*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 196995 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #994 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 12:28:06 μμ »
Ωραία ιδέα Marigen! Μήπως ως αρχαιότερη -ος στο φόρουμ θα ήθελες να το αναλάβεις? Η σχέση μου με το δίκτυο θα έλεγα οτι μάλλον περιορίζεται στα άκρως βασικά..

αρχαιοτερη χαχαχαχαχ!!! υπαρχουν και αλλοι πιο παλιοι βρε!
πολυ το σκεφτομαι, μηπως να ταν γενικα "αναπληρωτες β ξενης γλωσσας"; αφου μας αφορα ολους.. (λιγο συναδελφικοτητα..) ή οχι;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:03:01 »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #995 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 12:29:54 μμ »
η αληθεια είναι οτι θα θελα να μαι σε επαφη με την ειδικοτητα μας για να ανταλασσουμε και ιδεες συγκεκριμενα για το μαθημα ισως αν ειμασταν ολοι μαζι θα γινοταν ψιλοχαμος, δεν ξερω, απο την αλλη η επαφη με ολες τις ειδικοτητες β γλωσσας μας συμφερει ολους..

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #996 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 12:32:50 μμ »
Σαφώς, νομίζω οτι απο τη στιγμή που η β΄ξένη γλώσσα υπόκειται σε τέτοια υποβάθμιση και απειλή χρειάζεται κοινή αντιμετώπιση... Έτσι θα μαζευτούμε και περισσότεροι..
Γιατί αν κρίνω από τη συμμετοχή εδώ μάλλον οι δυο μας θα τα λέμε.... ;D ;D
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #997 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 12:36:11 μμ »
ωραια θα το ξεκινησω σημερα το βραδυ, θα ειδοποιησω μολις την ετοιμασω  ;) (δεν εχω ξανακανει βλεπεις..)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 22:03:01 »

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #998 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 01:04:59 μμ »
Εγώ πάντως ό,τι νέα (εκπαιδευτικού ή επαγγελματικού) μαθαίνω τα ανεβάζω εδώ. 
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #999 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 01:30:11 μμ »

η μονη τυχερη περιπτωση θα ήταν να καλέσουν ακω στη πρωτοβαθμια γιατι με τα γερμανοφωνα-γαλλοφωνα βγαινουν πιο συγκεντρωμενες οι ωρες (π.χ. σε 2 σχολεια μπορει να βγαινει 16ωρο), αλλα και αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι θα σημαινει οτι θα καλεσουν πολυ λιγοτερους, οχι κοντα 1000 αμω οπως περσυ.
υπομονη..

Μπορεί να καλέσου ΑΚΩ σε Αθμια; Αυτό δεν έχει γίνει ξανά... Αναρωτιέμαι αν τους συμφέρει οικονομικά να το κάνουν. Με ΑΜΩ γλιτώνουν περισσότερα χρήματα και φαίνεται ότι απασχολούν και περισσότερους... Προσωπική εκτίμηση...

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #1000 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 01:34:35 μμ »
Kompass κι εμένα μου φαίνεται δύσκολο. Αλλά αν σκεφτεί κανείς οτι φέτος πήραν πολλοί ΠΕ07 μόνιμοι με πληρες ωράριο απόσπαση σε ΠΥΣΠΕ (δηλ. δημοτικά σχολεία), γιατί να μην πάρει και ΑΚΩ με την ίδια λογική..  ???
Καμιά εκτίμηση για αριθμό??
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #1001 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 01:42:12 μμ »
Καμιά εκτίμηση για αριθμό??

Δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμα το τοπίο με το πόσοι μόνιμοι θα πάνε Αθμια. Επίσης, νομίζω εκκρεμούν ακόμα κάποιες αποσπάσεις. Αν κρίνουμε από πέρυσι που δούλεψαν ακόμα και νέοι συνάδελφοι μηδενικής προϋπηρεσίας, θα έλεγα ότι θα καλέσει πολύ κόσμο, ωστόσο κυρίως ΑΜΩ.

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #1002 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 02:02:10 μμ »

η μονη τυχερη περιπτωση θα ήταν να καλέσουν ακω στη πρωτοβαθμια γιατι με τα γερμανοφωνα-γαλλοφωνα βγαινουν πιο συγκεντρωμενες οι ωρες (π.χ. σε 2 σχολεια μπορει να βγαινει 16ωρο), αλλα και αυτο ειναι δικοπο μαχαιρι γιατι θα σημαινει οτι θα καλεσουν πολυ λιγοτερους, οχι κοντα 1000 αμω οπως περσυ.
υπομονη..

