*

Αποστολέας Θέμα: Ε φάση  (Αναγνώστηκε 43950 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Marinip

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 461
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #56 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 10:42:06 μμ »
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ  Επειδή είχα πολλά ερωτηματα: Η δήλωση τςη Χριστοφιλοπούλου στερείται σοβαρότητας. Μιλά για τελευταίες προσλήψεις αναπληρωτών, όταν είναι γνωστόν ότι μέσα στο Νοέμβρη θα υπάρχει αποχώρηση σημαντικού αριθμού συναδέλφων πυο ήηδ εργάζονται. Δεν την ασπάζομαι, δεν την εμπιστεύομαι. Κια στο παρελθόν δηλώσεις της βγήκαν άκαιρες.
Πριν από 16 λεπτά
   
            ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Πιστεύω όμως ότι διορισμοί, αλλά λίγοι θα γίνουν πριν τις εκλογές. Διορισμοί, ίσως πολλοί, γίνουν μόνο για παράλληλη στήριξη. Αγωνιώ για τους γυμναστές, γιατί οι οιωνοί δεν είναι καλόι. Τα Αγγλικά θα τα καλύψει θέλοντας και μη. Αύριο θα συναντηθώ στο Ηράκλειο με τον πρόεδρο της ΔΟΕ Δημήτρη Μπράτη και ίσως να έχω νεώτερα αύριο το βράδυ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:27:24 »

Αποσυνδεδεμένος ananas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #57 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 02:36:05 μμ »
            ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ Πιστεύω όμως ότι διορισμοί,  ....................... Διορισμοί, ίσως πολλοί, γίνουν μόνο για παράλληλη στήριξη.Αύριο θα συναντηθώ στο Ηράκλειο με τον πρόεδρο της ΔΟΕ Δημήτρη Μπράτη και ίσως να έχω νεώτερα αύριο το βράδυ.

Αποσυνδεδεμένος minaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #58 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 06:11:09 μμ »
γεια σας κοριτσια...
και εμενα με προσπερασε το συστημα 4 φορες και εχω δηλωσει μονο θεσ/νικη.......
ο νεος πινακας ειναι λαθος τουλαχιστον στην θεση 6 αφου αυτη την πειρανε και στη θεση αυτη ειναι η Λαγου Ασημινα.
πηρα τηλ στα Αβαθμια γραφεια στην θεσ/νικη και δεν εχουν κενα :( :( :( :( :(
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 22, 2010, 01:23:34 πμ από minaaa »

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #59 στις: Οκτώβριος 20, 2010, 11:03:59 μμ »
Δηλαδη ρε παιδια δεν θα παρουν αλλους αναπληρωτες πριν τις εκλογες  ???

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ε φάση
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 11:27:24 »

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #60 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 12:16:48 πμ »
γεια σας κοριτσια...
και εμενα με προσπερασε το συστημα 4 φορες και εχω δηλωση μονο θεσ/νικη.......
ο νεος πινακας ειναι λαθος τουλαχιστον στην θεση 6 αφου αυτη την πειρανε και στη θεση αυτη ειναι η Λαγου Ασημινα.
πηρα τηλ στα Αβαθμια γραφεια στην θεσ/νικη και δεν εχουν κενα :( :( :( :( :(

μινα δυστυχώς κι εγώ μαζί σου. δήλωσες όλη την περιφέρεια? μέχρι ε?
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #61 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 01:25:21 μμ »

Αποσυνδεδεμένος pandwra

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 407
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #62 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 01:54:48 μμ »
καλημέρα είναι δυνατόν να πάνε σε εκλογές (εστω και δημοτικές) και να παραδέχονται ότι θα υπάρχουν κενά στα σχολεία? νομιζω ότι αδικα ανησυχούμε, ότι δεν θα υπάρχουν άλλες φάσεις. :)

