*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 199007 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #182 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 03:40:20 μμ »
καλά εγώ δεν έχω ιδιαίτερη προτίμηση, αλλά είναι όλα καλυμένα στη β'θμια;..περίεργο
Μπορει να λενε και μπαρουφες.....εγω πιστευω οτι θα βγει β' φαση παντως.....αυτα και καλο μεσημερι!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:09:11 »

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #183 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 06:38:07 μμ »
Εγω ρε παιδια δεν το πιστευω με τιποτα.... Δε γινεται η δευτεροβ. να μην εχει κενα! Εγω πιστευω οτι μεχρι τελος του μηνα θα παρει ΑΚΩ. Οσο για Αβαθμια τα κενα δεν καλυπτονται με αυτους τους ΑΜΩ που καλεσε ουτε με Ωρομισθιους 4ωρου, θα παρει σιγουρα και αλλους!

Αποσυνδεδεμένος maritina

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 226
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #184 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 06:46:28 μμ »
Aπο δευτεροβαθμιες,με νεα ενημερωση στελνουν ατομα πρωτοβαθμια...και στους ΑΜΩ ειπαν οτι θα παρουν 14ωρα 5-6 σχολεια.Αυτα λεγονται για Περιφερειες εκτος Αθηνων.Αθηνα και Θεσσαλονικη ειναι αλλη περιπτωση....

Αποσυνδεδεμένος pedel

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #185 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 07:06:48 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα!
Είναι από τις ελάχιστες φορές που γράφω στο φόρουμ, αν και το διαβάζω καθημερινά. Να σας πω λοιπόν την ιστορία μου...Είμαι μια από τις διοριστέες του ΑΣΕΠ 2008. Έχοντας λοιπόν αυτό στο νου μου, ότι δηλαδή διορίζομαι τον Αύγουστο, δεν συμπλήρωσα την αίτηση αναπληρωτών-ωρομισθίων με προσοχή, αφού στην ουσία την έκανα μόνο για να την κάνω. Ενώ λοιπόν μένω Θεσσαλονίκη και ήμουν ωρομίσθια επί 4 συναπτά έτη στα ίδια μάλιστα σχολεία, έκανα το λάθος και δήλωσα και ΑΜΩ σε όμορους νομούς, όπως έκανα και παλιά, αφού μπορούσαμε να αρνηθούμε μέχρι να μας καλέσει η διεύθυνσή μας. Με μεγάλη μου έκπληξη λοιπόν,όταν βγήκαν οι ΑΜΩ την Παρασκευή βλέπω το όνομά μου και από δίπλα τη Χαλκιδική!!!(δεύτερη κρυάδα, αφού την πρώτη και μεγαλύτερη την φάγαμε τον Αύγουστο, οι διοριστέοι ξέρουν πολύ καλά τι λέω...) Η Θεσσαλονίκη τα ζώα μου αργά!!! (για να μην πω τίποτα χειρότερο)
Για να μην κουράζω άλλο, το δια ταύτα είναι ότι ΑΡΝΗΘΗΚΑ τη θέση ΑΜΩ και δεν το μετανιώνω και καθόλου μάλιστα. Δεν ήξερα να δίνω 300 € βενζίνη το μήνα και να είμαι όλη μέρα στο τιμόνι...
Όποιος ενδιαφέρεται λοιπόν για Χαλκιδική να ξέρει ότι μόλις άδειασε μια θέση ΑΜΩ, δώρο από εμένα...!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 03:09:11 »

