*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850317 φορές)

0 μέλη και 21 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #518 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:58:43 πμ »
Λοιπον πηρα σημερα πρωι πρωι στην α/βαθμια να ρωτησω τι δικαιολογητικα πρεπει να εχουμε μαζι μας για να παω, μου λεει η κοπελα που απαντησε το τηλεφωνο, αφου μου την ειπε πρωτα γιατι παιρνουμε συνεχεια και δεν τους αφηνουμε να κανουν τη δουλεια τους, να μην παω ακομα γιατι δεν εχουν γινει οι τοποθετησεις των αποσπασμενων, να ξανακαλεσω μετα τις 12 και βλεπουμε. και το πιο ωραιο ηταν οταν μου ειπε οτι θα πρεπει να κοιταξουν και το ωραριο μας. τη ρωτησα τι εννοουσε και μου ειπε το ποσες ωρες θα εχει ο καθενας. πολυ λογικα τοτε της ειπα οτι ειμαστε πληρους και μου ειπε οτι κανω λαθος. "εσυ κανεις λαθος καλη μου" της λεω "γιατι εγω μειωμενου δεν εβαλα στην αιτηση" και μου απαντησε οτι τοτε καποιο λαθος εχει γινει και θα πρεπει να το κοιταξουν!
αυτα τα ωραια...καλη μας αρχη!
Ωραίοι είναι! Δηλαδή η τύπισσα εννοεί ότι καλούν ανακατεμένα ΑΜΩ και ΑΚΩ; :o Θα μας τρελάνουν! Μ'αυτήν τη λογική, όποιος έβαλε ΑΜΩ....κάηκε!
Πάντως, για καλύτερη ενημέρωση (και συμπεριφορά ;)) πάρε τηλ το Υπουργείο. Εκεί ξέρουν. Οι Διευθύνσεις δεν ξέρουν τι τους γίνεται.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:25:05 »

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #519 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:18:22 πμ »
Εγώ μόλις πήρα στη δικιά μου Διεύθυνση και με είπαν ότι είναι στάνταρ κανονικό ωράριο, δλδ 24 ώρες και κατά κύριο λόγο για τα πιλοτικά.

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #520 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:41:13 μμ »
παιδια ειναι μονο για Αβαθμια ετσι δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #521 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:48:27 μμ »
ναι

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:25:05 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #522 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:54:26 μμ »
απο δευτεροβαθμια ξερετε αν θα παρει και ποτε?
επισης , η φετεινη προυπηρεσια προστιθεται στην παλια μας προυπηρεσια, ή όχι? δεν εχω καταλαβει?
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:04:43 μμ από catwoman »

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #523 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:24:27 μμ »
Λογικά πρέπει να πάρει. Μπορεί να λένε ότι δεν υπάρχουν κενά και ότι είμαστε υπεράριθμοι στην Β΄βάθμια αλλά κάτι δεν στέκει. Σκέψου ότι μεταφέρθηκαν υπεράριθμοι στην Αβάθμια και όμως εκεί πήρε 317 επιπλέον. Επίσης, ακόμη και για Αβάθμια ξέρω περίπτωση όπου η κοπέλα κλήθηκε αναπληρώτρια αλλά επειδή γεννάει θα κάνει ανάληψη υπηρεσίας και θα πάρει άδεια. Ακόμη, έχετε υπόψην ότι και τώρα γίνονται παραιτήσεις λόγω συνταξιοδότησης ή ζητούνται άδειες για διάφορους λόγους που προκύπτουν στην πορεία. Για όλους αυτούς τους λόγους, λοιπόν, πιστεύω ότι θα υπάρξει και άλλη φάση για τον κλάδο μας.  ;)  Υπομονή, μόνο γιατί θα μας χρειαστεί!!!!!! :-\

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #524 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:38:49 μμ »
Όσο για την προυπηρεσία, αν έχω καταλάβει καλά, προστίθεται και  μετράει και για του χρόνου επηρεάζοντας τη θέση μας στον πίνακα αναπληρωτών (όπως γινότανε μέχρι σήμερα). Μόνο καινούρια ονόματα δεν μπαίνουν στους πίνακες 24μήνου και ενιαίου για μονίμους διορισμούς κατά την μεταβατική. Μετά τον καινούριο ΑΣΕΠ, όλων μας η προυπηρεσία (παλιά και κατά την μεταβατική) θα μετρήσει ανάλογα με τους συντελεστές που έχουν αναφερθεί στο καινούριο νομοσχέδιο.

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #525 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:44:23 μμ »
Όσο για την προυπηρεσία, αν έχω καταλάβει καλά, προστίθεται και  μετράει και για του χρόνου επηρεάζοντας τη θέση μας στον πίνακα αναπληρωτών (όπως γινότανε μέχρι σήμερα). Μόνο καινούρια ονόματα δεν μπαίνουν στους πίνακες 24μήνου και ενιαίου για μονίμους διορισμούς κατά την μεταβατική. Μετά τον καινούριο ΑΣΕΠ, όλων μας η προυπηρεσία (παλιά και κατά την μεταβατική) θα μετρήσει ανάλογα με τους συντελεστές που έχουν αναφερθεί στο καινούριο νομοσχέδιο.
Όπως και να'χει την νύφη την πληρώνουμε όχι μόνο εμείς που αντί να διοριστούμε παραμένουμε αναπληρωτές για φέτος και του χρόνου (τουλάχιστον), αλλά και οι αμέσως επόμενοι στον πίνακα συνάδελφοι που μας έχουν αιωνίως από πάνω τους αντί να πάρουν και αυτοί σειρά για αναπληρωτές...
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος lillie

