*

Αποστολέας Θέμα: Apotelesmata ASEP PE07  (Αναγνώστηκε 10425 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #14 στις: Ιούλιος 05, 2007, 09:47:24 πμ »
Καλημέρα,
και καλώς μας ξανάρθες gr07. Όντως άλλο να υποπτεύεσαι πράγματα και άλλο να τα βλέπεις ξεκάθαρα μπροστά σου...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:18:51 »

gr07

  • Επισκέπτης
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #15 στις: Ιούλιος 05, 2007, 12:58:00 μμ »
Ευχαριστώ! Ρε παιδιά, τώρα διάβασα στο άλλο θέμα ότι βάση διορισμού κυμαίνεται στο 75. Δεν είναι και πολύ αισιόδοξο αυτό. Υποτίθεται ότι δεν είχε πάει ο κλάδος μας καθόλου καλά. Δε μου άρεσε αυτό ΚΑΘΟΛΟΥ!

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #16 στις: Ιούλιος 05, 2007, 01:31:06 μμ »
Όντως κι εγώ μόλις το διάβασα. Φαίνεται τελικά ότι στις αναβαθμολογήσεις "σαρώσαμε" (κι εδώ χωράει μπόλικη συζήτηση)...

gr07

  • Επισκέπτης
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #17 στις: Ιούλιος 05, 2007, 01:38:07 μμ »
Εγώ πάντως αποκλείεται να έχω πάρει πάνω από 75. ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ! Με κάτι πρόχειρους υπολογισμούς με υπολογίζω γύρω στο 73 και κάτι. Λίαν επιεικώς! Σε ένα θαύμα μόνο ελπίζω. Γιατί για να είμαι ειλικρινής, το να είμαι στους επιτυχόντες, δε μου λέει και πολλά. Ματαιοδοξία μεν, αλλά νιώθω ότι έχω προσπαθήσει πάρα πολύ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 02:18:51 »

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #18 στις: Ιούλιος 05, 2007, 03:13:47 μμ »
Καλά κι εγώ, παρότι αρχικά ήμουν πιο αισιόδοξη, ίσως να είμαι στους επιτυχόντες. Γνωστικό και παιδαγωγικά είμαι γύρω στο 85-88, αλλά στα άλλα δύο θέματα δεν έχω ιδέα ούτε πώς βαθμολογούν ούτε τι παίζει, οπότε χλωμή με βλέπω... Άσε που διάλεξα κι ένα αρκετά "επαναστατικό έργο" που δεν νομίζω να εκτιμήθηκε...

gr07

  • Επισκέπτης
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #19 στις: Ιούλιος 05, 2007, 03:36:33 μμ »
Mα συγγνώμη.. Αν είσαι 85 και 88, ως προς τί αμφιβλαλλεις; Τέλεια τα έχεις πάει!

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 05, 2007, 03:39:52 μμ »
Αμφιβάλλω για το άρθρο και κυρίως την ειδική διδακτική... Εμένα μου φαίνονται μια χαρά αυτά που έγραψα (προφανώς γι' αυτό τα έγραψα κιόλας ;D), αλλά δεν ξέρω πώς θα εκτιμηθούν. Εδώ υπήρχε περίπτωση συναδέλφου με εκπληκτικά γερμανικά (στον προηγούμενο ΑΣΕΠ), ο οποίος έγραψε εκπληκτικό άρθρο και ο ένας του έβαλε 100 και ο άλλος 65. Έπαθε μια από τα ίδια και στη διδακτική  (νομίζω 94 με 64) και αντίο διορισμός... Ακόμη το κυνηγάει νομικά απ' όσο ξέρω...

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 05, 2007, 03:46:08 μμ »
Παιδιά πού να δείτε,συγγενής γνωστής μου κοπέλας,μεγαλωμένη στη Γερμανία(που σημαίνει μητρική γλώσσα) να της βάζουν στο γνωστικό γύρω στο 60!!!
Μου έκανε μεγάλη εντύπωση,δεν γνωρίζω βέβαια λεπτομέρειες

gr07

  • Επισκέπτης
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 05, 2007, 03:46:47 μμ »
Προφανώς για λες για τον γνωστό Παπαβασιλείου τον Πέτρο. Ναι είχα ακούσει για την περίπτωση του. Όντως,ο Πέτρος να μην περάσει ήταν κρίμα. Άντε να δούμε τώρα τί θα γίνει!

