*

Αποστολέας Θέμα: Αναγνώριση προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ εκπαιδευτικών γενικής παιδείας  (Αναγνώστηκε 185787 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
δεν το γνωριζα!αλλα αν το εκανε το πασοκ θα μαυριζα το πασοκ!!!!!!!το εκανε ο σπηλιωτ.λιγο πριν τις αιτησεις;;;;;;;;;;;;;;;ε!οχι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αληθεια τι ετοιμαζεται για τους τριτεκνους;θα εχουμε κ αλλες εκπληξεις;;;;;;

Μαύρο σε όλους!
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
αφου μας τους φορεσανε καπελο,να απαιτησουμε πολλους διορισμους αναπληρωτων
Οι περισσότεροι θα διοριστούν με το 40% εκτός αν ορισμένοι έχουν επιτυχία σε ασεπ οπότε θα διοριστούν με το 24μηνο.
Οι λίγες θέσεις που προκηρύχθηκαν για τον ασεπ 2009 ήταν ένας προϊδεασμός για το πού θα πήγαιναν οι άλλες θέσεις .
Γνώμη μου είναι ότι οι περισσότεροι θα διοριστούν αυτόν τον Αύγουστο (δεν είδα κανένα σχετικό περιορισμό στην τροπολογία) . Πιστεύω επίσης ότι θα ανέβουν λίγο οι βάσεις για τις αναπληρώσεις ,αν είναι βέβαια πραγματικά τα νούμερα που έχουν δοθεί στη δημοσιότητα.
Τέλος πρέπει να διοριστούν και φέτος όλοι οι 24μηνίτες .


Τα νούμερα δεν είναι πραγματικά.
Φαίνονται λίγοι στην αρχή, για να τους συμπονέσουν οι πολλοί ("κρίμα, μωρέ, οι ΟΑΕΔ! Λίγοι είναι, ας μπουν στους πίνακες! Δεν θα φέρουν αναστάτωση, αφού είναι λίγοι!...") και μετά θα είναι 3πλάσιοι, 4πλάσιοι, 5πλάσιοι του τωρινού αριθμού...  >:(  >:(
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
παραειναι σκανδαλο η υποθεση!! Μ αρεσει αυτο που λεει στην τροπολογια οτι θα μπουν στον ενιαιο αναπληρωτων του 2009-2010 για να μην αιφνιδιαστουν οι συναδελφοι. Δηλαδη τωρα ειναι ησυχοι: Αυτοι που περιμενουν να διοριστουν το καλοκαιρι με το 40% και εχουν προγραμματισει τη ζωη τους καταλληλα, τωρα τι να πουν; Σε καποιες ειδικοτητες οι μισοι θα το ξεχασουν και οι αλλοι μισοι θα ειναι σε αναμμενα καρβουνα!  Ασε που κανεις δεν ξερει σιγουρα για τι αριθμους μιλαμε και με τι προυπηρεσιες. Μηπως αυτο με τον ενιιαιο του 2009-2010 εννοει οτι τωρα μπουν στον πινακα αναπληρωτων και θα διοριζονται απο την επομενη χρονια; Διαφορετικα με το που μπαινουν πιθανα βγαινουν κιολας και πανε στον Διορισμων..

Ενδεικτική απάντηση ΟΑΕΔίτισσας σε συνάδελφο το πρωί:

"ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ ΚΑΙ ΦΑΡΙΣΑΙΟΙ...
xb ΣΕ ΠΡΟΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΟΡΡΑΦΙΕΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΜΟΥ.
ΤΟ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ.

ΠΟΤΕ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΚΡΥΨΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ 17 ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ.
ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΗΣ ΔΕΝ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΣ ΕΚΤΙΜΗΣΗΣ ΟΛΩΝ (ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ)

ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΡΕΛΛΑΘΕΙΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΤΡΙΤΕΚΝΟΥΣ (280 ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ ΠΕ11, ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΠΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ) ΑΣΧΟΛΕΙΣΤΕ ΜΕ ΤΑ ΜΕΤΡΗΜΕΝΑ ΚΟΥΚΙΑ ΤΟΥ ΟΑΕΔ.
ΤΩΡΑ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΠΕΑ.ΠΕΡΥΣΙ ΠΟΥ ΗΣΑΣΤΑΝ??ΟΤΑΝ ΜΑΖΕΥΑΜΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΙΑ ΤΑ ΣΥΛΛΑΛΗΤΗΡΙΑ?

ΤΡΕΧΑΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΑΛΛΙΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΩΜΕΝΟ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΣΟΥ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ."

