*

Αποστολέας Θέμα: Πληρωμή αναπληρωτών  (Αναγνώστηκε 149250 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΣΤΕΛΛITΣΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #364 στις: Δεκέμβριος 27, 2010, 03:54:48 μμ »
από γ' αθήνας και εγώ. πριν κλείσουν τα σχολεία, ο διευθυντής μου είπε οτι θα πληρωθούμε ως τέλος του χρόνου!! να δούμε! εγώ είμαι ανάληψη απο 1-11 άρα λογικά περιμένω λεφτά νοέμβρη! κάπου άκουσα απο υπουργείο είπαν ο δεκέμβρης θα μπεί τέλος γενάρη.....απελπισία!!!! και ο εκκαθαριστής στη δ-νση γ αθηνας ενδιαφερεται αν θα εχουμε να φαμε ειδικα στις γιορτες????? απαισιος τύπος !!!!!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:33:01 »

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #365 στις: Δεκέμβριος 27, 2010, 05:17:33 μμ »
ΑΜΩ β'ξένη γλώσσα δημοτικά, Β'Αθήνας πλήρωσε Οκτώβρη στις 24/12/10
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #366 στις: Δεκέμβριος 27, 2010, 06:11:17 μμ »
Γνωρίζω το όνομα του υπαλλήλου , όπως κι αυτός γνωρίζει το δικό μου. Και ?????? Δεν τον είδα να ιδρώνει το αυτί του.

Αποσυνδεδεμένος SilverPhoenix

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 325
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #367 στις: Δεκέμβριος 27, 2010, 07:10:53 μμ »
Ιο, οταν σου ειπε αυτο που σου ειπε,δεν τον εβρισες; Εμεις ως φορολογουμενοι τους πληρωνουμε για να καθονται στα γραφεια τους και να πινουν το καφεδακι τους...και για να μας πουλανε μαγκια φυσικα και να το παιζουν καποιοι. Ο συγκεκριμενος ειναι οντως περιπτωση, τον ξερω κι εγω...απαραδεκτος εντελως!! :-\

Αυτο που σου ειπε να πας να το αναφερεις στον προισταμενο της πρωτοβαθμιας,ετσι, για να ειναι πιο ευγενικος την επομενη φορα!

Πηρα τηλεφωνο σημερα, ουτε η αρμοδια ηταν εκει ουτε ο εκκαθαριστης κι η κοπελα που μιλησα μου ειπε οτι εχει ακουσει οτι θα μπει μαλλον μονο Οκτωβριος μεχρι το τελος του χρονου,αλλα δεν ξερει σιγουρα και να παρω να ρωτησω τους αρμοδιους αυριο...Και μετα ειπε να κανουμε υπομονη, οποτε της τα ειπα ενα χερακι,ευγενικα μεν, αλλα της την ειπα-ειχε πει ακριβως το ιδιο σε φιλη μου και συναδελφο το πρωι, υπομονη...και της τα εψαλλε και εκεινη.

Ευκολο να μιλας για υπομονη οταν πληρωνεσαι κανονικα καθε μηνα, και καθεσαι στο γραφειο σου χαλαρα, ξεροντας οτι τελος του μηνα θα μπει ο μισθος να βγαλεις υποχρεωσεις και δεν αγωνιας,ενω τρεχεις καθε μερα ολη μερα, αν και ποτε θα παρεις τα δεδουλευμενα για να βγαλεις τα εξοδα σου.Θα εκαναν υπομονη στη θεση μας;Αναρωτιεμαι!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 27, 2010, 07:16:27 μμ από SilverPhoenix »
Dream a little dream of me...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:33:01 »

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #368 στις: Δεκέμβριος 27, 2010, 07:36:05 μμ »
Υπάρχει τρόπος αντιμετώπισης τέτοιου είδους περιπτώσεων και νομίζω πως πρέπει να κινηθούμε προς αυτή την κατεύθυνση,  με την βοήθεια των τοπικών συλλόγων για να είμαστε όλοι εντάξει. Απ' ότι φαίνεται στην Διαύγεια υπογραφή έχουν πάρει (γ αθήνας - αισθητική αγωγή ) μόνο ο οκτώβρης και το επίδομα Χριστουγέννων,  τα άλλα "κύριος οίδε". Γιατί ? Δεν εστάλησαν ή δεν υπογράφησαν ?

