*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ εκπαιδευτικών γενικής παιδείας  (Αναγνώστηκε 185169 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος jonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Συνάδελφε, "δάσκαλε" δεν θα μπω στη διαδικασία διαλόγου μαζί σου, ούτε θα αναπτύξω τις θεωρίες του Καντ ή του Χέγκελ ή οποιουδήποτε άλλου φιλοσόφου,γιατί μετά από αυτό που είδα παραπάνω φοβάμαι μήπως παρεκτραπείς και δεν θέλω.
Δηλαδή δεν θα μπω σε διαδικασία διαλόγου μαζί σου, αλλά σε προκαλώ και σε ειρωνεύομαι για να απαντήσεις. Μάλιστα.

Γενικά δεν πολυ διαβάζω το φόρουμ αλλά μερικές φορές βλέπω ενδιαφέροντα ή αξιοθρήνυτα ή προκλητικά πράγματα όπως αυτό ας πούμε. Δηλαδή χώθηκαν κάποιοι μέσω της πλαγίας όδου και τώρα έχουν το θράσος και βγαίνουν και από πάνω.
Οπότε έχω μια απορία, θυμάμαι ότι κάποιος/α είχε διατυπώσει μια ερώτηση κάποτε στο φόρουμ για τους εργαζόμενους στα ΤΕΕ ΟΑΕΔ η οποία δεν απαντήθηκε.
  Η ερώτηση είναι η εξής (προς όλους τους ΟΑΕΔιτες): Στον ΟΑΕΔ πηγαίνατε καθόλου ή τα μόρια έγραφαν από μόνα τους? Δηλαδή αν κάποια τυχαία μέρα πάμε σε μια τάξη του ΟΑΕΔ θα βρούμε κανέναν? και αν βρούμε θα κάνει μάθημα? απλή ερώτηση κάνω.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος cgs

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 195
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ04.01
    • Προφίλ

Αποσυνδεδεμένος zava

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Δεν καταλαβαίνω το ειρωνικό  ύφος. Αλλά αν θέλεις να μάθεις τι δουλειά γίνεται στο ΟΑΕΔ δεν έχεις παρά να ρωτήσεις του επαγγελματίες της πόλης σου!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Συνάδελφε, "δάσκαλε" δεν θα μπω στη διαδικασία διαλόγου μαζί σου, ούτε θα αναπτύξω τις θεωρίες του Καντ ή του Χέγκελ ή οποιουδήποτε άλλου φιλοσόφου,γιατί μετά από αυτό που είδα παραπάνω φοβάμαι μήπως παρεκτραπείς και δεν θέλω.
Δηλαδή δεν θα μπω σε διαδικασία διαλόγου μαζί σου, αλλά σε προκαλώ και σε ειρωνεύομαι για να απαντήσεις. Μάλιστα.

Γενικά δεν πολυ διαβάζω το φόρουμ αλλά μερικές φορές βλέπω ενδιαφέροντα ή αξιοθρήνυτα ή προκλητικά πράγματα όπως αυτό ας πούμε. Δηλαδή χώθηκαν κάποιοι μέσω της πλαγίας όδου και τώρα έχουν το θράσος και βγαίνουν και από πάνω.

Οπότε έχω μια απορία, θυμάμαι ότι κάποιος/α είχε διατυπώσει μια ερώτηση κάποτε στο φόρουμ για τους εργαζόμενους στα ΤΕΕ ΟΑΕΔ η οποία δεν απαντήθηκε.
  Η ερώτηση είναι η εξής (προς όλους τους ΟΑΕΔιτες): Στον ΟΑΕΔ πηγαίνατε καθόλου ή τα μόρια έγραφαν από μόνα τους? Δηλαδή αν κάποια τυχαία μέρα πάμε σε μια τάξη του ΟΑΕΔ θα βρούμε κανέναν? και αν βρούμε θα κάνει μάθημα? απλή ερώτηση κάνω.

Αυτα δεν τα ξερα.... για πες jonas


Στοχος μας των επιτυχοντων στους  ΑΣΕΠ απο 1998-2008 :  http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=11989.msg165097;topicseen#new

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
jonas γράφεις:

Δηλαδή δεν θα μπω σε διαδικασία διαλόγου μαζί σου, αλλά σε προκαλώ και σε ειρωνεύομαι για να απαντήσεις. Μάλιστα.

