*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850276 φορές)

0 μέλη και 27 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1680 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 09:53:56 μμ »
paidia, kalhspera k apo mena.
pragmatika m exei piasei h kardia mou. meta apo tosa xronia anamonhs ws wromisthia den borw na xarw to anaplhrwtiliki.
den kserw ti isxyei k ti den isxyei, akrh de vgainei me toses asafeies k proforiko logo ek merous tou ypourgeiou.
pandws emena kati de m aresei s olh ayth thn ypothesh, kati vrwmaei.
exei na proteinei kapoios kapoia kinhsh?
de ginetai na to afhsoume etsi!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:15:47 »

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1681 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 09:55:19 μμ »
Υποθέτω ότι το να κληθεί κάποιος για λιγότερες από 24 ή 21 ώρες αν δεν έχει δηλώσει ΑΜΩ είναι παράνομο.

Αποσυνδεδεμένος solil

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 326
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1682 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 09:56:27 μμ »
Συγγνώμη ρε παιδιά, 113 άτομα στη Β/θμια; Έλεος! Υποτίθεται δεν υπήρχαν κενά εκεί καθόλου, ούτε λειτουργικά, ούτε οργανικά, ούτε τίποτα. Κενό αέρος έχει μόνο το μυαλό τους. Υποτίθεται επίσης ότι θα έστελναν τους υπεράριθμους και καλά στην Α/θμια και θα βολευόταν κι αυτή. Και με αυτά και με κείνα διόρισαν 13 άτομα. Και φυσικά τους πρώτους αναπληρωτές, μεταξύ αυτών και πάρα πολλοί που θα διορίζονταν, τους έστειλε Α/θμια, παρά το ότι όλες οι πρώτες τους επιλογές ήταν Β/θμια (μιλάω για μένα τώρα, οι άλλοι δεν ξέρω), και μάλιστα σε περιοχές όπου έστειλαν άτομα σ' αυτή τη φάση άρα υπήρχαν κενά. Και μη μου πει κανείς ότι δεν ήξεραν ότι θα είχαν κενά και περίμεναν να δουν τι θα γίνει με τους υπεράριθμους της Β/θμιας, γιατί βλέπουμε όλοι τι γίνεται. Ο παραλογισμός σε όλο του το μεγαλείο. Από την αρχή η αδικία που υπάρχει σε μας είναι πρωτοφανής, αλλά έχει ο καιρός γυρίσματα!

Και εννοείται, τεράστια αδικία και για τα άτομα της φάσης που πληρώνονται από το ΕΣΠΑ. Δηλαδή και περισσότερα μόρια, και ΕΣΠΑ, και Α/θμια, και 3 και βάλε σχολεία, και μισθός ποιος ξέρει πότε. Μπορεί να ακούγομαι αχάριστη που εκνευρίζομαι από τη στιγμή που είμαι από τους αναπληρωτές της Α φάσης και μάλιστα τοποθετημένη στην α' επιλογή Α/θμιας (αλλά πολύ χαμηλά σε σχέση με τις επιλογές της Β/θμιας), όμως πιστέψτε με, έχω τραβήξει τα πάνδεινα από τον Αύγουστο εξαιτίας τους και φυσικά, αφού τίποτα δε μου χαρίστηκε, έχω το δικαίωμα να απαιτώ ό,τι δικαιούμαι.

Παρ'ολ΄αυτά, εξυπακούεται ότι δεν έχω τίποτα με τα παιδιά που πήγαν Β/θμια, ίσα ίσα. Συγχαρητήρια και με το καλό ο διορισμός.

 

Αποσυνδεδεμένος stamatina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1683 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 09:58:59 μμ »
βοήθεια συνάδελφοι !! :D προσπαθώ να οργανώσω το πρόγραμμα μου και δεν μπορώ! αυτές οι προσλήψεις που βγήκαν σήμερα σταμάτησαν 42 θέσεις πριν από μενα.υπάρχει περίπτωση να με καλέσουν κάπου γιατί έχω αναλάβει κάποια πρωινά μαθήματα και δεν θέλω να φανώ ασυνεπής τελευταία στιγμή!ευχαριστώωωωωωω!!!!! ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:15:47 »

Αποσυνδεδεμένος bellaspir

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1684 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 10:01:21 μμ »
paidia, kalhspera k apo mena.
pragmatika m exei piasei h kardia mou. meta apo tosa xronia anamonhs ws wromisthia den borw na xarw to anaplhrwtiliki.
den kserw ti isxyei k ti den isxyei, akrh de vgainei me toses asafeies k proforiko logo ek merous tou ypourgeiou.
pandws emena kati de m aresei s olh ayth thn ypothesh, kati vrwmaei.
exei na proteinei kapoios kapoia kinhsh?
de ginetai na to afhsoume etsi!!!

