*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 847977 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1988 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 08:33:59 μμ »
maraki,
για να σου φτιαξω κι αλλο τη μερα σου λεω κ το εξης: τηλεφωνησα σημερα στην α' βαθμια κ μου ειπαν οτι, εχοντας μιλησει με υπουργειο, να μην περιμενουμε ουτε Χριστουγεννα τον 1ο μισθο ως ΕΣΠΙΤΕΣ...
εχω μετανιωσει παρα πολυ που αφησα τη δουλεια μου στο φροντιστηριο για ν' αναλαβω 24 ωρες στο σχολειο χωρις να πληρωνομαι.
εχω απελπιστει...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:33:43 »

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1989 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 09:59:55 μμ »
θα πηδηχτω απο το παραθυρο.... με πηραν στους 431 ξερετε τους εσπιτες που ακομα δεν ξερουμε τι θα κανουν με τους μισθους??  :-\ αφου λοιπον με τοποθετησαν σε δυο πρωινα σχολεια πηρα τις 12 ωρες στο καθενα 2.5 μερες στο καθενα καθε τεταρη πηγαινω απο το ενα στο αλλο σχολειο κανω 4 5ωρα την βδομαδα για να βγει το προγραμμα και σχολαω στις 2 καθε μερα σημερα τι μου ανακοινωσαν? με φευγουν απο το ενα σχολειο χωρις καποια εξηγηση και με βαζουν στο αλλο να κανω πρωινο και ολοημερο. που σημαινει οτι εκτος τα 5ωρα θα κανω και 3ωρα του ολοημερου συνολο 8ωρα γιατι το προγραμμα του πρωινου δεν το αλλαζουν, πρεπει να αλλαξω οτιδηποτε εκανα το απογευμα και στο ολοημερο οπως με ενημερωσε η υπευθυνη θα κανω μαθηματικα και γλωσσα και μετα αυτη θα τα ελεγχει και οχι αγγλικα γιατι αλλιως δεν θα προλαβαινει αυτη να τους τα κανει ολα. και κατα τα αλλα αφιερωσα τεσσερα χρονια σε σπουδες, τρια χρονια μεταπτυχιακο και ετοιμαζομαι για δευτερο μεταπτυχιακο για να κανω γλωσσα και μαθηματικα και να κανω δημιουργικη απασχοληση στο ολοημερο.  >:(  >:(  >:(


καλα κ γιατι δεν μπορεις απλα να αρνηθεις να το κανεις? τι μπορουν δλδ. να κανουν? αυτοι ειναι λαθος..οχι εσυ..

εννοω για την απασχοληση σου στο ολοημερο για θεματα εκτος της ειδικοτητας σου

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1990 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 10:35:59 μμ »
ασχετο, για τα ΠΕΚ εχετε ενημερωθει?
εγω σκεφτομαι πολυ σοβαρα να μην παω κ ας μου κανουν ο,τι θελουν
σιγα μην τρεχω ωρες εκτος ωραριου κ μαλιστα για μια δουλεια για την οποια ακομη δεν εω υπογραψει συμβαση κ δεν ξερω κ ποτε θα πληρωθω.

Αποσυνδεδεμένος maraki_1981

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1991 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 11:28:30 μμ »
δυστυχως και αυτο ειναι καταντια και πρωτα πρωτα για εμενα θεωρω οτι αν δημιουργησω καποιο θεμα η αρνηθω υποχρεωσεις που δεν ειναι αρμοδιοτητα μου του χρονου θα με στειλουν σε κανενα χωριο που εχει 11 μηνες χιονι. οσο για τον λογο της μετακινησης μου ρωτησα τον διευθυντη γιατι εγινε και δεν μου εδωσε καποια απαντηση εκτος απο οτι τωρα θα εισαι ολη δικη μας. για πεκ δεν το συζηταω οτι δεν παω και οποιος θελει ας με διωξει... στο κατω κατω δεν θεωρω οτι χρειαζομαι επιμορφωση για να διαχειριστω μια ταξη με εικοσιπεντε πιτσιρικια απο ατομα που μπορει να μην εχουν μπει ποτε σε τετοια ταξη και με τις συνθηκες που εχω εγω να αντιμετωπισω την στιγμη που εχω τοσα χρονια εμπειρια σε δημοσιο κ ιδιωτικο τομεα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:33:43 »