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 864
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #526 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:47:54 μμ »
Όσο για την προυπηρεσία, αν έχω καταλάβει καλά, προστίθεται και  μετράει και για του χρόνου επηρεάζοντας τη θέση μας στον πίνακα αναπληρωτών (όπως γινότανε μέχρι σήμερα). Μόνο καινούρια ονόματα δεν μπαίνουν στους πίνακες 24μήνου και ενιαίου για μονίμους διορισμούς κατά την μεταβατική. Μετά τον καινούριο ΑΣΕΠ, όλων μας η προυπηρεσία (παλιά και κατά την μεταβατική) θα μετρήσει ανάλογα με τους συντελεστές που έχουν αναφερθεί στο καινούριο νομοσχέδιο.

Είσαι σίγουρη? Γιατί είχα την αίσθηση οτι δεν μετράει για του χρόνου...

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #527 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 02:01:11 μμ »
Όχι, σίγουρη δεν είμαι. Απλά σχημάτισα την εντύπωση ότι μόνο η προυπηρεσία όσων βρίσκονται ήδη στους πίνακες 24μηνου και ενιαίου για μόνιμους διορισμούς παραμένει κλειδωμένη. Ότι 'γράψουν' κατά την μεταβατική θα περαστεί μετά τον καινουριο ΑΣΕΠ. Προφανώς αυτό γίνεται γιατί στο υπουργείο τους ενδιαφέρει μόνο να μην μπουν καινούριοι δικαιούχοι  στο 24μηνο.  Επιπλέον, για να κατευνάσουν αυτούς που βρίσκονται ήδη μέσα σ΄αυτόν τον πίνακα, τους λέει ότι η σειρά τους παραμένει όπως έχει με την προυπηρεσία κλειδωμένη για να μήν τους προσπεράσει κάποιος κατά την μεταβατική περίοδο.

Αποσυνδεδεμένος eleni t

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #528 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 02:30:38 μμ »
Συνάδελφοι καλή δύναμη για τη νέα σχολική χρονιά.Υπάρχει κάποιος απο Ρόδο που να γνωρίζει κάποιο οικονομικό ξενοδοχείο για τις πρώτες ημέρες ??

Είναι καλό σχετικά και φτηνό το 7 Palms στη Δενδρινού, 5-10 λεπτά με τα ποδια από Α΄βάθμια. Αλλά τέτοια εποχή θα βρεις γενικά εύκολα και αλλού αν ψάξεις. Επειδή και γω μένω εδώ, είμαι συνάδερφος Αγγλικής και δουλεύω και σε ολοήμερο πιλοτικό μη διστάσεις ό,τι χρειαστείς!! Καλή αρχή σε όλους σας!!

Αποσυνδεδεμένος woolf

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • ΠΕ 06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #529 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:50:16 μμ »
Σημερα πηρε η μητερα μου τηλεφωνο στο υπουργειο  και της ειπαν πως θα παρουν και αλλους ΑΚΩ και στην Α/θμια και στην Β/θμια κατα το τριτο δεκαημερο του Σεπτεμβρη. Καλα νεα ε???????

Αποσυνδεδεμένος sofiam

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #530 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 03:59:05 μμ »
Πολυ καλά! 'Ιδομεν!

Αποσυνδεδεμένος NENH

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #531 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 04:03:20 μμ »
Λοιπον πηρα σημερα πρωι πρωι στην α/βαθμια να ρωτησω τι δικαιολογητικα πρεπει να εχουμε μαζι μας για να παω, μου λεει η κοπελα που απαντησε το τηλεφωνο, αφου μου την ειπε πρωτα γιατι παιρνουμε συνεχεια και δεν τους αφηνουμε να κανουν τη δουλεια τους, να μην παω ακομα γιατι δεν εχουν γινει οι τοποθετησεις των αποσπασμενων, να ξανακαλεσω μετα τις 12 και βλεπουμε. και το πιο ωραιο ηταν οταν μου ειπε οτι θα πρεπει να κοιταξουν και το ωραριο μας. τη ρωτησα τι εννοουσε και μου ειπε το ποσες ωρες θα εχει ο καθενας. πολυ λογικα τοτε της ειπα οτι ειμαστε πληρους και μου ειπε οτι κανω λαθος. "εσυ κανεις λαθος καλη μου" της λεω "γιατι εγω μειωμενου δεν εβαλα στην αιτηση" και μου απαντησε οτι τοτε καποιο λαθος εχει γινει και θα πρεπει να το κοιταξουν!
αυτα τα ωραια...καλη μας αρχη!

γιώτα τι είναι αυτά που λες ωρε??????πλάκα μας κάνουν??μας πήραν ΑΜΩ και το κρατάνε για έκπληξη???? βασικά κι εγώ μόνο ΑΚΩ δήλωσα, δεν έβαλα ούτε ένα ΑΜΩ οπότε...αλλά είμαστε σοβαροι?
κι εγω σήμερα που παρουσιαστηκα μας είπαν ότι δεν ξέρουν ακριβώς ποιά είναι τα κενά, αλλά απ'οτι μου είπε ένας είναι λίγα. και πως θα μας βολέψουν 7 άτομα που μας πήραν δεν μπορώ να καταλάβω...από Δευτέρα είπαν...λέτε να είναι οργανωμένο το έγκλημα???

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 744
Σύνολο: 756

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.12 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.