*

Αποστολέας Θέμα: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011  (Αναγνώστηκε 107219 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #196 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 03:49:08 μμ »
η Α Θεσσαλονίκης είχε 29 κενά, καλύφθηκαν τα 9 άρα έμειναν 19 κενά... αυτά από όσα γραφονται...
τα 10 εννοεις ?
αν αυτο αληθεύει ,δεν ειναι περιεργο που αφησανε τόσα πολλά ακάλυπτα?
προσπαθώ να κρεμαστώ από καπου,γιατί με εχει πάρει λίγο από κάτω
αν και συνειδητοποιημενη,περνάω κρίσεις κατα καιρους

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:15:29 »

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #197 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 03:51:40 μμ »
εχω ξαναρωτησει...με τη Βοιωτία τι γίνεται?περσι ειχε πάρα πολλά κενα
όταν με πήραν ωρομισθια μου εδωσαν να επιλέξω καμια δεκαρια σχολεια για 8 εως 11 ώρες
φετος τι παιζει?

Αποσυνδεδεμένος ioannis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #198 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 04:22:40 μμ »
παιδια καντε λιγη υπομονη ακομη! τα κενα απο τισ συνταξιοδοτησεισ θα φανουν μετα τισ 10 του οκτωβρη.απλα παιρνει λιγα λιγα ατομα για να γλιτωνει ημερομισθια.εγω αυτο πιστευω.μεχρι τισ εκλογες πιστευω οτι θα εχει τελειωσει το θεμα.μεχρι στιγμησ ολα οσα ειπε ο χρηστοσ κατσικασ ενα πρωινο στον σκαι βγηκαν απολυτα.
  μεχρι και την ημερομηνια τησ β΄φασησ ειχε δωσει !
    στην ιδια εκπομπη ειπε οτι απο οσα γνωριζει προγραμματισμος του υπουργειου ειναι να παιρνει κοσμο μεχρι και τα τελη του μηνα.
  ενα θα σας πω.
   στα χανια ειχαν 30 κενα πληρουσ ωραριου και ακομη εχουν μεινει αλλα 19 !!
      εφεραν μονο 11 ατομα ή τουλαχιστον ακομη και αν εφεραν περισσοτερουσ υπαρχουν ακομη 19 κενα ακω!

Αποσυνδεδεμένος akad

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #199 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 05:11:21 μμ »
Ευχάριστα τα όσα λες.Μπράβο, γιατί τα έχουμε ανάγκη. ;)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 12:15:29 »

Αποσυνδεδεμένος mike11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #200 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 05:22:55 μμ »
Μια απλη απορία έχω..  Γιατί καποιος να παει για αναπληρωση σε  καποια περιοχη μακρια απο το σπιτι του , απο την στιγμη που : α) οι πινακες ειναι κλειδωμενοι τουλαχιστον για την επομενη χρονια β) το πολυ να παρει 2-2,5 μορια στους πινακες το 2012 (στομ επομενο  ασεπ ουτε ποσοι θα διοριζονται θα ξερουμε ουτε και ποσο εινια αρκετο να γραψουμε)ι  και Γ) με τα 1000 ευρα σαν μισθο αναπληρωτη δεν θα μπορει να ζει (ενοικια και λοιπα παγια εξοδα 600 ευρω)... μηπως τσαμπα αγχωνομαστε ? ... να παραταμε τις ζωες μας  πισω και να τρεχουμε οπου να ναι για 0 κερδος ? το σκεφτομαι λαθος?

Αποσυνδεδεμένος stella28

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 178
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #201 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 06:25:53 μμ »
ki egw etsi to skeftomai...

