*

Αποστολέας Θέμα: Apotelesmata ASEP PE07  (Αναγνώστηκε 10427 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

gr07

  • Επισκέπτης
Apotelesmata ASEP PE07
« στις: Ιούνιος 26, 2007, 01:56:30 μμ »
Sunadelfoi mpikame stin teliki eutheia.... Tin Paraskeui 29 vgainoun apotelesmata... An kai toto kairo ta perimena, twra TREMW sto akousma oti tha vgoun k mono. ti agxos kai auto pou pername pia mes sto katakalokairo.. Ante,kali epituxia se olous!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:33:51 »

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #1 στις: Ιούνιος 26, 2007, 02:10:11 μμ »
Καλημέρα,
επιτέλους κι ένας συνάδελφος!!! Περιμένω κι εγώ με αγωνία τα αποτελέσματα, αν και όσο πλησιάζουν οι μέρες έχω αμφιβολίες για το όποιο θετικό παοτέλεσμα. Όχι τίποτε άλλο, αλλά έχω και ιστορικό όπου αν δεν πετύχω με την πρώτη συνήθως αλλάζω πορεία και δεν ξαναπροσπαθώ :-[ Καλά αποτελέσματα σε όλους εύχομαι! :D

gr07

  • Επισκέπτης
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #2 στις: Ιούνιος 26, 2007, 02:16:05 μμ »
Mi nomizeis,oloi to idio skeftomaste. Kai de milaw mono gia mena. Osoi kserw etsi skeftontai.. twra pou plisiazei i wra, arxizoun kai vgainoun oi amfivolies."mipws den egrapsa toso kala oso nomizw? les na ginontai mageiremata me ta apotelesmata? na koimithike tin proigoumeni nuxta o ekestastis kala? me ti gunaika tou ola ok?....."
Kai oso gia na ta paratiseis,min to skeftesai oute gia asteio. Eidika twra pou ta germanika einai sto anthisma tous stin ellada.. kai pitepse me,de tha kratisei gia polu. Oi glwsses einia moda! kai i moda pernaei. Kai außerdem... o epimenwn nika!

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #3 στις: Ιούνιος 26, 2007, 02:23:36 μμ »
Πολύ παρήγορο αυτό. Ας μην υπερβάλλω, το πιθανότερο είναι να ξαναδοκιμάσω, απλώς περιμένω να δω τι θα γίνει και με αυτό το περιώνυμο τεστ δεξιοτήτων, αν θα ισχύσει και για τους εκπαιδευτικούς κτλ. Αρχικά ήμουν σίγουρη ότι θα ήμουν στους επιτυχόντες (εξάλλου παιδαγωγικά και γνωστικό πήγα σχετικά καλά), αλλά σε ό,τι αφορά την ειδική διδακτική που τη φοβόμουν ούτως ή άλλως ίδωμεν... Εννοείται ότι με όσους έχω μιλήσει είναι σε παρόμοια κατάσταση. Άντε να τελειώνουμε. 2 και σήμερα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 09:33:51 »

Αποσυνδεδεμένος lourdes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #4 στις: Ιούνιος 29, 2007, 10:12:21 μμ »
γεια σας παιδιά,

να που υπάρχουν και άλλοι ΠΕ07...διότι μου φαίνονταν ότι είμασε είδος υπο εξαφάνιση  :) τουλάχιστον σε αυτό το φόρουμ. πάντως και τα  υπόλοιπα παιδιά ειναι super! λοιπόν θέμα ασέπ.. :-\τραγική κατάσταση.αναρωτιέμαι τί έκαναν τα γραπτά μας. μήπως τα έστειλαν και γερμανία (άκουσα ότι δεν υπάρχουν διορθωτές), μετά διάβασα στην πανελλήνια ένωση ότι θα έβγαιναν σήμερα τα αποτελέσματα, τίποτα!μετά άκουσα ότι γίνονται αναβαθμολογήσεις, γιατί υπάρχουν μεγάλες διαφορές ανάμεσα στους διορθωτές..μάνα μου. έχω έρθει απο γερμανία, καμιά φορά αναρωτιέμαι σε τί χώρα αποφάσισα να έρθω!
για το τέστ δεξιοτήτων, πήγα σε μια διάσκεψη και έμαθα ότι ακόμα δεν ισχύει για μας τους εκπαιδευτικους. πότε θα αποφασίσουν να μας το πουν ότι πάλι αλλάξουν γνώμη...ένας θεός ξέρει!μάλλον όταν βγεί η προκύρηξη, 2 μήνες πρίν τις εξετάσεις;ich weiss nicht!

