*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 199039 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Elpida82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #336 στις: Σεπτέμβριος 24, 2010, 11:13:00 μμ »
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Με πήραν ΑΜΩ  με 14 ωρες και ... εκ των υστέρων μου λενε οτι θα τοποθετησουν συναδελφο/-ους για ολες τις ωρες μου, ενω εγώ εχω αρχισει 1 εβδομαδα κανονικά σε ολα τα σχολεία. Τώρα θελουν να με στειλουν σε αλλο νησί... Είναι απιστευτα ανοργάνωτοι, ανεύθυνοι και ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΙ. Το τι παιρνώ αυτες τις μερες δε λεγεται!

Γιαυτό υπογράψτε συμβαση αμεσως !!!


wish me luck!

ΠΕ 07

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:12:19 »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #337 στις: Σεπτέμβριος 25, 2010, 02:20:29 πμ »
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Με πήραν ΑΜΩ  με 14 ωρες και ... εκ των υστέρων μου λενε οτι θα τοποθετησουν συναδελφο/-ους για ολες τις ωρες μου, ενω εγώ εχω αρχισει 1 εβδομαδα κανονικά σε ολα τα σχολεία. Τώρα θελουν να με στειλουν σε αλλο νησί... Είναι απιστευτα ανοργάνωτοι, ανεύθυνοι και ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΙ. Το τι παιρνώ αυτες τις μερες δε λεγεται!

Γιαυτό υπογράψτε συμβαση αμεσως !!!


wish me luck!



να σου πληρώσουν τα έξοδα αν είναι να σε στείλουν αλλού!! είναι απαράδεκτο! κάνε διαμαρτυρία, μη το αφήσεις έτσι!!!! να μην καλούσαν ΑΜΩ αν δεν είχαν τακτοποιηθεί οι μόνιμοι!

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #338 στις: Σεπτέμβριος 25, 2010, 10:49:41 πμ »
ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

Με πήραν ΑΜΩ  με 14 ωρες και ... εκ των υστέρων μου λενε οτι θα τοποθετησουν συναδελφο/-ους για ολες τις ωρες μου, ενω εγώ εχω αρχισει 1 εβδομαδα κανονικά σε ολα τα σχολεία. Τώρα θελουν να με στειλουν σε αλλο νησί... Είναι απιστευτα ανοργάνωτοι, ανεύθυνοι και ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΙ. Το τι παιρνώ αυτες τις μερες δε λεγεται!


Είναι όντως ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και ΑΝΑΙΣΘΗΤΟΙ! Υπομονή Elpida82 σου εύχομαι να βρεις άκρη εκεί που σε στέλουν τώρα και πού ξέρεις, μπορεί να είναι και πολύ καλύτερα εκεί που θα πας!! :)

Αποσυνδεδεμένος marakimas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #339 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 01:31:19 πμ »


Μια συναδελφος ιταλικων, που βρεθηκε σε διαμαρτυρια στο υπουργειο, μου ειπε, οτι η υφυπουργος τους ενημερωσε, οτι θα παρει απο Δευτερα ξενογλωσσους ΑΚΩ (αναθεμα κ αν ξερει κ η υφυπουργος την τυφλα της...), δεν ξερω αν μεσα στους ξενογλωσσους εννοουσε κ εμας...
[/quote]


Μα, πως ειναι δυνατον να παρει κανονικους αναπληρωτες? Αφου ολους τους πρωτους στη λιστα ΑΜΩ τους πηρε...τωρα θα παρει ΑΚΩ με χαμηλοτερα μορια απο τους προηγουμενους? Εγω προσωπικα δεν εχω καλη σειρα αλλα δεν ειναι τεραστια αδικια για τα παιδια που εχουν πολλα μορια? Πιστευω πραγματικα οτι θα συνεχισει με ΑΜΩ και ωρομισθιους...ετσι που τα εκανε δεν μπορει να κανει αλλιως...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:12:19 »