Γενικά δεν πολυ διαβάζω το φόρουμ αλλά μερικές φορές βλέπω ενδιαφέροντα ή αξιοθρήνυτα ή προκλητικά πράγματα όπως αυτό ας πούμε. Δηλαδή χώθηκαν κάποιοι μέσω της πλαγίας όδου και τώρα έχουν το θράσος και βγαίνουν και από πάνω.
Οπότε έχω μια απορία, θυμάμαι ότι κάποιος/α είχε διατυπώσει μια ερώτηση κάποτε στο φόρουμ για τους εργαζόμενους στα ΤΕΕ ΟΑΕΔ η οποία δεν απαντήθηκε.
  Η ερώτηση είναι η εξής (προς όλους τους ΟΑΕΔιτες): Στον ΟΑΕΔ πηγαίνατε καθόλου ή τα μόρια έγραφαν από μόνα τους? Δηλαδή αν κάποια τυχαία μέρα πάμε σε μια τάξη του ΟΑΕΔ θα βρούμε κανέναν? και αν βρούμε θα κάνει μάθημα? απλή ερώτηση κάνω.

 ΑΠΑΝΤΗΣΗ:

Η συμπεριφορά σου θυμίζει κατάσταση τύπου "είδα φως και μπήκα" και απαντάς χωρίς να δεις τι προηγήθηκε.Δεν καταλαβαίνω τους χαρακτηρισμούς ενδιαφέροντα ή αξιοθρήνητα (με η ) ή προκλητικά πράγματα! Όλα μαζί σε ένα; Κάτι θα ξέρεις!
Όσο για την απορία η οποία δεν δική σου αλλά κάποιου άλλου και η οποία δεν απαντήθηκε γιατί είναι αστεία από μόνη της τι θα μπορούσα να απαντήσω;

Πιθανή απάντηση 1: " Είμασταν περαστικοί από τα σχολεία, βλέπαμε έξω 700 (στο πιιο μικρότερο επαρχιακό σχολείο )παιδιά και λέγαμε δεν μπαίνουμε και στην τάξη να κάνουμε και κανένα μάθημα;"

Πιθανή απάντηση 2: " Μαθητές μας έχουν διαπρέψει στην αγορά εργασίας, με δικές τους επιχειρήσεις"

Πιθανή απάντηση 3: " Μαθητές μας είχαν πρόσβαση στην τριτοβάθμια εκπαίδευση με την διαδικασία των πανελλαδικών εξετάσεων"

Πιθανή απάντηση 4: " Βλέπαμε εκατοντάδες μαθητές στο προαύλιο του σχολείου και λέγαμε:δεν θα μπει κανένας μέσα στην τάξη, βρέξει χιονίσει θα κάθεστε όλοι έξω. Εμείς φεύγουμε αλλά όταν ξανάρθουμε να είστε εδώ"

Πιθανή απάντηση 5 : " Παίρναμε τηλέφωνο από το σπίτι μας και δίναμε εντολές στους μαθητές να μην φύγουν από το προαύλιο, γιατί αλλιώς θα πάρουν απουσίες"

Πιθανή απάντηση 6 " Από μια οθόνη από το σπίτι μας, παρακολουθούσαμε τις τάξεις , το προαύλιο χώρο, την αστική συγκοινωνία και βλέπαμε ποιοι μαθητές έκαναν κοπάνα. Με ένα ειδικό σύστημα φωτοκυτάρων αν κάποιος μαθητής έκανε απουσίες, καταγραφόταν αυτόματα η απουσία του μαθητή, στο εθνικό σύστημα δικτύου απουσιών. Εννοείται πως η δική μας προϋπηρεσία καταγραφόταν αυτόματα χωρίς να πατάμε στη δουλειά μας. Και όχι μόνο η δική μας, αλλά και των μονίμων και του διοικητικού προσωπικού "

Πιθανή απάντηση 7 : " Κανένας δεν πήγαινε σχολείο, ούτε οι μαθητές ούτε εμείς! Γιατί να παιδεύουμε τα παιδιά άλλωστε;"

Jonas διάλεξε όποια απάντηση θέλεις και θα συμφωνήσω μαζί σου.

