*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850279 φορές)

0 μέλη και 29 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Αρετη

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1638 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:01:28 μμ »
Εννοειται πως δεν ειναι σωστο

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:16:13 »

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1639 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:22:07 μμ »
συγγνωμη να ρωτησω κατι αν και ειμαι φιλολογος:πως ειναι δυνατον αφου θα προσμετραται η προϋπηρεσια οπως του κανονικου αναπληρωτη να υπολογιζονται τα μορια βαση παρουσιολογιου?εγω καταλαβα οτι θα ειστε ΑΚΩ,αλλιως υπαρχει αντιφαση.καλη αρχη!
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1640 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:30:14 μμ »
δυστυχως και εγω αυτο καταλαβαινω. απο την στιγμη που εχει παρουσιολογιο οι αργειες ειναι εκτος. δεν ειναι ομως απαραδεκτο εμεις που ειμαστε πιο ψηλα στην λιστα να ειμαστε ουσιαστικα ωρομισθιοι και αλλοι που θα μπουν στη β φαση να μπουν κανονικα σαν αναπληρωτες με ολα τα δικαιωματα?? ???  >:(

Για να καταλάβω...η προχθεσινή δεν ήταν η πολυαναμενόμενη β' φάση αναπληρωτών? γιατί μάς μπερδεύουν έτσι τώρα και με την απόφαση??

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1641 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:45:45 μμ »
δυστυχως και εγω αυτο καταλαβαινω. απο την στιγμη που εχει παρουσιολογιο οι αργειες ειναι εκτος. δεν ειναι ομως απαραδεκτο εμεις που ειμαστε πιο ψηλα στην λιστα να ειμαστε ουσιαστικα ωρομισθιοι και αλλοι που θα μπουν στη β φαση να μπουν κανονικα σαν αναπληρωτες με ολα τα δικαιωματα?? ???  >:(

Για να καταλάβω...η προχθεσινή δεν ήταν η πολυαναμενόμενη β' φάση αναπληρωτών? γιατί μάς μπερδεύουν έτσι τώρα και με την απόφαση??

Η ανακοίνωση έλεγε "προσλήψεις εκπαιδευτικών αγγλικής γλώσσας". Δεν ανέφερε τίποτα για αναπληρωτές. Τυχαίο; Δε νομίζω; Στην αρχή ούτε κι εγώ του έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Μου είπαν και από τη διεύθυνση ότι θα είναι 24ωρο, υπέθεσα αναπληρώτρια. Σήμερα όμως, άλλαξαν τα πράγματα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 14, 2010, 11:48:03 μμ από bellaspir »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:16:13 »

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1642 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:54:05 μμ »
εγω παντως καταλαβα οτι θα ειστε ΑΚΩ.προς τι ο προβληματισμος?
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος AsepHunter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1643 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 12:00:32 πμ »
Σίγουρα μυρίζει κάτι εδώ...
Μα καλά, είναι δυνατόν να χρησιμοποιεί τον πίνακα αναπληρωτών ΑΚΩ - ΑΜΩ για να επιλέξει εκπαιδευτικούς που θα πληρώνονται και θα μοριοδοτούνται (κατ’ αναλογία) με παρουσιολόγιο...
Δεν υπογράψαμε κάτι τέτοιο εμείς το καλοκαίρι για να μπούμε σε αυτούς τους πίνακες.
Νόμιζα ότι ήμασταν σε πίνακες ΑΚΩ - ΑΜΩ..
Αν αρνηθούμε δεν θα έπρεπε να έχουν το δικαίωμα να μας διαγράψουν από τους πίνακες...
Εκπαιδευτικοί 2 ταχυτήτων. Ή μάλλον 3,4,5,............
Αίσχος.............
 ;D ;D ;D



Αποσυνδεδεμένος Mary...

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1644 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 12:04:56 πμ »
δυστυχως και εγω αυτο καταλαβαινω. απο την στιγμη που εχει παρουσιολογιο οι αργειες ειναι εκτος. δεν ειναι ομως απαραδεκτο εμεις που ειμαστε πιο ψηλα στην λιστα να ειμαστε ουσιαστικα ωρομισθιοι και αλλοι που θα μπουν στη β φαση να μπουν κανονικα σαν αναπληρωτες με ολα τα δικαιωματα?? ???  >:(

Για να καταλάβω...η προχθεσινή δεν ήταν η πολυαναμενόμενη β' φάση αναπληρωτών? γιατί μάς μπερδεύουν έτσι τώρα και με την απόφαση??

