*

Αποστολέας Θέμα: νεότερα για ΠΕΟ7  (Αναγνώστηκε 198371 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kimolia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 55
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #798 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 11:00:19 μμ »
μπορείς να διαλέξεις σχολεία μόνο για το νομό που σε κάλεσαν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:59 »

Αποσυνδεδεμένος maria_pol

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #799 στις: Οκτώβριος 30, 2010, 11:01:14 μμ »
μπορείς να διαλέξεις σχολεία μόνο για το νομό που σε κάλεσαν.

Ακριβώς!

Αποσυνδεδεμένος lloullou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #800 στις: Οκτώβριος 31, 2010, 11:23:45 πμ »
εγώ όμως θα επιστρέψω 15/11 πως να διαλέξω τότε??

Αποσυνδεδεμένος marigen

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 404
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #801 στις: Οκτώβριος 31, 2010, 12:02:00 μμ »
εγώ όμως θα επιστρέψω 15/11 πως να διαλέξω τότε??

λογικά έχει γίνει ήδη η κατανομή των σχολείων στη φουρνιά άμω που προσλήφθηκαν στο νομο που είσαι, συμπεριλαμβανομένης και εσένα. δεν έχεις μιλήσει με τη διεύθυνση από τότε που έκανες ανάληψη υπηρεσίας;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:30:59 »

Αποσυνδεδεμένος lloullou

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 95
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #802 στις: Οκτώβριος 31, 2010, 10:34:31 μμ »
μίλησα, αλλά δε μου είπαν που θα είμαι, μου είπαν όταν τοποθετηθώ! έκπληξη?? χαχαχαχα έλεος δλδ. θα τους ξαναπάρω αυτές τις μέρες, αν και δεν ξέρω τι νόημα έχει και τι μπορώ να κάνω εγώ που θα γυρίσω 2 μήνες μετά.. τι να διαλέξω?? ό,τι έμεινε??

Αποσυνδεδεμένος marapap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 29
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #803 στις: Οκτώβριος 31, 2010, 11:46:00 μμ »
''Αποτελεί εμπαιγμό το γεγονός ότι, σήμερα 31η Οκτωβρίου, το ΥΠΔΒΜΘ δεν διόρισε ακόμη κανέναν καθηγητή Ισπανικής παρά τα κενά του κλάδου ΠΕ 40 Ισπανικής ανά την επικράτεια, ενώ κοντεύουν σχεδόν δύο μήνες από την έναρξη του σχολικού έτους, όταν οι μαθητές που έχουν επιλέξει τη Γαλλική ή τη Γερμανική έχουν ξεκινήσει μαθήματα με την έναρξη του έτους.

Αποτελεί εμπαιγμό η ανακοίνωση της 29ης Οκτωβρίου του διορισμού 44 αναπληρωτών καθηγητών Γαλλικής-Γερμανικής μειωμένου ωραρίου στη Β’βάθμια, όταν υπάρχει πληθώρα μόνιμου εκπαιδευτικού προσωπικού σε αυτούς τους κλάδους στη Μέση Εκπαίδευση.''  Σύλλογος Ισπανικής κ.τ.λ

 O ορισμός της συναδελφικότητας...Αφού ψόφισε ο δικός μου ο γαϊδαρος,ας ψοφίσει και του γείτονα!Τελικά η τακτική του Υπουργείου ''διαίρει και βασίλευε''πιάνει τόπο....Συγχαρητήρι

Αποσυνδεδεμένος Chrissi

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #804 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 01:03:07 πμ »

''Αποτελεί εμπαιγμό το γεγονός ότι, σήμερα 31η Οκτωβρίου, το ΥΠΔΒΜΘ δεν διόρισε ακόμη κανέναν καθηγητή Ισπανικής παρά τα κενά του κλάδου ΠΕ 40 Ισπανικής ανά την επικράτεια, ενώ κοντεύουν σχεδόν δύο μήνες από την έναρξη του σχολικού έτους, όταν οι μαθητές που έχουν επιλέξει τη Γαλλική ή τη Γερμανική έχουν ξεκινήσει μαθήματα με την έναρξη του έτους.