Τέλος αν δεν ξέρεις θα πρέπει να μάθεις πως με το νόμο 3475-06 τα μαθήματα γενικής παιδείας καταργήθηκαν από τις ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ και το έκτακτο προσωπικό των αντίστοιχων κλάδων έμεινε χωρίς αντικείμενο.
Ελπίζω να σε κάλυψα! Ε δεν μπορεί με τόσες απαντήσεις να μη λυθεί η απορία κάποιου άλλου που έγινε και δική σου;
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2009, 06:18:39 πμ από zagorakis »

Αποσυνδεδεμένος jonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ

  Ναι μου λύθηκε αλλά τώρα μου δημιουργήθηκε μια άλλη απορία. Είπες ότι είδατε φως και μπήκατε στον ΟΑΕΔ. Αλήθεια κάθε χρόνο πως γίνονταν οι προσλήψεις καθηγητών? Υπήρχαν μόρια?
   Εσύ για παράδειγμα από ότι φαινεται έχεις δουλέψει πολλά χρόνια στον ΟΑΕΔ οπότε σε επέλεγαν κάθε χρόνο. Γνωρίζοντας τώρα ότι στην αγορά εργασίας υπάρχουν άτομα με μεταπτυχιακά/διδακτορικά και δημοσιεύσεις που δεν μπορούν να βρουν δουλειά, φαντάζομαι ότι εσύ και όλοι οι υπόλοιποι εκπαιδευτικοί είχατε κάποια τυπικά προσόντα. Μπορείς να μας πεις για αυτά? Δηλαδή έχεις κάποιο διδακτορικό ας πούμε ή μεταπτυχιακό? οι προσλήψεις γίνονταν με συνέντευξη ή με μόρια?

ΥΓ. Οι δημοσιεύσεις σε φόρουμ, blog και τον τύπο δεν πιάνονται

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
jonas η απόκτηση γνώσεων πληρώνεται. Ο χρόνος μου δεν είναι μηδενικής αξίας. Επίσης ο κάθε ενδιαφερόμενος μπορεί να αυτοδιδαχτεί - και να ενημερωθεί και δεν είναι στα δικά μου καθήκοντα η ενημέρωση όλης της εκπαιδευτικής κοινότητας, κάθε φορά που ο οποιοσδήποτε αγνοεί αυτό που οι περισσότεροι γνωρίζουν και ήδη έχει ανακοινωθεί.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ:

Επειδή το θέμα έχει υπερκορεσθεί και απαντηθεί (AΠ 1295), θα μου επιτρέψετε να αποχωρήσω από τον συγκεκριμένο  διάλογο, γιατί αφενός καταντάει επαναλαμβανόμενος και βαρετός, και κυρίως αρκετοί είναι εκτός θέματος με αποτέλεσμα να παρεκτρέπονται και σίγουρα δεν έχουν διαβάσει όλα τα προηγούμενα 1295 μηνύματα και ρωτούν τις ίδιες ερωτήσεις.

Ευχαριστώ για την φιλοξενία
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2012, 11:39:52 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Συνάδελφε, "δάσκαλε" δεν θα μπω στη διαδικασία διαλόγου μαζί σου, ούτε θα αναπτύξω τις θεωρίες του Καντ ή του Χέγκελ ή οποιουδήποτε άλλου φιλοσόφου,γιατί μετά από αυτό που είδα παραπάνω φοβάμαι μήπως παρεκτραπείς και δεν θέλω.
Δηλαδή δεν θα μπω σε διαδικασία διαλόγου μαζί σου, αλλά σε προκαλώ και σε ειρωνεύομαι για να απαντήσεις. Μάλιστα.

Γενικά δεν πολυ διαβάζω το φόρουμ αλλά μερικές φορές βλέπω ενδιαφέροντα ή αξιοθρήνυτα ή προκλητικά πράγματα όπως αυτό ας πούμε. Δηλαδή χώθηκαν κάποιοι μέσω της πλαγίας όδου και τώρα έχουν το θράσος και βγαίνουν και από πάνω.
Οπότε έχω μια απορία, θυμάμαι ότι κάποιος/α είχε διατυπώσει μια ερώτηση κάποτε στο φόρουμ για τους εργαζόμενους στα ΤΕΕ ΟΑΕΔ η οποία δεν απαντήθηκε.
  Η ερώτηση είναι η εξής (προς όλους τους ΟΑΕΔιτες): Στον ΟΑΕΔ πηγαίνατε καθόλου ή τα μόρια έγραφαν από μόνα τους? Δηλαδή αν κάποια τυχαία μέρα πάμε σε μια τάξη του ΟΑΕΔ θα βρούμε κανέναν? και αν βρούμε θα κάνει μάθημα? απλή ερώτηση κάνω.
Βεβαια εδω συζηταμε την παροιμια οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια! Και στην ΠΔΣ ακουγοταν πριν χρονια για εικονικα τμηματα,αν καποιος ηξερε τον διευθυντη του σχολειου γιατι τοτε αυτος αποφασιζε( ηταν ο καπνος).Μετα εφτιαξαν κατι σαν επιτροπες κι οντως εντοπισαν εικονικα τμηματα( τελικα ηταν η φωτια). Αλλα και για τους ΟΑΕΔιτες ακουγεται??....μωρε μπραβο!!! ασυναγωνιστοι!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 23, 2009, 02:33:57 μμ από bobo1 »

