*

Αποστολέας Θέμα: Κενά Θεολόγων  (Αναγνώστηκε 59637 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #140 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:49:56 μμ »

Κενά Θεολόγων

Β΄Ρεθύμνου: 5-6
Β΄Εβρου :  1
Κυκλάδες:  ?
Ηράκλειο:  7 ?
Καστοριά : 1
Γρεβενά:   1
Β ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ:
ΓΕΛ Μάνδρας: 17 ώρες
ΓΕΛ Μαγούλας: 12 ώρες
ΓΕΛ Νέας Περάμου: 15 ώρες
Σύνολο :   
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά Θεολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:22:51 »

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #141 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 05:58:47 μμ »
Προσλήφθηκαν 30 Θεολογοι Αναπληρωτες
24 μη τρίτεκνοι με σειρα στον πίνακα αναπληρωτών 124 και 6 τρίτεκνοι.

Β΄ Αρκαδίας      1
Γ΄ Αρκαδίας      1
Α΄ Δωδεκανήσου   1
Β΄ Δωδεκανήσου   2
Δ΄ Δωδεκανήσου        2
Α΄ Ηρακλείου      2
Β΄ Ηρακλείου      3
Β΄ Κυκλάδων      1
Δ΄ Κυκλάδων      1
Β΄ Λακωνίας      1
Α΄ Μεσσηνίας      1
Α΄ Ρεθύμνου      3
Β΄ Ρεθύμνου      4
Α΄ Χανίων              4
Β΄ Χανίων              2
Γ΄ Χανίων              1
                    30
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #142 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 06:00:35 μμ »
Συγχαρητήρια σε όσους προσλήφθηκαν !
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος resident

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 373
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ01
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #143 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 06:33:23 μμ »
συναδελφοι,ξερει κανεις ποια σχολεια της Β Ρεθυμνου εχουν κενο θεολογου; προσληφθηκε σημερα μια φιλη μου εκει (συνολικα 4 ατομα στην περιοχη) και μεχρι τη Δευτερα που θα μπορει να ενημερωθει τηλεφωνικα αγωνιά!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά Θεολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:22:51 »

xaan

  • Επισκέπτης
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #144 στις: Οκτώβριος 17, 2010, 12:18:24 πμ »
Συμπληρωματικές προσλήψεις θεολόγων ζητά η ΠΕΘ:

http://religiousnet.blogspot.com/2010/10/n.html

Αποσυνδεδεμένος Aliag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #145 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 04:26:43 μμ »
Καλησπέρα! Γνωρίζει κανένας συνάδελφος αν θα υπάρξει επόμενη φάση αναπληρωτών Θεολόγων; Υπάρχει καμιά ελπίδα; Και τι γινεται με τα τα κενα στη Β. Ελλάδα; Εχουμε καμιά πληροφορία; Όποιος γνωρίζει οτιδήποτε ας ενημερώσει..Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος ΠΕ01

  • Moderator
  • Πλήρες μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 378
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #146 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 04:52:28 μμ »
Μακάρι να γνωρίζαμε πραγματικά το μέγεθος των κενών... Δεν νομίζω όμως να περιοριστεί μόνο σε αυτές τις περιοχές... Από ό,τι έχω μέχρι τώρα κάλεσε 100+ θεολόγους, οι περισσότερες θέσεις των οποίων καλύπτουν οργανικά κενά και όχι λειτουργικά... άρα αφού καλούσε κάθε χρόνο περίπου 100 άτομα για την κάλυψη λειτουργικών κενών δεν μπορεί ξαφνικά να εξαφανίστηκαν φέτος δια μαγείας... δεν έχουμε φέτος εγκυμοσύνες και αναρρωτικές? άλλωστε η κλήση των αναπληρωτών φέτος αφορούσε κυρίως Κρήτη, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες και Πελοπόνησο... οι άλλες περιοχές δεν έχουν καθόλου κενά? Θέλω να πιστεύω πως όχι... Εκτίμηση μου βέβαια όλα αυτά...

Καλό κουράγιο σε όσους περιμένουν...

Υ.Γ. Να μην το ξεχάσω... άκουσα πως και στην α και στη β φάση καποια άτομα κυρίως τρίτεκνοι δεν παρουσιάστηκαν... δεν γνωρίζω πόσο αληθεύει αυτό αλλά είναι μια ελπίδα...
Together we stand!!! Divided we fall...