Αποσυνδεδεμένος georgiasamar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 264
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #63 στις: Οκτώβριος 21, 2010, 05:30:09 μμ »
καλημέρα είναι δυνατόν να πάνε σε εκλογές (εστω και δημοτικές) και να παραδέχονται ότι θα υπάρχουν κενά στα σχολεία? νομιζω ότι αδικα ανησυχούμε, ότι δεν θα υπάρχουν άλλες φάσεις. :)
μπορουν ομως καλλιστα να ισχυριστουν οτι τα κενα ειναι ελαχιστα οπως βεβαια διαβεβαιωνει η ηγεσια του υπουργειου απο την αρχη της σχολικης χρονιασ....σιγουρα θα υπαρξουν φασεις αλλα με πολυ λιγα ατομα!ετσι λεω εγω.τωρα πριν τις εκλογες ή μετα αυτο το ξερει μονο ο θεος.....

Αποσυνδεδεμένος minaaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 19
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #64 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 01:25:17 πμ »
γεια σας κοριτσια...
και εμενα με προσπερασε το συστημα 4 φορες και εχω δηλωσει μονο θεσ/νικη.......
ο νεος πινακας ειναι λαθος τουλαχιστον στην θεση 6 αφου αυτη την πειρανε και στη θεση αυτη ειναι η Λαγου Ασημινα.
πηρα τηλ στα Αβαθμια γραφεια στην θεσ/νικη και δεν εχουν κενα :( :( :( :( :(

μινα δυστυχώς κι εγώ μαζί σου. δήλωσες όλη την περιφέρεια? μέχρι ε?

οχι δεν δήλωσα την Ε αλλά δυσκολα για φέτος...... :(

Αποσυνδεδεμένος ananas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #65 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 01:05:34 μμ »
εγώ μόνο δωδεκάννησσα δήλωσα αλλά πάλι ελπίζω

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #66 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 01:23:03 μμ »
Γειά σε όλες-ους! Είμαι νέα στο forum, αλλά σας παρακολουθώ φανατικά εδώ και καιρό!
Οι συζητήσεις σας με έχουν βοηθήσει και στηρίξει πολύ! Από το forum πληροφορήθηκα και
για την Δ' φάση που άνοιξε, πολύ πιο μπροστά από alfavita και esos!!! Είστε αστέρια!

Ελπίζω και εγώ, λοιπόν, σε μια 'καλή' Ε' φάση 200+ ατόμων...
Θεωρώ ότι η Δ' φάση άνοιξε κάπως βιαστικά προσπαθώντας να καλύψει, κυρίως, τα κενά
που δημιουργήθηκαν από τις συμπληρωματικές αποσπάσεις (π.χ. 2 φίλες μου έφυγαν με απόσπαση
από νηπιαγωγεία -Χανιά και Βοιωτία - που είχαν ξεκινήσει να δουλεύουν σε γραφεία της Πρωτοβάθμιας.
Αυτό στις αποσπάσεις που ανακοινώθηκαν πριν από 2 περίπου εβδομάδες, λίγο πριν την Δ' Φάση).

Ο Καψαλάκης είχε μιλήσει και για παραιτήσεις, οι οποίες πιστεύω ότι θα φανούν στην Ε' φάση.
Σύμφωνα και με αυτό που διάβασα χθες 22/10 στην alfavita δεν έχουν υπολογιστεί ακομη (!!):

"Γ. Παραιτήσεις εκπαιδευτικών Π.Ε.
Στη σημερινή συνεδρίαση το ΚΥΣΠΕ εξέτασε τις αιτήσεις παραίτησης των εκπαιδευτικών Π.Ε. και έκανε δεκτές όλες αιτήσεις που πληρούσαν της προϋποθέσεις συνταξιοδότησης με βάση την ισχύουσα νομοθεσία.
 

