*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 850903 φορές)

0 μέλη και 31 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3990 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 12:34:37 μμ »
Συναδελφοι θεωρω οτι υπαρχουν καποια κενα(για να ειμαστε ρεαλιστες σιγουρα ειναι λιγοτερα φετος) αλλα κατα την αποψη μου τα χρηματα για νεες προσληψεις ειναι πλεον λιγοστα εστω και μεσω του ΕΣΠΑ.Πιστευω οτι ετσι η ηγεσια προσπαθει να καθυστερησει οσο γινεται περισσοτερο προσληψεις μη βασικων ειδικοτητων οπως λεει(εμας δηλαδη) και ετσι να διαθεσει λιγοτερα χρηματα για το νεο - προτυπο σχολειο (εδω γελαμε)..... ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:43:47 »

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3991 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 12:49:26 μμ »
Συμφωνώ κι εγώ με εσάς που λέτε να μη μας πιάνει πανικός με κάθε δημοσίευμα. Ναι, τα κενά μπορεί να ναι λιγότερα αλλά δεν μπορεί να χουν μειωθεί τόσο δραματικά όσο τα παρουσιάζουν. Και πέρσι λέγανε τα ίδια. Άλλωστε όλοι ακούμε και ξέρουμε περιπτώσεις σχολείων που δεν έχουν καν ή χρειάζονται κι άλλους ΠΕ06. Βέβαια τα χρήματα που έχουν να διαθέσουν είναι ένα ζήτημα σοβαρό αλλά ας είμαστε αισιόδοξοι!

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3992 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 12:54:11 μμ »
Εμενα δεν με πιανει πανικος!!! Απλώς ψαχνω μαθηματικο τύπο για να πληρωσω με 500 Ευρω απο το ταμειο το στεγαστικο και το χαρατσι (γυρω στα 400 το περιμενω). Και μην βιαστειτε να με κατακρινετε που εχω στεγαστικο. Ο συζυγος μεχρι πριν 4 μηνες ειχε δουλεια και εγω τα τελευταια 10 χρονια δεν εχω ξεμεινει ποτε αλλοτε απο δουλεια.

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3993 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 12:58:50 μμ »
Oρίστε. Τι λέγαμε;

Με τον καημό θα-πάρει-δε-θα-πάρει αναπληρωτές καθηγητές πλαγιάζουν και μ'αυτόν σηκώνονται.

http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=46891
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 03, 2011, 01:08:30 μμ από Joanna Bear »
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 10:43:47 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3994 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 01:02:02 μμ »
Εμενα δεν με πιανει πανικος!!! Απλώς ψαχνω μαθηματικο τύπο για να πληρωσω με 500 Ευρω απο το ταμειο το στεγαστικο και το χαρατσι (γυρω στα 400 το περιμενω). Και μην βιαστειτε να με κατακρινετε που εχω στεγαστικο. Ο συζυγος μεχρι πριν 4 μηνες ειχε δουλεια και εγω τα τελευταια 10 χρονια δεν εχω ξεμεινει ποτε αλλοτε απο δουλεια.
Ποιος θα σε κατακρίνει που έχεις στεγαστικό, βρε;
Βέβαια, εγώ δεν έχω στεγαστικό, έχω ενοίκιο, αλλά τουλάχιστον έχει ο σύζυγος δουλειά και με αιματηρές οικονομίες τα βγάζουμε πέρα. Και το επίδομα ανεργίας είναι μέχρι τον Νοέμβριο...
Αλλά δεν απελπιζόμαστε, είπαμε!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3995 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 01:02:51 μμ »
Εμενα δεν με πιανει πανικος!!! Απλώς ψαχνω μαθηματικο τύπο για να πληρωσω με 500 Ευρω απο το ταμειο το στεγαστικο και το χαρατσι (γυρω στα 400 το περιμενω). Και μην βιαστειτε να με κατακρινετε που εχω στεγαστικο. Ο συζυγος μεχρι πριν 4 μηνες ειχε δουλεια και εγω τα τελευταια 10 χρονια δεν εχω ξεμεινει ποτε αλλοτε απο δουλεια.
Γιατί να σε κατακρίνουμε που έχεις στεγαστικό; Λογικό είναι όταν έχεις ένα κάποιο εισόδημα να κάνεις τέτοιες κινήσεις αφού βλέπεις ότι σε παίρνει. Λίγο πολύ (μάλλον πολύ) όλοι είμαστε στριμωγμένοι, ειδικά όσοι έχουν οικογένεια. Απλά σκέφτομαι πως και το να σκεφτόμαστε συνέχεια το χειρότερο σενάριο δε βοηθάει και πολύ. Ας δούμε πρώτα αυτή την πρώτη φάση να πάρουμε μια ιδέα τι θα ακολουθήσει.