Οι περισσότεροι κάπως έτσι είμαστε.

Αποσυνδεδεμένος pkft

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1685 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 10:06:37 μμ »
Καταρχάς δεν έχουμε βολευτεί όπως λες...Εμένα τουλάχιστον ακόμη δεν με έχουν τοποθετήσει,οπότε δεν ξέρω πόσες ώρες θα έχω.Αυτό που σου είπαν είναι λογικό,αφού είπαμε ότι οι Ευρωπαίοι ελέγχουν πριν πληρώσουν,δεν είναι σαν εμάς..Προσληφθήκαμε για 24 ώρες και πρέπει να είναι βέβαιοι πως τόσες θα κάνουμε πριν πληρώσουν(φυσικά θα έχουν υπολογίσει πως υπάρχουν και εδώ αργίες και γιορτές,απλώς από τη μηνιαία κατάσταση φαίνεται πόσες ώρες δουλεύουμε εβδομαδιαίως,ενώ διαφορετικά ο καθένας μπορεί να δηλώνει ό,τι θέλει).Για το αν εμείς δε συμπληρώνουμε ωράριο,δε φταίνε οι ξένοι,αλλά οι διευθύνσεις πρωτοβάθμιας,οπότε σε αυτούς θα πρέπει να πάει με την οδηγία εκτυπωμένη όποιος έχει πάρει λιγότερες και να απαιτήσει να του βρουν ώρες...

Αποσυνδεδεμένος fgtn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1686 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 10:19:22 μμ »
Συμφωνω απολυτα μαζι σου pkft,αλλά οταν δεν μπορουν να σου δωσουν αλλες ωρες, τι γινεται???

Αποσυνδεδεμένος AsepHunter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1687 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 10:25:07 μμ »
Καλησπέρα

Ανήκω και εγώ στους κατ΄αναλογία "αναπληρωτές γιαλαντζι" οι οποίοι ας πούμε δεν έχουν το δικαίωμα να αρρωστήσουν γιατί θα χάσουν και μόρια και χρήματα. Δεν έχουν το δικαίωμα να κάνουν διακοπές Πάσχα / Χριστούγεννα ανεξάρτητα από το γεγονός ότι έχουν πλήρες ωράριο. Δεν έχουν το δικαίωμα να αρνηθούν την πρόσληψη τους ανεξάρτητα από το ότι τους τοποθέτησαν σε μια περιοχή ως σκέτο "ΕΣΠΑ εκπαιδευτικούς" χωρίς να έχουν κάνει σχετική δήλωση το καλοκαίρι (ΑΚΩ-ΑΜΩ).

Και σαν να μην έφταναν όλα αυτά, ήρθε και το σημερινό με τους διορισμούς πραγματικών αναπληρωτών στην Δ/βάθμια, οι οποίοι με λιγότερα μόρια από εμάς πήγαν σε αρκετές θέσεις "φιλέτα" με ασύγκριτα καλύτερο εργασιακό καθεστώς.
Ίσως κάποιοι από αυτούς (κάποιοι δεν γενικεύω) να ανήκουν στην εκλογική πελατεία του Υπουργείου μας! Γιατί εμένα η λογική μου λέει ότι με μόλις δύο μέρες διαφορά πρώτα βγάζω τους κανονικούς αναπληρωτές και μετά τα άλλα.
Ε λοιπόν να το δείτε που θα στείλουν και άλλους "(Χ)ΕΣΠΑ εκπαιδευτικούς" και μετά από λίγες μέρες θα βγεί καμιά Σιβιτανίδειος, τίποτα Εκκλησιαστικά και διάφορα άλλα ΑΚΩ αναπληρωτηλίκια...
Λοιπόν αυτό είναι σκέτη ντροπή. Πέστε, τι άλλο μπορούν να μας θεωρούν εκτός από Μ......ς?
ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ 100% ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ....