Αποσυνδεδεμένος alceste

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1027
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #186 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 07:19:46 μμ »
Καλα εκανες.Κι εγω διοριστεα ειμαι κι αν ζοριστω και δε με συμφερει η δε θα παω η θα παραιτηθω.Βαλτε βρε παιδια εδω απο τον συλλογο σας www.deutsch.gr,τη διαμαρτυρια της συναδερφου Ελενης Παπαδοπουλου.ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΟΙ ΞΕΝΟΓΛΩΣΣΟΙ Β ΓΛΩΣΣΑΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ Η ΤΑΠΑ ΠΟΥ ΒΟΥΛΩΝΕΙ ΤΡΥΠΕΣ Η ΟΙ ΦΤΩΧΟΙ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΜΕΤΑΞΥ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ!!!!!!!!!!!AΜΩ παντως αν αρνηθεις,διαγραφεσαι,πολλοι δεν το ειχαν ρωτησει αυτο η προσεξει στην εγκυκλιο και δηλωναν διαφορες περιοχες νομιζοντας οτι οπως στο ωρομισθιο μπορουσες να αποδεσμευτεις με φαξ και να σε καλεσει αλλη περιοχη.Πληροφοριακα το λεω
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 30, 2011, 01:41:34 μμ από alceste »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #187 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 08:02:03 μμ »
Εγω ρε παιδια δεν το πιστευω με τιποτα.... Δε γινεται η δευτεροβ. να μην εχει κενα! Εγω πιστευω οτι μεχρι τελος του μηνα θα παρει ΑΚΩ. Οσο για Αβαθμια τα κενα δεν καλυπτονται με αυτους τους ΑΜΩ που καλεσε ουτε με Ωρομισθιους 4ωρου, θα παρει σιγουρα και αλλους!

εάν πάρουν εκ των υστέρων ΑΚΩ θα είναι ελεεινοί! δεν μπορούν να κάνουν τέτοια αδικία σε αυτούς με τα περισσότερα μόρια! δεν γίνεται να πάνε αυτοί με τα 40 μόρια στα δωδεκάνησα και αυτοί με 10 θεσσαλονίκη. δεν νομίζω να είναι τόσο χαζοί!

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #188 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 09:27:27 μμ »
Μια απ'τα ίδια και θα τρέχω Πιερία φέτος....δεν έχω και άλλη δουλειά να κάνω...περίμενα να διοριστώ ΓΙΟΚ. Περίμενα ΑΜΩ στη Θεσ/νίκη πάλι ΓΙΟΚ. Τουλάχιστον ελπίζω να πληρωνόμαστε μηνιαίως...

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #189 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 09:28:28 μμ »
Μια απ'τα ίδια και θα τρέχω Πιερία φέτος....δεν έχω και άλλη δουλειά να κάνω...περίμενα να διοριστώ ΓΙΟΚ. Περίμενα ΑΜΩ στη Θεσ/νίκη πάλι ΓΙΟΚ. Τουλάχιστον ελπίζω να πληρωνόμαστε μηνιαίως...


Ποια επιλογή σου ήταν, αν επιτρέπεται?

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #190 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 09:33:44 μμ »
η τελευταία! Έβαλα ΑΒΓΔΕ Θεσ/νίκης Αθμια και Βθμια ΑΚΩ και ΑΜΩ αντίστοιχα και μετα Σερρες, Κιλκίς και ΠΙερία (όλα πάλι)...

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #191 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 09:35:24 μμ »
η τελευταία! Έβαλα ΑΒΓΔΕ Θεσ/νίκης Αθμια και Βθμια ΑΚΩ και ΑΜΩ αντίστοιχα και μετα Σερρες, Κιλκίς και ΠΙερία (όλα πάλι)...

Ηταν δηλαδή η 20η σου επλογή.... :(

Αποσυνδεδεμένος dimisfl

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #192 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 09:37:00 μμ »
40η! γιατί έβαλα 20 περιοχές αλλά ΑΜΩ και ΑΚΩ

Αποσυνδεδεμένος Μαύρη

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1039
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Εγώ πότε θα γίνω αναπληρώτρια?
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #193 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 09:45:28 μμ »
Καήκαμε αν μας παίρνουν στην τελευταια μας επιλογή...πω πω.... >:(

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #194 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 10:59:41 μμ »
Εγω ρε παιδια δεν το πιστευω με τιποτα.... Δε γινεται η δευτεροβ. να μην εχει κενα! Εγω πιστευω οτι μεχρι τελος του μηνα θα παρει ΑΚΩ. Οσο για Αβαθμια τα κενα δεν καλυπτονται με αυτους τους ΑΜΩ που καλεσε ουτε με Ωρομισθιους 4ωρου, θα παρει σιγουρα και αλλους!