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #23 στις: Ιούλιος 05, 2007, 03:55:56 μμ »
Όντως γι' αυτόν λέω και το άρθρο του το διάβασα κι εγώ η ίδια. Θεωρώ ότι όποιος του έβαλε 60κάτι μάλλον δεν θα κατάλαβε τις μεταφορές που περιείχε :D
Όπως και να έχει, πλησιάζει η μεγάλη ώρα. Για να δούμε λοιπόν...
Gr07 εσύ πρέπει να τέλειωσες σχετικά πρόσφατα, έτσι δεν είναι;

gr07

  • Επισκέπτης
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #24 στις: Ιούλιος 05, 2007, 07:40:03 μμ »
Παιδιά ξύπνηε και ο σύλλογός μας, ο ΠΑΣΥΚΑΓΕ (www.deutsch.gr). Θέλω να δω τί θα βγάλουν για εκείνο το ιδρυτικό στέλεχος που παρουσίασε τη μία φορά πτυχίο 5 και την άλλη 8,83. είμαι πολύ περίεργος. Αυτούς τους συλλόγου δεν τους εμπιστεύομαι καθόλου εγώ. Όπου ακούς συνδικαλισμό, ΜΑΚΡΙΑ

Αποσυνδεδεμένος tzina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 67
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07be a teacher---be a hero!!!
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #25 στις: Ιούλιος 06, 2007, 02:19:36 πμ »
Άντε παιδιά έφτασε η μέρα!!! για να δούμε ... είπα να γράψω να φύγουμε απο τη "μούτζα" ... ελπίζω να έχετε όλοι σας καλά αποτελέσματα... και να μην έχουν γίνει πολλά μαγειρέματα.. είναι κρίμα να γίνονται τόσες αδικίες... αλλά στην Ελλάδα ..αποτελέσματα χωρίς βισματάκια..δεν υπάρχουν... ... 

gr07

  • Επισκέπτης
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #26 στις: Ιούλιος 06, 2007, 02:22:46 πμ »
Θέλω να επισημάνω ότι σκοπός του φόρουμ (όπως τον έχω καταλάβει εγώ τουλάχιστον) δεν έχει σκοπό ούτε να προσβάλει ούτε να μειώσει συναδέλφους. Ο κύριος Γιατράς, τον οποίο δε γνωρίζω προσωπικά, ένιωσε προσβεβλημένος με αυτά που ειπωθηκαν στο φόρουμ. Μου παρέθεσε σε προσωπικό μήνυμα κάποια στοιχεία που προφανώς τον απαλλάσουν από υποψίες, χωρίς να είμαι εγώ ο αρμόδιος που θα κρίνω τις αιτήσεις των υποψηφίων. Του ζητώ λοιπόν συγγνώμη ΕΑΝ όντως δε στέκουν οι υποψίες μετά την πρόχειρη αναλυτική επεξεργασία των πινάκων αλλά πρέπει και εκείνος να συμμεριστεί τις ανησυχίες μας και να κατανοήσει ότι μία τέτοια ερμηνεία είναι απόλυτα φυσιολογική και λογική και ότι προφανώς τα ίδια θα έλεγε κι εκείνος. Όσο για το ποιου οι βαθμολογίες πέραστηκαν κατα λάθος, τυχαία, από ΔΙΚΑΤΣΑ, ΔΟΑΤΑΠ και δε συμμαζεύεται, θα κριθεί από αύριο από τη δημοσιογραφική κοινότητα και ο κάθε υπεύθυνος θα λογοδοτήσει ενώπιον όλων εκείνων που μοχθούν για την επιτυχία τους στο διαγωνισμό και ενώπιον των δικαστηρίων. Καλά αποτελέσματα σε όλους τους συναδέλφους.

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #27 στις: Ιούλιος 06, 2007, 09:58:01 πμ »
Παιδιά,
καλά αποτελέσματα σε όλους. Μπήκαμε στην τελική ευθεία... Στο φόρουμ μέχρι στιγμής τουλάχιστον έχει φανεί ότι δεν είναι σκοπός κανενός να μειώσει συναδέλφους, πάντως καλό θα είναι κάποια στιγμή να λογοδοτήσουν κάποιοι και σε αυτή τη χώρα.Εγώ δεν θα αναφερθώ στα των πινάκων, αλλά στο γεγονός ότι δεν ξέρουμε ποιοι μας διορθώνουν (μεταπτυχιακοί;;; από πού κι ως πού; αν είναι έτσι, να διορθώσω τον εαυτό μου, γιατί έχω κι εγώ 2 μεταπτυχιακά) και με τι κριτήρια, πράγμα που πάντοτε θα αφήνει αμφιβολίες για τα αποτελέσματα.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 2
Επισκέπτες: 315
Σύνολο: 317

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.073 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.