*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849606 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος evi06

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2046
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3528 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:25:54 μμ »
ο μισθός όμως του αναπληρωτή δεν έχει μειωθεί? γιατί οι μόνιμοι θα αρχισουν τα εγκεφαλικα σε λιγο με τις μειώσεις... :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:44:33 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3529 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:31:32 μμ »
ο μισθός όμως του αναπληρωτή δεν έχει μειωθεί? γιατί οι μόνιμοι θα αρχισουν τα εγκεφαλικα σε λιγο με τις μειώσεις... :-\
Aφού μειώνεται ο μισθός των μονίμων, μειώνεται και των αναπληρωτών, αυτά πάνε μαζί...
Eμείς απλά παίρνουμε ως αναπληρωτές λίγο περισσότερα από αυτούς, γιατί μας γίνεται κάποια κράτηση λιγότερη.

Εμένα, ο Θεός να με συγχωρέσει, πραγματικά μακάρι να διορίζονται και να προσλαμβάνονται εκπαιδευτικοί, αλλά απ'την άλλη, ακούω για ...ω'φάση δασκάλων και λοιπών και αναρωτιέμαι πότε επιτέλους θα αρχίσει να κινείται κάτι για μας...  >:(
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 23, 2011, 10:24:33 μμ από Joanna Bear »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος vinyl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3530 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 11:58:59 πμ »
Γειά σας κι από μένα, μια Αγγλικού που δεν έχει πολλές ελπίδες , αλλα παρακολουθεί και σας εύχεται καλό διορισμό!
Μας έχουν αφήσει πολύ ξεκρέμαστους είναι η αλήθεια! Ας ελπίσουμε την επόμενη εβδομάδα να δούμε λίγο φώς..!  ::)

Αποσυνδεδεμένος Τάνια84

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 505
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Smile!Things will eventually get better!!!
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3531 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 12:46:00 μμ »
Γειά σας κι από μένα, μια Αγγλικού που δεν έχει πολλές ελπίδες , αλλα παρακολουθεί και σας εύχεται καλό διορισμό!
Μας έχουν αφήσει πολύ ξεκρέμαστους είναι η αλήθεια! Ας ελπίσουμε την επόμενη εβδομάδα να δούμε λίγο φώς..!  ::)
Τι θέση έχεις εσυ?Εγω είμαι στο 487 και έχω αρχίσει να φοβάμαι!!!
Μην κάνεις στους άλλους αυτό που δεν θέλεις να κάνουν σε σένα!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:44:33 »

Αποσυνδεδεμένος Χαρά

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 615
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση (ΠΕ 06)
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3532 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 12:49:42 μμ »
Δεν παιζει ρολο  μονο η θεση αλλα κ ποιες περιοχες εχουμε δηλωσει.Κι αν εχουμε τσεκαρει κ το περιφημο κουτακι...

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3533 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 01:31:38 μμ »
εγω παντως που ειμαι 420 περιπου δηλωνω μονο την περιφερεια μου για να μη φυγω απο το σπιτι μου.αφου δεν παιρνουμε μορια πια ποιος ο λογος της ξενιτιας?παιρνω καθε χρονο το ιδιο ρισκο και δεν τσεκαρω το κουτακι.φετος μαλλον θα παω για χορτα.. :-\

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3534 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 01:41:14 μμ »
Ναι, αφού η προυπηρεσία δε μοριοδοτείται όπως παλιά, δεν είναι κι ό,τι πιο συμφέρον να ξενιτευτεί κανείς. Αν κι έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα, κι αυτό εξαρτάται. Όπως καταλαβαίνω αυτόν που δηλώνει μόνο τις κοντινές του περιοχές, έτσι καταλαβαίνω και κάποιον άλλο που προκειμένου να έχει ένα εισόδημα για τους επόμενους μήνες, δηλώνει παντού.

