*

Αποστολέας Θέμα: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?  (Αναγνώστηκε 5212 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« στις: Οκτώβριος 22, 2010, 08:11:52 μμ »
συναδελφοι οποιος ξερει να μου απαντησει. ειμαι νηπιαγωγος σε ενα νησι της αγονης γραμμης. εδω κανουν κ τα μικρα παρελαση. το προβλημα μου ειναι πως ειμαι υποχρεη πεκ κ πρεπει να φυγω απο η πεμπτη πρωι με αεροπλανο η απογευμα με καραβι(στο καραβι δεν μπαινω για προσωπικους λογους) γιατι παρασκευη δεν εχει συγκοινωνια για τον τοπο που θα γινουν τα πεκ. η 28η ειναι αργια αλλα εχω καποια προβλημα να φυγω οσον αφορα το σχολειο? ειμαι μοιρασμενη στα 2. μπορει να μου πει κανεις αφου εχεις επιλογη να φυγεις με καραβι φυγε ετσι ωστε να εισαι παρουσα στην παρελαση? χαζη απορια αλλα οποιος μπορει να μου απαντησει αμεσα παρακαλω
πε60

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:06:17 »

Αποσυνδεδεμένος Landau

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 6022
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση.. BAZINGA!
    • Προφίλ
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 08:19:12 μμ »
Πλάκα κάνεις; Φύγε με ό,τι σε βολεύει (δηλαδή με αεροπλάνο) και η παρέλαση θα γίνει και χωρίς εσένα μια χαρά (καλά, δεν ντρέπονται οι χωριάτες να τραβολογάνε τα μικρά σε χαζοπαρελάσεις!!!). Δικαιολογείσαι και λόγω ΠΕΚ, αν σου πει κανείς κάτι, πες "τα παράπονα στην Άννα για τα καθυστερημένα ΠΕΚ".
"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it."
(Richard P. Feynman ?)

"The first condition of progress is the removal of censorship."
(George Bernard Shaw)

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 22, 2010, 08:33:04 μμ »
Πλάκα κάνεις; Φύγε με ό,τι σε βολεύει (δηλαδή με αεροπλάνο) και η παρέλαση θα γίνει και χωρίς εσένα μια χαρά (καλά, δεν ντρέπονται οι χωριάτες να τραβολογάνε τα μικρά σε χαζοπαρελάσεις!!!). Δικαιολογείσαι και λόγω ΠΕΚ, αν σου πει κανείς κάτι, πες "τα παράπονα στην Άννα για τα καθυστερημένα ΠΕΚ".

ε δεν το ξερεις στα μικρα μερη θελουν να επιδεικνυονται.κ η πλακα ειναι οτι τα μικρα το θελουν πολυ. ολο γι'αυτο μιλανε. κ γι'αυτο εχω λιγες τυψεις. το κακο ειναι οτι εχω καταγωγη απο εδω και θα με κραξουν καποιοι καλοθελητες. αλλα εχεις δικιο. δεν φτανει που θα τραβηξω τοση ταλαιπωρια κ με τα εξοδα δικα μου.
πε60

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 09:55:49 πμ »
Αν είσαι η μόνη νηπιαγωγός του σχολείου και παρελαυνουν οι μαθητες σου , αν δεν τα συνοδεψεις και θα σε κραξουν και δίκιο θα εχουν.  Στα μερη που δεν εχουν πολλα σχολεια παρελαυνουν και τα μικρα παιδια. Στις μεγάλες πολεις επειδη περισσευουν τα σχολεια , γίνεται κλήρωση και στην παρελαση πάνε απο δημοτικα και πάνω, γιατί αλλιώς η παρελαση θα κρατουσε 10 ωρες
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 23, 2010, 09:59:34 πμ από topsy »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:06:17 »

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 11:35:18 πμ »
Αν είσαι η μόνη νηπιαγωγός του σχολείου και παρελαυνουν οι μαθητες σου , αν δεν τα συνοδεψεις και θα σε κραξουν και δίκιο θα εχουν.  Στα μερη που δεν εχουν πολλα σχολεια παρελαυνουν και τα μικρα παιδια. Στις μεγάλες πολεις επειδη περισσευουν τα σχολεια , γίνεται κλήρωση και στην παρελαση πάνε απο δημοτικα και πάνω, γιατί αλλιώς η παρελαση θα κρατουσε 10 ωρες

συγνωμη τι εννοεις και δικιο θα εχουν? δεν σε καταλαβαινω.τα παιδια τα λατρευω κ με τους γονεις τα παω τελεια αλλα δεν επελεξα εγω τις ημερομηνιες πεκ ουτε τα δρομολογια του αεροπλανου. ειμαι σε δυσπροσυτο μερος κ περναω αρκετα δυσκολα γι'αυτο θα σε συμβουλευα να προσσεχεις τι κατηγοριες εξαπολυεις.
πε60