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1992 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 12:14:33 πμ »
Συγγνωμη, ΠΕΚ σε ωρες εκτος σχολικου ωραριου ουτε κι εγω παω και δεν μπορουν λογικα να μας κανουν και τιποτα, αφου ΕΙΝΑΙ εκτος ωραριου και αρα παρανομο! :-\ Τι συνεπειες να εχουμε, εμεις δεσμευομαστε τωρα για εως 24 ωρες μαθημα, αυτο ειναι ολο, δεν ειμαστε στη διαθεση τους 24/7,αποκλειεται να υπαρχει κανονισμος που να το λεει αυτο!

As you say, maraki...δε νομιζω οτι μας χρειαζεται αυτου του ειδους η επιμορφωση, ξερουμε τη δουλεια μας πολυ καλυτερα απο τους ταχα ' επιμορφωτες',ελεος δηλαδη, με τοσα χρονια εμπειρια!

Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1993 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 12:50:14 πμ »
Συγγνωμη, ΠΕΚ σε ωρες εκτος σχολικου ωραριου ουτε κι εγω παω και δεν μπορουν λογικα να μας κανουν και τιποτα, αφου ΕΙΝΑΙ εκτος ωραριου και αρα παρανομο! :-\ Τι συνεπειες να εχουμε, εμεις δεσμευομαστε τωρα για εως 24 ωρες μαθημα, αυτο ειναι ολο, δεν ειμαστε στη διαθεση τους 24/7,αποκλειεται να υπαρχει κανονισμος που να το λεει αυτο!

As you say, maraki...δε νομιζω οτι μας χρειαζεται αυτου του ειδους η επιμορφωση, ξερουμε τη δουλεια μας πολυ καλυτερα απο τους ταχα ' επιμορφωτες',ελεος δηλαδη, με τοσα χρονια εμπειρια!



αν δεν κανω λαθος αυτα τα πεκ θα τα περασετε υποχρεωτικα οταν διοριστειτε. απλα νομιζω οτι αν εχεις παει ως αναπληρωτης καποια χρονια στα πεκ απαλλασεστε απο κπς παρακολουθησεις των πεκ μετα τον διορισμο.

ας μας πει κ καποιος διορισμενος ομως μην σας παραπληροφορω.


παντως maraki γιατι δεν το κυνηγας λιγο περισσοτερο για το ολοημερο? κανε μια ερωτηση στην πρωτοβαθμια αν εχουν το δικαιωμα να στο κανουν αυτο. μην το αφησεις. σκεψου το κ απο την αλλη, θα ηθελες να ξερεις οτι υπαρχει κενο αγγλικων στο ολοημερο κ αντι να παρουν μια συναδελφο βαζουν την δασκαλα να το κανει για να συμπληρωσει ωραριο. ας μην επιτρεψουμε να παγιωθουν, εθιμοτυπικα, τετοιες καταστασεις.

συγγνωμη αν μπλεκομαι λιγο παραπανω στα χωραφια σου :-[

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1994 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 02:14:57 πμ »
Για τους διορισμενους το ξερω οτι περνουν ΠΕΚ, αλλα απο οσο εχω δει τα περνουν σε ωρες σχολειου, πληρωνονται κανονικα ενω ειναι στα ΠΕΚ και στο μεταξυ καλουνται αναπληρωτες/ωρομισθιοι να καλυψουν τις ωρες τους, αν δε γινεται να το κανουν οι ηδη υπαρχοντες διορισμενοι συναδελφοι.

Να τρεχουμε ΠΕΚ ως αναπληρωτες, εκτος ωραριου σχολειου...με τιποτα, ομως!:/

maraki, η evi εχει ενα δικιο, μην το αφηνεις ετσι, επικοινωνησε με τη διευθυνση στην οποια ανηκεις... κακο δε θα κανει. Αν τα σχολεια το εχουν κανονισει αυτο μεταξυ τους, δε, καλα θα κανεις να το πεις  στην πρωτοβαθμια, καθως τετοιες ενδοσχολικες  'αλχημειες' απαγορευονται!
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1995 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 07:51:13 πμ »
μπορουμε να παμε σε ΠΕΚ και οι αναπληρωτες? ???