Μπορεί να καλέσου ΑΚΩ σε Αθμια; Αυτό δεν έχει γίνει ξανά... Αναρωτιέμαι αν τους συμφέρει οικονομικά να το κάνουν. Με ΑΜΩ γλιτώνουν περισσότερα χρήματα και φαίνεται ότι απασχολούν και περισσότερους... Προσωπική εκτίμηση...

με περισσοτερος αμω δεν γλιτώνουν χρήματα, γιατι βγαίνουν περισσοτεροι ταμειο ανεργιας, και αυτο θελουν να το περιορισουν..
οσο για ακω στη α'θμια, είναι και οτι πήραν αποσπάσεις με φουλ ωραριο απο β'μια, αλλά και εφοσον βγαινουν λειτουργικα κενα με τοσες ωρες δεν εμποδιζει κατι να καλυφθούν με ακω

Αποσυνδεδεμένος daf

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #1003 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 03:14:04 μμ »
Μόλις μίλησα με Υπουργείο (2103442260) και είπαν πως σήμερα δε θα ανακοινώσουν κάτι για εμάς. Τη Δευτέρα θα ανανεωθούν οι πίνακες και μέσα στη βδομάδα θα ανακοινωθούν οι αναπληρωτές. Καμία άλλη επιμέρους πληροφορία...  :(
ΠΕ07

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #1004 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 03:56:16 μμ »
Επιβεβαιώνω και εγώ.Τα ίδια μου είπαν το πρωι.Έχω όμως μια απορία.Για να πάρουν ΑΚΩ αθμια δεν είναι απαραίτητο να υπάρχουν οργανικές ή δεν επηρεάζει?

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #1005 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 04:01:56 μμ »
Kompass κι εμένα μου φαίνεται δύσκολο. Αλλά αν σκεφτεί κανείς οτι φέτος πήραν πολλοί ΠΕ07 μόνιμοι με πληρες ωράριο απόσπαση σε ΠΥΣΠΕ (δηλ. δημοτικά σχολεία), γιατί να μην πάρει και ΑΚΩ με την ίδια λογική..  ???
Καμιά εκτίμηση για αριθμό??
Τόσα χρόνια ούρλιαζα γιατί μας έπαιρναν ωρομίσθιους κι η απάντηση ήταν ότι δεν είχαμε οργανικές. Και φέτος ξαφνικά μας πήραν έστω αμω συν ότι είδα ακω σε άλλους κλάδους που επίσης δεν έχουν οργανικές. Συνεπώς; Μάλλον δε φωνάζουμε πολύ και μας έχουν του πεταμού, έτσι νιώθω.
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος k_elina54

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 114
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #1006 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 04:10:48 μμ »
Μα είναι γεγονός οτι δεν μας υπολογίζουν!Εν μια νυκτί αποφάσισαν να μας εξοστρακίσουν απο τα λύκεια και κατα το ήμισυ και απο τα δημοτικά.Το να καθόμαστε να συζητάμε για θέσεις ΑΚΩ και όχι ΑΜΩ είναι αφελές.Και για να μην παρεξηγηθώ εννοείται οτι το θεωρώ άδικο.Μας θεωρούν δευτεράντζες και δεδομένου οτι ειμαστε μικρή σε αριθμό ειδικότητα ούτε καν δυστυχώς το πολιτικό κόστος δεν σκέφτονται.

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #1007 στις: Σεπτέμβριος 09, 2011, 04:15:06 μμ »
Μα είναι γεγονός οτι δεν μας υπολογίζουν!Εν μια νυκτί αποφάσισαν να μας εξοστρακίσουν απο τα λύκεια και κατα το ήμισυ και απο τα δημοτικά.Το να καθόμαστε να συζητάμε για θέσεις ΑΚΩ και όχι ΑΜΩ είναι αφελές.Και για να μην παρεξηγηθώ εννοείται οτι το θεωρώ άδικο.Μας θεωρούν δευτεράντζες και δεδομένου οτι ειμαστε μικρή σε αριθμό ειδικότητα ούτε καν δυστυχώς το πολιτικό κόστος δεν σκέφτονται.

γιατι λες οτι ειμαστε μικρη σε αριθμο ειδικοτητα; ποοι ειναι πολλοί; οι θεατρολογοι, καλλιτεχνικών, μουσικοι, πληροφορικης, γυμναστες..;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159855
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 774
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 659
Σύνολο: 669

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.16 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.