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #340 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 12:20:56 μμ »
Μα, πως ειναι δυνατον να παρει κανονικους αναπληρωτες? Αφου ολους τους πρωτους στη λιστα ΑΜΩ τους πηρε...τωρα θα παρει ΑΚΩ με χαμηλοτερα μορια απο τους προηγουμενους? Εγω προσωπικα δεν εχω καλη σειρα αλλα δεν ειναι τεραστια αδικια για τα παιδια που εχουν πολλα μορια? Πιστευω πραγματικα οτι θα συνεχισει με ΑΜΩ και ωρομισθιους...ετσι που τα εκανε δεν μπορει να κανει αλλιως...


Δεν πήρε όλους που ήταν στις πρώτες θέσεις των αναπληρωτών ΑΜΩ.Κάποιοι συνάδελφοι δήλωσαν μόνο ΑΚΩ. Προσωπικά δεν αποκλείω να προσλάβει ΑΚΩ διότι πάντα υπάρχουν λειτουργικά κενά στα σχολεία. Και οι ΑΜΩ που προσέλαβε ήταν καθαρά και μόνο για δημοτικά στο συγκεκριμένο πρόγραμμα. Με τις μετακινήσεις μονίμων στν πρωτοβάθμια κλείνουν κάποιες ώρες στα δημοτικά. Δε σημαίνει ότι καλύπτονται πραγματικά κενά (αποσπάσεις, άδειες τοκετού, μεταπτυχιακά κλπ.). Άρα προσωπικά εκτιμώ (και ταυτόχρονα ΕΛΠΙΖΩ) να καλέσει και ΑΚΩ. Ίσως να μην καλέσει πολλούς, αλλά θεωρώ ότι έστω και δέκα άτομα θα τα καλέσει!

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #341 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 03:38:57 μμ »
Εαν το κάνει όμως αυτό θα είναι άδικο, καθώς άτομα με πολλά μορια (όπου η τελευταία τους επιλογή ήταν ΑΜΩ) ΄χανουν την ευκαιρία για ΑKΩ. Πρώτα καλούν για ΑΚΩ και μετά ΑΜΩ και ωρομισθιους, ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! είπαμε ότι υπάρχει κάποια ανοχή αλλά όχι και έτσι...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 26, 2010, 04:21:11 μμ από kimolia »

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #342 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 05:07:54 μμ »
όχι συγκεκριμένα για τον κλάδο μας αλλά για τους εκπαιδευτικούς γενικότερα..

τέτοια σημάδια δεν πρέπει να τα προσπερνάμε έτσι..

http://www.alfavita.gr/artro.php?id=10357


(πολύ το σκέφτομαι να παρατήσω ολοκληρωτικά το δημόσιο και την όποια προοπτική του - που σε μια δεκαετία πολύ φοβάμαι οτι θα είναι απλά ελεινή, προσωρινή και αβέβαιη)

Αποσυνδεδεμένος kompass

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 78
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #343 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 09:01:01 μμ »
Εαν το κάνει όμως αυτό θα είναι άδικο, καθώς άτομα με πολλά μορια (όπου η τελευταία τους επιλογή ήταν ΑΜΩ) ΄χανουν την ευκαιρία για ΑKΩ. Πρώτα καλούν για ΑΚΩ και μετά ΑΜΩ και ωρομισθιους, ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! είπαμε ότι υπάρχει κάποια ανοχή αλλά όχι και έτσι...

Δε διαφωνώ ότι είναι άδικο να καλεί πρώτα τους ΑΜΩ και μετά τους ΑΚΩ. Επίσης άδικο - για μένα- είναι να βάζει όλους τους αναπληρωτές (ΑΜΩ- ΑΚΩ) σε έναν πίνακα. Το θέμα είναι ότι πολλοί συνάδελφοι παρασύρθηκαν και δήλωσαν ΑΜΩ χωρίς να γνωρίζουν τι είναι. Δεν ενημέρωσε το Υπουργείο σαφώς, αλλά κι εμείς έπρεπε να είμαστε πιο υποψιασμένοι όταν τα δηλώναμε.