Αποσυνδεδεμένος fgtn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1688 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 10:26:24 μμ »
Πες τα βρε asep-hunter!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1689 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 10:26:33 μμ »
όσον αφορά στα χρήματα, επειδή κάτι είπε κάποιος για καλοκαίρι, δεν γνωρίζει κανείς κάποιο άτομο πρόγραμμα ΕΣΠΑ να μας διαφωτίσει?
ρωτάω, γιατί χτες στην Αβάθμια μου είπαν ότι πέρυσι δούλεψαν (μέσω ΕΣΠΑ) καθηγητές γερμανικών.
ίσως κάποιος από αυτούς να μπορεί να βοηθήσει τουλάχιστον στο θέμα των χρημάτων

Αποσυνδεδεμένος AsepHunter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1690 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 10:32:19 μμ »
όσον αφορά στα χρήματα, επειδή κάτι είπε κάποιος για καλοκαίρι, δεν γνωρίζει κανείς κάποιο άτομο πρόγραμμα ΕΣΠΑ να μας διαφωτίσει?
ρωτάω, γιατί χτες στην Αβάθμια μου είπαν ότι πέρυσι δούλεψαν (μέσω ΕΣΠΑ) καθηγητές γερμανικών.
ίσως κάποιος από αυτούς να μπορεί να βοηθήσει τουλάχιστον στο θέμα των χρημάτων

ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΤΟ ΑΝΕΦΕΡΕ ΣΗΜΕΡΑ Κ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΗΚΑ Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ.
ΕΠΙΣΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΓΕΡΜΑΝΙΚΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ 100% ΑΚΟΜΑ.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 15, 2010, 10:46:18 μμ από AsepHunter »

Αποσυνδεδεμένος lisaspenser

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1691 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 10:47:06 μμ »
ΠΑΝΤΩ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ Κ ΓΩ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ Σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΕΙΝΗ ΘΕΣΗ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΩ.
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΗΡΑΝ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ Κ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΗΡΑΝ Κ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ?
ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΑ ΑΤΟΜΑ Κ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΔΙΚΙΑ, ΘΑ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΜΕ.
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ Κ ΟΙ ΦΟΡΤΗΓΑΤΖΗΔΕς ΠΟΥ ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ?
ΑΝ ΔΟΘΕΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΥΝΤΟΜΑ.....ΕΤΣΙ ΘΑ ΒΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ ΜΑΣ!
Κ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΛΙΙΙΙΙΙΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΛΗΦΘΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ?

Αποσυνδεδεμένος fgtn

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 138
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1692 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 10:53:11 μμ »
Σκεφτειτε και το άλλο: εμας δεν εχουν να μας πληρωσουν και μας βαζουν στο εσπα ενω τωρα για ολους αυτους ξαφνικα βρηκαν λεφτα??

Αποσυνδεδεμένος AsepHunter

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #1693 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 10:57:27 μμ »
ΠΑΝΤΩ, ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ, ΙΣΩΣ ΕΠΕΙΔΗ Κ ΓΩ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ Σ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΕΙΝΗ ΘΕΣΗ Κ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΩ, ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΠΑΡΗΓΟΡΗΘΩ.
ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΗΡΑΝ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ Κ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΗΡΑΝ Κ ΑΛΛΟΥΣ ΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ?
ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΩ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΙΜΑΣΤΕ ΤΟΣΑ ΑΤΟΜΑ Κ ΘΑ ΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΟΤΙ ΑΝ ΓΙΝΕΙ ΤΕΤΟΙΑ ΑΔΙΚΙΑ, ΘΑ ΞΕΣΗΚΩΘΟΥΜΕ.
ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ Κ ΟΙ ΦΟΡΤΗΓΑΤΖΗΔΕς ΠΟΥ ΞΕΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ?
ΑΝ ΔΟΘΕΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΥΝΤΟΜΑ.....ΕΤΣΙ ΘΑ ΒΡΑΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΖΟΥΜΙ ΜΑΣ!
Κ ΘΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΜΑΙ ΛΙΙΙΙΙΙΙΓΟ ΠΙΟ ΚΑΤΩ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΝΑ ΠΡΟΣΛΗΦΘΩ 2 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ?
Μην το ψάχνεις.Είναι καραμπινάτη και προκλητική αδικία. Κάποιους ήθελαν να βολέψουν εκεί μέσα στη μαγική 100στάδα.
Γι' αυτό το λόγο και περίμεναν δύο μέρες. Και να δεις που θα επαναληφθεί. Θα τραβήξουν 100-200 (Χ)ΕΣΠΙΤΕΣ πάλι και μόλις πλησιάσουν κάποιοι κολλητοί θα ρουφήξει το σύστημα και πάλι ΑΚΩ. Είναι τρομερή αυτή η πράσινη ανάπτυξη βρε συνάδελφοι. Σατανικό σχέδιο διακυβέρνησης. Τους βγάζω το καπέλο.
Δυστυχώς το χρησιμοποιούν προς τη λάθος κατεύθυνση...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162165
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 760
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 786
Σύνολο: 793

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.075 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.