*

Αποστολέας Θέμα: Ενιαιος πινακας ΠΕ02  (Αναγνώστηκε 27649 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 22, 2006, 09:06:39 πμ »
Rica,πηρα πτυχιο το 2002,εδωσα asep και πηρα αρκετα μορια τα οποια με εφεραν σε αυτη την θεση.Προσπαθησε να εισαι επιτυχουσα για να παρεις μορια και μετα (αν δεν εισαι διοριστεα) προσπαθησε να παρεις ΠΔΣ.Πρεπει να ξερεις οτι στην ΠΔΣ μετραει το μεσο αλλα αν εισαι επιτυχουσα στον ΑΣΕΠ δεν μπορει να σε αγνοησει κανεις αναγκαστικα θα σου δωσουν ωρες .

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:51:03 »

Αποσυνδεδεμένος pame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 22, 2006, 11:09:58 πμ »
Πάμε να κάνουμε τους πρώτους μας υπολογισμούς:
Δεδομένου οτι θα πάρουν   432 από ΑΣΕΠ και 280 από ενιάιο
                                      280 από ενιάιο
               συνολο             712
να βάλουμε και πολύτεκνους 20
αρα                                 732   
Αρα αν πάρουν όπως πέρσυ 400  αναπληρωτές στα μέσα Σεπτεμβρίου να υπολογίζουμε ότι όσοι έχουν μέχρι 1132 θα μπούν με τη πρώτη φουρνιά και οι επόμενοι       200 περίπου στα μέσα  Οκτωβρίου  δηλαδή μέχρι το 1332 .Αρα  όσοι  έχουν μέχρι 1400 σειρά  πάνε σίγουρα αναπληρωτές αν αφαιρέσουμε και κάποιους που δε θα δεχτούν.
Είμαι στην πρώτη πενηντάδα του 900 και έχω μεγάλη χαρά
Αυτά ως πρώτη εκτίμηση .
Περιμένω τις σκέψεις σας 

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 22, 2006, 11:55:00 πμ »
Pame,εχεις δικιο στους υπολογισμους σου ,τους τελευταιους αναπληρωτες τους πηρε τον Φεβρουαριο και ηταν στον πινακα( στο περιπου) στην 910 θεση  εγω οριακα μπορει να ειμαι με τους τελευταιους κληθεντες,εσυ μην ανησυχεις καθολου εισαι αναπληρωτρια και μαλιστα απο τις πρωτες φουρνιες.Συγχαρητηρια και σου ευχομαι με το καλο γρηγορα να διοριστεις.

Αποσυνδεδεμένος pame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 22, 2006, 12:25:40 μμ »
Για γρήγορα δεν το βλέπω.Αν κι έχω πτυχιο απο το 1993 έχω μόνο 10 μήνες καθαρή προυπηρεσια και θ΄αργήσω,η οικογένεια και τα παιδιά βλέπεις .Σευχαριστώ για τις ευχές.Ενα πράγμα δε μπορώ να ξεχάσω όλα αυτά τα χρόνια   .Είναι σκληρό να περιμένεις να διοριστείς με την επετηρίδα ,να πλησιάζεις ένα χρόνο πριν κι ένα πρωί να ξυπνάς και να σου λέει δώσε ΑΣΕΠ και   τα καταφέρνω, θα πρέπει όμως να είσαι στους διοριστέους και είμαι από τους τελευταίους διοριστέους και το χάνω στην προυπηρεσία γιατί έχω μηδέν μόρια και να παρακαλάω να με πάρουν στην  ΠΔΣ, να με προσλαμβάνουν και να κυνηγάω τα παιδιά στους διαδρόμους μόλις σχολάσουν για να μη φύγουν από την ΠΔΣ.Να τρέχω φέτος για ωρομισθία 300 χιλιόμετρα μακριά και πίσω στο σπίτι με παιδί στο Δημοτικό.Δεν έχασα ώρα ,να βλέπεις τους μόνιμους να μην έρχονται γιατί πονάει το δόντι τους  και να σου έρχεται τρέλλα.Οικονομικά εξαντλήθηκα
Σκέψεις ανακατεμένες   :'(  ίσως από οργή αλλά και θλίψη.
Τουλάχιστον επειδή εχω ταλαιπωρηθεί πολύ στη ζωή μου ας με βοηθήσει ο Θεός .Ξέρω ότι τα δυσπρόσιτα με περιμένουν.   