Απάντηση 223, σελ. 33 επί του θέματος ( http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10128.480 )

Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος vag_fys

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 785
    • Προφίλ
ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ........
1. ΑΝ ΤΟΥΣ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ, ΟΣΟΙ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ ΚΟΝΤΑ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ, ΟΣΟΙ ΕΛΠΙΖΑΝ ΚΑΠΩΣ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ, ΑΣ ΜΗΝ ΕΛΠΙΖΟΥΝ, ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ, ΑΣ ΠΑΨΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΟΥΝ.
2. ΑΝ ΜΠΟΥΝΕ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ  ΠΙΝΑΚΕΣ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ, ΟΣΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΚΟΝΤΑ ΜΕ ΤΟ 40%, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ, ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΥΑΝ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΟΙ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ, ΟΣΟΙ ΗΤΑΝ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΓΙΑ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ, ΑΣ ΕΤΟΙΜΑΖΟΥΝ ΒΑΛΙΤΣΕΣ ΓΙΑ ΝΗΣΑΚΙ, ΟΣΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΠΩΣ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΕΣ, ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΟΜΙΣΘΙΟΙ, ΑΠΛΑ ΔΕ ΘΑ ΕΙΝΑΙ.
ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΞΑΦΝΙΚΑ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΕΡΟΙ.................
Το μερτικό μου απ'τη χαρά
μου το'χουν πάρει άλλοι
γιατί είχα χέρια καθαρά
και μια καρδιά μεγάλη.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος bikini

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3028
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Έχε ελπίδα... ΠΕ02
    • Προφίλ
Καλό είναι να σεβόμαστε τους κανόνες του forum και των συντονιστών μας, ώστε να συνεχίσουμε να συζητάμε χωρίς να κλειδωθεί το θέμα.
Να γράφετε με μικρά και μόνο!
Δεν ανέχομαι πια να περιτριγυρίζομαι από

1) "μαλθακούς"
2) ξερόλες
3) ανθρώπους που κοιτάζουν τους άλλους αφ' υψηλού ._

Αποσυνδεδεμένος bobo1

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 437
  • Φύλο: Γυναίκα
  • "La fille de l' artiste avec un bateau"
    • Προφίλ
μ αρεσαν οι συλλογισμοι σου βαγκφυς.επισης οσοι περιμεναν ν γινουν μονιμοι με 40 τοις εκατο δεν ειναι σιγουρο οτι θα πανε αναπληρωτες!μπορει παλι οαεδιτες να πανε για αναπληρωτες αφου ειναι 1500

Αποσυνδεδεμένος knkn

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2349
  • Φύλο: Άντρας
  • η ζωή είναι ωραία !
    • Προφίλ
οι τυποι του υπεπθ δεν εχουν τον θεο τους ετσι..?
τα εχω πάρει απο το πρωί !!!
έχω φορτώσει που λένε !!!
αλλά θέλω να φορτώσω παραπάνω οπότε ρωταω....
αυτους τους ΟΑΕΔιτες πως τους προσλαμβαναν τοσα χρονια...?
θελω να πω , με τι κριτηρια τους προσλαμβαναν ?   

Υ.Γ. θα μου πεις τωρα ''τι σκας εσυ ρε διορισμενε'' ? 

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10822.msg160699;topicseen#new

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=6930.135

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
οι τυποι του υπεπθ δεν εχουν τον θεο τους ετσι..?
τα εχω πάρει απο το πρωί !!!
έχω φορτώσει που λένε !!!
αλλά θέλω να φορτώσω παραπάνω οπότε ρωταω....
αυτους τους ΟΑΕΔιτες πως τους προσλαμβαναν τοσα χρονια...?
θελω να πω , με τι κριτηρια τους προσλαμβαναν ?   

Υ.Γ. θα μου πεις τωρα ''τι σκας εσυ ρε διορισμενε'' ? 

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=10822.msg160699;topicseen#new

http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=6930.135

Συνάδελφε πρόσεχε λίγο τον τρόπο έκφρασης γιατί έχει και κυρίες εδώ μέσα.Αυτό το στυλ του "μαγκέ ντε βοτανίκ" δεν νομίζω πως αρμόζει σε εκπαιδευτική κοινότητα."Θέλεις να φορτώσεις" λες ή να ξεφορτώσεις λέω εγώ γιατί πολύ κουράστηκες ρε αδερφέ, είσαι ακόμη και σε διακοπές ακόμη.
Η ερώτησή σου για τα κριτήρια πρόσληψης στα ΤΕΕ ΤΟΥ ΟΑΕΔ, έχει ήδη απαντηθεί σε άλλες συζητήσεις. Τα ίδια και τα ίδια θα λέμε!
Και αφού είσαι διορισμένος όπως λες τι σκας; Άσε να φάμε και εμείς κανένα κομμάτι ψωμί!Καλές διακοπές
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 24, 2009, 07:25:25 μμ από zagorakis »

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
δεν το γνωριζα!αλλα αν το εκανε το πασοκ θα μαυριζα το πασοκ!!!!!!!το εκανε ο σπηλιωτ.λιγο πριν τις αιτησεις;;;;;;;;;;;;;;;ε!οχι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!αληθεια τι ετοιμαζεται για τους τριτεκνους;θα εχουμε κ αλλες εκπληξεις;;;;;;

Μαύρο σε όλους!

bikini προτείνω αντί να τους μαυρίσουμε όλους, να τους κάνουμε έγχρωμους.