Αποσυνδεδεμένος vinyl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3535 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 01:42:00 μμ »
Γειά σας κι από μένα, μια Αγγλικού που δεν έχει πολλές ελπίδες , αλλα παρακολουθεί και σας εύχεται καλό διορισμό!
Μας έχουν αφήσει πολύ ξεκρέμαστους είναι η αλήθεια! Ας ελπίσουμε την επόμενη εβδομάδα να δούμε λίγο φώς..!  ::)
Τι θέση έχεις εσυ?Εγω είμαι στο 487 και έχω αρχίσει να φοβάμαι!!!
Εγώ είμαι πολύ μακρυά στον πίνακα , αλλά με είχαν πάρει πέρυσι ,μάρτιο με ιούνιο αμω,σε σχολείο δίπλα στο σπίτι μου (στο παλιό μου δημοτικό για την ακρίβεια  ;D) και έλεγα μήπως γίνει κάτι παρόμοιο και φέτος! Αλλά δεν το κόβω  :'(

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3536 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 01:47:13 μμ »
Ναι, αφού η προυπηρεσία δε μοριοδοτείται όπως παλιά, δεν είναι κι ό,τι πιο συμφέρον να ξενιτευτεί κανείς. Αν κι έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα, κι αυτό εξαρτάται. Όπως καταλαβαίνω αυτόν που δηλώνει μόνο τις κοντινές του περιοχές, έτσι καταλαβαίνω και κάποιον άλλο που προκειμένου να έχει ένα εισόδημα για τους επόμενους μήνες, δηλώνει παντού.
ισχυει αυτο που λες.παιζουν μεγαλο ρολο κι οι συνθηκες.για παραδειγμα καποιος που νοικιαζει,αφηνει πιο ευκολα τη μια περιοχη για να παει σε αλλη.αν μενεις σε δικο σου σπιτακι ομως?δυο σπιτια δε συντηρουνται με 1200 ευρω..

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3537 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 01:51:35 μμ »
Ναι, αφού η προυπηρεσία δε μοριοδοτείται όπως παλιά, δεν είναι κι ό,τι πιο συμφέρον να ξενιτευτεί κανείς. Αν κι έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα, κι αυτό εξαρτάται. Όπως καταλαβαίνω αυτόν που δηλώνει μόνο τις κοντινές του περιοχές, έτσι καταλαβαίνω και κάποιον άλλο που προκειμένου να έχει ένα εισόδημα για τους επόμενους μήνες, δηλώνει παντού.
ισχυει αυτο που λες.παιζουν μεγαλο ρολο κι οι συνθηκες.για παραδειγμα καποιος που νοικιαζει,αφηνει πιο ευκολα τη μια περιοχη για να παει σε αλλη.αν μενεις σε δικο σου σπιτακι ομως?δυο σπιτια δε συντηρουνται με 1200 ευρω..
Έτσι είναι, ο καθένας λαμβάνει υπόψιν του τις δικές του συνθήκες ζωής και πράττει ανάλογα. Πολλά παίζουν ρόλο, το αν έχεις οικογένεια, αν μπορείς να βρεις κάποια δουλειά αν επιλέξεις να μην πας οπουδήποτε κι άλλα πολλά. Ας ελπίσουμε από βδομάδα να κινηθεί κάτι και στον κλάδο μας και να χουμε μια μεγάλη φάση!

Αποσυνδεδεμένος tinkerbell85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3538 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 03:02:51 μμ »
παιδιά γειά σας κ από μένα!καλό καουράγιο σε όλους να αντέξουμε την αναμονή!μια ερώτηση,με θέση λίγο πάνω από το 1000 στον πίνακα πρυπηρεσίας ποιές οι πιθανότητες να με πάρουν φέτος?πάντως πέρυσι δούλεψα ακω κ ημουν χαμηλότερα κάποιες θέσεις...έχω αγχωθεί πολύ γιατί έχουν διαθέσει πολλούς από δευτεροβάθμια..τα αποτελέσματα από βδομάδα?
ό,τι δε σε σκοτώνει,σε κάνει πιο δυνατό..!