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:51:03 »

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 22, 2006, 01:17:49 μμ »
Παιδια εχω τα στοιχεια που μας ενδιαφερουν.Προσληφθηκαν 866 αναπληρωτες και ο τελευταιος που προσληφθηκε 24-2-06 βρισκονταν στην 948 θεση στον πινακα των αναπληρωτων.Pame,συμμεριζομαι την αγανακτηση και θλιψη σου εχεις δικιο λιγο πολυ ολοι μας ομως εχουμε ταλαιπωρηθει.Εγω δεν εχω οικογενεια ομως αναγκαζομαι να ζω σε αλλη πολη διοτι εκει καταφερα να μπω στην ΠΔΣ.Καταλαβαινεις λοιπον τα εξοδα για λιγες ωρες προσθετης .Τελοσπαντων ας μην γκρινιαζομε και ας προσπαθησουμε ναβλεπομε τα θετικα καθε φορα.

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 22, 2006, 02:27:19 μμ »
Rica,πηρα πτυχιο το 2002,εδωσα asep και πηρα αρκετα μορια τα οποια με εφεραν σε αυτη την θεση.Προσπαθησε να εισαι επιτυχουσα για να παρεις μορια και μετα (αν δεν εισαι διοριστεα) προσπαθησε να παρεις ΠΔΣ.Πρεπει να ξερεις οτι στην ΠΔΣ μετραει το μεσο αλλα αν εισαι επιτυχουσα στον ΑΣΕΠ δεν μπορει να σε αγνοησει κανεις αναγκαστικα θα σου δωσουν ωρες .

Δηλαδή, ακόμη και επιτυχών να είναι κάποιος στον ΑΣΕΠ, πάλι με ΠΔΣ ξεκινάει; Δεν παίζει, αν είσαι επιτυχών και όχι διοριστέος, να σε πάρουν αναπληρωτή; Εξαρτάται από τη βαθμολογία σου στον ΑΣΕΠ αυτό;;;

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 22, 2006, 02:31:15 μμ »
Για γρήγορα δεν το βλέπω.Αν κι έχω πτυχιο απο το 1993 έχω μόνο 10 μήνες καθαρή προυπηρεσια και θ΄αργήσω,η οικογένεια και τα παιδιά βλέπεις .Σευχαριστώ για τις ευχές.Ενα πράγμα δε μπορώ να ξεχάσω όλα αυτά τα χρόνια   .Είναι σκληρό να περιμένεις να διοριστείς με την επετηρίδα ,να πλησιάζεις ένα χρόνο πριν κι ένα πρωί να ξυπνάς και να σου λέει δώσε ΑΣΕΠ και   τα καταφέρνω, θα πρέπει όμως να είσαι στους διοριστέους και είμαι από τους τελευταίους διοριστέους και το χάνω στην προυπηρεσία γιατί έχω μηδέν μόρια και να παρακαλάω να με πάρουν στην  ΠΔΣ, να με προσλαμβάνουν και να κυνηγάω τα παιδιά στους διαδρόμους μόλις σχολάσουν για να μη φύγουν από την ΠΔΣ.Να τρέχω φέτος για ωρομισθία 300 χιλιόμετρα μακριά και πίσω στο σπίτι με παιδί στο Δημοτικό.Δεν έχασα ώρα ,να βλέπεις τους μόνιμους να μην έρχονται γιατί πονάει το δόντι τους  και να σου έρχεται τρέλλα.Οικονομικά εξαντλήθηκα
Σκέψεις ανακατεμένες   :'(  ίσως από οργή αλλά και θλίψη.
Τουλάχιστον επειδή εχω ταλαιπωρηθεί πολύ στη ζωή μου ας με βοηθήσει ο Θεός .Ξέρω ότι τα δυσπρόσιτα με περιμένουν.   

Κουράγιο! Δεν έχω κάτι άλλο να πω...

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 22, 2006, 02:49:49 μμ »
Rica δεν καταλαβες ,βεβαιως και παιζει ρολο η επιτυχια σου στον ΑΣΕΠ διοτι απο εκει θα παρεις τα περισσοτερα μορια .Ενα παραδειγμα για να το καταλαβεις εστω οτι δινεις ΑΣΕΠ και εισαι επιτυχουσα αλλα οχι διοριστεα και εστω οτι εγραψες 70 πραγματικα μορια,θα μπεις στον πινακα αναπληρωτων με 15 μορια ,αν τωρα παρεις και 10 ωρες (το μεγιστο που μπορεις )ΠΔΣ την εβδομαδα ,στο τελος του χρονου θα παρεις περιπου 2,5 μορια ,συνολο 15+2,5=17,5μορια με αυτα θα μπεις την επομενη χρονια στον πινακα αναπληρωτων.Το υπουργειο λοιπον αρχιζει και καλει αναπληρωτες απο αυτον τον πινακα,καταλαβες τωρα?

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 22, 2006, 02:55:05 μμ »
Κατάλαβα, να' σαι καλά. Μπέρδεμα μεγάλο ο υπολογισμός των μορίων αλλά που θα πάει, θα μπούμε στο κλίμα. Πέρισυ στον Γ είμουν κοντά στο 4350 (πτυχίο 2004). Λογικά φέτος πιο ψηλά δεν θα'μαι; Ελπίζω σε καμιά ΠΔΣ.

