψα αναπληρωτρια,σε ολους εστελναν sms(Παρασκευη βραδυ )εγω το εμαθα την επομενη απο τους πινακες που αναρτηθηκαν.Καταλαβαινεις τη φρικη που εφαγα.Τη δευτερη φορα ,ολοι το μαθαμε απο πινακες που αναρτηθηκαν ,μια φιλη μου την πηραν τηλ.Βγαλε λοιπον τα συμπερασματα σου.

αυτό με τα μηνύματα έγινε μόνο μια φορά και δεν θα ξαναγινόταν...όσο για το τηλεφωνικό...δεν υπάρχει κάτι άλλο θα έπαιξε.
εσύ να κοιτάς τη σελίδα του υπουργείου και τα εκπαιδευτικά φόρουμ

Αποσυνδεδεμένος sonias

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 164
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 12:26:25 πμ »
sorry κορίτσια με αυτό που θα πω αλλά μου ρθε αυθόρμητα στο μυαλό και το λέω με καλή διάθεση
έτσι όπως λειτουργούν στο υπουργείο θα σου στείλουν ταχυδρομικό περιστέρι...

Αποσυνδεδεμένος Litsa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 10:36:13 πμ »
eyxaristw poly oles sas! alla moy kane entypwsi poy afisan apo to ypoyrgeio na ennoeithei oti tha mas paroyn thlefwno k kremomai apo to kinito! ti na pw einai oti na nai oloi toys!

Αποσυνδεδεμένος alexis2

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 10:46:30 πμ »
εγώ όταν πήγα; ωρομίσθια με πήραν τηλέφωνο.την επόμενη χρονια αναπληρώτρια το είδα στο ίντερνετ.επί εποχής Στυλιανίδη ήρθε μήνυμα στο κινητό στις 28 Αυγούστου το μεσημέρι και ανακοινώθηκαν και στο ίντερνετ.με πήραν τηλέφωνο και από τη δευτεροβάθμια για να μου πουν.πέρυσι στο ίντερνετ 1 Σεπτέμβρη. φέτος ένας θεός ξέρει πως και πότε.

Αποσυνδεδεμένος atherina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 01:02:28 μμ »
επισημα ενημερωνομαστε απ΄το ιντερνετ. τα μηνυματα σταλθηκαν μονο προπερσι απ'το υπουργειο γι'αυτο τα πηραμε ολοι.τα τηλεφωνηματα ομως εξαρτωνται από τις πρωτοβαθμιες οποτε αν η πρωτοβαθμια του νομου που θα εισαι ενημερωνει τηλεφωνικα θα σε παρουν αλλα αν δεν ενημερωνει καλο ειναι να ελεγχεις στο ιντερνετ

Αποσυνδεδεμένος Alex.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 10:43:36 μμ »
Μήπως γνωρίζετε επίσης πως γίνεται αυτή η διαδικασία, δηλαδή, απ τη στιγμή που μαθαίνεις οτι σε πήρανε πόσο καιρό έχεις να 'παρουσιαστείς' για τη θέση; Είμαι εξωτερικό και θα ήθελα να ξέρω αν προλαβαίνω να γυρίσω έγκαιρα σε περίπτωση που. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος setherial

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 225
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 10:57:48 μμ »
Λογικά τρεις μέρες θα τις δώσουν.

Αποσυνδεδεμένος lia*

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 11:08:47 πμ »
Συνήθως δίνουν τρεις μέρες, όμως ανάλογα με τη μέρα που θα παρουσιαστείς, θα πάρεις και τα αντίστοιχα μόρια. Δηλαδή, άλλα μόρια θα πάρει κάποιος που θα πάει την πρώτη μέρα, άλλα αυτός που θα πάει την δεύτερη και άλλα αυτός που θα πάει την τρίτη. Όσο πιο αργά τόσο λιγότερα. Φυσικά αυτό δεν το γνωρίζουν όλοι. Είμαι και εγώ απο αυτούς που την "πάτησαν" την πρώτη χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος fan_

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 319
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ60!!!
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 11:16:20 πμ »
Συνήθως δίνουν τρεις μέρες, όμως ανάλογα με τη μέρα που θα παρουσιαστείς, θα πάρεις και τα αντίστοιχα μόρια. Δηλαδή, άλλα μόρια θα πάρει κάποιος που θα πάει την πρώτη μέρα, άλλα αυτός που θα πάει την δεύτερη και άλλα αυτός που θα πάει την τρίτη. Όσο πιο αργά τόσο λιγότερα. Φυσικά αυτό δεν το γνωρίζουν όλοι. Είμαι και εγώ απο αυτούς που την "πάτησαν" την πρώτη χρονιά.

Αυτό δεν είναι απόλυτο, στην α'βαθμια που ήμουν 2 χρόνια υπογράφαμε όλοι την 1η ημέρα ανάληψης υπηρεσίας άσχετα με το πότε είχε παρουσιαστεί ο καθένας

Αποσυνδεδεμένος lia*

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 84
  • dum spiro spero
    • Προφίλ
Απ: γνωριζετε με ποιο τροπο καλουν τουσ αναπληρωτεσ?
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 11:23:49 πμ »
Στην πρωτοβάθμια που ήμουν εγώ αυτό δεν το έκαναν. Σε έβαζαν να υπογράψεις τη μέρα που πήγαινες και όχι την πρώτη. Επειδή λοιπόν, απο πρωτοβάθμια σε πρωτοβάθμια έχει διαφορά και η καθεμιά κάνει ό,τι θέλει, καλό είναι να πάμε την πρώτη μέρα για να είμαστε σίγουρες. Πάντως αυτό είναι αδικία που συμβαίνει και δεν ξέρω γιατί επιτρέπουν να γίνεται.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162166
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 747
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.088 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.