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
Συνάδελφε, "δάσκαλε" δεν θα μπω στη διαδικασία διαλόγου μαζί σου, ούτε θα αναπτύξω τις θεωρίες του Καντ ή του Χέγκελ ή οποιουδήποτε άλλου φιλοσόφου,γιατί μετά από αυτό που είδα παραπάνω φοβάμαι μήπως παρεκτραπείς και δεν θέλω.
Δηλαδή δεν θα μπω σε διαδικασία διαλόγου μαζί σου, αλλά σε προκαλώ και σε ειρωνεύομαι για να απαντήσεις. Μάλιστα.

Γενικά δεν πολυ διαβάζω το φόρουμ αλλά μερικές φορές βλέπω ενδιαφέροντα ή αξιοθρήνυτα ή προκλητικά πράγματα όπως αυτό ας πούμε. Δηλαδή χώθηκαν κάποιοι μέσω της πλαγίας όδου και τώρα έχουν το θράσος και βγαίνουν και από πάνω.
Οπότε έχω μια απορία, θυμάμαι ότι κάποιος/α είχε διατυπώσει μια ερώτηση κάποτε στο φόρουμ για τους εργαζόμενους στα ΤΕΕ ΟΑΕΔ η οποία δεν απαντήθηκε.
  Η ερώτηση είναι η εξής (προς όλους τους ΟΑΕΔιτες): Στον ΟΑΕΔ πηγαίνατε καθόλου ή τα μόρια έγραφαν από μόνα τους? Δηλαδή αν κάποια τυχαία μέρα πάμε σε μια τάξη του ΟΑΕΔ θα βρούμε κανέναν? και αν βρούμε θα κάνει μάθημα? απλή ερώτηση κάνω.
Βεβαια εδω συζηταμε την παροιμια οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια! Και στην ΠΔΣ ακουγοταν πριν χρονια για εικονικα τμηματα,αν καποιος ηξερε τον διευθυντη του σχολειου γιατι τοτε αυτος αποφασιζε( ηταν ο καπνος).Μετα εφτιαξαν κατι σαν επιτροπες κι οντως εντοπισαν εικονικα τμηματα( τελικα ηταν η φωτια). Αλλα και για τους ΟΑΕΔιτες ακουγεται??....μωρε μπραβο!!! ασυναγωνιστοι!!!

Aλλα αν οριζονταν ειδικες επιτροπες σε καθε γραφειο δευτεροβαθμιας ,και στην περιπτωση των ΟΑΕΔιτων, οπως τοτε εγινε στην ΠΔΣ, δε θα ηταν πιο σωστο?? Να βαλουν κατω μια- μια  καθε περιπτωση ΟΑΕΔιτη,εξαλλου ειναι και λιγοι...........οπως λενε........Να ελεγξουν π.χ. αν ενας ΟΑΕΔιτης ειδικοτητας ΠΕ02 επαιρνε-του εγραφαν δηλαδη στο χαρτι τις ωρες γιατι δε θα μπορουσε να τις κανει...- ωρες θρησκευτικων,γυμναστικης κλπ :o :o :o μιλαμε για μαθηματα Ω΄αναθεσης που τις περνουσαν στα χαρτια σαν ΠΕ02!!!!!!! Ποιός θα τα ελεγξει ολα αυτα??!!!!!!!!!!!!!!Ποιός θα ελεγξει τις λαμογιες των ΟΑΕΔιτων??!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ 1
Απορια...την ____________  που ηταν της Αγγλικης ,τί την εβαζαν να κανει???????? Η συγκεκριμενη ειναι το μελος zagorakis που ανεφερε παραπανω οτι αποχωρει  

ΥΣΤΕΡΟΓΡΑΦΟ 2
Δεν κανω πλακα
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 24, 2009, 12:11:59 μμ από Lenazagor »

Αποσυνδεδεμένος jonas

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
    • Προφίλ
Σαν επιστολή του προέδρου κόμματος στον πρόεδρο της βουλής ότι το κόμμα του θα αποχωρήσει μου φαίνεται.
Και ξύπνησα το πρωί και είπα, θα αποχωρήσει δεν θα αποχωρήσει... τι να πεις, τελικά κάποιοι έχουν μεγαλή ιδέα για τον εαυτό τους
αλλά μην ανησυχείτε παιδιά όταν μπουν σε πραγματική τάξη θα καταλάβουν τι εστί εκπαίδευση. Και ξέρετε ε? να ξεκινήσεις να διδάσκεις σε τάξη
στα σαράντα σου ειναι πολύ πακέτο.