εάν πάρουν εκ των υστέρων ΑΚΩ θα είναι ελεεινοί! δεν μπορούν να κάνουν τέτοια αδικία σε αυτούς με τα περισσότερα μόρια! δεν γίνεται να πάνε αυτοί με τα 40 μόρια στα δωδεκάνησα και αυτοί με 10 θεσσαλονίκη. δεν νομίζω να είναι τόσο χαζοί!

Μωρε χαζοι ειναι και παραειναι και αυτο ειναι αποδεδειγμενο πια....ειναι οτι σε μας ειναι ιδιαζουσα περιπτωση η αβαθμια... δε μπορουν ομως σε ολους τους κλαδους να περνουν ΑΚΩ στην β βαθμια και σε μας οχι... και στην τελικη θα μας πουν να προσεχαμε τις δηλωσεις μας (που να μην απαντησω τωρα σε αυτο γιατι θα με πιασουν τα δαιμονια). Ωρες ωρες εχω την απορια αν εχουν παρει χαμπαρι αραγε τι μ......ια εκαναν με την κινηση ΑΜΩ και ποσο κοσμο χαντακωσαν ή κοιμουνται τον υπνο του δικαιου?

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #195 στις: Σεπτέμβριος 15, 2010, 11:03:45 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα!
Είναι από τις ελάχιστες φορές που γράφω στο φόρουμ, αν και το διαβάζω καθημερινά. Να σας πω λοιπόν την ιστορία μου...Είμαι μια από τις διοριστέες του ΑΣΕΠ 2008. Έχοντας λοιπόν αυτό στο νου μου, ότι δηλαδή διορίζομαι τον Αύγουστο, δεν συμπλήρωσα την αίτηση αναπληρωτών-ωρομισθίων με προσοχή, αφού στην ουσία την έκανα μόνο για να την κάνω. Ενώ λοιπόν μένω Θεσσαλονίκη και ήμουν ωρομίσθια επί 4 συναπτά έτη στα ίδια μάλιστα σχολεία, έκανα το λάθος και δήλωσα και ΑΜΩ σε όμορους νομούς, όπως έκανα και παλιά, αφού μπορούσαμε να αρνηθούμε μέχρι να μας καλέσει η διεύθυνσή μας. Με μεγάλη μου έκπληξη λοιπόν,όταν βγήκαν οι ΑΜΩ την Παρασκευή βλέπω το όνομά μου και από δίπλα τη Χαλκιδική!!!(δεύτερη κρυάδα, αφού την πρώτη και μεγαλύτερη την φάγαμε τον Αύγουστο, οι διοριστέοι ξέρουν πολύ καλά τι λέω...) Η Θεσσαλονίκη τα ζώα μου αργά!!! (για να μην πω τίποτα χειρότερο)
Για να μην κουράζω άλλο, το δια ταύτα είναι ότι ΑΡΝΗΘΗΚΑ τη θέση ΑΜΩ και δεν το μετανιώνω και καθόλου μάλιστα. Δεν ήξερα να δίνω 300 € βενζίνη το μήνα και να είμαι όλη μέρα στο τιμόνι...
Όποιος ενδιαφέρεται λοιπόν για Χαλκιδική να ξέρει ότι μόλις άδειασε μια θέση ΑΜΩ, δώρο από εμένα...!

Και καλα εκανες σου βγαζω το καπελο! Και γω στην ιδια φαση με σενα ειμαι με τη διαφορα οτι δεν ειχα δηλωσει ΑΜΩ γιατι μου φαινοταν μεγα μπουρδα και φυσικα με τον αερα της διοριστεας (χαχαχ κουνια που με κουναγε....). Οποτε αν καλεσουν ΑΚΩ καλως αν οχι μια χαρα και τα ιδιαιτερα, ως ποτε δηλ. θα τους αφηνουμε να μας στερουν τα αυτονοητα και να μας αναγκαζουν να ξεφτιλιζομαστε?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 464
Σύνολο: 465

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.051 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.