*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850322 φορές)

0 μέλη και 22 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #672 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 09:39:49 πμ »
Πήρα στο Υπουργείο και δεν ξέρουν πότε θα καλέσουν. Έχει κανείς καμιά ενημέρωση έστω για το αν καλέσουν πρώτα Αθμια ή Βθμια;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:26:52 »

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #673 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 09:49:01 πμ »
φοβάμαι οτι θα πάει από εβδομάδα....η Χριστοφιλοπούλου στη νετ χθες, είπε ότι περιμένουν αποσπάσεις αυτή την εβδομάδα και από την επόμενη θα καλέσουν αναπληρωτές..αν είναι έτσι....θα πρέπει να περιμένουμε....δεν ξέρω...εκτιμώ ότι θα βγει πρώτα η β/θμια που δεν έβγαλε καθόλου ως τώρα...απλά εκτιμώ βέβαια,.....

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #674 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 10:05:05 πμ »
Ο Διευθυντής του σχολείου των παιδιών μου μου είπε ότι μέχρι αύριο θα έχουν βγει οι φάσεις. Τώρα, αν έχει κάποια ενημέρωση ή απλά εικάζει δεν ξέρω. Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι το Υπουργείο θέλει μέχρι την Δευτέρα τις καταστάσεις των παιδιών που θα μείνουν στο ολοήμερο αλλά εγώ αν δεν με καλέσουν αναπληρώτρια δεν θα τα αφήσω με αποτέλεσμα στην παρούσα φάση να μην μπορώ να τους απαντήσω με σιγουριά. Και αγχώνομαι για να μην τους δημιουργήσω πρόβλημα με την καθυστέρηση της απάντησής μου. Μ'ερχεται να τους πω: τα παράπονά σας στην υπουργό σας!

Αποσυνδεδεμένος smarw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1060
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #675 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 10:11:29 πμ »
μακάρι να βγουν μέχρι αυριο.......να δούμε τι γίνεται.....

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:26:52 »

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #676 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 11:03:37 πμ »
Παιδιά ακόμη δεν έχουν γίνει οι τοποθετήσεις των αναπληρωτών!Εμένα σήμερα μου είπαν ότι δεν έχουν γίνει γιατί επειδή έχουμε προσληφθεί για τα πιλοτικά σε ορισμένες περιπτώσεις είναι λίγο δύσκολο να συνδυαστούν κοντινά σχολεία και ίσως χρειαστεί οι αναπληρωτές να πηγαίνουν σε μακρινά μεταξύ τους σχολεία για να συμπληρώνουν. Περιμένουν διευκρινίσεις από το υπουργείο για να δουν μήπως είναι δυνατόν να συμπληρώνουν σε κάποιο άλλο σχολείο το οποίο δεν είναι πιλοτικό.

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #677 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 12:06:07 μμ »
φοβάμαι οτι θα πάει από εβδομάδα....η Χριστοφιλοπούλου στη νετ χθες, είπε ότι περιμένουν αποσπάσεις αυτή την εβδομάδα και από την επόμενη θα καλέσουν αναπληρωτές..αν είναι έτσι....θα πρέπει να περιμένουμε....δεν ξέρω...εκτιμώ ότι θα βγει πρώτα η β/θμια που δεν έβγαλε καθόλου ως τώρα...απλά εκτιμώ βέβαια,.....

Αυτό άκουσα κι εγώ. Επίσης, υπάρχει ανακοίνωση στην ιστοσελιδα του alfavita ότι τη Δευτέρα 20/09 θα γίνουν νέες αποσπάσεις και από 24/09 θα βγει η επόμενη φάση...

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #678 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 12:40:19 μμ »
Λοιπόν, πήρα στο Υπουργείο και μια πάρα πολύ ευγενική κοπέλα μου είπε ότι για Δευτεροβάθμια δεν υπάρχει ακόμα τίποτα μιας και γίνονται αποσπάσεις. Άρα εκεί αργούνε ακόμη (αν βγει καμιά φάση τελικά :-\). Για την Πρωτοβάθμια μου είπε ότι αφού βγήκε την προηγούμενη βδομάδα φάση, δεν θα καλέσουν τώρα, αλλά όταν της είπα ότι ο νομός μου ζήτησε περίπου 15 αναπληρωτές, τότε είπε ότι θα υπάρξει φάση. Θα μου πείτε σας φώτισα τώρα. Πάντως, η κοπέλα είπε ότι κι αυτοί δεν ξέρουν για τις φάσεις παρά μόνον τους ενημερώνουν την ίδια μέρα για να κάτσουν να κάνουν τις διορθώσεις. Επίσης, είπε ότι βράδυ να μπαίνουμε να βλέπουμε μιας και μέχρι να γίνει η διόρθωση......βραδιάζει! Αυτά..... :(

Αποσυνδεδεμένος eleni agglikhs

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #679 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 12:41:13 μμ »
οσοι εχετε παει αμω, ποσα μορια ειχατε περιπου?
στην κρητη εχει κλειθει κανενας?
γινεται ως αμω να συνδιασεις τις 15 ωρες σου σε πρωτοβαθμια κ δευτεροβαθμια της ιδιας πολης?