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #202 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 06:32:25 μμ »
Eχει ξαναδιατυπωθεί η απορία από πολλούς και παλιότερα...Η αλήθεια είναι πως τα δεδομένα έχουν αλλάξει...Ομως,πρώτον ο μισθός του αναπληρωτή είναι μεγαλύτερος από του μόνιμου (1200-1300) και ειδικά για κάποιον που είναι χωρίς δουλειά,δεν είναι ευκαταφρόνητα,δεύτερον η "σφαγή" στον ασεπ γίνεται και για λιγότερα μόρια και τρίτον κάποιοι είναι χωρίς οικογενειακές υποχρεώσεις και το αντιμετωπίζουν σαν εμπειρία...Γιατί όχι;Τώρα όσοι είναι με οικογένεια ζυγίζουν τα πράγματα και αναλόγως αποφασίζουν...Προσωπικά,έχω βάλει μόνο αττική γιατί έτσι κι αλλιώς,στην καλύτερη θα με πάρουν αμω ή ωρομίσθια,αλλά και καλύτερες προοπτικές να είχα, μάλλον το ίδιο θα 'κανα,λόγω οικογένειας... :)
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος kafi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 200
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #203 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 06:37:14 μμ »
Μια απλη απορία έχω..  Γιατί καποιος να παει για αναπληρωση σε  καποια περιοχη μακρια απο το σπιτι του , απο την στιγμη που : α) οι πινακες ειναι κλειδωμενοι τουλαχιστον για την επομενη χρονια β) το πολυ να παρει 2-2,5 μορια στους πινακες το 2012 (στομ επομενο  ασεπ ουτε ποσοι θα διοριζονται θα ξερουμε ουτε και ποσο εινια αρκετο να γραψουμε)ι  και Γ) με τα 1000 ευρα σαν μισθο αναπληρωτη δεν θα μπορει να ζει (ενοικια και λοιπα παγια εξοδα 600 ευρω)... μηπως τσαμπα αγχωνομαστε ? ... να παραταμε τις ζωες μας  πισω και να τρεχουμε οπου να ναι για 0 κερδος ? το σκεφτομαι λαθος?
Εννοείται ότι όλοι είμαστε ψιλοαπογοητευμένοι με αυτά που μαθαίνουμε... Από την άλλη όμως, έχει ο καιρός γυρίσματα και το παρελθόν το αποδεικνύει περίτρανα, δηλ. ό,τι ισχύει αυτή τη στιγμή δεν είναι και 100% σίγουρο ότι θα ισχύει και σε 5 χρόνια για παράδειγμα. Οπότε ας κάνουμε εμείς τις προσπάθειες μας και ας ελπίζουμε ότι θα όλα θα πάνε καλά(λέμε τώρα...) ;)

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #204 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 06:45:26 μμ »
Έγιναν πολλά φέτος και ιδιαίτερα ύποπτα.
Διαβάζω προσεχτικά μηνύματα από τους φιλόλογους (γιατί οι δικοί μου είναι άφαντοι)
και επιβεβαιώνεται αυτό που ακούω με τα αυτιά μου:
Η Β' φάση στη Δευτεροβάθμια έγινε με τον τρόπο που έγινε για να βολευτούν ημέτεροι (όχι μόνο πολιτικά)

1)Δόθηκαν παραπάνω θέσεις σε Διευθύνσεις για να "βολευτούν" κάποιοι/κάποιες

2)Δεν δόθηκαν θέσεις στην Α' Φάση για να βολευτούν κάποιο/κάποιες στη Β' Φάση

Και ξέρω πολλούς πολλούς που την πάτησαν. Την πάτησαν; Μάλλον αδικήθηκαν θα έπρεπε να πω.
Και εμείς (η σύζυγός μου δηλαδή) την πατήσαμε χοντρά.

Τι σχέση έχει αυτό με το θέμα;

Πολλοί από την Α' Φάση (ψηλά στον πίνακα) χτυπάν το κεφάλι τους που δήλωσαν μακρυά από τον τόπο τους ή είπαν ναι σε όλη την Ελλάδα.

Ο έχων ώτα ακούει ακουέτω (συγνώμη αν έκανα λάθος ορθογραφικό  ;D )

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #205 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 06:45:31 μμ »
Eχει ξαναδιατυπωθεί η απορία από πολλούς και παλιότερα...Η αλήθεια είναι πως τα δεδομένα έχουν αλλάξει...Ομως,πρώτον ο μισθός του αναπληρωτή είναι μεγαλύτερος από του μόνιμου (1200-1300) και ειδικά για κάποιον που είναι χωρίς δουλειά,δεν είναι ευκαταφρόνητα,δεύτερον η "σφαγή" στον ασεπ γίνεται και για λιγότερα μόρια και τρίτον κάποιοι είναι χωρίς οικογενειακές υποχρεώσεις και το αντιμετωπίζουν σαν εμπειρία...Γιατί όχι;Τώρα όσοι είναι με οικογένεια ζυγίζουν τα πράγματα και αναλόγως αποφασίζουν...Προσωπικά,έχω βάλει μόνο αττική γιατί έτσι κι αλλιώς,στην καλύτερη θα με πάρουν αμω ή ωρομίσθια,αλλά και καλύτερες προοπτικές να είχα, μάλλον το ίδιο θα 'κανα,λόγω οικογένειας... :)

