*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850027 φορές)

0 μέλη και 17 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #658 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 09:18:54 μμ »
Glika, εγώ ήξερα ότι οι απολυμένοι από ιδιωτικά διορίζονται κανονικά στο Δημόσιο. Όχι σαν ΙΔΑΧ.
Nicole, thanks. Θα το κοιτάξω τώρα.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:21:15 »

Αποσυνδεδεμένος Giannis1

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2220
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #659 στις: Σεπτέμβριος 14, 2010, 11:47:28 μμ »
Εγω περασα απο την α'βαθμια της περιοχης μου σημερα και μου ειπαν οτι ολα τα κενα στο πρωινο εχουν καλυφθει απο την β'θμια.  Ζητησαν ομως γυρω στις 250 ωρες για τα ολοημερα (οχι τα πιλοτικα)...αλλα δεν ξερουν αν θα τα καλυψουν με ωρομισθιους ή αναπληρωτες μειωμενου!! Περιμενουμε...

Το λογικό θα είναι να τα καλύψουν με ΑΜΩ, γιατί για να τα καλύψουν με ωρομίσθιους (που σημαίνει 4 ώρες στο καθένα) θα πρέπει να πάρουν ΠΑΡΑ πολλούς.
Οι υπουργοί, τσεκάρουν κι αυτοί κουτάκι "δέχομαι τοποθέτηση και στα υπόλοιπα υπουργεία"?

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #660 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 10:12:18 πμ »
Καλημέρα. Εχουμε πληροφόρηση για Β΄φάση ΑΚΩ ή για κλήση ΑΜΩ? Έχει κανείς τα τηλ. του υπουργείου?

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #661 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 10:20:44 πμ »
καλημερα. να ρωτησω αν ξερει κανεις τι ειναι οι προσληψεις των 48 εκπαιδευτικων στη δευτεροβαθμια εκπαιδευση με συμβασεις αοριστου χρονου?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:21:15 »

Αποσυνδεδεμένος catwoman

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2600
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #662 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 10:43:51 πμ »
ελα μου ντε και γω απο χθες αυτο αναρωτιεμαι...μηπως ειναι προσληψεις σε γραφεια?

Αποσυνδεδεμένος bibi77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #663 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 10:52:27 πμ »
Εγω περασα απο την α'βαθμια της περιοχης μου σημερα και μου ειπαν οτι ολα τα κενα στο πρωινο εχουν καλυφθει απο την β'θμια.  Ζητησαν ομως γυρω στις 250 ωρες για τα ολοημερα (οχι τα πιλοτικα)...αλλα δεν ξερουν αν θα τα καλυψουν με ωρομισθιους ή αναπληρωτες μειωμενου!! Περιμενουμε...

Το λογικό θα είναι να τα καλύψουν με ΑΜΩ, γιατί για να τα καλύψουν με ωρομίσθιους (που σημαίνει 4 ώρες στο καθένα) θα πρέπει να πάρουν ΠΑΡΑ πολλούς.
Ετσι μου ειπαν και στην α'βαθμια...οτι δηλαδη αν παρει ωρομισθιους θα πρεπει να καλεσει τουλαχιστον 60 ατομα....Μου ειπε επισης οτι ΑΚΩ λιγο δυσκολο να παρει για τα ολοημερα γιατι ειναι 4 ωρες ανα σχολειο οποτε πρεπει να στειλει εναν ΑΚΩ σε 6 σχολεια που αυτο συνηθως δεν γινεται...οποτε μαλλον θα καλυψει με ΑΜΩ.......βεβαια παιζει να καλεσουν και ωρομισθιους!!!!!

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #664 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 02:58:16 μμ »
Εγω περασα απο την α'βαθμια της περιοχης μου σημερα και μου ειπαν οτι ολα τα κενα στο πρωινο εχουν καλυφθει απο την β'θμια.  Ζητησαν ομως γυρω στις 250 ωρες για τα ολοημερα (οχι τα πιλοτικα)...αλλα δεν ξερουν αν θα τα καλυψουν με ωρομισθιους ή αναπληρωτες μειωμενου!! Περιμενουμε...