  Επίσης η απάντηση της υπερμάχιας στην ερώτηση που έκανα αν τη διαβάσετε δεν βγάζει κανένα νόημα. Εγώ ρώτησα :
  Με ποια τυπικά προσόντα διοριζόσουν κάθε χρόνο στα ΤΕΕ ΟΑΕΔ?
Δεν απάντησες. Επειδή ξέρω περιπτώσεις καθηγητών που έκαναν αίτηση εκεί και είχαν μεταπτυχιακά διδακτορικά και δημοσιεύσεις, οι αιτήσεις τους δεν έγιναν δεκτές.
   Άρα εσένα που προσλάμβαν κάθε χρόνο πρέπει να έχεις φοβερά και τρομερά προσόντα. Αλήθεια ποια είναι αυτά και γιατί αποφεύγεις να απαντήσεις λες και μιλάς σε καμιά πολιτική εκπομπή?

Ωχ, συγγνώμη το ξέχασα, μήπως είχε και συνέντευξη, ρωτάω γιατί στη Σιβιτανίδειο έχει συνέντευξη. Που ξέρει κανείς, μπορεί στη συνέντευξη να ήσουν καλή.......................

ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ:

Επειδή το θέμα έχει υπερκορεσθεί και απαντηθεί (AΠ 1295), θα μου επιτρέψετε να αποχωρήσω από τον συγκεκριμένο  διάλογο, γιατί αφενός καταντάει επαναλαμβανόμενος και βαρετός, και κυρίως αρκετοί είναι εκτός θέματος με αποτέλεσμα να παρεκτρέπονται και σίγουρα δεν έχουν διαβάσει όλα τα προηγούμενα 1295 μηνύματα και ρωτούν τις ίδιες ερωτήσεις.

Ευχαριστώ για την φιλοξενία
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2012, 11:40:36 μμ από Lasid »

Αποσυνδεδεμένος Lenazagor

  • Συλλέκτης Παραστάσεων
  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 858
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
    • Lenazagor
Το παρόν θέμα κλειδώνεται, αφού παρά τις πολλαπλές παρατηρήσεις μας γίνονται συνεχώς παραβάσεις των όρων χρήσης.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
European Parliament προς καθηγητές ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1300 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 07:52:53 πμ »
Βρυξέλλες...
"...Χαιρόμαστε που το ελληνικό Υπουργείο Παιδείας επί τέλους έδωσε τη λύση στο πρόβλημά σας με ψήφιση της σχετικής νομοθετικής ρύθμισης ...."


http://img.pathfinder.gr/clubs/files_3/130915/1.pdf
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 08, 2009, 07:55:29 πμ από zagorakis »

Αποσυνδεδεμένος billimember

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1098
    • Προφίλ
Απ: European Parliament προς καθηγητές ΟΑΕΔ
« Απάντηση #1301 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 08:55:41 πμ »
Μονο που ξεχασατε να τους εξηγησετε πως η προσληψη σας εγινε εις βαρος αλλων πολιτων που δε φταινε σε τιποτα.Εγω προσωπικα θα συμφωνουσα μαζι σας αν ειχατε ενδιαφερθει κ για τους συναδελφους που αφησατε ανεργους.Ελπιζω να κοιμαστε ησυχοι τα βραδια κ να μη σας βαραινει η συνειδηση σας που αφησατε ανεργους εμας κ μειναν για χαρη σας τοσες οικογενειες ξεκρεμαστες. Κ δεν ειναι μελο ειναι πραγματικοτητα.

ps k μη μου απαντησεις οτι σας διωξαν απο το υπουργειο παιδειας γιατι για αυτο δε φταιμε εμεις.Αλλα για τη δικη μας ανεργια  υπαιτιοι ειστε εσεις   κ το υπουργειο παιδειας.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161673
  • Σύνολο θεμάτων: 19232
  • Σε σύνδεση σήμερα: 568
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 19
Επισκέπτες: 520
Σύνολο: 539

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.085 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.