*

Αποστολέας Θέμα: Κενά Θεολόγων  (Αναγνώστηκε 59644 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mrtheo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 139
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #196 στις: Νοέμβριος 01, 2010, 03:13:54 μμ »
Συνάδελφοι, σήμερα πήγα στην δευτεροβάθμιά μου, με απαξιωτικό τρόπο, ένας από το ΠΥΣΔΕ, μου απάντησε χωρίς καν να κοιτάξει καποιο φάκελο, αόριστα πως υπάρχουν 1-2 κενα. Δεν ξέρω αν έπεσα σε παράξενο ή αν είναι η τακτική τους αυτή να μην τα φανερώνουν, πάντως έχω αρχίσει να μην εμπιστεύομαι αυτά που μας λένε. Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να μάθουμε; Γιατί δε δημοσιοποιεί η Πεθ τα κενά που αόριστα είχε πει ότι είναι 100; Ζούμε σε καιρούς χαλεπούς, πρέπει να μάθουμε αν θα δουλέψουμε, και συγχρόνως να υπερασπιστούμε το μάθημά μας!
Επίσης δεν διευκρινίζουν αν στην επόμενη φάση θα έχουμε ΑΚΩ ή ΑΜΩ.
ΣΕ ΑΛΛΗ ΜΟΙΡΑ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΜΟΥ ΔΙΝΩ ΚΙ Ο,ΤΙ ΨΑΧΝΩ ΠΙΣΩ ΜΟΥ ΤΟ ΑΦΗΝΩ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά Θεολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:41:41 »

Αποσυνδεδεμένος konstantinat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #197 στις: Νοέμβριος 02, 2010, 11:42:07 πμ »
Αγαπητέ συνάδελεφε mrtheo, αυτό που πρέπει να γίνεται σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να ζητάς το όνομα του συγκεκριμένου υπαλλήλου και να κάνεις αναφορά στον προϊστάμενο της δευτεροβάθμιας για τη συμπεριφορά του. Επίσης, μπορείς να τον προειδοποιήσεις ότι θα του κάνεις μήνυση για παράβαση καθήκοντος, καθώς δίνει αόριστες πληροφορίες και δεν σε εξυπηρετεί, ως οφείλει. Αρκετά με τους ανοήτους που θεωρούν ότι εξασφαλίζοντας μια θέση δημοσίου υπαλλήλου αποκτούν ξαφνικά εξουσίες και προνόμια και συμπεριφέρονται γαϊδουρινά-για να μην κάνω χειρότερους χαρακτηρισμούς. Πίστεψε με, στις δύσκολες εποχές που περνάμε κάτι τέτοιοι θρασύδειλοι τρέμουν μήπως μπούν σε καμία περιπέτεια και βρεθούν μπλεγμένοι. Εξάλλου, το κράτος έχει καταστήσει σαφές ότι όσους μπορεί να ξεφορτωθεί μια ώρα αρχύτερα, θα το κάνει με μεγάλη χαρά. Αυτές οι συμπεριφορές μου προκαλούν απίστευτη οργή και όποτε μου συμβαίνει-ευτυχώς, σπάνια-φροντίζω να μετανιώνουν την ώρα και τη στιγμή.
Σχετικά με τα κενά τώρα, θα προτείνω κάτι που απευθύνεται σε όλους τους συναδέλφους. Μπορούμε να κάνουμε γραπτή αίτηση στις δευτεροβάθμιες που ανήκούμε ο καθένας προκειμένου να μας ενημερώσουν επίσημα για το πόσα κενά υπάρχουν. Ένα δημόσιο έγγραφο έχει τη δική του δύναμη και ασκεί τη δική του πίεση, καθώς μπορεί να αποτελέσει αδιάψευστη απόδειξη-σε περίπτωση που δεν πάρει κάποιος απάντηση-ότι κάτι περίεργο συμβαίνει ή ότι οι ανάλογες υπηρεσίες των γραφέιων είναι ανεπαρκείς και προκαλούν κωλύματα στην ομαλή λειτουργία της εκπαίδευσης (όταν δε δίνονται τα κενά, δεν προσλαμβάνονται οι εκπαιδευτικοί). Το σημαντικό είναι να επιμείνουμε να πρωτοκολληθούν οι αιτήσεις μας, ακόμα και αν αντιμετωπίσουμε έλλειψη διάθεσης από την άλλη πλευρά να μας εξυπηρετήσει. Γνωρίζω ανάλογες κινήσεις άλλων συναδέλφων που απέδωσαν, οπότε γιατί να μην το προσπαθήσουμε, αφού δεν έχουμε κάτι να χάσουμε; Συν ότι με τον τρόπο αυτό θα μάθουμε σίγουρα πόσα έιναι τελικά τα περιβόητα κενά.
Επίσης, ΑΜΩ θεολόγους δεν θα πάρουν καθόλου, όπως με διαβεβαίωσε μια υπάλληλος του Υπουργείου Παιδείας.