Αποσυνδεδεμένος xrysadim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #147 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 01:51:12 μμ »
Μακάρι να γνωρίζαμε πραγματικά το μέγεθος των κενών... Δεν νομίζω όμως να περιοριστεί μόνο σε αυτές τις περιοχές... Από ό,τι έχω μέχρι τώρα κάλεσε 100+ θεολόγους, οι περισσότερες θέσεις των οποίων καλύπτουν οργανικά κενά και όχι λειτουργικά... άρα αφού καλούσε κάθε χρόνο περίπου 100 άτομα για την κάλυψη λειτουργικών κενών δεν μπορεί ξαφνικά να εξαφανίστηκαν φέτος δια μαγείας... δεν έχουμε φέτος εγκυμοσύνες και αναρρωτικές? άλλωστε η κλήση των αναπληρωτών φέτος αφορούσε κυρίως Κρήτη, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες και Πελοπόνησο... οι άλλες περιοχές δεν έχουν καθόλου κενά? Θέλω να πιστεύω πως όχι... Εκτίμηση μου βέβαια όλα αυτά...

Καλό κουράγιο σε όσους περιμένουν...

Υ.Γ. Να μην το ξεχάσω... άκουσα πως και στην α και στη β φάση καποια άτομα κυρίως τρίτεκνοι δεν παρουσιάστηκαν... δεν γνωρίζω πόσο αληθεύει αυτό αλλά είναι μια ελπίδα...
ξέρω σίγουρα ότι στην αχαία υπάρχουν 2 κενά τα οποία δεν καλύφθηκαν με τη β φάση. η ηλεία έχει και αυτή ελλείψεις.η πληροφορία είναι από αιρετούς.μπορεί κανένας να φτιάξει έναν εκκαθαρισμένο πίνακα να ξέρουμε περίπου τι να περιμενουμε.

Αποσυνδεδεμένος xrysadim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #148 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 02:01:13 μμ »
Μακάρι να γνωρίζαμε πραγματικά το μέγεθος των κενών... Δεν νομίζω όμως να περιοριστεί μόνο σε αυτές τις περιοχές... Από ό,τι έχω μέχρι τώρα κάλεσε 100+ θεολόγους, οι περισσότερες θέσεις των οποίων καλύπτουν οργανικά κενά και όχι λειτουργικά... άρα αφού καλούσε κάθε χρόνο περίπου 100 άτομα για την κάλυψη λειτουργικών κενών δεν μπορεί ξαφνικά να εξαφανίστηκαν φέτος δια μαγείας... δεν έχουμε φέτος εγκυμοσύνες και αναρρωτικές? άλλωστε η κλήση των αναπληρωτών φέτος αφορούσε κυρίως Κρήτη, Δωδεκάνησα, Κυκλάδες και Πελοπόνησο... οι άλλες περιοχές δεν έχουν καθόλου κενά? Θέλω να πιστεύω πως όχι... Εκτίμηση μου βέβαια όλα αυτά...

Καλό κουράγιο σε όσους περιμένουν...

Υ.Γ. Να μην το ξεχάσω... άκουσα πως και στην α και στη β φάση καποια άτομα κυρίως τρίτεκνοι δεν παρουσιάστηκαν... δεν γνωρίζω πόσο αληθεύει αυτό αλλά είναι μια ελπίδα...
ξέρω σίγουρα ότι στην αχαία υπάρχουν 2 κενά τα οποία δεν καλύφθηκαν με τη β φάση. η ηλεία έχει και αυτή ελλείψεις.η πληροφορία είναι από αιρετούς.μπορεί κανένας να φτιάξει έναν εκκαθαρισμένο πίνακα να ξέρουμε περίπου τι να περιμενουμε.
επίσης επικοινώνησα και με πεθ και μου είπαν ότι υπάρχουν σχολεία που δεν διδάσκεται καν το ΜτΘ λόγω έλλειψης καθηγητών και ότι πρέπει να πάρουν τουλαχιστον 100 ακόμα για να καλυφθούν όλες αυτές οι ώρες.πολύ καλό για να είναι αληθινό...αλλά και αν είναι όμως?

Αποσυνδεδεμένος jamais

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 361
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #149 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 03:04:20 μμ »
ξέρω σίγουρα ότι στην αχαία υπάρχουν 2 κενά τα οποία δεν καλύφθηκαν με τη β φάση. η ηλεία έχει και αυτή ελλείψεις.η πληροφορία είναι από αιρετούς.μπορεί κανένας να φτιάξει έναν εκκαθαρισμένο πίνακα να ξέρουμε περίπου τι να περιμενουμε.

Εχω φτιαξει έναν εκκαθαριμενο πινακα πε01 αλλά δεν ξέρω πως να τον ανεβάσω..
The day the child realizes that all adults are imperfect,
she/he becomes an adolescent.
The day she/he forgives them she/he becomes an adult.