                                                                             Πάντα στη διάθεσή σας

 

 Παληγιάννης Βασίλης"




Αποσυνδεδεμένος Rinaki

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 429
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #67 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 02:29:51 μμ »
Καλημερα!  :)
Εχω μια απορια...τον Σεπτεμβρη αν δεν μας παρουν φετους τι θεση θα εχουμε..με τι θεση θα ξεκινησουμε??  :-\
Λογικα θα ξαναδωσουμε ασεπ ετσι δεν ειναι??

Αποσυνδεδεμένος karina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #68 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 04:03:14 μμ »
Γειά σε όλες-ους! Είμαι νέα στο forum, αλλά σας παρακολουθώ φανατικά εδώ και καιρό!
Οι συζητήσεις σας με έχουν βοηθήσει και στηρίξει πολύ! Από το forum πληροφορήθηκα και
για την Δ' φάση που άνοιξε, πολύ πιο μπροστά από alfavita και esos!!! Είστε αστέρια!

Ελπίζω και εγώ, λοιπόν, σε μια 'καλή' Ε' φάση 200+ ατόμων...
Θεωρώ ότι η Δ' φάση άνοιξε κάπως βιαστικά προσπαθώντας να καλύψει, κυρίως, τα κενά
που δημιουργήθηκαν από τις συμπληρωματικές αποσπάσεις (π.χ. 2 φίλες μου έφυγαν με απόσπαση
από νηπιαγωγεία -Χανιά και Βοιωτία - που είχαν ξεκινήσει να δουλεύουν σε γραφεία της Πρωτοβάθμιας.
Αυτό στις αποσπάσεις που ανακοινώθηκαν πριν από 2 περίπου εβδομάδες, λίγο πριν την Δ' Φάση).

Ο Καψαλάκης είχε μιλήσει και για παραιτήσεις, οι οποίες πιστεύω ότι θα φανούν στην Ε' φάση.
Σύμφωνα και με αυτό που διάβασα χθες 22/10 στην alfavita δεν έχουν υπολογιστεί ακομη (!!):

"Γ. Παραιτήσεις εκπαιδευτικών Π.Ε.
Στη σημερινή συνεδρίαση το ΚΥΣΠΕ εξέτασε τις αιτήσεις παραίτησης των εκπαιδευτικών Π.Ε. και έκανε δεκτές όλες αιτήσεις που πληρούσαν της προϋποθέσεις συνταξιοδότησης με βάση την ισχύουσα νομοθεσία.
 

                                                                             Πάντα στη διάθεσή σας

 

 Παληγιάννης Βασίλης"




καλως ήρθες στην παρέα μας! και εγώ με τη σειρά μου ευελπιστώ ότι θα γίνει άλλη μια φάση πριν τις εκλογές..σε εκπομπή του ΣΚΑΙ ακούστηκε ότι θα γίνουν προσλήψεις στην πρωτοβάθμια μέχρι τις 10 Νοέμβρη...άντε να δούμε!!!

Αποσυνδεδεμένος karina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 52
    • Προφίλ
Απ: Ε φάση
« Απάντηση #69 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 04:16:41 μμ »
Καλημερα!  :)
Εχω μια απορια...τον Σεπτεμβρη αν δεν μας παρουν φετους τι θεση θα εχουμε..με τι θεση θα ξεκινησουμε??  :-\
Λογικα θα ξαναδωσουμε ασεπ ετσι δεν ειναι??
καλημέρα ρινάκι!από τη στιγμή που δεν θα δώσουμε ΑΣΕΠ φέτος η σειρά μας στους πίνακες εξαρτάται από τον αριθμό των μόνιμων προσλήψεων που θα γίνουν και από τον αριθμό των αιτήσεων των αναπληρωτών..ακόμα κ αν δεν σε καλέσουν που δεν στο εύχομαι σίγουρα θα έχεις καλύτερη σειρά..τώρα το πότε θα γίνει ο νέος ασεπ...λένε για αρχές του 12 αλλά κάτσε να δούμε..τα πάντα ρει :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161384
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 548
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 530
Σύνολο: 541

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.054 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.