σας ευχομαι καλό κουράγιο και καλά αποτελέσματα! ;)

Αποσυνδεδεμένος Christianna

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 167
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η σημερινή μας ατυχία,είναι η αυριανή μας τύχη.
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #5 στις: Ιούνιος 30, 2007, 01:22:31 πμ »
Γεια σου lourdes,

με σενα νομιζω πως ειμαστε 4, αν και ο gr07 αγανακτησε και διεγραψε τον λογαριασμο του κ καλα εκανε δηλαδη το παιδι με ολα αυτα που γινονται. Δεν ειναι και λιγο πραγμα να μας κοροϊδευουν επανειλλημενως χωρις καποια εξηγηση.
Εγω δεν ειμαι απο γερμανια αλλα εχω ζησει εναν χρονο εκει κ εναν στη Σουηδια,οποτε καταλαβαινω για ποιο πραγμα μιλας.Η ερωτηση που εθεσες ειναι μεγαλη: Σε τι χωρα ζουμε;
Δυστυχως η απαντηση δεν ειναι ιδιαιτερα ευχαριστη...Ελλαδισταν με ο,τι αυτο συνεπαγεται.
Το μονο που εχω ακουσει για την καθυστερηση των αποτελεσματων ειναι πως απλα <<μαγειρευουν>> τα αποτελεσματα, πραγμα καθολου απιθανο κατα την γνωμη μου.
Οσο για το αν θα βγουν την επομενη Παρασκευη...Οπως ηδη εχω πει, καλο θα ταν να πηγαιναμε μια βολτα στο Μαντειο των Δελφων! :) Πιο πολλα θα ξερουν απο τους υπαλληλους του Ασεπ,οι οποιοι μεχρι την Τεταρτη μας ελεγαν πως θα εβγαιναν την Παρακευη και ξαφνικα απο Πεμπτη δεν ηξεραν τιποτα.Ας συνεχισουμε τη ζωη μας κανονικα,να παμε διακοπουλες και να ηρεμησει το πνευμα μας απο το φαινομενο του :Ασεπισμου και των συνεπειων του...Αντε,sch&#246;nes Wochenende!
Das Schicksal des Menschen ist der Mensch selber.

Αποσυνδεδεμένος angelika

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 340
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Πρόσεχε τι εύχεσαι... ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #6 στις: Ιούλιος 01, 2007, 01:56:08 πμ »
... με σενα νομιζω πως ειμαστε 4, αν και ο gr07 αγανακτησε και διεγραψε τον λογαριασμο του κ καλα εκανε δηλαδη το παιδι με ολα αυτα που γινονται. Δεν ειναι και λιγο πραγμα να μας κοροϊδευουν επανειλλημενως χωρις καποια εξηγηση...