Αποσυνδεδεμένος xrysadim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #150 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 03:37:23 μμ »
ξέρω σίγουρα ότι στην αχαία υπάρχουν 2 κενά τα οποία δεν καλύφθηκαν με τη β φάση. η ηλεία έχει και αυτή ελλείψεις.η πληροφορία είναι από αιρετούς.μπορεί κανένας να φτιάξει έναν εκκαθαρισμένο πίνακα να ξέρουμε περίπου τι να περιμενουμε.

Εχω φτιαξει έναν εκκαθαριμενο πινακα πε01 αλλά δεν ξέρω πως να τον ανεβάσω..
και εγώ έχω κάνει κάτι στο περίπου αλλά ουτε εγώ ξέρω να το ανεβάσω.τουλάχιστον να μαζέψουμε κανένα κενό παιδιά.να πάμε έστω αμω.μετά από τρεις χρονιές ωρομίσθια με 125.000 χιλιομετρα δρόμο καλό θα είνα και αυτό.

Αποσυνδεδεμένος mrtheo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #151 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 04:38:05 μμ »
ξέρω σίγουρα ότι στην αχαία υπάρχουν 2 κενά τα οποία δεν καλύφθηκαν με τη β φάση. η ηλεία έχει και αυτή ελλείψεις.η πληροφορία είναι από αιρετούς.μπορεί κανένας να φτιάξει έναν εκκαθαρισμένο πίνακα να ξέρουμε περίπου τι να περιμενουμε.

Εχω φτιαξει έναν εκκαθαριμενο πινακα πε01 αλλά δεν ξέρω πως να τον ανεβάσω..
Το Ηράκλειο έχει αδειάσει από θεολόγους που πήραν σύνταξη. Πήρε 8 στην Α΄φάση (ένας από αυτούς παραιτήθηκέ) και πέντε στην Β΄. Πέρυσι, είχε ο συγκεκριμένος νομός 12 ωρομίσθιους που λογικά τώρα θα τους κάνει αμω.
Καλό θα ήταν ένας συγκεντρωτικός πίνακας να ξέρουμε τι μας γίνεται, όμως πιο πολύ, χρειάζεται πίεση προς το υπουργείο. Οι περισσότεροι από εμάς έχουμε οικογένειες, έχουμε μεράκι για αυτή τη δουλειά και για άλλη μια φορά μας έχουν στήσει στον πάγκο και πέριμένουμε.
ΣΕ ΑΛΛΗ ΜΟΙΡΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΔΙΝΩ ΚΙ Ο,ΤΙ ΨΑΧΝΩ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΤΟ ΑΦΗΝΩ.

Αποσυνδεδεμένος xrysadim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #152 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 02:10:43 μμ »
ξέρω σίγουρα ότι στην αχαία υπάρχουν 2 κενά τα οποία δεν καλύφθηκαν με τη β φάση. η ηλεία έχει και αυτή ελλείψεις.η πληροφορία είναι από αιρετούς.μπορεί κανένας να φτιάξει έναν εκκαθαρισμένο πίνακα να ξέρουμε περίπου τι να περιμενουμε.

Εχω φτιαξει έναν εκκαθαριμενο πινακα πε01 αλλά δεν ξέρω πως να τον ανεβάσω..
Το Ηράκλειο έχει αδειάσει από θεολόγους που πήραν σύνταξη. Πήρε 8 στην Α΄φάση (ένας από αυτούς παραιτήθηκέ) και πέντε στην Β΄. Πέρυσι, είχε ο συγκεκριμένος νομός 12 ωρομίσθιους που λογικά τώρα θα τους κάνει αμω.
Καλό θα ήταν ένας συγκεντρωτικός πίνακας να ξέρουμε τι μας γίνεται, όμως πιο πολύ, χρειάζεται πίεση προς το υπουργείο. Οι περισσότεροι από εμάς έχουμε οικογένειες, έχουμε μεράκι για αυτή τη δουλειά και για άλλη μια φορά μας έχουν στήσει στον πάγκο και πέριμένουμε.
έχουμε κανένα νέο?μήπως επικοινώνησε κανείς με το αξιότιμο υπουργείο μας ή με καμιά δευτεροβάθμια?

Αποσυνδεδεμένος Aliag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #153 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 06:49:17 μμ »
Καλησπέρα και από εμένα. Όποιος αγαπητός συνάδελφος έχει φτιάξει εκκαθαρισμένο πίνακα Θεολόγων, ας κάνει μια προσπάθεια να τον ανεβάσει, να δούμε όλοι λιγο πολύ που βρισκόμαστε...Ευχαριστώ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 694
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 708
Σύνολο: 714

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.