*

Αποστολέας Θέμα: Ίδρυση νηπιαγωγείου  (Αναγνώστηκε 32930 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: Ίδρυση νηπιαγωγείου
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 07, 2010, 03:15:19 μμ »
EEeem εγε παντως Stelli09 απο τωρα δηλώνω υποψηφιοτητα για μια θέση στο Νηπιαγωγείο σας!
Μ φαινεται πως θα γίνετε καλές εργοδότριες-το όνειρο κάθε εργαζομένου- Βιογραφικο διοαθέσιμο...χαχα!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ίδρυση νηπιαγωγείου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:59:37 »

Αποσυνδεδεμένος stelli09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Ίδρυση νηπιαγωγείου
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 10, 2010, 07:57:47 μμ »
Demetroula ευχαριστώ πολύ για το λινκ!
ελιά ας κάνουμε εμείς τα σχέδια μας πραγματικότητα και ας πάμε καλά και περιμένω βιογραφικό!!

Ρε παιδιά πάντως τι δίδακτρα είναι αυτά που έχουν στους παιδικούς? Εδώ ξέρω έναν παιδικό που χρεώνει 330 € το μήνα!!
Φυσικά τα λειτουργικά έξοδα είναι υψήλα (αν και ξέρω ότι το συγκεκριμένο νηπιαγωγείο-παιδικός έχει ιδιόκτητες εγκαταστάσεις) αλλά πόσες οικογένειες μπορούν να διαθέσουν σχεδόν 4 χιλιάρικα το χρόνο??
Και μάλιστα τώρα με την ανεργία και τις μειώσεις μισθών ποιος θα τα δώσει?? Βλέπω να κάθεται ο ένας γονιός στο σπίτι από το να δίνει τόσα λεφτά το χρόνο. Από την άλλη υπάρχουν και κάποιοι με χρήματα αλλά πόσοι είναι αυτοί?

Εδώ δεν είναι και Αθήνα για να είναι ο παιδικός είδος πρώτης ανάγκης... Λίγο τα πιο ανθρώπινα ωράρια, λίγο οι παππούδες που είναι πιο προσβάσιμοι από ό,τι στην πρωτεύουσα...Σκούρα τα πράγματα. Σ'αυτό το κωλοκράτος είτε μισθωτός είτε επιχειρηματίας άσπρη μέρα δεν μπορείς να δεις...

Αποσυνδεδεμένος stelli09

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Ίδρυση νηπιαγωγείου
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 11, 2010, 12:11:45 πμ »
Παιδιά, μου ήρθε μια απορία λίγο χαζή βέβαια:  Να τα φιλάς και να τα ζουλάς κάνει ή είναι αντιπαιδαγωγικό???  ::) :-[ :-* :P

Αποσυνδεδεμένος Demetroula

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3088
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ίδρυση νηπιαγωγείου
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 18, 2010, 05:28:08 μμ »
Ε, κάν' το αλλά όχι κάθε μέρα. Έτσι κι αλλιώς ποτέ τα φιλιά δεν έβλαψαν κανέναν. ;)
ΠΕ60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ίδρυση νηπιαγωγείου
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:59:37 »

Αποσυνδεδεμένος kattha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ίδρυση νηπιαγωγείου
« Απάντηση #18 στις: Μάιος 31, 2018, 02:18:56 μμ »
Kαλησπέρα και απο μενα. Εχω κ γω αρκετες αποριες και εαν μπορειτε να με βοηθησετε θα το εκτιμουσα πολυ. Η ξαδερφη μου θελει να ανοιξει ιδιωτικο παιδικο σταθμο. Εχει πειρα περιπου 2 χρονων μονο απο ιδιωτικο νηπιαγωγειο. Προσπαθω να τη βοηθησω κ να ψαξω κ γω ο,τι μπορω. Στο διοικητικο κομματι υπαρχει αγνοια. Υπαρχουν σχολικοι συμβουλοι οι οποιοι ελεγχουν και σε βοηθουν? Για τα πρωτα ξεκινηματα μιας νεας επιχειρησης κρινεται απαραιτητο σωστα? Πρεπει να ερθει η ιδια σε επαφη με εναν σχολικο συμβουλο πριν την εναρξη επιχειρησης η' στην πορεια και εφοσον ξεκινησει η λειτουργια υπαρχει βοηθεια απο την πλευρα του σχολικου συμβουλου? Οταν γινεται η εγγραφη ενος νηπιου υπαρχουν ειδικες καταστασεις που πρεπει να σημειωθουν τα στοιχεια του και αυτα δινονται στο υπουργειο? Το myshool ( πληροφοριακο συστημα ) σε τι αποσκοπει και πρεπει να το χρησιμοποιει κ η ιδια ως ιδιοκτηρια του νηπιαγωγειου της? αυτα για αρχη...χαχαχα

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Ίδρυση νηπιαγωγείου
« Απάντηση #19 στις: Μάιος 31, 2018, 05:43:53 μμ »
Γνωμη μου ειναι η ηαδερφη σου μεσω ενος δικηγορπυ ισως, να βρει ολο το νομικο πλσισιο για τους πσιδικους σταθμους.
Και το λεω αυτο γιατι βλεπω οτι δεν ειναι ξεκαθαρο τι ειναι παιδικος στσθμος και τι νηπθαγωγειο. Σχολικοι συμβουλοι υπαρχουν στα νηπιαγωγεια, δημοτικα κλπ, οχι στους παιδικους. Myschool επισης δεν υπαρχει στους παιδικους.
Μετα, να βρρη εναν καλο λογιστη για να κανουν ενα business plan τουλαχιστον τριετες.
Απο εκει και περα θα δει αν «βγαινει» αυτο που εχει στο μυαλο της και θα προχωρησει
Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

Αποσυνδεδεμένος kattha

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 25
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Ίδρυση νηπιαγωγείου
« Απάντηση #20 στις: Ιούνιος 01, 2018, 01:13:27 πμ »
θελει για αρχη να εχει δυο τμηματα απο 3-4 ετων και απο 4-5 ετων. Με αυτα τα τμηματα παιδικος σταθμος θεωρειται. σωστα; Δηλαδη σε εναν παιδικο σταθμο δεν ελεγχεσαι απο καποιον;

Αποσυνδεδεμένος emmaki

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3647
  • The best is yet to come......
    • Προφίλ
Απ: Ίδρυση νηπιαγωγείου
« Απάντηση #21 στις: Ιούνιος 01, 2018, 11:21:06 πμ »
θελει για αρχη να εχει δυο τμηματα απο 3-4 ετων και απο 4-5 ετων. Με αυτα τα τμηματα παιδικος σταθμος θεωρειται. σωστα; Δηλαδη σε εναν παιδικο σταθμο δεν ελεγχεσαι απο καποιον;


Εγώ δεν μπορώ να σου απαντήσω σε αυτό. Δεν ξέρω το νομικό πλαίσιο των παιδικών σταθμών.

Ειδικη Αγωγη: 18 χρονια!!!!!!

Πλεον αλλη πορεια για τα επομενα 20

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159786
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 621
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 3
Επισκέπτες: 546
Σύνολο: 549

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.078 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.