Αποσυνδεδεμένος xrysadim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #198 στις: Νοέμβριος 04, 2010, 04:36:14 μμ »
Τι γίνεται παιδιά? έχουμε μάθει τίποτα καινούργιο? έχουν αρχίσει και καλούν ωρομίσθιους γερμανίκων.μας τελείωσαν οι ακω ή οι αμώ?

Αποσυνδεδεμένος xrysadim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #199 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 12:35:10 μμ »
καλημέρα!τι γίνεται:διοριστήκατε όλοι ή απελπιστήκατε:κατι αρχίζει να κινείται με ανανέωση πινάκων!λέτε όταν περάσει κι αυτή η εβδομάδα των εκλογών να έχουμε κάτι:έχει μάθει κατι κάποιος από εσάς:

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Κενά Θεολόγων
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:41:41 »

Αποσυνδεδεμένος xrysadim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #200 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 06:23:56 μμ »
βγήκαν λοιπόν κάποια ονόματα σήμερα και φυσικά εμείς δεν είμασταν μέσα!λύστε μου όμως μια απορία!αύτο λέγεται φάση;

Αποσυνδεδεμένος Aliag

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 12
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #201 στις: Νοέμβριος 12, 2010, 07:01:06 μμ »
Αυτό φυσικά και δεν είναι φάση...σκέτη κοροϊδία είναι!!! Εμάς κλασικά μας έχουν ξεχασμένους, για να μην πω τίποτα χειρότερο....Όποιος έχει κάποιο νέο γιια ενδεχόμενη επόμενη φάση με Θεολόγους, ας ενημερώσει...Με τα νεύρα μας παίζουν...

Αποσυνδεδεμένος voulasol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #202 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 12:36:35 μμ »
καλημερα,ειμαι καινουρια στην παρεα.ξερετε αν θα παρουν ωρομισθιους πε01 φετος?

Αποσυνδεδεμένος xrysadim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #203 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 12:44:21 μμ »
Tην ίδια απορία έχουμε όλοι!προσπαθώ από το πρωί να επικοινωνήσω με το υπουργείο αλλα τίποτα.πιέστε και εσείς παιδιά μήπως μάθουμε κάτι!έχουν σπάσει τα νεύρα μας! υπαρχουν ακόμα σχολεία που δεν έχουν θεολόγους!πρέπει να πιέσουμε!

Αποσυνδεδεμένος xrysadim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #204 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 12:58:56 μμ »
μόλις κατάφερα και μίλησα με υπουργείο.είπαν ότι από την άλλη εβδομάδα θα κινηθεί κάτι για θεολόγους.ΑΜΩ στην δευτεροβαθμια δεν θα πάρουν καθόλου.από Δευτέρα ίσως θα ξέρουν τι θα γίνει και με τις πιστωσεις των ωρομισθίων και στην ειδικότητα μας.σήμερα θα βγαλουν αναπληρωτές πληροφορικής και άλλους.ακόμα παντως είπε ασχολόυνται με τους πληρους ωραρίου. ΥΠΟΜΟΝΗ παιδιά...!

Αποσυνδεδεμένος voulasol

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #205 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 01:10:22 μμ »
ποσους ωρομισθιους παιρνουν το χρονο περιπου?

Αποσυνδεδεμένος xrysadim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #206 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 01:14:46 μμ »
εξαρτάται από την περιφέρεια και τα κένα της. περυσι είχαν δουλέψει περίπου 200 πανελλαδικά.αν δεις τα περσινά μόρια του καθενός στον πίνακα θα δεις ότι είχε κατέβει αρκετα!

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #207 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 01:22:21 μμ »
μόλις κατάφερα και μίλησα με υπουργείο.είπαν ότι από την άλλη εβδομάδα θα κινηθεί κάτι για θεολόγους.ΑΜΩ στην δευτεροβαθμια δεν θα πάρουν καθόλου.από Δευτέρα ίσως θα ξέρουν τι θα γίνει και με τις πιστωσεις των ωρομισθίων και στην ειδικότητα μας.σήμερα θα βγαλουν αναπληρωτές πληροφορικής και άλλους.ακόμα παντως είπε ασχολόυνται με τους πληρους ωραρίου. ΥΠΟΜΟΝΗ παιδιά...!

εκτός από πληροφορικής ποιες άλλες ειδικότητες σου είπαν ότι θα βγουν???
ΠΕ06

Αποσυνδεδεμένος xrysadim

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 116
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #208 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 02:10:38 μμ »
δεν μου ανεφερε αλλες! απο Δευτερα είπε ναξαναπάρουμε τηλ. να μαθουμε νεώτερα!το θέμα είναι οτι ακόμα ψαχνοντε!

Αποσυνδεδεμένος ks10

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 903
  • Φύλο: Γυναίκα
  • VIVA LA VIDA
    • Προφίλ
Απ: Κενά Θεολόγων
« Απάντηση #209 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 02:14:00 μμ »
δεν μου ανεφερε αλλες! απο Δευτερα είπε ναξαναπάρουμε τηλ. να μαθουμε νεώτερα!το θέμα είναι οτι ακόμα ψαχνοντε!

οκ, ευχαριστώ
ΠΕ06

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160915
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 795
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 12
Επισκέπτες: 773
Σύνολο: 785

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.053 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.