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1996 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 10:24:11 πμ »
θα πηδηχτω απο το παραθυρο.... με πηραν στους 431 ξερετε τους εσπιτες που ακομα δεν ξερουμε τι θα κανουν με τους μισθους??  :-\ αφου λοιπον με τοποθετησαν σε δυο πρωινα σχολεια πηρα τις 12 ωρες στο καθενα 2.5 μερες στο καθενα καθε τεταρη πηγαινω απο το ενα στο αλλο σχολειο κανω 4 5ωρα την βδομαδα για να βγει το προγραμμα και σχολαω στις 2 καθε μερα σημερα τι μου ανακοινωσαν? με φευγουν απο το ενα σχολειο χωρις καποια εξηγηση και με βαζουν στο αλλο να κανω πρωινο και ολοημερο. που σημαινει οτι εκτος τα 5ωρα θα κανω και 3ωρα του ολοημερου συνολο 8ωρα γιατι το προγραμμα του πρωινου δεν το αλλαζουν, πρεπει να αλλαξω οτιδηποτε εκανα το απογευμα και στο ολοημερο οπως με ενημερωσε η υπευθυνη θα κανω μαθηματικα και γλωσσα και μετα αυτη θα τα ελεγχει και οχι αγγλικα γιατι αλλιως δεν θα προλαβαινει αυτη να τους τα κανει ολα. και κατα τα αλλα αφιερωσα τεσσερα χρονια σε σπουδες, τρια χρονια μεταπτυχιακο και ετοιμαζομαι για δευτερο μεταπτυχιακο για να κανω γλωσσα και μαθηματικα και να κανω δημιουργικη απασχοληση στο ολοημερο.  >:(  >:(  >:(

και εγω 12ωρο πρωινο και 12ωρο ολοήμερο έχω.....μην τρελαίνεσαι....όσο για μισθό....ας υπογράψουμε πρώτα και βλέπουμε..................ούτε σύμβαση για να κάνω διακοπή από οαεδ...........

Αποσυνδεδεμένος maraki_1981

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1997 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 11:24:31 πμ »
αυτο που με τρελανε ειναι οτι ενω εχω ξεκινησει με αλλαζουν ξαφνικα χωρις λογο και προεκλογικα... εγω εχω υπογραψει και οαεδ και ολα

Αποσυνδεδεμένος renaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1998 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 12:50:40 μμ »
καλημερα!κανενα νεο για τους αμω εχουμε?ετσι απο περιεργια... ;Dσε ποιο τηλ παιρνουμε για να ρωτησουμε στο υπουργειο?

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1999 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 02:02:27 μμ »
καλημερα!κανενα νεο για τους αμω εχουμε?ετσι απο περιεργια... ;Dσε ποιο τηλ παιρνουμε για να ρωτησουμε στο υπουργειο?

Πάρε τηλ στα 210-3443327, 210-3443304, 210-3442281 (πρωτοβάθμια υπουργείου)
210-3443117, 2103443084 (δευτεροβάθμια υπουργείου)
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος renaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2000 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 02:17:19 μμ »
μολις πηρα τηλ και μου ειπαν οτι δεν γνωριζουν,ειναι αποφαση της πολιτικης υγεσιας και μπορει να παρουν την δευτερα αλλα μπορει και σε 10 μερες.δλδ ζησε μαη μου...

Αποσυνδεδεμένος A06

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 396
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #2001 στις: Νοέμβριος 05, 2010, 02:21:41 μμ »
Γιατι βρε παιδιά, υπάρχουν κενά???Τόσους πήραν ΑΚΩ...και ακόμα υπάρχουν κενα!!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161772
  • Σύνολο θεμάτων: 19234
  • Σε σύνδεση σήμερα: 463
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 387
Σύνολο: 392

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.