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3539 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 03:16:12 μμ »
λιγο δυσκολο να δουλεψεις ακω φετος.καλυτερα ελπιζε σε αμω για να εκπλαγεις ευχαριστα αν μπεις ακω τελικα.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3540 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 03:19:56 μμ »
Γεια σας κι απο μενα...... Μια που φως δε βλεπω και ειμαι και πολυ πισω στον πινακα των αναπληρωτων (για φετος δηλαδη με τα νουμερα αναπληρωτων που ακουγονται οτι θα παρει ) ειπα να ψαξω σε κανα φροντιστηριο διοτι μεγαλωνω και μονη ενα αγγελουδι.Για να μην πολυλογω ,παω σε ενα φροντιστηριο επωνυμο με πολλα κεντρα ανα την Ελλαδα και μου δινουν ενα βιογραφικο να συμπληρωσω.Εκπληκτη βλεπω οτι στο βιογραφιο αυτο ζηταει να συμπηρωσω εαν εχω δωσει ΑΣΕΠ. ,εαν εχω πετυχει ,με ποια σειρα(που να θυμαμαι !) και το κορυφαιο αν εχω δηλωσει αναπληρωτρια φετος ,αν εχω δηλωσει για τα ολοημερα ωρομισθια ,αν εχω παει αναπληρωτρια και σε ποιες περιοχες(εχει σημασια αν πηγα στην Κλωλοπετινιτσα???) και ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ αν ειμαι παντρεμενη τι δουλεια κανει ο αντρας μου.(Τι να εγραφα εδω....αντρας καπνος ? ;) )Για να σας βοηθησω συναδελφοι σας λεω και το πρωτο γραμμα του φροντιστηριου που πηγα να ζητησω δουλεια .Αρχιζει απο Γ  ;)
Ξερετε αυτα με τις τεραστιες ταμπελες,με κατι ασχετες κυρατζες μεσα που και καλα γιναν απο το πουθενα υπευθυνες.....
Τελικα μαλλον θα προτιμησω να πλενω πιατα ... ;D
Εκει  τουλαχιστον δεν σε ρωτανε ποσες ωρες κανεις διαλογισμο...... ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος vinyl

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 48
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3541 στις: Σεπτέμβριος 24, 2011, 03:25:55 μμ »
Γεια σας κι απο μενα...... Μια που φως δε βλεπω και ειμαι και πολυ πισω στον πινακα των αναπληρωτων (για φετος δηλαδη με τα νουμερα αναπληρωτων που ακουγονται οτι θα παρει ) ειπα να ψαξω σε κανα φροντιστηριο διοτι μεγαλωνω και μονη ενα αγγελουδι.Για να μην πολυλογω ,παω σε ενα φροντιστηριο επωνυμο με πολλα κεντρα ανα την Ελλαδα και μου δινουν ενα βιογραφικο να συμπληρωσω.Εκπληκτη βλεπω οτι στο βιογραφιο αυτο ζηταει να συμπηρωσω εαν εχω δωσει ΑΣΕΠ. ,εαν εχω πετυχει ,με ποια σειρα(που να θυμαμαι !) και το κορυφαιο αν εχω δηλωσει αναπληρωτρια φετος ,αν εχω δηλωσει για τα ολοημερα ωρομισθια ,αν εχω παει αναπληρωτρια και σε ποιες περιοχες(εχει σημασια αν πηγα στην Κλωλοπετινιτσα???) και ΑΚΟΥΣΑΤΕ ΑΚΟΥΣΑΤΕ αν ειμαι παντρεμενη τι δουλεια κανει ο αντρας μου.(Τι να εγραφα εδω....αντρας καπνος ? ;) )Για να σας βοηθησω συναδελφοι σας λεω και το πρωτο γραμμα του φροντιστηριου που πηγα να ζητησω δουλεια .Αρχιζει απο Γ  ;)
Ξερετε αυτα με τις τεραστιες ταμπελες,με κατι ασχετες κυρατζες μεσα που και καλα γιναν απο το πουθενα υπευθυνες.....
Τελικα μαλλον θα προτιμησω να πλενω πιατα ... ;D
Εκει  τουλαχιστον δεν σε ρωτανε ποσες ωρες κανεις διαλογισμο...... ;D ;D
Φοβούνται μήπως διοριστείς και τους παρατήσεις στη μέση της χρονιάς.Δικαιολογημένοι από μια άποψη.. :-[ τώρα για κάποιες άλλες ερωτήσεις, μάλλον τις θέλουν για κανονικό φακέλωμα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 643
Σύνολο: 644

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.115 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.