*

Αποστολέας Θέμα: Σχετικά με αμοιβαίες ανταλλαγές θέσεων στους αναπληρωτές!!!  (Αναγνώστηκε 3538 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bibibo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Συνάδερφοι τα φώτα σας!!! Καταρχήν, συγχαρητήρια σε όσους/ες προσλήφηκαν στην Γ Φάση, ΠΕ70!! Τα καταφέραμε!
Πάνω σε αυτό ήθελα να σας ρωτήσω!! Έχω προσληφθεί στο Ν. Ηλείας. Ξέρω όμως ένα συνάδερφο που έχει προσληφθεί στην ίδια Γ φάση στη Χαλκιδική. Γνωρίζω όμως καλά ότι δε θα πάει γιατί έχει ήδη βρει απασχόληση! Γνωρίζετε αν μπορώ να ανταλλάξω τη θέση μου με εκείνου! Έτσι κι αλλιώς η θέση του θα παραμείνει κενή μετά την άρνησή του! Είμαστε και οι 2 μηδενικής προϋπηρεσίας! Γνωρίζετε αν μπορώ να κάνω κάτι σε αυτή την περίπτωση???? ??? ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Σχετικά με αμοιβαίες ανταλλαγές θέσεων στους αναπληρωτές!!!
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 02:35:42 πμ »
Δεν μπορείς να κάνεις απολύτως τίποτα. Πηγαίνεις εκεί οπου προσλήφθηκες και μόνο. Για φαντάσου τι θα γινόταν αν κάτι τέτοιο ήταν εφικτό!Και καπου αλλου ειχε συζητηθεί το εν λογω θεμα και καποιοι ελεγαν οτι γινεται...λυπαμαι αλλά οχι οι αναπληρωτες. Δε λες παλι καλα που σε πηραν!Καλή αρχη  :)

Αποσυνδεδεμένος bibibo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Σχετικά με αμοιβαίες ανταλλαγές θέσεων στους αναπληρωτές!!!
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 10:59:49 πμ »
Σ' ευχαριστώ. Μου έχει έρθει λίγο απότομα η τόση απομάκρυνση από το σπίτι -είμαι από Μακεδονία! Ωστόσο το χωνεύω σιγά σιγά!!

Μήπως έχει υπόψη του κανένας το Ν. Ηλείας? Τι περιοχές να προτιμήσω?? Τι ενοίκια παίζουν? Μέσα στις 3 επόμενες μέρες πρέπει να παρουσιαστώ. Παίζει ρόλο αν θα πάω τρίτη ή Τετάρτη?? Έχω τόσα διακιολογητικά να ετοιμάσω!!

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Σχετικά με αμοιβαίες ανταλλαγές θέσεων στους αναπληρωτές!!!
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 01:53:55 μμ »
Δεν έχω υπηρετήσει αλλά έχω συγγενείς στον Πύργο.
Πρόσεχε, έχει ορεινά και παραθαλάσσια. Καλύτερα να προτιμήσεις τα δεύτερα κατά τη γνώμη μου δεν ξέρω πώς είναι χωρισμένες οι περιοχές, νομίζω είναι η Α και Β Ηλείας.
Μέσα στον Πύγο θυμάμαι πριν 3,4 χρόνια 80 τμ καινούργιο γύρω στα 450, γενικά φτηνότερα από Αθήνα αλλά δεν ξέρω τί παίζει στα μικρά γιατί έχει και φοιτητές ΤΕΙ. Στα παραθαλάσσια μέρη σίγουρα υπάρχουν σπίτια που τα νοικιάζουν το χειμώνα και θα είναι ωραία και φτηνά αν έχεις αυτοκίνητο βέβαια γιατί το χειμώνα θα είναι λίγο νέκρα και το χρειάζεσαι για μετακινήσεις. Αλλιώς Πύργο μέσα καλύτερα.
Πάντως από Πύργο ως Ζαχάρω και παρακάτω προς Καλαμάτα είναι πολύ ωραία και χαλαρά για να κάνεις διακοπές όλο το χρόνο, απίστευτες παραλίες. Το Κατάκολο έξω από τον Πύργο και τα χωριά που είναι στον άξονα Πύργος-Κατάκολο έχουν περισσότεροι κίνηση όλο το χρόνο και βολεύουν κατά τη γνώμη μου για να μένεις μέσα στον Πύργο ή να πηγαινοέρχεσαι.
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bibibo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 20
    • Προφίλ
Απ: Σχετικά με αμοιβαίες ανταλλαγές θέσεων στους αναπληρωτές!!!
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 05:38:02 μμ »
Σ' ευχαριστώ πολύ! Καλή τύχη σε όλους, είτε ξεκινανε τώρα είτε ξαναμαζεύουν μπογαλάκια και βάζουν πλώρη για άλλο ένα εξωτικό ελληνικό μέρος!! Είναι από τα... θετικά της δουλειάς μας άλλωστε!!