Αν συνεχίσει με αυτό το ύφος και με αυτούς τους ρυθμούς, νομίζω οτι θα πρέπει να κινηθούμε αναλόγως γιατί απο τον συγκεκριμένο υπάλληλο εξαρτάται κατα μεγάλο βαθμό ή έγκαιρη μισθοδοσία μας. Αν όχι , πράγμα που ελπίζω, μπράβο του γιατί, έστω και καθυστερημένα, αποφάσισε να κινηθεί.  
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 27, 2010, 07:46:30 μμ από io »

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #369 στις: Δεκέμβριος 28, 2010, 12:43:14 μμ »
Για  Γ΄Αθήνας.

Μίλησα σήμερα πάλι με τον εκκαθαριστή και μου είπε οτι αύριο θα δώσει εντολή στην τράπεζα για Οκτώβρη και μάλλον  (αν κατάλαβα καλά ) επίδομα Χριστουγέννων.

Όποιος ενδιαφέρεται , ας καλέσει στο 210 5745861, μήπως και το δεί πιό θερμά το ζήτημα (νομίζω οτι μπορείτε να καλέσετε και απόγευμα).

Αποσυνδεδεμένος si@

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 565
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #370 στις: Δεκέμβριος 28, 2010, 01:33:09 μμ »
Εγώ προσλήφθηκα 5/10 και είδα ότι χτες μου είχαν βάλει 1220 ευρώ περίπου. Πού θα ξέρουμε αυτά που μας βάζουν για τι είναι?
Για Οκτώβρη εγώ περίμενα 1068 από ένα χαρτί που μου είχαν δώσει.

Αποσυνδεδεμένος Dorea

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 423
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #371 στις: Δεκέμβριος 28, 2010, 05:35:56 μμ »
ηθελα να ρωτήσω τους πιο παλιους
εμεις πληρωνόμαστε στις 31 για αυτον το μήνα ;
χθες είδα οτι μου έβαλαν 160 ευρω -να υποθέσω δωρο;; στις 16 αλλά όχι τον μισθό μου

Αποσυνδεδεμένος so good

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Ακούω+ξεχνώ,βλέπω+θυμάμαι, Κάνω+καταλαβαίνω...
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #372 στις: Δεκέμβριος 29, 2010, 09:17:34 μμ »
Ναι, αν πληρωθηκες μετα τις 15/12 ηταν "δωρο" Χριστουγεννων...Για το Δεκεμβριο θα πληρωθεις η 31/12 η του χρονου!! :)αναλογα το γραφειο...
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift, that' s why it is called present!!!

Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί
Γυναίκα...

Αποσυνδεδεμένος io

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 263
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #373 στις: Δεκέμβριος 30, 2010, 04:20:18 μμ »
Απο Γ Αθήνας.

Η εντολή για Οκτώβρη δώθηκε μεν, αλλά είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ πιθανό να δούμε τα λεφτά του Οκτωβρίου την επόμενη εβδομάδα στους λογαριασμούς μας. Εξαιτίας  μεγάλου φόρτου εργασιών, συναλλαγών και πολλών αδειών , οι τράπεζες δυσκολεύονται να κάνουν πληρωμές τέτοιες μέρες (κάνουν μόνο τις επιβεβλημένες και απαραίτητες).

Προτείνω, αν δεν δούμε τα χρήματα στο λογαριασμό μας απόψε, όσοι έχουν-με άμεση ανάγκη αυτά τα χρήματα και είναι στην Αθήνα, αύριο το πρωί στην Εθνική Τράπεζα Αιγάλεω (εκεί μου είπε ο εκκαθαριστής οτι δίνει την εντολή για πληρωμές) για να πιέσουν ! Ειδοποιήστε όποιον γνωρίζετε και επείγεται ! Εύχομαι να βγώ ΨΕΥΤΡΑ !

Καλή πρωτοχρονιά να έχουμε !