Αποσυνδεδεμένος zagorakis

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 305
    • Προφίλ
Μακάρι να γίνει και εδώ κάτι τέτοιο! Ίσως αυτό εννοεί ένταξη στον πίνακα αναπληρωτών;
Καλα μας δουλευεις tzamalou ??αν παρατριχα τη γλιτωσεις εσυ και οι ιδιοι της κατηγοριας σου ας γινει,ε??  μακαρι να μη γινει τιποτα!!!το ευχομαι!! αυτη η παρτίδα των εκπαιδευτικων ΟΑΕΔΙΤΩΝ "βρωμαει" και δεν αξιζουν μία για να διδαξουν σε παιδια.Ηθος δεν τους εχει περισσεψει.Ηταν η "ελιτ" για 13 χρονια απαιτουν και τωρα να ειναι στη λιστα των "ελιτ".Να τους αφαιρεθει το δικαιωμα να ξαναμπουν σε οποιαδηποτε ταξη.

Η bobo1 έχει δίκιο. Ντροπή μας που ζητάμε να μπούμε σε τάξη! Γιατί να μπούμε σε τάξη;Να μας αφαιρεθεί το δικαίωμα, να μας κουρέψουν γουλί και να μας δώσουν και πορτοκαλί σκούφους.Για το πως θα ζήσουμε δεν έχει σημασία.Λεπτομέρειες τώρα.

Αποσυνδεδεμένος olgalia

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1509
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Το έγραψα στο πρόβλεψη για τα μαόρια των ΠΕ02 αλλά εδώ ταιριάζει περισσότερο

Μετά απ' αυτό ανοίγουν οι ασκοί του Αιόλου...
Με την αναγνώριση της προϋπηρεσίας στον ΟΑΕΔ, δίνεται πάτημα για την αναγνώριση της προϋπηρεσίας στα ΙΕΚ, καθώς και σε όλα τα σχολεία που υπάγονται σε άλλα υπουργεία, όπως πχ στα σχολεία ειδικής αγωγής που ανήκουν στο υπουργείο Κοιν. Πρόνοιας κι όχι στο Παιδείας και μέχρι χτες δεν αναγνωριζόταν στα γενικά σχολεία.

Κι έτσι το φιλελεύθερο σχέδιο προχωρά κανονικότατα... αναγνώριση όλων των προϋπηρεσιών, αναγνώριση όλων των πτυχίων δημοσίων και ιδιωτικών πανεπιστημίων.... βγείτε όλοι στην αγορά εργασίας.... και σφαχτείτε μεταξύ σας.... γιατί έτσι μας στοιχίζετε φθηνότερα...
Κι όσοι είστε ακόμα αρκετά νέοι ελπίστε... κι όσοι έχετε κλείσει τα 32+ αυτοκτονείστε.... είστε πάρα πολλόι έτσι κι αλλιώς... δε μας νοιάζει...
Μπορείς να δώσεις μόνο αυτό που έχεις και γι αυτό καλά θα κάνεις να προσπαθήσεις να αποκτήσεις κάτι...

Αποσυνδεδεμένος aeee

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1305
    • Προφίλ
δεν το πιστεύω αυτό που έγινε
μα είναι καλά ο Σπηλιωτόπουλος;;;;;;;;;
δε μας έφταναν οι πληγές που είχαμε άνοιξε και άλλες;;;;
δεν καταλαβαίνει;;;;;
δε ζει μέσα στην κοινωνία ;;;;;;;
δηλαδή εμείς να πάμε να αυτοκτονήσουμε;;;;;

Αποσυνδεδεμένος mathstavros

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1665
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Πιστεύεις οτι ο Σπηλιωτόπουλος και κάθε"Σπηλιωτόπουλος" έχουν επίγνωση για το πως έχει η κατάσταση στο υπουργειο που διοικούν;Πάρε παράδειγμα τον Λυκουρένντζο με την κοτσάνα που είπε τον Οκτώβριο στη βουλή οτι δεν πέρασαν την επίμαχη ρύθμιση τότε γιατί τότε θα ανέτρεπαν την κατάταξη των πινάκων....!!!!Ενω τώρα όλα καλά και όλα ωραία!Μην τους βάζεις ιδέες περί αυτοκτονίας...εξάλλου χάρη θα τους κάνεις αν το αποτολμήσεις(πλάκα κάνω) μια και θα ξεφορτωθούν ενα βαρίδιο(=καθηγητής που ζητάει δουλειά κατά νόμιμο τρόπο) ειδικά τώρα που δεν κατάφεραν να πετάξουν στη θάλασσα τον Παυλίδη.

Αποσυνδεδεμένος tsarlie

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Δεν έχετε καταλάβει ότι η ρύθμιση θα γινόταν πέρσι το καλοκαίρι αλλά η ΠΕΑ κατά την ταπεινή μου γνώμη συμφώνησε με τον υφυπουργό να γίνει την επόμενη χρονιά δηλαδή εφέτος.


 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162170
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 759
Σύνολο: 773

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.