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #344 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 09:20:33 μμ »
Εαν το κάνει όμως αυτό θα είναι άδικο, καθώς άτομα με πολλά μορια (όπου η τελευταία τους επιλογή ήταν ΑΜΩ) ΄χανουν την ευκαιρία για ΑKΩ. Πρώτα καλούν για ΑΚΩ και μετά ΑΜΩ και ωρομισθιους, ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! είπαμε ότι υπάρχει κάποια ανοχή αλλά όχι και έτσι...

Δε διαφωνώ ότι είναι άδικο να καλεί πρώτα τους ΑΜΩ και μετά τους ΑΚΩ. Επίσης άδικο - για μένα- είναι να βάζει όλους τους αναπληρωτές (ΑΜΩ- ΑΚΩ) σε έναν πίνακα. Το θέμα είναι ότι πολλοί συνάδελφοι παρασύρθηκαν και δήλωσαν ΑΜΩ χωρίς να γνωρίζουν τι είναι. Δεν ενημέρωσε το Υπουργείο σαφώς, αλλά κι εμείς έπρεπε να είμαστε πιο υποψιασμένοι όταν τα δηλώναμε.

Δεν νομιζω οτι παρασυρθηκαν, απλως δεν διαβασαν προσεκτικα την εγκυκλιο... Κ απο τη στιγμη που πολλα πραγματα ηταν αδιευκρινιστα καλο θα ηταν να μην δηλωσουμε ΑΜΩ η να δηλωσουμε μονο στην πολη μας...Στην ουσια, υποκυψαμε κ εξυπηρετησαμε το Υπουργειο...ανεργιας!Εκανε η Αννουλα μια τρυπα στο νερο με το νεο καθεστως προσληψεων κ μεις πηγαμε καρφωτοι κ πεσαμε μεσα...

Αποσυνδεδεμένος talkinghead

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #345 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 01:05:45 πμ »
Δε διαφωνώ ότι είναι άδικο να καλεί πρώτα τους ΑΜΩ και μετά τους ΑΚΩ. Επίσης άδικο - για μένα- είναι να βάζει όλους τους αναπληρωτές (ΑΜΩ- ΑΚΩ) σε έναν πίνακα.

Πάντως αν δεις τις προσλήψεις ΑΜΩ είναι πάνω κάτω η σειρά των ωρομισθίων ανά περιφέρεια. Τουλάχιστον στην περιοχή μου όλοι όσοι παρουσιαστήκαμε συναντιόμαστε κάθε χρόνο και στις τοποθετήσεις των ωρομισθίων...

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #346 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 12:37:24 μμ »
Παιδια λετε ναχουμε κανενα νεο σημερα? Η τουλαχιστον αυτη τη βδομαδα?

Αποσυνδεδεμένος Starzone

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #347 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 12:52:15 μμ »
Ο μεσιε Κατσικας είπε οτι σημερα θα εχουμε 1000 προσλήψεις αναπληρωτων ειδικοτήτων. Θέλω να πιστευω οτι θα είμαστε μεσα!

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #348 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 01:59:50 μμ »
Αληθεια???? Ωχ τωρα αγχωθηκα!Αντε ρε παιδια μακαρι....

Αποσυνδεδεμένος marakimas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 33
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #349 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 02:13:17 μμ »
Georgy ειναι σιγουρο αυτο? που το διαβασες γιατι εγω δεν ειδα καποια τετοια ανακοινωση...
Αντιθετα απο πρωτοβαθμια μου ειπαν σημερα οτι δεν εχουν λαβει καμια ειδοποιηση..

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161372
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 472
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 435
Σύνολο: 435

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.157 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.