*

Αποστολέας Θέμα: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;  (Αναγνώστηκε 849675 φορές)

0 μέλη και 16 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4102 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 01:07:03 μμ »
κ η υπομονη κ τα λεφτα κ ολα μου τελειωνουν..ασε,δε βρισκω σωτηρια!!!κ το ανεκδοτο της ημερας,υπαρχουν κατι "ζωα" που δινουν λεφτα υπερ του παγκαλου του καημενου που του ηρθε το χαρατσι κ δεν εχει να το πληρωσει...ρε θα με τρελανετε!!!!!!!!!!!


Εμενα μου εχουν τελειωσει ηδη τα λεφτα  :) :) :)
Ζω ηδη μια κατοχη  ;D ;D
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:01:05 »

Αποσυνδεδεμένος Joanna Bear

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1090
  • ...and the Truth shall set you free.
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4103 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 01:07:58 μμ »
Πάααρα πολύ καλή εξέλιξη αυτή.
Εάν το αντιλαμβάνομαι σωστά, είχε καταργηθεί το συγκεκριμένο πρόγραμμα - είχε βγει ανακοίνωση πριν από καμιά βδομάδα, πράγμα που προς στιγμήν με είχε τρομάξει, καθώς σ'αυτό είχα δουλέψει πέρυσι - και τώρα τροποποιούν την εν λόγω απόφαση.
Το θεωρώ πολύ καλό σημάδι!  ;)
Επειδή έχω λίγο μπερδευτεί ...τελικά αυτό το πρόγραμμα που δούλεψες πέρσι είναι διαφορετικό απο τα γνωστά 961 αναμορφωμένα; Και πληρώνεται και αυτό απο ΕΣΠΑ; το σχολείο που ήσουν διέφερε απο τα κλασσικά μόνο στο ότι διδάσκατε και αξιολογούσατε και με portfolios;
To πρόγραμμα για το οποίο έγραφε η σύμβασή μου ότι είχα προσληφθεί, ήταν η Ενίσχυση της Ξενόγλωσσης Εκπαίδευσης στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση (μέσω ΕΣΠΑ). Αυτό που κατάργησαν και τώρα πάλι τροποποίησαν. (Άλλαξε ο Μανολιός κι έβαλε τα ρούχα αλλιώς, δηλαδή.)

Για τα portfolios και τα σχετικά, μας ενημέρωσαν στα ΠΕΚ.

Δεν δούλεψα σε πιλοτικό, κάλυψα κανονικό πρωινό κενό μόνιμης που είχε πάρει άδεια λόγω εγκυμοσύνης.
Αυτό βέβαια το διάλεξα εγώ, αν και ήταν εκτός πόλης, γιατί ήταν πλήρες ωράριο και ένα μόνο σχολείο.
Αλλιώς μέσα στην πόλη έπρεπε να πηγαίνω σε 4, 5 ή και 6 και δεν το άντεχα πάλι αυτό.
(Πρόπερσι πήγαινα σε 7 - 5 Δημοτικά και 2 Λύκεια - και ...ακόμα δεν μπορώ να συνέλθω!  ;D)

Δεν ξέρω τελικά αν έκανα καλά, γιατί κουράστηκα πολύ και με τα πολλά και άτακτα παιδιά και γιατί είχα ΟΛΑ τα τμήματα και λόγω των καθημερινών διαδρομών.

Φέτος, δεν ξέρω τι να κάνω και τι να προτιμήσω.
Άσε να με πάρουν πρώτα βέβαια...

Γι'αυτό σας λέω, αυτά είναι τυπικά, όπου υπάρχει ανάγκη θα μας βάλουν.
Προσωπικά, δεν θα'θελα να δουλέψω σε πιλοτικό.
Εδώ μόλις και μετά βίας τα βγάζω πέρα με τα 9χρονα, πόσω μάλλον με τα 6χρονα!  :o :o :o
Όλοι θα δώσουμε λόγο μια μέρα για όσα λέμε και κάνουμε, κρυφά και φανερά, μικρά και μεγάλα, το πιστεύουμε δεν το πιστεύουμε. Γι'αυτό, προσοχή.

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4104 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 01:41:22 μμ »
το οτι θα μας βαλουν οπου υπαρχει αναγκη ειναι γεγονος. και περσι για τα πιλοτικα μας ειχαν παρει εμας, τους ειπα οτι δε θελω πιλοτικο, εβαλα ο,τι αλλο υπηρχε στην δηλωση τοποθετησης και προτιμησα να τρεχω σε 4 δημοτικα...αυτο κι αν ειναι μαζοχισμος!  :o
λεφτα γιοκ...υπομονη τελος...λιγα εγκεφαλικα κυτταρα μου εχουν μεινει αλλα που θα παει...θα τα καψω κι αυτα!
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4105 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 01:48:13 μμ »
Και τα χρήματα του ΕΣΠΑ δεν είναι ήδη στα χέρια τους; Τι σχέση έχουν με την 6η δόση; Εν τω μεταξύ, πέρσι είχε πάρει και δασκάλους-νηπιαγωγούς μέσω ΕΣΠΑ ή φέτο το άρχισε το σπορ; Αρχή της άλλης βδομάδας! Ωραία!! Ετοιμαστείτε για παρέλαση... με βήμα θα μπούμε στο σχολείο!
Α! Και τα κενά ΑΜΩ-ΑΚΩ που αναφέρει κάποιος στον τοίχο(!) του Μπράτη τι είναι; Οι Διευθύνσεις κανονίζουν αν θέλουν ΑΜΩ ή ΑΚΩ; Γνωρίζει κανείς;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:01:05 »