Το λογικό θα είναι να τα καλύψουν με ΑΜΩ, γιατί για να τα καλύψουν με ωρομίσθιους (που σημαίνει 4 ώρες στο καθένα) θα πρέπει να πάρουν ΠΑΡΑ πολλούς.
Ετσι μου ειπαν και στην α'βαθμια...οτι δηλαδη αν παρει ωρομισθιους θα πρεπει να καλεσει τουλαχιστον 60 ατομα....Μου ειπε επισης οτι ΑΚΩ λιγο δυσκολο να παρει για τα ολοημερα γιατι ειναι 4 ωρες ανα σχολειο οποτε πρεπει να στειλει εναν ΑΚΩ σε 6 σχολεια που αυτο συνηθως δεν γινεται...οποτε μαλλον θα καλυψει με ΑΜΩ.......βεβαια παιζει να καλεσουν και ωρομισθιους!!!!!
Δε γινεται καποιος να καλυπτει και το πρωινο και το ολοημερο (στο ιδιο σχολειο)?? Απο α βαθμια μου εδωσαν κενα τα οποια τα εχουν χωρισει ως εξης: 2 σχολεια μαζι πακετο απο 6 ωρες πρωινο και 4 αντιστοιχα στο καθενα στα ολοημερα τους! συνολο 20 ωρες..και μου παν πως το ζηταν πακετο για αναπληρωτη! και εχει αρκετα τετοια πακετα!!!!! μπορουν να καλεσουν λετε σ αυτα αναπληρωτη με 20 ωρες??? Ετσι ηταν σχεδιασμενα..ετσι μου παν οτι τα ζητησαν..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 15, 2010, 03:09:57 μμ από katia_pap »

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #665 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 03:04:33 μμ »
Η β' φάση αναπληρωτών ΠΕ06 πότε αναμένεται να βγει; Υπάρχει κάτι νεότερο;

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #666 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 04:01:12 μμ »
Εγω περασα απο την α'βαθμια της περιοχης μου σημερα και μου ειπαν οτι ολα τα κενα στο πρωινο εχουν καλυφθει απο την β'θμια.  Ζητησαν ομως γυρω στις 250 ωρες για τα ολοημερα (οχι τα πιλοτικα)...αλλα δεν ξερουν αν θα τα καλυψουν με ωρομισθιους ή αναπληρωτες μειωμενου!! Περιμενουμε...

Το λογικό θα είναι να τα καλύψουν με ΑΜΩ, γιατί για να τα καλύψουν με ωρομίσθιους (που σημαίνει 4 ώρες στο καθένα) θα πρέπει να πάρουν ΠΑΡΑ πολλούς.
Ετσι μου ειπαν και στην α'βαθμια...οτι δηλαδη αν παρει ωρομισθιους θα πρεπει να καλεσει τουλαχιστον 60 ατομα....Μου ειπε επισης οτι ΑΚΩ λιγο δυσκολο να παρει για τα ολοημερα γιατι ειναι 4 ωρες ανα σχολειο οποτε πρεπει να στειλει εναν ΑΚΩ σε 6 σχολεια που αυτο συνηθως δεν γινεται...οποτε μαλλον θα καλυψει με ΑΜΩ.......βεβαια παιζει να καλεσουν και ωρομισθιους!!!!!
Δε γινεται καποιος να καλυπτει και το πρωινο και το ολοημερο (στο ιδιο σχολειο)?? Απο α βαθμια μου εδωσαν κενα τα οποια τα εχουν χωρισει ως εξης: 2 σχολεια μαζι πακετο απο 6 ωρες πρωινο και 4 αντιστοιχα στο καθενα στα ολοημερα τους! συνολο 20 ωρες..και μου παν πως το ζηταν πακετο για αναπληρωτη! και εχει αρκετα τετοια πακετα!!!!! μπορουν να καλεσουν λετε σ αυτα αναπληρωτη με 20 ωρες??? Ετσι ηταν σχεδιασμενα..ετσι μου παν οτι τα ζητησαν..
Tρομάζω να σκεφτώ το ωράριο σ'αυτά τα δυο σχολεία...
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #667 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 05:22:21 μμ »
Εγω περασα απο την α'βαθμια της περιοχης μου σημερα και μου ειπαν οτι ολα τα κενα στο πρωινο εχουν καλυφθει απο την β'θμια.  Ζητησαν ομως γυρω στις 250 ωρες για τα ολοημερα (οχι τα πιλοτικα)...αλλα δεν ξερουν αν θα τα καλυψουν με ωρομισθιους ή αναπληρωτες μειωμενου!! Περιμενουμε...