Καλησπέρα!
Όχι, δεν είμαι μια 5η του κλάδου, είμαι περαστική από δω :). Διάβασα όμως Christianna τα παραπάνω και μπαίνω στον πειρασμό να σχολιάσω, παρά το γεγονός ότι ο gr07 δεν είναι εδώ (sorry gr και μακάρι να είσουν!)
Καταλαβαίνω πως ένιωσε την ανάγκη να διοχετεύσει κάπου τα συναισθήματά του, τα οποία προφανώς τον πίεσαν περισσότερο απ' όσο μπορούσε να αντέξει τη δεδομένη στιγμή. Νιώθω όμως κάπως προσβεβλημένη, σαν μέλος αυτής της κοινότητας.
Το συγκεκριμένο forum, δεν είναι επ' ουδενί το σαλόνι του ασεπ, ούτε και έχει ιδρυθεί από ιθύνοντες του ασεπ. Είναι το forum των εκπαιδευτικών, και μεταξύ άλλων, όσων από αυτούς ταλαιπωρούνται τόσους μήνες τώρα, ακριβώς όπως και ο gr. Εδώ μέσα μπαίνουμε για να στηρίζουμε ο ένας τον άλλο, επειδή μόνο όσοι περνάνε από αυτή τη διαδικασία είναι σε θέση να αντιληφθούν το πόσο ψυχοθφόρα συναισθήματα γεννα. Με το να φύγει ένα μέλος για έναν τέτοιο λόγο δηλαδή, ουσιαστικά ακυρώνει όλη αυτή την προσπάθεια και μοιάζει να χρεώνει την απαράδεκτη -κατα γενική ομολογία- ταλαιπωρία, στα μέλη της ομάδας που εγκαταλείπει.
Θέλω να τονίσω πως λυπάμαι ειλικρινά που αναγκάζομαι να μιλήσω για κάποιον που απουσιάζει. Όμως είναι βέβαιο πως δε θα ένιωθα αρκετά θιγμένη για να το κάνω, αν δεν αισθανόμουν πραγματική αλληλεγγύη για τα μέλη της ομάδας μας (ταλαίπωροι ασεπίτες  :-\)     
Κοιτα εκεί που θέλεις να πας,
γιατι αλλιώς θα πας εκεί που κοιτάς...

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #7 στις: Ιούλιος 02, 2007, 11:28:42 πμ »
Καλημέρα και καλό μήνα,
 ελπίζω αυτή η εβδομάδα αναμονής να είναι η τελευταία. Τουλάχιστον από ΑΣΕΠ μου είπαν την Παρασκευή που τηλεφώνησα ότι μάλλον πάμε για αυτή την Παρασκευή, άντε να δούμε. Καλή υπομονή και καλά αποτελέσματα σε όλους μας.
Υ.Γ. Αυτή η ιστορία με την ανεπάρκεια διορθωτών για τους ΠΕ07 έχει αρχίσει να γίνεται κουραστική. Το ίδιο συνέβη και στον προηγούμενο (όπου ζήτησαν από άτομα που συμμετείχαν να διορθώσουν, τα οποία ευτυχώς είχαν την ευθιξία να αρνηθούν), υποτίθεται ότι γι' αυτό αυξήθηκε το παράβολο. Ελλάδα ολέ...

Αποσυνδεδεμένος talkinghead

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #8 στις: Ιούλιος 02, 2007, 02:11:15 μμ »
Καλησπέρα. Απ'ό,τι κατάλαβα είμαι η 5η της παρέςα οπότε μπορούμε να γίνουμε μια ωραιότατη ανοιχτή παλάμη.

Όσο αφορά την απουσία του κλάδου μας αυτό νομίζω ότι είναι γενικό φαινόμενο. Αρκεί να ρίξει μια ματιά κανείς στα φοιτητικά σαιτς και αν βρει κανέναν μας να παίξει λόττο. Όταν ήμουν φοιτήτρια και έψαχνα για εργασίες και παλιά θέματα σπάνια έβρισκα κάτι πέρα από αυτά που είχα στείλει η ίδια.

Τέσπα άντε να δούμε τί θα γίνει με αυτά τα αποτελέσματα. Να΄μασταν και πολλοί να πω εντάξει αλλά είναι δυνατόν 2000 γραπτά να μη μπορούν να τα διορθώσουν τόσους μήνες; Οι φήμες λένε πάντως ότι στο πρώτο θέμα της διδακτικής όπου έπρεπε να απαντήσουμε με λέξεις κλειδιά οι περισσότεροι έγραψαν σάλτσες οπότε οι διορθωτές είχαν εντολή να τους μηδενίσουν. Τα αποτελέσματα ήταν τραγικά οπότε τα ξαναβάλανε κάτω.

