*

Αποστολέας Θέμα: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11  (Αναγνώστηκε 63980 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #84 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 07:53:09 μμ »
Συνάδελφοι η τακτική που ακολουθεί το Υπουργείο Παιδείας είναι η ακόλουθη...
 Για παράδειγμα....
1ο Λύκειο Αχαρνών 15 ώρες... 2ο Λύκειο Αχαρνών... 6 ώρες... Θέση λοιπόν για έναν αναπληρωτή...δεν σπάνε το κενό όπως έκαναν μέχρι τώρα...
Με αυτόν τον τρόπο δεν παίρνει ΑΜΩ ούτε ωρομίσθιο... Αυτό έχει εφαρμόσει μέχρι τώρα...
 Θεωρώ ότι θα πάρει ΑΜΩ ή ωρομίσθιο στην περίπτωση που στον Πειραιά για παράδειγμα θα υπάρχει 1 μόνο κενό με 4 ώρες που δεν μπορεί να συνδυαστεί με άλλο σχολείο... Αυτό που σας λέω δεν είναι η γνώμη μου αλλά αυτό που παρατήρησα σε αυτές τις 3 φάσεις αναπληρωτών... Αναφέρομαι πάντα βέβαια στους φιλολόγους... Το ίδιο παρατήρησα και στην Ανατολική Αττική που παρουσιάστηκα σήμερα... Καλή δύναμη... θα πάνε όλα καλά!
Σε ευχαριστώ! Και σε εσένα?...........?...................!!!

Καλή αρχή λοιπόν.

Είμαι αρκετά πίσω - δεν περιμένω και πολλά για εφέτος, περίπου κοντά στο 140 στον εκκαθαρισμένο της  Ιωάννας μετά τη γ' φάση.
Σου εύχομαι το καλύτερο.... Και κυρίως την υγεία μας!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:30:29 »

Αποσυνδεδεμένος ZoeG

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 89
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #85 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 08:51:00 μμ »
Σήμερα παρουσιάστηκα στην Ροδόπη. Είχαν μόνο ένα ολόκληρο κενό κι έτσι ήμουν το μόνο άτομο που κάλεσαν εκεί. Στη Ροδόπη απ'όσο μου είπαν, δεν έχει άλλα κενά. στην Ξάνθη όμως που ρώτησα, μου είπαν ότι έχουν κενά, απλά το υπουργείο δεν τους έστειλε κανένα άτομο στη γ' φάση!

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #86 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 08:55:54 μμ »
Από αυτά λοιπόν συμπεραίνουμε ότι εμείς που έχουμε 140 περίπου στον εκκαθαρισμένο δεν έχουμε καμία ελπίδα φέτος ,δεν πειράζει του χρόνου και μετά ΑΣΕΠ . :'(Αν δεν έχουμε βρει ωστόσο κάτι καλύτερο να κάνουμε ....

Αποσυνδεδεμένος change73

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 462
  • Mπορώ,παρακαλώ, να έχω κι εγώ το λόγο;
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #87 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 09:03:04 μμ »
Σήμερα παρουσιάστηκα στην Ροδόπη. Είχαν μόνο ένα ολόκληρο κενό κι έτσι ήμουν το μόνο άτομο που κάλεσαν εκεί. Στη Ροδόπη απ'όσο μου είπαν, δεν έχει άλλα κενά. στην Ξάνθη όμως που ρώτησα, μου είπαν ότι έχουν κενά, απλά το υπουργείο δεν τους έστειλε κανένα άτομο στη γ' φάση!
Από αυτά λοιπόν συμπεραίνουμε ότι εμείς που έχουμε 140 περίπου στον εκκαθαρισμένο δεν έχουμε καμία ελπίδα φέτος ,δεν πειράζει του χρόνου και μετά ΑΣΕΠ . :'(Αν δεν έχουμε βρει ωστόσο κάτι καλύτερο να κάνουμε ....
Eχει χειμωνιάσει για τα καλά εκεί;Πώς είναι τα πράγματα;Dina και marion δε θέλω ηττοπάθειες!!Δε θα πάρει άλλα 150 άτομα όλη την υπόλοιπη χρονιά;;Ti να λέμε κι εμείς "οι από κάτω";Θα δείτε,θα κληθείτε και μάλιστα μέσα στον επόμενο μήνα το πολύ!
"Ζεις μόνο μια φορά-αλλά αν το κάνεις σωστά,μια φορά είναι αρκετή."  Joe E.Lewis

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 18:30:29 »

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #88 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 09:15:09 μμ »
Ξέρεις Τυχερούλα δεν θέλω να κλαψουρίζω αλλά για το μόνο που στεναχωριέμαι είναι ότι δεν εξαργύρωσα εκείνη την ωρομισθία που ήταν 250 χιλίομετρα μακριά από την οικογένειά μου .Κρίμα γιατί ταλαιπωρήθηκα και κυρίως το μωρό που του έλειπα ...

