*

Αποστολέας Θέμα: Παράτυπες αποσπάσεις  (Αναγνώστηκε 2666 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Παράτυπες αποσπάσεις
« στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 12:15:55 μμ »
Χτες είδα ότι δεν πήρα για άλλη μια φορά απόσπαση. Κι ενώ ξέρω ότι υπάρχουν κενά και δηλώνω ΠΥΣΔΕ, Ολοήμερα, Φορείς, δεν παίρνω τίποτα (δεν μπα να είσαι έγγαμη). Το περίεργο (και μεγάλη κοροϊδία της παρούσας κυβέρνησης) είναι ότι άτομα τα οποία πήραν απόσπαση στην Α΄φάση πήραν απόσπαση και στη Β΄φάση. Πώς γίνεται αυτό; Ξέρω συγκεκριμένο άτομο που πήρε δύο φορές απόσπαση σε Διεύθυνση χωρίς να έχει κάνει ανάκληση. Τι συμβαίνει; Πιθανότατα θέλουν να βάλουν δικά τους άτομα, να λένε ότι υπάρχουν πχ 20 άτομα στη Διεύθυνση και κάποιοι να είναι φιλαράκια με το γραμματέα του ΠΥΣΔΕ, με τον Περιφερειακό, ή δεν ξέρω κι εγώ με ποιον άλλο... Για μένα τελείωσαν οι εκλογές- δεν ξαναψηφίζω ποτέ άτομο. Να προσέχετε εσείς της εφορευτικής, γιατί τα φακελάκια μου θα έχουν πλέον κακάκια από τα ζωάκια μου που θα αφήσω πίσω μου με τον άντρα μου (δεν μπορώ να ενοικιάσω σπίτι με κήπο με τις περικοπές...)κλπ, κλπ,.
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παράτυπες αποσπάσεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:35:26 »

Αποσυνδεδεμένος vasilis1971

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 69
  • Φύλο: Άντρας
  • ΝΟΚΙΑ FOR EVER!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Παράτυπες αποσπάσεις
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 06:13:46 μμ »
Πρέπει να ψηφίζουμε νέα πρόσωπα άφθαρτα που θα υπηρετούν το γράμμα του νόμου  και  όχι το γράμμα από το *κονέ*

Αποσυνδεδεμένος chrysalis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Παράτυπες αποσπάσεις
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 06:19:31 μμ »
Δε διαφωνώ, αλλά ίσως φταίει το κλίμα εδώ στην Ελλάδα και όλοι τελικά διαφθείρονται (ίσως αν ασχοληθώ ποτέ με την πολιτική να "χαλάσω" κι εγώ και ν α πάψει ο άντρας μου να με φωνάζει "Κούρκουλο"). Τεσπα, κανείς εδώ μέσα δεν εντυπωσιάστηκε που ονόματα ατόμων παρουσιάζονται και στις δύο φάσεις αποσπάσεων; :(
"In Greece wise men speak and fools decide."-George Santayana

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ0404

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 695
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Ask Kosh
    • Προφίλ
Απ: Παράτυπες αποσπάσεις
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 06:24:26 μμ »
Άσε, κι εγώ ξέρω γνωστό που πήρε απόσπαση στη β φάση σε γραφείο χωρίς να έχει κάνει αίτηση επανεξέτασης (είχε ζητήσει μόνο στην α φάση) ή νέα αίτηση. Ο άνθρωπος τα'χει πάρει γιατί είχε αποφασίσει απο 30/6 που βγήκαν οι πρώτες αποσπάσεις σε γραφεία ότι δε θέλει να ασχοληθεί άλλο και είχε προγραμματίσει τη ζωή του και να είναι και πάλι κανονικά στη θέση του! Απ'όσο ξέρω αρνείται να πάει τώρα στο γραφείο...
Εφτά ο τόκος πέντε το φτιασίδι,
σαράντα με το λάδι και το ξύδι
κι αυτός που πίστευε και καρτερούσε,
βουβός φαρμακωμένος στέκει και θωρεί
τη λευτεριά που βγαίνει στο σφυρί.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Παράτυπες αποσπάσεις
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:35:26 »

Αποσυνδεδεμένος AlexandeR

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Παράτυπες αποσπάσεις
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 11:38:00 μμ »
Να προσέχετε εσείς της εφορευτικής, γιατί τα φακελάκια μου θα έχουν πλέον κακάκια από τα ζωάκια μου που θα αφήσω πίσω μου με τον άντρα μου (δεν μπορώ να ενοικιάσω σπίτι με κήπο με τις περικοπές...)κλπ, κλπ,.

Βρωμιάραααα! Ουστ!  ;D ;D ;D
Another Brick In The Wall

Αποσυνδεδεμένος pthess

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 18
  • Φύλο: Άντρας
  • Παιδεία, όχι εκπαίδευση!
    • Προφίλ
Απ: Παράτυπες αποσπάσεις
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 01:56:54 μμ »
Συνάδελφοι, το ΚΥΣΔΕ υπερβαίνοντας τις αρμοδιότητές του απόσπασε και τοποθέτησε εκπαιδευτικούς όλων των ειδικοτήτων σε ΣΜΕΑΕ, εκτός μορίων και εκτός των κριτηρίων που προβλέπει ο Νόμος για τις τοποθετήσεις σε ειδικά σχολεία, "κατά προτεραιότητα".
Η δε εγκύκλιος αποσπάσεων του Υπουργείου ήταν σαφής, μιλούσε για αποσπάσεις σε ΣΜΕΑ μόνο για αυτούς που έχουν οργανική στο οικείο ΠΥΣΔΕ ή πήραν ήδη απόσπαση σε αυτό.
Δεν υπήρξε εγκύκλιος στο διαδίκτυο (γιατί;), παρά μόνον ένα e-mail που εστάλη από τη Δ/νση Ειδικής Αγωγής στις 6/9 σε διευθύνσεις και περιφέρειες με καταληκτική ημερομηνία την 9/9, το οποίο φυσικά ελάχιστοι (ποιοι;) αντιλήφθηκαν!
Η πράξη του ΚΥΣΔΕ είναι η 21η/23-09-2011 και ο Αρ. Πρωτ. της απόφασης της Δ/νσης προσωπικού είναι 112854/Δ2/29-09-2011. Όσοι έχετε προϋπηρεσία ή τίτλους σπουδών στην ειδική αγωγή και δεν πήρατε απόσπαση σε ΣΜΕΑΕ σας αφορά, ας αντιδράσουμε με ενστάσεις.
Οι Νόμοι -απ' όσο ξέρω- που διέπουν τις τοποθετήσεις σε ΣΜΕΑΕ είναι: Ν. 1566/30/09/85, Άρθρο 35, Παρ. 12 και Ν. 3699/02/10/08, Αρθρο 20, Παρ. 1.3.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2011, 10:13:41 μμ από pthess »

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 352
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 335
Σύνολο: 335

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.