Αποσυνδεδεμένος aghathi

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1611
  • Φύλο: Γυναίκα
  • εκπαίδευση=παιδιά
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3996 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 01:07:38 μμ »
Αυτη την πρωτη φαση περιμενουμε ολοι. Να παρουμε μια ιδεα εστω

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3997 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 01:10:41 μμ »
Συναδελφοι θεωρω οτι υπαρχουν καποια κενα(για να ειμαστε ρεαλιστες σιγουρα ειναι λιγοτερα φετος) αλλα κατα την αποψη μου τα χρηματα για νεες προσληψεις ειναι πλεον λιγοστα εστω και μεσω του ΕΣΠΑ.Πιστευω οτι ετσι η ηγεσια προσπαθει να καθυστερησει οσο γινεται περισσοτερο προσληψεις μη βασικων ειδικοτητων οπως λεει(εμας δηλαδη) και ετσι να διαθεσει λιγοτερα χρηματα για το νεο - προτυπο σχολειο (εδω γελαμε)..... ;D
μπορει να παιζει καιτο σεναριο αργουμε να καλεσουμε οσους ειχαμε παρει φετος για να δουλεψουν λιγοτερο και να μην μπορουν να βγουν ταμειο ανεργιας το καλοκαιρι..............απα εξοικονομουν και απο εκει χρηματα

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3998 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 01:13:30 μμ »
Πoλυ σωστη παρατηρηση κυριε  mpesg
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #3999 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 01:19:48 μμ »
Συναδελφοι θεωρω οτι υπαρχουν καποια κενα(για να ειμαστε ρεαλιστες σιγουρα ειναι λιγοτερα φετος) αλλα κατα την αποψη μου τα χρηματα για νεες προσληψεις ειναι πλεον λιγοστα εστω και μεσω του ΕΣΠΑ.Πιστευω οτι ετσι η ηγεσια προσπαθει να καθυστερησει οσο γινεται περισσοτερο προσληψεις μη βασικων ειδικοτητων οπως λεει(εμας δηλαδη) και ετσι να διαθεσει λιγοτερα χρηματα για το νεο - προτυπο σχολειο (εδω γελαμε)..... ;D
μπορει να παιζει καιτο σεναριο αργουμε να καλεσουμε οσους ειχαμε παρει φετος για να δουλεψουν λιγοτερο και να μην μπορουν να βγουν ταμειο ανεργιας το καλοκαιρι..............απα εξοικονομουν και απο εκει χρηματα
Πάρα πολύ πιθανό! Όσο καθυστερούν τις προσλήψεις τόσο λιγότερο χρήματα θα πληρώσουν, θα πάρουμε λιγότερα ένσημα και πολλοί ίσως να μη βγούμε ταμείο ανεργίας. Πολύ συμφέρον γι' αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4000 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 01:22:06 μμ »
Πoλυ σωστη παρατηρηση κυριε  mpesg
το θεμα ειναι οτι εαν δεν διοριστουμε, με τοσες εικασιες που εχουμε κανει................θα μπορουσαμε να ανοιξουμε γραφειο μαντειας, ταρω και εσπρεσσομαντειας για τα οσο θα συμβουν στο μελλον στον τομεα της παιδειας. Παντως η Διαμαντοπουλου στο ρολο της Πυθειας ειναι εξαιρετικη!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4001 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 01:24:00 μμ »
Oρίστε. Τι λέγαμε;

Με τον καημό θα-πάρει-δε-θα-πάρει αναπληρωτές καθηγητές πλαγιάζουν και μ'αυτόν σηκώνονται.

http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=46891
Μα στην Ελλάδα σπάνια κάποιος σκέφτεται τον γείτονα! Αντίθετα, όπως έλεγε και το ανέκδοτο του Χριστόδουλου, ζητάμε να ψοφήσει και η κατσίκα του γείτονα. Όπως και να 'χει, κανείς δεν θα ενδιαφερθεί για μας αν δεν ενδιαφερθούμε εμείς οι ίδιοι πρώτα. Καθόμαστε (βάζω και μένα μέσα) και κλαίμε την μοίρα μας. Ας κάνουμε κάτι να τους πιέσουμε. Υπογραφές ότι δεν θα παρουσιαστεί κανείς ΠΕ06 να αναπληρώσει αν δεν κάνουν κλήση μέχρι την τάδε ημερομηνία.(?)

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4002 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 01:24:28 μμ »
βεβαια θα μπορουσαμε να χρησιμοποιησουμε και την εκκλησιαστικη οπολογια που χρησημοποιησε ο Βενιζελος.................και να πουμε για το υπουργειο παιδειας...............ου γαρ ειδασι τι ποιουσι

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4003 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 01:27:12 μμ »
Oρίστε. Τι λέγαμε;

Με τον καημό θα-πάρει-δε-θα-πάρει αναπληρωτές καθηγητές πλαγιάζουν και μ'αυτόν σηκώνονται.

http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=46891
Μα στην Ελλάδα σπάνια κάποιος σκέφτεται τον γείτονα! Αντίθετα, όπως έλεγε και το ανέκδοτο του Χριστόδουλου, ζητάμε να ψοφήσει και η κατσίκα του γείτονα. Όπως και να 'χει, κανείς δεν θα ενδιαφερθεί για μας αν δεν ενδιαφερθούμε εμείς οι ίδιοι πρώτα. Καθόμαστε (βάζω και μένα μέσα) και κλαίμε την μοίρα μας. Ας κάνουμε κάτι να τους πιέσουμε. Υπογραφές ότι δεν θα παρουσιαστεί κανείς ΠΕ06 να αναπληρώσει αν δεν κάνουν κλήση μέχρι την τάδε ημερομηνία.(?)
Δεν μιλάμε για τους οποιουσδήποτε, αλλά για την ΟΛΜΕ, η οποία βρίσκεται εκεί που βρίσκεται για να κάνει κάποια πράγματα και για τους έχοντες και για τους μη έχοντες κατσίκες!
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 805
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 784
Σύνολο: 799

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.08 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.