Αποτελεί εμπαιγμό η ανακοίνωση της 29ης Οκτωβρίου του διορισμού 44 αναπληρωτών καθηγητών Γαλλικής-Γερμανικής μειωμένου ωραρίου στη Β’βάθμια, όταν υπάρχει πληθώρα μόνιμου εκπαιδευτικού προσωπικού σε αυτούς τους κλάδους στη Μέση Εκπαίδευση.''  Σύλλογος Ισπανικής κ.τ.λ

 O ορισμός της συναδελφικότητας...Αφού ψόφισε ο δικός μου ο γαϊδαρος,ας ψοφίσει και του γείτονα!Τελικά η τακτική του Υπουργείου ''διαίρει και βασίλευε''πιάνει τόπο....Συγχαρητήρι


Συγχαρητήρια και απο εμένα για τους "συνάδελφους" των ισπανικών. Τους εύχομαι να έχουν την ίδια τύχη με την δική μας...χρόνια ωρομίσθιοι, να τρέχουν απο σχολείο σε σχολείο για να βγάζουν λεφτά για βενζίνη και να πληρώνονται 1 φορά τον χρονο!!!

Αποσυνδεδεμένος SOPHIA

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 211
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #805 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 08:45:08 πμ »
Καλα αυτοι τωρα μας θεωρουν και τυχερους που ολος ο κλαδος δουλευει ως ΑΜΩ? Αχ κουνια που τους κουναγε και αυτους, αμα ξεκιναν με τετοιες διαθεσεις...Χαζα σχολια παντως οσο πιο γρηγορα καταλαβουν οτι βραζουμε στο ιδιο καζανι και συσπειρωθουμε ως β ξενη γλωσσα τοσο το καλυτερο.

Αποσυνδεδεμένος sofiagexa

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 07
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #806 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 01:49:06 μμ »

''Αποτελεί εμπαιγμό το γεγονός ότι, σήμερα 31η Οκτωβρίου, το ΥΠΔΒΜΘ δεν διόρισε ακόμη κανέναν καθηγητή Ισπανικής παρά τα κενά του κλάδου ΠΕ 40 Ισπανικής ανά την επικράτεια, ενώ κοντεύουν σχεδόν δύο μήνες από την έναρξη του σχολικού έτους, όταν οι μαθητές που έχουν επιλέξει τη Γαλλική ή τη Γερμανική έχουν ξεκινήσει μαθήματα με την έναρξη του έτους.

Αποτελεί εμπαιγμό η ανακοίνωση της 29ης Οκτωβρίου του διορισμού 44 αναπληρωτών καθηγητών Γαλλικής-Γερμανικής μειωμένου ωραρίου στη Β’βάθμια, όταν υπάρχει πληθώρα μόνιμου εκπαιδευτικού προσωπικού σε αυτούς τους κλάδους στη Μέση Εκπαίδευση.''  Σύλλογος Ισπανικής κ.τ.λ

 O ορισμός της συναδελφικότητας...Αφού ψόφισε ο δικός μου ο γαϊδαρος,ας ψοφίσει και του γείτονα!Τελικά η τακτική του Υπουργείου ''διαίρει και βασίλευε''πιάνει τόπο....Συγχαρητήρι


Συγχαρητήρια και απο εμένα για τους "συνάδελφους" των ισπανικών. Τους εύχομαι να έχουν την ίδια τύχη με την δική μας...χρόνια ωρομίσθιοι, να τρέχουν απο σχολείο σε σχολείο για να βγάζουν λεφτά για βενζίνη και να πληρώνονται 1 φορά τον χρονο!!!

Συγχαρητήρια και απο μένα λοιπόν! Τους εύχομαι την ίδια τύχη με εμάς...τίποτε λιγότερο...τίποτε περισσότερο...να δω τότε τι θα λένε!
Λάμπει μέσα μου κείνο που αγνοώ... Μα ωστόσο λάμπει...
(Οδ. Ελύτης)

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #807 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 01:54:10 μμ »

''Αποτελεί εμπαιγμό το γεγονός ότι, σήμερα 31η Οκτωβρίου, το ΥΠΔΒΜΘ δεν διόρισε ακόμη κανέναν καθηγητή Ισπανικής παρά τα κενά του κλάδου ΠΕ 40 Ισπανικής ανά την επικράτεια, ενώ κοντεύουν σχεδόν δύο μήνες από την έναρξη του σχολικού έτους, όταν οι μαθητές που έχουν επιλέξει τη Γαλλική ή τη Γερμανική έχουν ξεκινήσει μαθήματα με την έναρξη του έτους.