Αποσυνδεδεμένος Afroditi82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #89 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 09:35:31 μμ »
Άκουσα στο κανάλι της Βουλής τη Χριστοφιλοπούλου να κάνει λόγο για μια τελευταία φάση τέλη Οκτωβρίου.Από εκεί και πέρα μάλλον μόνο ΑΜΩ.Προσπαθώ να το σκεφτώ αισιόδοξα αλλά σε τόσες λίγες μέρες δεν πιστεύω  να πάρει πάνω από 100 άτομα.Εσείς τι γνώμη έχετε?

Αποσυνδεδεμένος inw

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2305
    • Προφίλ
    • http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #90 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 09:50:19 μμ »
Τι ακριβώς είπε η Χριστοφιλοπούλου Αφροδίτη; Θα κάνει φάση μέσα στον Οκτώβριο;
http://filologoi02.webnode.gr/(Σύλλογος Φιλολόγων)

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #91 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 09:52:39 μμ »
Συνάδελφοι η τακτική που ακολουθεί το Υπουργείο Παιδείας είναι η ακόλουθη...
 Για παράδειγμα....
1ο Λύκειο Αχαρνών 15 ώρες... 2ο Λύκειο Αχαρνών... 6 ώρες... Θέση λοιπόν για έναν αναπληρωτή...δεν σπάνε το κενό όπως έκαναν μέχρι τώρα...
Με αυτόν τον τρόπο δεν παίρνει ΑΜΩ ούτε ωρομίσθιο... Αυτό έχει εφαρμόσει μέχρι τώρα...
 Θεωρώ ότι θα πάρει ΑΜΩ ή ωρομίσθιο στην περίπτωση που στον Πειραιά για παράδειγμα θα υπάρχει 1 μόνο κενό με 4 ώρες που δεν μπορεί να συνδυαστεί με άλλο σχολείο... Αυτό που σας λέω δεν είναι η γνώμη μου αλλά αυτό που παρατήρησα σε αυτές τις 3 φάσεις αναπληρωτών... Αναφέρομαι πάντα βέβαια στους φιλολόγους... Το ίδιο παρατήρησα και στην Ανατολική Αττική που παρουσιάστηκα σήμερα... Καλή δύναμη... θα πάνε όλα καλά!
Σε ευχαριστώ! Και σε εσένα?...........?...................!!!

Καλή αρχή λοιπόν.

Είμαι αρκετά πίσω - δεν περιμένω και πολλά για εφέτος, περίπου κοντά στο 140 στον εκκαθαρισμένο της  Ιωάννας μετά τη γ' φάση.
Σου εύχομαι το καλύτερο.... Και κυρίως την υγεία μας!!!

Εννοείται, η υγεία προέχει. Σ' ευχαριστώ για τις ευχές.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος Afroditi82

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 14
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #92 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 09:54:44 μμ »
Ναι και θα είναι ΑΚΩ απ΄ ότι κατάλαβα , γιατί την ονόμασε τελευταία φάση αναπληρωτών γενικότερα χωρίς να διευκρινίζει τι αναπληρωτές .Μάλλον μετά θα ακολουθήσουν οι ΑΜΩ .

Αποσυνδεδεμένος mike78

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #93 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 09:57:55 μμ »
Ναι και θα είναι ΑΚΩ απ΄ ότι κατάλαβα , γιατί την ονόμασε τελευταία φάση αναπληρωτών γενικότερα χωρίς να διευκρινίζει τι αναπληρωτές .Μάλλον μετά θα ακολουθήσουν οι ΑΜΩ .
θεωρείτε δηλαδή πως περίπου στα 80 άτομα είναι πιθανόν να κληθούν ? οψόμεθα!

Αποσυνδεδεμένος Elpida!!!