Το ίδιο έκανα κι εγώ τυχερούλα, μόνο περιφέρεια Αττικής δήλωσα και κάποιους γειτονικούς νομούς μόνο για ΑΚΩ.
Για ΑΜΩ και ωρομισθία (λέμε τώρα...) Αττική.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος mike11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #206 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 07:32:50 μμ »
Eχει ξαναδιατυπωθεί η απορία από πολλούς και παλιότερα...Η αλήθεια είναι πως τα δεδομένα έχουν αλλάξει...Ομως,πρώτον ο μισθός του αναπληρωτή είναι μεγαλύτερος από του μόνιμου (1200-1300) και ειδικά για κάποιον που είναι χωρίς δουλειά,δεν είναι ευκαταφρόνητα,δεύτερον η "σφαγή" στον ασεπ γίνεται και για λιγότερα μόρια και τρίτον κάποιοι είναι χωρίς οικογενειακές υποχρεώσεις και το αντιμετωπίζουν σαν εμπειρία...Γιατί όχι;Τώρα όσοι είναι με οικογένεια ζυγίζουν τα πράγματα και αναλόγως αποφασίζουν...Προσωπικά,έχω βάλει μόνο αττική γιατί έτσι κι αλλιώς,στην καλύτερη θα με πάρουν αμω ή ωρομίσθια,αλλά και καλύτερες προοπτικές να είχα, μάλλον το ίδιο θα 'κανα,λόγω οικογένειας... :)
οκ...1200 ευρω..αλλα και παλι με 600 ευρω παγια μισθος πεινας ειναι... απ την  αλλη2,5 μορια προυπηρεσιας  = 2 σωστες ερωτησεις γνωστικου ή κανα θαυμα στην βαθμολογηση της ειδικης διδακτικης. ...εδω ομως βλεπω να ξεσπιτωνονται ολοι, ακομα και τριτεκνοι.. τι να πω..
Μια απλη απορία έχω..  Γιατί καποιος να παει για αναπληρωση σε  καποια περιοχη μακρια απο το σπιτι του , απο την στιγμη που : α) οι πινακες ειναι κλειδωμενοι τουλαχιστον για την επομενη χρονια β) το πολυ να παρει 2-2,5 μορια στους πινακες το 2012 (στομ επομενο  ασεπ ουτε ποσοι θα διοριζονται θα ξερουμε ουτε και ποσο εινια αρκετο να γραψουμε)ι  και Γ) με τα 1000 ευρα σαν μισθο αναπληρωτη δεν θα μπορει να ζει (ενοικια και λοιπα παγια εξοδα 600 ευρω)... μηπως τσαμπα αγχωνομαστε ? ... να παραταμε τις ζωες μας  πισω και να τρεχουμε οπου να ναι για 0 κερδος ? το σκεφτομαι λαθος?
Εννοείται ότι όλοι είμαστε ψιλοαπογοητευμένοι με αυτά που μαθαίνουμε... Από την άλλη όμως, έχει ο καιρός γυρίσματα και το παρελθόν το αποδεικνύει περίτρανα, δηλ. ό,τι ισχύει αυτή τη στιγμή δεν είναι και 100% σίγουρο ότι θα ισχύει και σε 5 χρόνια για παράδειγμα. Οπότε ας κάνουμε εμείς τις προσπάθειες μας και ας ελπίζουμε ότι θα όλα θα πάνε καλά(λέμε τώρα...) ;)

χαραμιζουμε το παρον για ενα αβεβαιο μελλον...10 χρονια τωρα

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2010, 07:35:06 μμ από mike11 »

Αποσυνδεδεμένος haroulalki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 824
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #207 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 07:36:49 μμ »
να δουμε ποτε θα βαλουμε μυαλο και θα σταματησουμε να βολεμαστε με ψιχουλα

Αποσυνδεδεμένος mike11

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 6
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #208 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 07:40:23 μμ »
να δουμε ποτε θα βαλουμε μυαλο και θα σταματησουμε να βολεμαστε με ψιχουλα

εμεις δεν ειμαστε αδιοριστοι-υποψ αναπληρωτες.. τα σπουργιτακια ειμαστε :)

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Γ΄Φάση Αναπληρωτών Φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #209 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 07:58:44 μμ »
Αναφορά
ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ

ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ

Σ.Ε.Α.Ε (ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ - ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ)


Τηλ. 6950311149

Website: http://seae.terapad.com/

e-mail: somatio_orom_anapl@yahoo.gr

ΤΟ ΣΩΜΑΤΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΜΕΝΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ
Σ.Ε.Α.Ε. (ΩΡΟΜΙΣΘΙΩΝ-ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ)



ΚΑΛΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΔΙΟΡΙΣΤΟΥΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΥΣ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΠΕΡΓΙΑ ΠΟΥ ΚΗΡΥΞΑΝ

ΑΔΕΔΥ-ΟΛΜΕ-ΔΟΕ



ΠΕΜΠΤΗ 7 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 2010



ΑΘΗΝΑ 11:30 π.μ., ΠΛΑΤΕIΑ ΚΛΑΥΘΜΩΝΟΣ

ΘΕΣ/ΝΙΚΗ 11:00 π.μ., ΚΑΜΑΡΑ
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162173
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 662
Σύνολο: 677

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.