Αποτελεί εμπαιγμό η ανακοίνωση της 29ης Οκτωβρίου του διορισμού 44 αναπληρωτών καθηγητών Γαλλικής-Γερμανικής μειωμένου ωραρίου στη Β’βάθμια, όταν υπάρχει πληθώρα μόνιμου εκπαιδευτικού προσωπικού σε αυτούς τους κλάδους στη Μέση Εκπαίδευση.''  Σύλλογος Ισπανικής κ.τ.λ

 O ορισμός της συναδελφικότητας...Αφού ψόφισε ο δικός μου ο γαϊδαρος,ας ψοφίσει και του γείτονα!Τελικά η τακτική του Υπουργείου ''διαίρει και βασίλευε''πιάνει τόπο....Συγχαρητήρι

Τα θερμα μου συγχαρητηρια!Αυτο καταλαβαν?Δε βλεπουν τι γινεται στην ξενογλωσση εκπαιδευση κ ειδικοτερα στη β γλωσσα?Ποιος εγραψε αυτην την ανακοινωση? Αντιι να φωναζουμε ολοι να γινονται τα πραγματα δικαια για ολους τους κλαδους κ να διαμαρτυρηθουμε για την πολιτικη του υπουργειου, θα φαγωθουμε μεταξυ μας?Αλλα Ελληνες ειμαστε!Ο ''εμφυλιος'' ηταν παντα στο αιμα μας...

Συγχαρητήρια και απο εμένα για τους "συνάδελφους" των ισπανικών. Τους εύχομαι να έχουν την ίδια τύχη με την δική μας...χρόνια ωρομίσθιοι, να τρέχουν απο σχολείο σε σχολείο για να βγάζουν λεφτά για βενζίνη και να πληρώνονται 1 φορά τον χρονο!!!

Συγχαρητήρια και απο μένα λοιπόν! Τους εύχομαι την ίδια τύχη με εμάς...τίποτε λιγότερο...τίποτε περισσότερο...να δω τότε τι θα λένε!

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #808 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 02:08:37 μμ »




Τα θερμα μου συγχαρητηρια!Αυτο καταλαβαν?Δε βλεπουν τι γινεται στην ξενογλωσση εκπαιδευση κ ειδικοτερα στη β γλωσσα?Ποιος εγραψε αυτην την ανακοινωση? Αντιι να φωναζουμε ολοι να γινονται τα πραγματα δικαια για ολους τους κλαδους κ να διαμαρτυρηθουμε για την πολιτικη του υπουργειου, θα φαγωθουμε μεταξυ μας?Αλλα Ελληνες ειμαστε!Ο ''εμφυλιος'' ηταν παντα στο αιμα μας...

Αποσυνδεδεμένος Mina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #809 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 03:44:27 μμ »
MARAKI 82 δε διακρινω καμια συναδελφικοτητα σ αυτα που γραφεις

Αποσυνδεδεμένος maraki82

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 311
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #810 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 04:07:01 μμ »
τοτε μινα να διαβασεις ολα οσα εχω γραψει κατα καιρους σε αυτο το τοπικ για να σχηματισεις ολοκληρωμενη αποψη για τα συναδελφικα αισθηματα που τρεφω για ολες τις ειδικοτητες, οσα περνα ο κλαδος των ιταλικων κ των ισπανικων τα χουμε ζησει χρονια στο πετσι μας χρονια τωρα οι των γερμανικων που απειλησαν πριν καποια χρονια την πρωτοκαθεδρια των γαλλικων. Πολυ απλα ειπα οτι αναλωνομαστε στο να στρεφομαστε ο ενας κλαδος κατα του αλλου, αντι να σχηματισουμε κοινο μετωπο κατα του υπουργειου. αντι να προβαινουμε σε ανακοινωσεις κ κινησεις χαριν εντυπωσιασμου, ας σκεφτομαστε λιγο ποιος δημιουργει πραγματικα το προβλημα κ ας τα βαλουμε μαζι του. εκει που ειστε ημασταν κ εδω που ειμαστε τωρα σαν κλαδος , πραγματικα, ευχομαι να μη φτασετε...
Αυτα.
Με φιλικους κ συναδελφικους χαιρετισμους

Αποσυνδεδεμένος Mina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: νεότερα για ΠΕΟ7
« Απάντηση #811 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 04:57:54 μμ »
Τωρα μαλιστα μιλαμε την ιδια γλωσσα.Πραγματι αυτο εκμεταλευεται το υπουργειο και μας παταει κατω.Ας κοιταξουμε λοιπον να δουμε το θεμα της 2ης γλωσσας στην εκπαιδευση συνολικα !

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160929
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 872
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 539
Σύνολο: 554

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.103 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.