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 511
  • Φύλο: Γυναίκα
  • dum spiro spero...
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #94 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 11:06:20 μμ »
Άκουσα στο κανάλι της Βουλής τη Χριστοφιλοπούλου να κάνει λόγο για μια τελευταία φάση τέλη Οκτωβρίου.Από εκεί και πέρα μάλλον μόνο ΑΜΩ.Προσπαθώ να το σκεφτώ αισιόδοξα αλλά σε τόσες λίγες μέρες δεν πιστεύω  να πάρει πάνω από 100 άτομα.Εσείς τι γνώμη έχετε?

τώρα μεσα σε 10 μέρες πήρε 138 άτομα
λογικά θα πάρει λιγότερα στη δ φάση
αμω δεν ξέρω αν θα πάρει στην ειδικότητά μας...κι αν πάρει μάλλον δε θα ειναι πολλοί
δύσκολα τα πράγματα γενικώς

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #95 στις: Οκτώβριος 18, 2010, 11:34:17 μμ »
Συνάδελφοι η τακτική που ακολουθεί το Υπουργείο Παιδείας είναι η ακόλουθη...
 Για παράδειγμα....
1ο Λύκειο Αχαρνών 15 ώρες... 2ο Λύκειο Αχαρνών... 6 ώρες... Θέση λοιπόν για έναν αναπληρωτή...δεν σπάνε το κενό όπως έκαναν μέχρι τώρα...
Με αυτόν τον τρόπο δεν παίρνει ΑΜΩ ούτε ωρομίσθιο... Αυτό έχει εφαρμόσει μέχρι τώρα...
 Θεωρώ ότι θα πάρει ΑΜΩ ή ωρομίσθιο στην περίπτωση που στον Πειραιά για παράδειγμα θα υπάρχει 1 μόνο κενό με 4 ώρες που δεν μπορεί να συνδυαστεί με άλλο σχολείο... Αυτό που σας λέω δεν είναι η γνώμη μου αλλά αυτό που παρατήρησα σε αυτές τις 3 φάσεις αναπληρωτών... Αναφέρομαι πάντα βέβαια στους φιλολόγους... Το ίδιο παρατήρησα και στην Ανατολική Αττική που παρουσιάστηκα σήμερα... Καλή δύναμη... θα πάνε όλα καλά!

Συγχαρητήρια! Καλή τοποθέτηση σου εύχομαι! :) Και να επιβεβαιώσω κι εγώ τα λεγόμενά σου.
Πράγματι μαζεύουν συνολικά τις ώρες και καλούν ΑΚΩ κι όχι όπως γινόταν μεχρι τώρα κενά ανά σχολείο. Κι εμένα εκεί που παρουσιάστηκα δεν έβγαινε πλήρες ωράριο και για να με βοηθήσουν όλοι οι μόνιμοι -να 'ναι καλά- μου έδωσαν από ένα 2ωρο ώστε να πάρω τελικά 19 ώρες (κι όχι 21 που είναι το κανονικό). Γνωστή μου που την κάλεσαν στον ίδιο νομό σε άλλα περιοχή, από τη μια χάρηκε γιατί την πήραν κοντά στο σπίτι της, αλλά από την άλλη τώρα τρέχει και δε φτάνει γιατί αναγκάζεται να πηγαίνει σε 3 σχολεία για να καλύψει ωράριο!
Γενικά δηλ βλέπω ότι αποφεύγουν να καλέσουν ΑΜΩ. Θα εξαντλήσουν όλα τα περιθώρια πρώτα και μετά. Οπότε, λογικά, μάλλον η Δ' φάση θα έχει και αυτή ΑΚΩ. Μετά θα έρθουν οι ΑΜΩ και οι απλοί ωρομίσθιοι.
Όσοι είστε σειρά 100-200 μην απογοητεύεστε, σίγουρα θα σας καλέσουν ως ΑΜΩ πιστεύω.
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #96 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 12:13:39 πμ »
Κι αυτο ειναι καλο ???

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: Δ΄Φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-11
« Απάντηση #97 στις: Οκτώβριος 19, 2010, 12:31:51 πμ »
Aνακατεμενα μηνυματα.....τι αισιοδοξια,τι απαισιοδοξια ενα και το αυτο.....αν δεν δουλεψεις το πολυ πολυ να μεινεις κι ανεργος.....

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162194
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 16
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 502

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.091 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.