Αποσυνδεδεμένος vikoulaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2516
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση:ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 23, 2006, 10:03:32 μμ »
Δεδομένου ότι στους φιλολόγους θα διοριστούν (με το 40% )  288 άτομα, αν κάποιος έχει π.χ. σειρά 293 τι πιθανότητες έχει να διοριστει φέτος?

Αποσυνδεδεμένος flora-mirabilis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 26, 2006, 05:58:16 μμ »
καλησπερα!
ειμαι ωρομισθια, επιτυχουσα στον τελευταιο ασεπ..περυσι ειχα σειρα  περιπου 1850...σε ποιον καταλογο θα βρω τη φετινη μου σειρά:
εχει ενιαιο αναπληρωτων και χωριστα ενιαιο ωρομισθιων..σε εκεινο των ωρομισθιων δεν βρηκα το ονομα μου..ισως δεν καταφερα να τον κατεβασω ολοκληρο..ειναι πολυ δυσκολο..απλα θελω να ειμαι σιγουρη οτι ειναι αυτος..δεν θα επρεπε να ειναι 'ενιαιος αναπληρωτων-ωρομισθιων':

Αποσυνδεδεμένος gm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Θέλω ξεκούραση!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 27, 2006, 03:02:20 πμ »
Να ρωτήσω κάτι, ρε παιδιά, γα να μην αγχώνομαι στο τζάμπα;! Είμαι στον πίνακα με μηδενική προϋπηρεσία και πήρα πτυχίο το 2005!!!.Υπάρχει λόγος να ψάξω θέση κ.τ.λ.; Απ'ό,τι ξέρω δεν υπάρχει καμία ελπίδα για αναπληρώτρια ή ωρομίσθια. Έτσι δεν είναι;
Οι πίνακες αυτοί μόνο τους έχοντες προϋπηρεσία δεν περιλαμβάνουν άλλωστε; Οι δικοί μας όταν βγαίνουνε, γιατί βγαίνουνε όμως ; Υπάρχει ελπίδα; Ας μου εξηγήσει κάποιος πώς δουλεύει αυτό το σύστημα ρε παιδιά, γιατί πολύ μπερδεύομαι και στο τέλος κάτι θα κάνω λάθος!
   
 Και κάτι άλλο, γιατί δεν έχω ιδέα. Για ΠΔΣ πώς σε καλούνε; Βγαίνουν πίνακες, τηλεφωνικά, πώς;

Thanks!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 27, 2006, 03:04:26 πμ από gm »

Αποσυνδεδεμένος vassilis

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα καλύτερα έρχονται ! ! ! (ΠΕ 02)
    • Προφίλ
    • http://dradio.gr
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 31, 2006, 02:13:37 μμ »
Να ρωτήσω κάτι, ρε παιδιά, γα να μην αγχώνομαι στο τζάμπα;! Είμαι στον πίνακα με μηδενική προϋπηρεσία και πήρα πτυχίο το 2005!!!.Υπάρχει λόγος να ψάξω θέση κ.τ.λ.; Απ'ό,τι ξέρω δεν υπάρχει καμία ελπίδα για αναπληρώτρια ή ωρομίσθια. Έτσι δεν είναι;
Μην αγχώνεσαι καθόλου. Στη φάση σου είμαστε πάρα πολλοι και όντως είναι έτσι όπως τα υποψιάζεσαι. Για αναπληρώτρια δεν υπάρχει περίπτωση, χωρίς προϋπηρεσία...
Welcome to the club :D ;)

   
 
Παράθεση
Και κάτι άλλο, γιατί δεν έχω ιδέα. Για ΠΔΣ πώς σε καλούνε; Βγαίνουν πίνακες, τηλεφωνικά, πώς;
Ξεκινάς απ'τα βασικά... Γνωστός Λυκειάρχης ή κάποιος "πιο ψηλά" που θα τηλεφωνήσει στο Λυκειάρχη... ;D ;D
Έπειτα, όλα είναι σε καλό δρόμο.
Σε τηλεφωνούν απ'το σχολείο για τα διαδικαστικά και αναλαμβάνεις το τμήμα σου ;).
Τόσο απλά...

<br />blog:adioristos <br /><br /><br />radio station dRadio

Αποσυνδεδεμένος pame

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 156
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ενιαιος πινακας ΠΕ02
« Απάντηση #27 στις: Αύγουστος 06, 2006, 06:25:18 μμ »
Αφου έκλεισε το forum του ΚΕΠ να κοιταξουμε να τα λέμε σ΄ αυτο το site.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 486

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.109 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.