*

Αποστολέας Θέμα: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση  (Αναγνώστηκε 139887 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος LIAV

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 612
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #350 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 10:56:34 πμ »
""Τα κενά που έχουμε αφήσει είναι όλα τριψήφια και την επόμενη εβδομάδα θα γίνει μια τελική διαχείριση, ώστε να πάμε στην ολοκλήρωση των τοποθετήσεων.""
Αυτο που αναφερει σε καποια η διαμαντοπουλου τι σημαινει??  :-\  οχι οτι απο την ερχομενη βδομαδα θα κοιταξει να κανει αλλη μια φαση κ τελος εεε???
μαλλον ειναι χαζη η ερωτηση μου αλλα εχω κολλησει....

Στο esos διάβασα ότι η επόμενη φάση θα γίνει το επόμενο δεκαήμερο.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:42:15 »

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #351 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:00:05 πμ »
δεν αντέχεται άλλο αυτή η αγωνία.μας έχουν τρελάνει.απομένουν 460 άτομα περίπου για να έρθει η σειρά μου και προσπαθώ να ελπίζω ακόμα.παρόλ αυτά όμως ψάχνω και για δουλειά γιατί μ αυτή όλα να τα περιμένουμε.προσωπική μου πάντως γνώμη είναι ότι όλα θα πάνε καλά.παιχνίδια εντυπωσιασμού παίζει η κυρία και στο τέλος θα δικαιωθούμε όλοι!!!καλή δύναμη σε όλους μας!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος ath79

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 273
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #352 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:36:29 πμ »
καλημέρα κορίτσια!!σήμερα στην τσαπανίδου στο skai είπαν οτι τα κενά στα σχολεία θα καλυφθούν από αναπληρωτές μέσα στο επόμενο 10ήμερο και οτι τα περισσότερα προβλήματα με τα κενά θα φανούν και μετα τις 10 οκτωμβρίου οπου αποχωρούν οι συνταξιούχοι οι οποίοι ακόμα δουλεύουν στην υπηρεσία τους..ελπίζω όλα να πάνε καλά...υπομονή αλλά που να την βρούμε..
εμπρός καλά μου στρουμφάκια...

Αποσυνδεδεμένος dimitris21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #353 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:46:32 πμ »
Αυτό ακριβώς. Δεν υπάρχει περίπτωση να μη πάρουν μέχρι 2000 αναπληρωτές νηπιαγωγούς στο σύνολο. Οση καλή θέληση και να έχουν να μη καλύψουν και να μη πάρουν άτομα εκ των πραγμάτων δε γίνεται. Τώρα γι αυτό όμως που λέγανε οτι θα φτάσει 3000 και τέτοια νομίζω οτι είναι υπερβολές. Μακάρι βέβαια αλλα είναι υπερβολές όπως υπερβολές είναι οτι θα πάρουν άλλους 300-400. 

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:42:15 »

Αποσυνδεδεμένος souvlitsa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 177
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ-60
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #354 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:51:23 πμ »
Δηλαδή, επειδή δεν έχω πολυκαταλάβει, οι αναπληρωτές που πήρε ως τώρα είναι για να καλύψουν άλλα κενά και όχι αυτά των συνταξιοδοτήσεων?

Αποσυνδεδεμένος dimitris21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 21
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #355 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 11:58:13 πμ »
Ολα τα κενά που πάντα υπάρχουν + αυτά των συνταξιοδοτήσεων.

Αποσυνδεδεμένος astralin

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 241
  • Φύλο: Γυναίκα
  • άντε και καλή τύχη μάγκες...
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #356 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:09:53 μμ »
Καλημέρα και από μένα, μετά από μία αγωνιώδη περσυνή χρονιά, που πραγματικά έφτασα πολύ κοντά και έμεινα απ έξω για 60 άτομα, ό,τι και να ακούσω φέτος μου είναι παγερά αδιάφορο.

Νομίζω πως στο θέμα των προσλήψεων δεν χωράνε ούτε προβλέψεις, ούτε συγκρίσεις με την περσυνή και την προπέρσυνη χρονιά, ούτε άλλες στατιστικές γιατί πολύ απλά ο τελευταίος χρόνος (ειδικά μετά το μνημόνιο κλπ) μας έδειξε ότι τίποτα δεν είναι σίγουρο και τα πάντα μπορεί να ανατραπούν από στιγμή σε στιγμή, τρανταχτό παράδειγμα οι 350 προσλήψεις μονίμων, ούτε οι επιτυχόντες του ΑΣΕΠ δεν προσελήφθησαν, κάτι που θεωρούνταν σίγουρο, δεδομένο και πάγιο σε άλλους καιρούς, όχι και πολύ μακρινούς. Δυστυχώς για όλους μας διανύουμε μία εποχή, στην οποία αυτό που θεωρούσες ακλόνητη πραγματικότητα τη μία στιγμή, γίνεται περασμένο μεγαλείο την αμέσως επόμενη... περίμενε κανείς χαμηλοσυνταξιούχος, ας πούμε, ότι όχι μόνο δεν θα πάρει αύξηση, αλλά θα του κοπούν και τα δώρα χριστουγέννων, πάσχα κλπ?