Αποσυνδεδεμένος spasiklaki

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 659
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #374 στις: Δεκέμβριος 30, 2010, 04:52:56 μμ »
Εξαιτίας κάποιων που τα παρακρατάνε και τα τοκίζουν προθεσμιακά έστω και για λίγες μέρες και κερδοσκοπούν εις βάρος του κόσμου θέλεις να πεις...
Ξέρετε πόσος τόκος αναλογεί στα εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ που είναι να εισπράξει το σύνολο των εκπαιδευτικών για τον Οκτώβρη; Σε ποιου την τσέπη θα μπουν άραγε οι τόκοι μιας εβδομάδας προθεσμιακής κατάθεσης γι αυτό το ποσό;; Τα κέρδη από οvernight αγοροπωλησία μετοχών ή νομισμάτων;
Οι τράπεζες δε βλέπω να αρνήθηκαν να εισπράξουν δόσεις δανείων λόγω φόρτου εργασίας πάντως...μια χαρά παίρνουν τα σπίτια του κοσμάκη...
ΕΛΕΟΣ!!ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 30, 2010, 05:00:16 μμ από spasiklaki »
O  μεγαλύτερος δάσκαλος όλων των εποχών είχε μόνο 12 μαθητές και σε μένα βάζουν τουλάχιστον 25 στην τάξη!!

Αποσυνδεδεμένος Ms Daisy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1490
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #375 στις: Δεκέμβριος 30, 2010, 08:19:17 μμ »
Από Ανατολική Θεσσαλονίκη μου είπαν ότι όταν ανοίξουν τα σχολεία θα μπει το δώρο Χριστουγέννων και τον Δεκέμβρη θα τον πληρωθούμε γύρω στις 15/1. Από κει και πέρα θα πληρωνόμαστε στις 15 κάθε μήνα για τον προηγούμενο. Αμήν.....

Αποσυνδεδεμένος jak_13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6831
  • Φύλο: Άντρας
  • Πάντα με χαμόγελο!!!
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #376 στις: Δεκέμβριος 30, 2010, 08:58:41 μμ »
Εξαιτίας κάποιων που τα παρακρατάνε και τα τοκίζουν προθεσμιακά έστω και για λίγες μέρες και κερδοσκοπούν εις βάρος του κόσμου θέλεις να πεις...
Ξέρετε πόσος τόκος αναλογεί στα εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ που είναι να εισπράξει το σύνολο των εκπαιδευτικών για τον Οκτώβρη; Σε ποιου την τσέπη θα μπουν άραγε οι τόκοι μιας εβδομάδας προθεσμιακής κατάθεσης γι αυτό το ποσό;; Τα κέρδη από οvernight αγοροπωλησία μετοχών ή νομισμάτων;
Οι τράπεζες δε βλέπω να αρνήθηκαν να εισπράξουν δόσεις δανείων λόγω φόρτου εργασίας πάντως...μια χαρά παίρνουν τα σπίτια του κοσμάκη...
ΕΛΕΟΣ!!ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!

Οι τράπεζες καθυστερούν όσο μπορούν και με διάφορες προφάσεις, να καταθέσουν τα χρήματα που έχουν στη διάθεση τους και σε κανονικές περιόδους και όχι μόνο κατά τη διάρκεια των εορτών.
Έμαθα πως ο άνθρωπος δικαιούται να κοιτά τον άλλον από ψηλά
μόνο όταν πρέπει να τον βοηθήσει να σηκωθεί!

Gabriel Garcia Marquez

Αποσυνδεδεμένος gogona

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: Πληρωμή αναπληρωτών
« Απάντηση #377 στις: Δεκέμβριος 31, 2010, 01:11:12 μμ »
για τον αναπληρωτή με πλήρες ωράριο πόσο είναι το δώρο Χριστουγέννων;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32319
  • Τελευταία: 1305D
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161413
  • Σύνολο θεμάτων: 19231
  • Σε σύνδεση σήμερα: 614
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 15
Επισκέπτες: 557
Σύνολο: 572

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.155 δευτερόλεπτα. 31 ερωτήματα.