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #680 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 02:08:08 μμ »
Μαλλον γινεται αν καταλαβα καλα απο την εγκυκλιο, αλλα ΑΜΩ??? Δηλαδη αυτοι που κληθηκαν δεν ηταν ολοι ΑΚΩ??? Αν παντως εννοεις για τα προηγουμενα χρονια ωρομισθιες των 12ωρων, στην περιφερια μου πχ δουλευανε ΟΛΟΙ. Με μηδεν μορια σε χωρια γυρω. Φετος λιγακι αλλαξανε τα δεδομενα. Πιστευω προσωπικα πως δυστυχως ατομα που βρισκονται πισω πισω στους πινακες ισως και να μη κληθουν φετος..αλλα και παλι αυτα ειναι εικασιες. Μπερδευτηκαμε ολοι φετος αρκετα..

Αποσυνδεδεμένος Stavroula.V.

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #681 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 02:19:35 μμ »
@ eleni and katia
Πότε κάλεσε ΑΜΩ ΠΕ06 το υπουργείο; Μέχρι στιγμής μόνο πλήρους ωραρίου έχει πάρει . Κοίταξα στη σελίδα και δεν βρήκα κατι. Μόνο Γαλικής και Γερμανικής έχει καλέσει ΑΜΩ. Εξηγείστε παρακαλώ τι εννοείτε
Noise is relative to the silence preceding it. The more absolute the hush, the more shocking the thunderclap.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #682 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 02:25:18 μμ »
δεν εχουν κληθει αμω στην ειδικοτητα μας, στην α' φαση ηταν ολοι πληρους ωραριου κι ακομα δεν εχουμε τοποθετηθει...αυτα!!!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος k_g

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 278
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #683 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 06:02:32 μμ »
Παιδια ΑΜΩ σε μας ΠΕ06 ΔΕΝ πηραν ειναι ξεκαθαρο! ξερει μηπως κανεις τελικα αν το αιτημα που ζητηθηκε να μην διαγραφονται οι ΑΜΩ απο τους πινακες (αν αρνηθουν τη θεση) ικανοποιηθηκε? Η ισχυει κανονικα οτι εγραφε η εγκυκλιος? Αυτους της Γαλλικης και Γερμανικης που δε δεχτηκαν τη θεση τους διεγραψαν? ???
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 17, 2010, 10:29:42 μμ από katia_pap »

Αποσυνδεδεμένος Nicole06

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 165
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #684 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 07:46:12 μμ »
Εμάς Ηράκλειο μας τοποθέτησαν σήμερα.Για πρώτη φορά μετά απο τόσα χρόνια θα μείνω μέσα στην πόλη και δεν θα κάνω 140άρια.Τα σχολεία δεν ήταν όλα πιλοτικά.Ήταν κάποια σχολεία που σου έδειναν πλήρες ωράριο στο πρωινο(24 ώρες) και σε κάποια άλλα που επρεπε να κάνεις και το πρωί και στο ολοήμερο π.χ31ο ΔΣ =17+7ολ.Μας τα έδωσαν και πακέτο των 2 σχολείων .πχ 30οΔΣ+31ΔΣ =(17+2ολ),(2+3ολ).Στο δικό μου σχολείο το οποίο είναι πιλοτικό μου είπαν τα κορίτσια απο το γραφείο οτι έχει ζητήσει 60 ώρες αγγλικής και τώρα τους έδωσαν μόνο τις 38.Φαντάζομαι οτι και άλλα σχολεία θα βρίσκονται στην ίδια κατάσταση .
                                                                                               

Αποσυνδεδεμένος stella19

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 186
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #685 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 08:13:50 μμ »
Στην Αιτωλοακαρνανία έγιναν οι τοποθετήσεις;Μήπως γνωρίζει κανείς τίποτα;Σε άλλους νομούς έγιναν;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 803
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 761
Σύνολο: 773

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.114 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.