Και για να μην πλατιάζω, θέλω απλά να θυμίσω τα περσυνά νούμερα: 25/09, παραμονές εθνικών εκλογών γίνεται η τέταρτη φάση ΠΕ60, παίρνει 185 ατμ και ο πίνακας φτάνει μέχρι το 1402, μετά από αυτό τα κενά της ΔΟΕ ήταν πάνω από 400 ακόμα και οι πιο απαισιόδοξοι του φόρουμ, λέγαμε ότι θα καλύψει σίγουρα αυτά τα κενά και παραπάνω, γιατί δεν είχε υπάρξει μέχρι τότε ιστορικό προηγούμενο που να μην καλυφθούν τα επίσημε κενά της ΔΟΕ. Λίγο μετά την υπουργοποίησή της, η Διαμαντοπούλου, αναγγέλει ότι εξασφάλισε 400 πιστώσεις και ότι θα καλύψει όλα τα κενά, 22/10 γίνεται η πέμπτη φάση και καλεί 216 ατμ, με τον πίνακα να φτάνει στο 1600. Ολοι περιμέναμε άλλη μία των 200 τουλάχιστον και μάλιστα σύντομα... και μετά από είκοσι μέρες αναμονή καλέι 8 ατμ και δηλώνει ότι μετάνοιωσε που έκανε χρήση των πιστώσεων και ότι από κει και πέρα ήταν διατεθειμένη να καλύψει τα κενά με διαχείριση του υπάρχοντος προσωπικού και των αποσπασμένων (ήταν η πρώτη φορά που έκανε λόγο για επιστροφή των αποσπασμένων στις τάξεις)... να μην αναφέρω πως κινήθηκαν οι φάσεις από κει και πέρα, 4 έως 10 άτομα ίσα ίσα για τα έκτακτα κενά από εγκυμοσύνες κλπ

Όλα αυτά δεν τα έγραψα για να κακοκαρδίσω κανέναν, ούτε για να βγάλουμε συμπεράσματα είτε αισιόδοξα, είτε απαισιόδοξα για το τι μέλλει γενέσθαι, αλλά για να τονίσω ότι δεν υπάρχει ασφαλής πρόβλεψη για κανέναν μας. Δυστυχώς είμαστε στο έλεος της κάθε πολιτικής και οικονομικής κατάστασης και διαταρραχής.

Το ότι έχει πάρει πιστώσεις από μόνο του δεν μας λέει τίποτα, αυτό είναι ένα καθαρό επικοινωνιακό τρικ για να επικαλεστεί καλή πρόθεση (και καλά...), το θέμα είναι να πάρει απόφαση (και όχι πίστωση) να λειτουργήσουν τα σχολεία εύρυθμα και να έχουν ουσιαστικό ρόλο και όχι επιφανιακό.

Αυτά...

Αποσυνδεδεμένος LINX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #357 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:12:27 μμ »
με σειρά 424 ακομα είχα πειστεί ότι θα μπώ στην επόμενη φαση!!!!!!!!!!
Θα τρελαθούμε με τις δηλώσεις της Υπουργού!!!!!!!!Θεέ μου τι ψυχολογικός πόλεμος είναι αυτός?
Και όταν έρθει εκείνη η ώρα πρέπει να περάσουμε και από ψυχιατρο!!!!!!!Βγαίνεις ή δε βγαίνεις στην καλύτερη ""ΑΣΤΑΘΗΣ"""
Ας μου δώσει κάποιος από εσάς παρηγοριά!κοντευω να τρελαθώ!
Δεν μπορεί μόνο 373 κενά να υπάρχουν ακόμα.....σύμφωνα με τα λεγόμενα της Διαμαντοπούλου!