Η ανακοίνωση έλεγε "προσλήψεις εκπαιδευτικών αγγλικής γλώσσας". Δεν ανέφερε τίποτα για αναπληρωτές. Τυχαίο; Δε νομίζω; Στην αρχή ούτε κι εγώ του έδωσα ιδιαίτερη σημασία. Μου είπαν και από τη διεύθυνση ότι θα είναι 24ωρο, υπέθεσα αναπληρώτρια. Σήμερα όμως, άλλαξαν τα πράγματα.

Δηλ. οι ενδεχόμενες προσλήψεις αναπληρωτών τις επόμενες ημέρες θα οριστούν ως Β' φάση? και θ'ακολουθήσει και Γ' φάση?

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1645 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 12:39:38 πμ »
εγω παντως καταλαβα οτι θα ειστε ΑΚΩ.προς τι ο προβληματισμος?


Εάν υποθέσουμε ότι έχεις δίκιο, προς τι όλες αυτές οι διευκρινίσεις του υπουργείου "καθώς αυτοί δεν προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές εκπαιδευτικοί αλλά ως εκπαιδευτικοί στο πλαίσιο συγχρηματοδοτούμενης Πράξης...", περί παρουσιολογίου κ.λπ;
Τώρα για τον προβληματισμό, τι να σου πω. Κάποιοι εδώ μέσα ενδιαφερόμαστε για το καθεστώς εργασίας μας. Σου φαίνεται παράλογο;

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1646 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 12:47:23 πμ »
εγω παντως καταλαβα οτι θα ειστε ΑΚΩ.προς τι ο προβληματισμος?


Εάν υποθέσουμε ότι έχεις δίκιο, προς τι όλες αυτές οι διευκρινίσεις του υπουργείου "καθώς αυτοί δεν προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές εκπαιδευτικοί αλλά ως εκπαιδευτικοί στο πλαίσιο συγχρηματοδοτούμενης Πράξης...", περί παρουσιολογίου κ.λπ;
Τώρα για τον προβληματισμό, τι να σου πω. Κάποιοι εδώ μέσα ενδιαφερόμαστε για το καθεστώς εργασίας μας. Σου φαίνεται παράλογο;
οχι βεβαια,απλα θελω να πιστευω πως οι προσληφθεντες ειναι εργαζομενοι με καθεστως ΑΚΩ.Αυτο δε διαβεβαιωνει και η διευκρινιση του υπεπθ για το ωραριο και το μισθο?ισως βεβαια θα πρεπει  ενας θεσμοθετημενος εκπροσωπος των εκπαιδευτικων αγγλικης να ζητησει διευκρινισεις γι΄αυτο το προγραμμα.ευχομαιο,τι καλυτερο...
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος Markazone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1647 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 12:54:59 πμ »
εγω παντως καταλαβα οτι θα ειστε ΑΚΩ.προς τι ο προβληματισμος?


Εάν υποθέσουμε ότι έχεις δίκιο, προς τι όλες αυτές οι διευκρινίσεις του υπουργείου "καθώς αυτοί δεν προσλαμβάνονται ως αναπληρωτές εκπαιδευτικοί αλλά ως εκπαιδευτικοί στο πλαίσιο συγχρηματοδοτούμενης Πράξης...", περί παρουσιολογίου κ.λπ;
Τώρα για τον προβληματισμό, τι να σου πω. Κάποιοι εδώ μέσα ενδιαφερόμαστε για το καθεστώς εργασίας μας. Σου φαίνεται παράλογο;

Μήπως εννοούν ότι οι 12 ώρες θα χρηματοδοτούνται από το πρόγραμμα ΕΣΠΑ ως ΑΜΩ (μέσα και οι αργίες,μισθός 550ευρώ), ενώ οι υπόλοιπες ώρες θα χρηματοδοτούνται από τον κρατικό προϋπολογισμό ως ωρομίσθιοι στην πρωτοβάθμια και γι' αυτές τις ώρες θα τηρείται το παρουσιολόγιο;  ::)  :o
Αριστοτέλης - στα Ηθικά Νικομάχεια - χαρακτήριζε τον πράο άνθρωπο ως εξής: "Πράος δεν είναι εκείνος που δεν εκνευρίζεται. Όποιος δεν θυμώνει ποτέ είναι ηλίθιος. Πράος είναι αυτός που θυμώνει όταν πρέπει"..