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4106 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 01:51:25 μμ »
το οτι θα μας βαλουν οπου υπαρχει αναγκη ειναι γεγονος. και περσι για τα πιλοτικα μας ειχαν παρει εμας, τους ειπα οτι δε θελω πιλοτικο, εβαλα ο,τι αλλο υπηρχε στην δηλωση τοποθετησης και προτιμησα να τρεχω σε 4 δημοτικα...αυτο κι αν ειναι μαζοχισμος!  :o
λεφτα γιοκ...υπομονη τελος...λιγα εγκεφαλικα κυτταρα μου εχουν μεινει αλλα που θα παει...θα τα καψω κι αυτα!
Έτσι είναι. Και μας για πιλοτικά μας είχαν πει αλλά κι εγώ τοποθετήθηκα σε σχολεία που δεν ήταν πιλοτικά. Πάντως εγώ θα προτιμούσα να πηγαίνω σε ένα σχολείο κι ας είναι και πιλοτικό παρά να τρέχω σε 2, 3, 4 και παραπάνω όπως πολλοί συνάδελφοι. Βέβαια είναι και το πώς βολεύει τον καθένα αλλά και σε τι πιστεύει ότι θα πρόσφερε περισσότερα και καλύτερα. Άντε να μας καλέσουν πια!!

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4107 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 01:55:38 μμ »
Δαγκωτο πιλοτικα.εχεις ενα μπουσουλα και σε αντιμετωπιζουν και πιο ανθρωπινα επειδη εισαι εκει σταθερα.

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4108 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 01:56:33 μμ »
Και τα χρήματα του ΕΣΠΑ δεν είναι ήδη στα χέρια τους; Τι σχέση έχουν με την 6η δόση; Εν τω μεταξύ, πέρσι είχε πάρει και δασκάλους-νηπιαγωγούς μέσω ΕΣΠΑ ή φέτο το άρχισε το σπορ; Αρχή της άλλης βδομάδας! Ωραία!! Ετοιμαστείτε για παρέλαση... με βήμα θα μπούμε στο σχολείο!
Α! Και τα κενά ΑΜΩ-ΑΚΩ που αναφέρει κάποιος στον τοίχο(!) του Μπράτη τι είναι; Οι Διευθύνσεις κανονίζουν αν θέλουν ΑΜΩ ή ΑΚΩ; Γνωρίζει κανείς;


Ομολογω οτι κι εμενα μου ακουστηκε καπως αυτο το ΑΜΩ για αρχη ,καλα εδω δεν εχουν καλεσει ΑΚΩ και ξερουν και αμεσα ποσους ΑΜΩ χρειαζονται????
Μμμμμ κατι δε μ αρεσει εδω.....
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

Αποσυνδεδεμένος MissPE06

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 553
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4109 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:00:32 μμ »
Δαγκωτο πιλοτικα.εχεις ενα μπουσουλα και σε αντιμετωπιζουν και πιο ανθρωπινα επειδη εισαι εκει σταθερα.
Η αλήθεια είναι πως όταν είσαι πολλές ώρες σε ένα σχολείο είναι πιο εύκολο να μπεις στην "ομάδα" του υπόλοιπου προσωπικού και να χεις καλύτερη αντιμετώπιση (ανάλογα βέβαια και τι ανθρώπους θα συναντήσεις).

Αποσυνδεδεμένος tinkerbell85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4110 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:03:02 μμ »
δεν αναφερεται πουθενα για αμω-ακω..απο fb:o μπρατης γραφει:ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Π.Ε.ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Η ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ.ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΘΕΙ ΝΑ ΣΤΑΛΟΥΝ ΤΑ ΚΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ Γ ΦΑΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ.ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΝΑ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ.κ ενας αλλος:Ενημερωτικά...μέχρι την Τετάρτη το πρωί το Υπουργείο έχει ζητήσει από τις διευθύνσεις της Αθμιας την αποστολή των λειτουργικών κενών των ειδικοτήτων. Φαντάζομαι μέχρι το τέλος της βδομάδας να έχουμε τις πρώτες προσλήψεις αναπληρωτών για μας τους εναπομείναντες!
ό,τι δε σε σκοτώνει,σε κάνει πιο δυνατό..!