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #358 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:25:44 μμ »
linx οπως εχουμε ξαναπει ειμαστε διπλα διπλα στον πινακα!και εγω πραγματικα εχω σαλταρει με ολα αυτα που ακουγονται χρειαζομαι ηρεμιστικα περα απο την πλακα τα οποια δεν μπορω να παρω λογω εγκυμοσυνης.....μας εχουν φτασει στο απροχωρητο.και αυτο που λεει ο καψαλακης οτι δηλ. να περιμενουμε να τελειωσουν οι εγγραφες δεν τα πολυπιστευω γιατι τι μπορει να αλλαξει στα κενα μεσα σε διαστημα τοσων λιγων ημερων;δεν νομιζω οτι υπαρχει γονεας που περιμενε την σημερινη τελευταια μερα για να γραψει το παιδι του στο σχολειο.το πολυ πολυ να αλλαξε κατι με τον αριθμο των προνηπιων αλλα και αυτο δυσκολο το κοβω γιατι εδω καλα καλα δεν υπαρχουν θεσεις για τα νηπια.δεν ξερω αν η σκεψη μου ειναι σωστη αλλα δυστυχως πρεπει να κραταμε μικρο καλαθι

Αποσυνδεδεμένος LINX

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 239
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #359 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:40:34 μμ »
linx οπως εχουμε ξαναπει ειμαστε διπλα διπλα στον πινακα!και εγω πραγματικα εχω σαλταρει με ολα αυτα που ακουγονται χρειαζομαι ηρεμιστικα περα απο την πλακα τα οποια δεν μπορω να παρω λογω εγκυμοσυνης.....μας εχουν φτασει στο απροχωρητο.και αυτο που λεει ο καψαλακης οτι δηλ. να περιμενουμε να τελειωσουν οι εγγραφες δεν τα πολυπιστευω γιατι τι μπορει να αλλαξει στα κενα μεσα σε διαστημα τοσων λιγων ημερων;δεν νομιζω οτι υπαρχει γονεας που περιμενε την σημερινη τελευταια μερα για να γραψει το παιδι του στο σχολειο.το πολυ πολυ να αλλαξε κατι με τον αριθμο των προνηπιων αλλα και αυτο δυσκολο το κοβω γιατι εδω καλα καλα δεν υπαρχουν θεσεις για τα νηπια.δεν ξερω αν η σκεψη μου ειναι σωστη αλλα δυστυχως πρεπει να κραταμε μικρο καλαθι

Σου εύχομαι η ώρα η καλή . Πολύ χαίρομαι για σένα!!! Πόσο μηνών είσαι??
Καλή δύναμη και ελπίζω να έρθει η σειρά μας!!!!Σύντομα!!!!

Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #360 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:50:39 μμ »
""Τα κενά που έχουμε αφήσει είναι όλα τριψήφια και την επόμενη εβδομάδα θα γίνει μια τελική διαχείριση, ώστε να πάμε στην ολοκλήρωση των τοποθετήσεων.""
Αυτο που αναφερει σε καποια η διαμαντοπουλου τι σημαινει??  :-\  οχι οτι απο την ερχομενη βδομαδα θα κοιταξει να κανει αλλη μια φαση κ τελος εεε???
μαλλον ειναι χαζη η ερωτηση μου αλλα εχω κολλησει....

Στο esos διάβασα ότι η επόμενη φάση θα γίνει το επόμενο δεκαήμερο.
Καλημερα κι απο μενα!! Σευχαριστω Liav  :)
Οσο για τις συνταξεις δεν γνωρισουν απο τωρα ποσες θα φυγουν?? περιμενουν πρωτα να φυγουν απο τις αιθουσες κ μετα να δουνε?  :-\

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #361 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 12:54:16 μμ »
linx ευχαριστω πολυ!και εσυ οτι επιθυμεις ολοψυχα!ειμαι στον 5ο μηνα της εγκυμοσυνης μου και προσπαθω να συγκρατησω την ψυχραιμια μου.και εγω το ιδιο ευχομαι να ερθει η σειρα μας συντομα αλλα και τοσων αλλων που εχουν κοπιασει.

Αποσυνδεδεμένος lefa

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 993
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #362 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:11:44 μμ »



  θα μασ τρελανουν..γεν μπορουμε να προγραμματισουμε τιποτα.

πιστευω οτι η β φαση θα εινα 300 -400 ατομα και θα υπαρχει συνεχεια.

Στην χαλκιδα σημερα μια φιλη μου μου ειπε πωσ γινεται χαμοσ δεν ξερουν τι τουσ γινεται..

κανεισ κανενα νεο;;ποτε λετε να γινει η επομενη φαση;;

Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: ΠΕ60 - Και τώρα B' φάση
« Απάντηση #363 στις: Σεπτέμβριος 10, 2010, 01:14:27 μμ »



  θα μασ τρελανουν..γεν μπορουμε να προγραμματισουμε τιποτα.

πιστευω οτι η β φαση θα εινα 300 -400 ατομα και θα υπαρχει συνεχεια.

Στην χαλκιδα σημερα μια φιλη μου μου ειπε πωσ γινεται χαμοσ δεν ξερουν τι τουσ γινεται..

κανεισ κανενα νεο;;ποτε λετε να γινει η επομενη φαση;;

http://www.esos.gr/deiterobathmia/anaplirotes/to-epomeno-dekaimero-i-b-fasi-anapliroton-ekpaideitikon.html

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162190
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 638
Σύνολο: 654

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.