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Σχετικά με αμοιβαίες ανταλλαγές θέσεων στους αναπληρωτές!!!
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 05:43:46 μμ »
Παίζει ρόλο αν θα πάω τρίτη ή Τετάρτη??

Παίζει ρόλο μισθολογικά (ναι και η μια μέρα μετράει).
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος σωτηρακης

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Σχετικά με αμοιβαίες ανταλλαγές θέσεων στους αναπληρωτές!!!
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 06:46:40 μμ »
γεια σας συναδελφοι αναπληρωτες και εγω εχω το ιδιο προβλημα με τη bibibo.εγω ομως εχω οικογενεια και πρεπει να παρω και το παιδι μου απο αθηνα στη θεσ/κη.επειδη εχω προσληφθει για πρωτη φορα αναπληρωτρια και δεν ξερω,εμένα μου ειπαν να παρουσιαστω την τελευταια μερα απο τις 3 που ειχαμε προθεσμια,μαλλον λογω της αποστασης,αλλα μου ειπε οτι πληρωνομαι απο την πρωτη μερα που μιλησαμε και οχι απο τη μερα που θα ερθω.
1) καποιος παλιος ας μου δωσει τα φωτα του για το τι ισχυει για τις μερες,ενσημα,προυπηρεσια που παιρνει ο αναπληρωτης ή αν χανει τα κατι αν παρουσιαστει στος τελος των 3 ημερων?
2) επισης αν εχουν το δικαιωμα οι αναπληρωτες για  αμοιβεα μεταθεση?
δεν ξερω συναδελφοι

ευχαριστω και καλη αρχη σε ολους!   

Αποσυνδεδεμένος AnnaB

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4178
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Σχετικά με αμοιβαίες ανταλλαγές θέσεων στους αναπληρωτές!!!
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 06:51:03 μμ »
Η προυπηρεσία, τα ένσημα και η μισθοδοσία (από όσο ξέρω) μετράνε από την ημέρα που παρουσιάζεσαι στην διεύθυνση.
Όσα κομμάτια και αν μπορέσεις να ενώσεις,
δεν θα σου φτάσουν μια στιγμή για να με νιώσεις...

https://www.youtube.com/watch?v=4rU6GYvCqOA

Αποσυνδεδεμένος gmork

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 663
    • Προφίλ
Απ: Σχετικά με αμοιβαίες ανταλλαγές θέσεων στους αναπληρωτές!!!
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 07:31:53 μμ »
γεια σας συναδελφοι αναπληρωτες και εγω εχω το ιδιο προβλημα με τη bibibo.εγω ομως εχω οικογενεια και πρεπει να παρω και το παιδι μου απο αθηνα στη θεσ/κη.επειδη εχω προσληφθει για πρωτη φορα αναπληρωτρια και δεν ξερω,εμένα μου ειπαν να παρουσιαστω την τελευταια μερα απο τις 3 που ειχαμε προθεσμια,μαλλον λογω της αποστασης,αλλα μου ειπε οτι πληρωνομαι απο την πρωτη μερα που μιλησαμε και οχι απο τη μερα που θα ερθω.
1) καποιος παλιος ας μου δωσει τα φωτα του για το τι ισχυει για τις μερες,ενσημα,προυπηρεσια που παιρνει ο αναπληρωτης ή αν χανει τα κατι αν παρουσιαστει στος τελος των 3 ημερων?
2) επισης αν εχουν το δικαιωμα οι αναπληρωτες για  αμοιβεα μεταθεση?
δεν ξερω συναδελφοι

ευχαριστω και καλη αρχη σε ολους!   

α) η προυπηρεσία και τα λοιπα τρεχουν απο την ημερα παρουσιάσης σου στο γραφειο, γι' αυτο οσο πιο συντομα τοσο καλυτερα διοτι χανεις...αν καποιος στη δευτεροβαθμια εχει καλη διαθεση ενδεχεται να σου πει οτι θα σε βαλει οτι παρουσιαστηκες την πρωτη μερα αλλα δεν ειναι υποχρεωμενος και ετσι δεν μπορεις να βασιστεις... μια φιλη ανυπαντρη χωρις οικογενειακες υποχρεωσες επεσε σε σναδελφο που την εξυπηρετησε ενω μια αλλη με παιδιά και με πολυωρο ταξίδι δεν διευκολυνθηκε
β) δε γίνονται αμοιβαιες μεταθεσεις αναπληρωτων
Καλη αρχη και καλο κουραγιο

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 6
Επισκέπτες: 708
Σύνολο: 714

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.