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1648 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 12:58:45 πμ »
οχι βεβαια,απλα θελω να πιστευω πως οι προσληφθεντες ειναι εργαζομενοι με καθεστως ΑΚΩ.Αυτο δε διαβεβαιωνει και η διευκρινιση του υπεπθ για το ωραριο και το μισθο?ισως βεβαια θα πρεπει  ενας θεσμοθετημενος εκπροσωπος των εκπαιδευτικων αγγλικης να ζητησει διευκρινισεις γι΄αυτο το προγραμμα.ευχομαιο,τι καλυτερο...
[/quote]

Κι εγώ έτσι ήθελα να πιστεύω. Η απόφαση όμως που έστειλε το υπουργείο εχθές, άλλα ορίζει... Προσοχή μην την πατήσετε κι εσείς στις επόμενες φάσεις.

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1649 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 01:04:35 πμ »


Μήπως εννοούν ότι οι 12 ώρες θα χρηματοδοτούνται από το πρόγραμμα ΕΣΠΑ ως ΑΜΩ (μέσα και οι αργίες,μισθός 550ευρώ), ενώ οι υπόλοιπες ώρες θα χρηματοδοτούνται από τον κρατικό προϋπολογισμό ως ωρομίσθιοι στην πρωτοβάθμια και γι' αυτές τις ώρες θα τηρείται το παρουσιολόγιο;  ::)  :o
[/quote]

Και οι ΑΜΩ υπογράφουν παρουσιολόγιο--οι αργίες δεν είναι μέσα. Και όχι, αυτό που λες δεν ισχύει. Όσοι κληθήκαμε σε κάποια μέρη, κληθήκαμε  επειδή δηλώσαμε ότι επιθυμούμε να δουλέψουμε μόνο ως αναπληρωτές εκεί. Ούτε ως ΑΜΩ ούτε ως ωρομίσθιοι.

Αποσυνδεδεμένος Markazone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 118
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1650 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 01:09:51 πμ »

Παράθεση
Μήπως εννοούν ότι οι 12 ώρες θα χρηματοδοτούνται από το πρόγραμμα ΕΣΠΑ ως ΑΜΩ (μέσα και οι αργίες,μισθός 550ευρώ), ενώ οι υπόλοιπες ώρες θα χρηματοδοτούνται από τον κρατικό προϋπολογισμό ως ωρομίσθιοι στην πρωτοβάθμια και γι' αυτές τις ώρες θα τηρείται το παρουσιολόγιο;  ::)  :o

Και οι ΑΜΩ υπογράφουν παρουσιολόγιο--οι αργίες δεν είναι μέσα. Και όχι, αυτό που λες δεν ισχύει. Όσοι κληθήκαμε σε κάποια μέρη, κληθήκαμε  επειδή δηλώσαμε ότι επιθυμούμε να δουλέψουμε μόνο ως αναπληρωτές εκεί. Ούτε ως ΑΜΩ ούτε ως ωρομίσθιοι.
Είναι εξαπάτηση εκ μέρους του υπουργείου. Απευθυνθείτε σε εργατολόγο,οργανωθείτε και κάντε καταγγελία.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2010, 01:11:48 πμ από Markazone »
Αριστοτέλης - στα Ηθικά Νικομάχεια - χαρακτήριζε τον πράο άνθρωπο ως εξής: "Πράος δεν είναι εκείνος που δεν εκνευρίζεται. Όποιος δεν θυμώνει ποτέ είναι ηλίθιος. Πράος είναι αυτός που θυμώνει όταν πρέπει"..

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1651 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 02:12:37 πμ »
κι εμενα μου φαινεται πολυ περιεργο... ::)
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 760
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 782
Σύνολο: 790

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.