Αποσυνδεδεμένος ladylav

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • η εκπαιδευση δε με λατρευει καθολου
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4111 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:03:43 μμ »
Δαγκωτο πιλοτικα.εχεις ενα μπουσουλα και σε αντιμετωπιζουν και πιο ανθρωπινα επειδη εισαι εκει σταθερα.
Η αλήθεια είναι πως όταν είσαι πολλές ώρες σε ένα σχολείο είναι πιο εύκολο να μπεις στην "ομάδα" του υπόλοιπου προσωπικού και να χεις καλύτερη αντιμετώπιση (ανάλογα βέβαια και τι ανθρώπους θα συναντήσεις).
Ακριβως.Εγε περυσι ημουν πολυ τυχερη,επεσα σε φοβερο σχολειο και περασα τελεια.Μου λειπει παρα πολυ.Δυστυχως φετος ξερω οτι εχει ηδη 3 αγγλικων..Λετε να παρουν μονο αμω?

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4112 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:04:37 μμ »
καιρο τωρα μου εχουν μπει κατι ψυλλοι οτι μπορει και να παρει μονο αμω!!ολα τα περιμενω απο αυτους!!!!!!

ασχετο,, αλλα αν το αγαπητο υπουργειο αποφασισει να μας παρει κυριακη,,, θα περιμενειιιι!!!την τριτη εχω γενεθλια και θελω να τα κανω στην πολη μου!!!!!!!τοσο καιρο περιμενω ας περιμενουν τωρα κι αυτοι???5 μερες δεν εχουμε δικαιωμα για να εμφανιστουμε????

Αποσυνδεδεμένος tinkerbell85

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 98
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4113 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:05:17 μμ »
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=47014 δειτε κ αυτο..!!ημαρτον!
ό,τι δε σε σκοτώνει,σε κάνει πιο δυνατό..!

Αποσυνδεδεμένος aphrodite

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 473
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση! ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4114 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:05:43 μμ »
Ε, δεν νομίζω να πάρει μόνο ΑΜΩ!!! Έτσι δεν μπορεί να καλύψει τα νησιά εκτός αν βρει ντόπιους! Πάντως, για να μην βλέπουμε μόνο τα δικά μας και για τους γαλλογερμανικούς είναι δύσκολο αν πάρει πάλι ΑΜΩ μόνο.
Συμφωνώ απόλυτα με το ένα σχολείο (όχι μόνο για θέματα μετακίνησης) και κυρίως πιλοτικό ειδικά αν είναι πλήρως επανδρωμένο και το προσωπικό έχει όρεξη γίνεται καλή δουλειά!!
tinkerbell85, κάποιος σχολίασε στην ενημέρωση του Μπράτη-δεν το έγραψε ο ίδιος, ναι!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 04, 2011, 02:08:15 μμ από aphrodite »

Αποσυνδεδεμένος katkat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1469
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Fail...Fail again...Fail better...
    • Προφίλ
Απ: Πόσους αναπληρωτές ΠΕ06 θα παρουν φέτος;
« Απάντηση #4115 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:06:28 μμ »
δεν αναφερεται πουθενα για αμω-ακω..απο fb:o μπρατης γραφει:ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΣΤΗΝ Π.Ε.ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΕΒΔΟΜΑΔΑΣ Η ΑΡΧΕΣ ΤΗΣ ΕΠΟΜΕΝΗΣ.ΕΧΕΙ ΖΗΤΗΘΕΙ ΝΑ ΣΤΑΛΟΥΝ ΤΑ ΚΕΝΑ ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ.ΓΙΑ ΑΛΛΕΣ ΦΑΣΕΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ Γ ΦΑΣΗ ΑΠΟΣΠΑΣΕΩΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ.ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΘΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΝΑ ΤΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ.κ ενας αλλος:Ενημερωτικά...μέχρι την Τετάρτη το πρωί το Υπουργείο έχει ζητήσει από τις διευθύνσεις της Αθμιας την αποστολή των λειτουργικών κενών των ειδικοτήτων. Φαντάζομαι μέχρι το τέλος της βδομάδας να έχουμε τις πρώτες προσλήψεις αναπληρωτών για μας τους εναπομείναντες!


Καποιος εγραψε αυτο στο fb tou mprati

Τα κενά που ζήτησε το Υπουργείο αφορούν: 1) ΑΜΩ για ΠΕ05 και ΠΕ07, 2) ΑΜΩ και ΑΚΩ για ΠΕ06,ΠΕ08,ΠΕ11,ΠΕ16,ΠΕ19-20,ΠΕ32, τόσο για κλασικά όσο και για τα ΕΑΕΠ, 3)ωρομισθίες για όλες τις παραπάνω ειδικότητες.
H ισχνή υπόσταση κίβδηλος οβολός της τόσο ξεχωριστής γυναικείας σου φύσις ....

http://www.youtube.com/watch?v=R4ELgxaj1ds

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 666
Σύνολο: 666

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.105 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.