Το λογικό θα είναι να τα καλύψουν με ΑΜΩ, γιατί για να τα καλύψουν με ωρομίσθιους (που σημαίνει 4 ώρες στο καθένα) θα πρέπει να πάρουν ΠΑΡΑ πολλούς.
Ετσι μου ειπαν και στην α'βαθμια...οτι δηλαδη αν παρει ωρομισθιους θα πρεπει να καλεσει τουλαχιστον 60 ατομα....Μου ειπε επισης οτι ΑΚΩ λιγο δυσκολο να παρει για τα ολοημερα γιατι ειναι 4 ωρες ανα σχολειο οποτε πρεπει να στειλει εναν ΑΚΩ σε 6 σχολεια που αυτο συνηθως δεν γινεται...οποτε μαλλον θα καλυψει με ΑΜΩ.......βεβαια παιζει να καλεσουν και ωρομισθιους!!!!!
Δε γινεται καποιος να καλυπτει και το πρωινο και το ολοημερο (στο ιδιο σχολειο)?? Απο α βαθμια μου εδωσαν κενα τα οποια τα εχουν χωρισει ως εξης: 2 σχολεια μαζι πακετο απο 6 ωρες πρωινο και 4 αντιστοιχα στο καθενα στα ολοημερα τους! συνολο 20 ωρες..και μου παν πως το ζηταν πακετο για αναπληρωτη! και εχει αρκετα τετοια πακετα!!!!! μπορουν να καλεσουν λετε σ αυτα αναπληρωτη με 20 ωρες??? Ετσι ηταν σχεδιασμενα..ετσι μου παν οτι τα ζητησαν..
Tρομάζω να σκεφτώ το ωράριο σ'αυτά τα δυο σχολεία...
Δεν θα είναι κάτι το τρομερό. Τη μέρα που θα είναι στον πρωινό κύκλο δεν θα είναι στο ολοήμερο. Φίλη μου (πριν χρόνια) αποσπασμένη στην πόλη μου επειδή δεν συμπλήρωνε ωράριο την έβαλαν και σε ολοήμερα. Και καλά έκαναν.

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #668 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 08:16:41 μμ »
Έχω δηλώσει για πρωτοβάθμια και δευτεροβάθμια ως περιοχές προτίμησης Χίο, Μυτιλήνη και Σάμο. Απ'την α' φάση μόνο 2 άτομα πήραν στα 2 πρώτα νησιά. Θεωρείτε ότι υπάρχουν ελπίδες; Τι λέτε;

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #669 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 08:38:02 πμ »
Το πιθανοτερο ειναι να υπαρχουν. Ωστοσο μπορεις να τηλεφωνησεις στην α βαθμια εκει και να ρωτησεις τα κενα. Εγω στη δικη μου και των διπλανων νομων ρωτησα και λενε !! Μια κυρια μαλιστα μου εδωσε και φωτοτυπια αναλυτικα τα κενα πχ. πακετο 24ωρου, πακετο 14ωρου..(και φανταζομαι σε νησια θαεχει)
Να ρωτησω κατι..εχει ακουσει κανεις αν στην επομενη φαση θα ναι παλι ΑΚΩ? λετε να παρουν και τα 2 μαζι? και ΑΚΩ και ΑΜΩ? Η λετε τα ΑΜΩ να τ αφησουν τελευταια?

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #670 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 09:30:35 πμ »
καλημέρα κι από μένα...ακούγεται τίποτα για μας?καμια φάση?στη β/θμια ακόμα τίποτα.....κάτι άκουσα ότι περιμένουν αποσπάσεις και μετά θα κάνουν κλήσεις αναπληρωτών...αυτές οι αποσπάσεις δεν τελειώνουν ποτέ?

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #671 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 09:31:41 πμ »
Το πιθανοτερο ειναι να υπαρχουν. Ωστοσο μπορεις να τηλεφωνησεις στην α βαθμια εκει και να ρωτησεις τα κενα. Εγω στη δικη μου και των διπλανων νομων ρωτησα και λενε !! Μια κυρια μαλιστα μου εδωσε και φωτοτυπια αναλυτικα τα κενα πχ. πακετο 24ωρου, πακετο 14ωρου..(και φανταζομαι σε νησια θαεχει)
Να ρωτησω κατι..εχει ακουσει κανεις αν στην επομενη φαση θα ναι παλι ΑΚΩ? λετε να παρουν και τα 2 μαζι? και ΑΚΩ και ΑΜΩ? Η λετε τα ΑΜΩ να τ αφησουν τελευταια?

πιστεύω, σ'υμφωνα και με τα δεδομένα της α' φάσης , ότι θα πάρει πρώτα ακω και μετά αμω

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 706
Σύνολο: 711

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.086 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.