Αποσυνδεδεμένος lourdes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #9 στις: Ιούλιος 02, 2007, 03:08:42 μμ »
ναι και εγώ αυτό άκουσα, τί να πεις: όπως και να προσπαθήσεις...δηλ. αυτοι που έγραψαν και λεκτικά τί θα απογίνουν;
κάτι άλλο, μήπως κάποιος απο εσάς είναι ανπληρωτής/ -ια;και εάν ναι, πως τα κατάφερε;

λοιπόν, υπομονή παιδιά...που θα πάει, θα τα καταφέρουνε ίσως. ;)

 

Αποσυνδεδεμένος mirella77

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 82
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ07 Θέλω να φύγω, να πετάξω, να χαθώ...
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #10 στις: Ιούλιος 02, 2007, 03:23:57 μμ »
ναι και εγώ αυτό άκουσα, τί να πεις: όπως και να προσπαθήσεις...δηλ. αυτοι που έγραψαν και λεκτικά τί θα απογίνουν;

Καλησπέρα και από μένα,
καλό μήνα σε όλους. Ελπίζω την Παρασκευή να τελειώσει αυτή η αναμονή. Αλήθεια, υπήρξε τέτοια φήμη; Εγώ είχα μείνει σε ένα ρεπορτάζ του Έθνους, όπου ανέφεραν ότι ο κλάδος μας μάλλον δεν είχε πάει και τόσο καλά.
Η αλήθεια είναι ότι η -σχετική- αρχική μου αισιοδοξία έχει μετριαστεί κατά πολύ...

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #11 στις: Ιούλιος 02, 2007, 05:36:08 μμ »

Αποσυνδεδεμένος lourdes

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 90
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #12 στις: Ιούλιος 02, 2007, 06:57:52 μμ »


να'μαι πάλι... ;), παιδιά οι φήμες είναι πάρα πολλές, μη τρελλαίνεσται,γιατί αυτό ειναι το σύστημά τους, να τους σιχαθούμε...ξέρω τόσο άτομα που θεωρούν ότι ούτως ή άλλως δεν πρόκειται να γίνει τίποτα (ιδιαίτερα γυμναστές, μαθηματικοί κτλ.). εγώ μόλις ήρθα ελλάδα και με γερμανικό πτυχίο, το δικατσά μου έφαγε 4 χρόνια γιατί δεν πλήρωνα μίζες, στο τέλος ήμουν έτοιμη για το ευωπαικό δικαστήριο, τηλεόραση κτλ. και να η αναγνώριση (αν και δεν έβρισκαν τίποτα άλλο με έβαλαν να δώσω ελληνική φιλολογία στο πανεπιστήμιο αθηνών)...πολύ (...)!!!
αυτή ήταν η πρώυη μου εμπειρία εδώ. στην γερμανία δεν συπμεριφέρονται ούτε στους ξένους έτσι!εγώ μεγάλωσα εκεί και πότε δεν αισθάνθηκα ξένη, αλλά στην πατρίδα ναι!
παιδία, μη το βάζετε κάτω...εγώ αυτό είπα στον εαυτό μετά απο αυτό το μάθημα ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΝΑ ΠΑΡΑΔΏΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΞΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΟΠΟΥΣ ΜΟΥ ΣΤΑ ΘΡΑΝΙΑ!

καλά ούτε BRAVHEART να ήτανε.. ;D


gr07

  • Επισκέπτης
Απ: Apotelesmata ASEP PE07
« Απάντηση #13 στις: Ιούλιος 05, 2007, 01:42:54 πμ »
Παιδιά καλώς σας ξανα βρήκα. Δνεν άντεξα και ξανασυνδέθηκα. Ρε σεις, τί γίνεται με τους βαθμούς των πτυχίων.. ελάστε στο θέμα "Αδιάβητος ο ΑΣΕΠ" να δούμε τι θα κάνουμε.. Και μετά έχουμε αγωνία για τα αποτελέσματα; Ποιά αποτελέσματα; Αυτά που έχουν βγει πριν δώσουμε;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159817
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 374
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 346
Σύνολο: 353

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.112 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.