*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850035 φορές)

0 μέλη και 19 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #616 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:34:46 πμ »
Υπάρχει περίπτωση ο ωρομίσθιος με τις 4 ώρες να συμπληρώσει και αλλού και να γίνει μειωμένου??
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:23:20 »

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #617 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:36:58 πμ »
μόνο 4 ώρες συνολικά είναι η ωρομισθία.....αν είναι πάνω από 4, δηλαδή 5-15, τότε πάμε σε αναπληρωτές μειωμένου ωραρίου....
Ναι ..ετσι ειναι...ομως και τα προηγουμενα χρονια ηταν εως 12 ωρες αλλα μπορουσες να εχεισ και αλλες 11 στη δευτεροβαθμια...

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #618 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:39:02 πμ »
Ηράκλειο μου είπαν οτι πιθανόν να βγούν την Πέμπτη οι τοποθετήσεις.

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #619 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:41:38 πμ »
Υπάρχει περίπτωση ο ωρομίσθιος με τις 4 ώρες να συμπληρώσει και αλλού και να γίνει μειωμένου??
Καποτε μπορουσες να παρεις 12 ωρες σε ολοημερα και αν υπηρχαν κενα και ηταν η σειρα σου μπορουσες να συμπληρωνεις και σε πρωινο στην πρωτοβαθμια εως και 12 ωρες....επειδη ομως πολλοι που δουλευαν ετσι εκαναν προσφυγες ζητωντασ να τους κανουν αναπληρωτες γιατι συμπληρωναν 24 ωρες....το αλλαξαν και σε καλουσαν για 12 και 11 σε διαφορετικες βαθμιδες....  Τι θα μαγειρεψουν τωρα εναςΘεος ξερει!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:23:20 »

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #620 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:44:59 πμ »
ναι μόνο που η δική μου λογική φέτος λέει οτι αν είναι να σπάσουν κενά έτσι, θα καλούν αναπληρωτές μειωμένου.....

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #621 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:46:50 πμ »
ναι μόνο που η δική μου λογική φέτος λέει οτι αν είναι να σπάσουν κενά έτσι, θα καλούν αναπληρωτές μειωμένου.....
Μακαρι ετσι να γινει....να πληρωνομαστε και συην ωρα μας...(Ξερεις ομως οτι λειτουργουν περα απο καθε λογικη...οποτε ολα να τα περιμενουμε!!!)

Αποσυνδεδεμένος yiannvass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #622 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:47:49 πμ »
Kαλημερα! Η προυπηρεσια απο φετος και στο εξης θα μετριεται για τον καινουριο πινακα του ΑΣΕΠ..
Μηπως τυχον εχει πεσει στην αντιληψη καπιου ποτε θα ναι η β' φαση ΑΚΩ??? Απ οτι εμαθα παντως οι πρωτοβαθμιες εχουν ζητησει κι αλλους αναπληρωτες (24ωρα πακετα) ..τωρα ειναι στο χερι το υπουργειου αν τα σπασει σε 12ωρα για ωρομισθιους....!!

Στα Δωδεκάνησα πάντως το ΠΥΣΠΕ έδωσε 14 σχολεία με τα συνολικά κενά να φτάνουν τα 21. Οι αναπληρωτές που κληθήκαμε στην Α φάση είμαστε 11. Συνεπώς μένουν ακόμη πολλά κενά. Φανταστείτε ότι α.  έχουν γίνει οι τοποθετήσεις των συναδέλφων που ανήκουν στη Β'βάθμια και διατέθηκαν στην Α΄βάθμια και β. διευθυντές σχολείων που δεν συγκαταλέγονται στα προαναφερθέντα 14 (το γνωρίζω από πρώτο χέρι) δηλώνουν ότι έχουν ακόμη κενά. Το πώς θα καλυφθούν αυτά τα κενά - ΑΚΩ ή ΑΜΩ θα φανεί. Οι διαθέσιμες ώρες είναι πάρα πολλές για ωρομισθία, αλλά κανείς δεν ξέρει με τη φράου. Άλλωστε και ο ΑΜΩ μου θυμίζει την κλασική αμερικανιά που συναντάς σε πολλές εταιρίες. Ζητάς αύξηση και σου δίνουν μια πενιχρή μισθολογική βελτίωση (και αν) και σε κάνουν team manager, production supervisor και κάτι τέτοιες παπ..ιές με αποτέλεσμα να αυξάνονται οι ευθύνες και ώρες εργασίας και μετά από λίγο καιρό κοιτάζεσαι στον καθρέφτη και αναρωτιέσαι αν έγινε μαλ..ία (μέσα σου δεν αναρωτιέσαι).
Για τοποθέτηση φυσικά ούτε λόγος. Προηγούνται οι δάσκαλοι και μετά οι ειδικότητες. Λογικό βέβαια αλλά και τα ξενοδοχεία και τα εστιατόρια που πληρώνουμε πονάνε...

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #623 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:48:44 πμ »
ααααα καλά....αυτό είναι σίγουρο....εγώ περιμένω με αγωνία την α φάση της β/θμιας και τη β' φάση της α/θμιας...μακάρι να είναι θετικά τα νέα.....

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #624 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:50:51 πμ »
κ γω είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν κενά....μένει να δούμε πως θα καλυφθούν βέβαια....ας ελπίσουμε στο καλύτερο για τον κλάδο μας.....

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #625 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:53:23 πμ »
ααααα καλά....αυτό είναι σίγουρο....εγώ περιμένω με αγωνία την α φάση της β/θμιας και τη β' φάση της α/θμιας...μακάρι να είναι θετικά τα νέα.....
Και εγω το ιδιο...γιατι κουτακι δεν δηλωσα και με πηδηξαν κανονικοτατα...!!!!!!  Και μου φαινεται απιστευτο οτι μετα απο τοσα χρονια περιμενα διορισμο φετος και στο τελος μπορει να παρω 4 ωρες ωρομισθιας....

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #626 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:56:19 πμ »
συμπάσχουμε κι εγώ φέτος δεν έβαλα κουτάκι.....μοναδική χρονιά...με πέρασαν...ευελπιστώ ότι θα βγούν μερικά κενά στην περιοχή και ίσως σταθώ τυχερή....πάντως συγκριτικά με πέρσι...που όλο πλησίαζαν και ποτέ δεν έφταναν σε μένα, για 3-4 άτομα μιλάμε, έχω καλύτερο προαίσθημα....

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #627 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 10:59:59 πμ »
συμπάσχουμε κι εγώ φέτος δεν έβαλα κουτάκι.....μοναδική χρονιά...με πέρασαν...ευελπιστώ ότι θα βγούν μερικά κενά στην περιοχή και ίσως σταθώ τυχερή....πάντως συγκριτικά με πέρσι...που όλο πλησίαζαν και ποτέ δεν έφταναν σε μένα, για 3-4 άτομα μιλάμε, έχω καλύτερο προαίσθημα....
και εγω φετος μοναδικη χρονια που δεν το τσεκαρα...ευχομαι το καλυτερο

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #628 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:03:31 πμ »
ααααα καλά....αυτό είναι σίγουρο....εγώ περιμένω με αγωνία την α φάση της β/θμιας και τη β' φάση της α/θμιας...μακάρι να είναι θετικά τα νέα.....
Και εγω το ιδιο...γιατι κουτακι δεν δηλωσα και με πηδηξαν κανονικοτατα...!!!!!!  Και μου φαινεται απιστευτο οτι μετα απο τοσα χρονια περιμενα διορισμο φετος και στο τελος μπορει να παρω 4 ωρες ωρομισθιας....
αχ σε καταλαβαινω απολυτα...
βρε παιδια ομως , πως τους συμφερει με τοσα κενα να μην παιρνουν μονιμους και να διοριζουν αναπληρωτες και ΑΜΩ ....? δεν το καταλαβαινω... τοσο μεγαλο οικονομικο κοστος εχουν οι μονιμοι?

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #629 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:10:14 πμ »
την ίδια απορία και εμείς την έχουμε...μη νομίζεις......

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 729
Σύνολο: 735

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.084 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.