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 12:45:28 μμ »
Αν είσαι η μόνη νηπιαγωγός του σχολείου και παρελαυνουν οι μαθητες σου , αν δεν τα συνοδεψεις και θα σε κραξουν και δίκιο θα εχουν.  Στα μερη που δεν εχουν πολλα σχολεια παρελαυνουν και τα μικρα παιδια. Στις μεγάλες πολεις επειδη περισσευουν τα σχολεια , γίνεται κλήρωση και στην παρελαση πάνε απο δημοτικα και πάνω, γιατί αλλιώς η παρελαση θα κρατουσε 10 ωρες
topsy το ποια σχολεία συμμετέχουν στις παρελάσεις ορίζεται αποκλειστικά από την αρμόδια υπηρεσία δλδ την ΔΠΕ.
zouki εάν σου έχει έρθει εντολή να συμμετέχει το νηπιαγωγείο σου και δεν μπορείς να συνοδεύσεις, ειδοποίησε την ΔΠΕ για να βρουν αντικαταστάτη σου. Εάν δεν σου έχει έρθει τέτοια εντολή, δεν ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ να βγάλεις τα παιδιά στην παρέλαση. Το ξέρω ότι αυτό γίνεται στις μικρές κοινωνίες, αλλά είναι παράτυπο και γνώμη μου είναι ότι εάν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και γίνει κάτι άσχημο, θα είσαι υπόλογη για την ενέργειά σου αυτή. Εάν οι γονείς επιθυμούν να δουν τα παιδιά τους να παρελαύνουν και το ίδιο θέλουν και τα παιδιά, ας αναλάβει ο σύλλογος γονέων να συνοδεύσει και να οργανώσει την εκδήλωση εκτός των πλαισίων του σχολείου.

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 01:15:10 μμ »
Αν είσαι η μόνη νηπιαγωγός του σχολείου και παρελαυνουν οι μαθητες σου , αν δεν τα συνοδεψεις και θα σε κραξουν και δίκιο θα εχουν.  Στα μερη που δεν εχουν πολλα σχολεια παρελαυνουν και τα μικρα παιδια. Στις μεγάλες πολεις επειδη περισσευουν τα σχολεια , γίνεται κλήρωση και στην παρελαση πάνε απο δημοτικα και πάνω, γιατί αλλιώς η παρελαση θα κρατουσε 10 ωρες
topsy το ποια σχολεία συμμετέχουν στις παρελάσεις ορίζεται αποκλειστικά από την αρμόδια υπηρεσία δλδ την ΔΠΕ.
zouki εάν σου έχει έρθει εντολή να συμμετέχει το νηπιαγωγείο σου και δεν μπορείς να συνοδεύσεις, ειδοποίησε την ΔΠΕ για να βρουν αντικαταστάτη σου. Εάν δεν σου έχει έρθει τέτοια εντολή, δεν ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ να βγάλεις τα παιδιά στην παρέλαση. Το ξέρω ότι αυτό γίνεται στις μικρές κοινωνίες, αλλά είναι παράτυπο και γνώμη μου είναι ότι εάν σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και γίνει κάτι άσχημο, θα είσαι υπόλογη για την ενέργειά σου αυτή. Εάν οι γονείς επιθυμούν να δουν τα παιδιά τους να παρελαύνουν και το ίδιο θέλουν και τα παιδιά, ας αναλάβει ο σύλλογος γονέων να συνοδεύσει και να οργανώσει την εκδήλωση εκτός των πλαισίων του σχολείου.
σε ευχαριστω πολυ happiness που με διαφωτισες. οχι δεν μου εχει ερθει καμμια τετοια εντολη. μια ξερη προσκληση απο το δημαρχο απλα που μας καλουσε στις εορταστικες εκδηλωσεις. απλα δεν καταλαβαινω καποιους συναδελφους που βιαζονται να βγαλουν συμπερασματα. ημουν πολυ σαφης νομιζω στο οτι δεν εχω κ αλλη επιλογη. και εγω σκεφτομουν να το θεσω στο συλλογο γονεων κ τελειωσε. αρκετα προβληματα εχω δεν θα προστεθει κ αυτο.
πε60

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 06:54:25 μμ »
σε ευχαριστω πολυ happiness που με διαφωτισες. οχι δεν μου εχει ερθει καμμια τετοια εντολη. μια ξερη προσκληση απο το δημαρχο απλα που μας καλουσε στις εορταστικες εκδηλωσεις. απλα δεν καταλαβαινω καποιους συναδελφους που βιαζονται να βγαλουν συμπερασματα. ημουν πολυ σαφης νομιζω στο οτι δεν εχω κ αλλη επιλογη. και εγω σκεφτομουν να το θεσω στο συλλογο γονεων κ τελειωσε. αρκετα προβληματα εχω δεν θα προστεθει κ αυτο.
Πάντως πάρε και ένα τηλέφωνο στο γραφείο που ανήκεις να ρωτήσειις για σιγουριά.

Αποσυνδεδεμένος topsy

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1689
    • Προφίλ
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 07:34:27 μμ »
Αν είσαι η μόνη νηπιαγωγός του σχολείου και παρελαυνουν οι μαθητες σου , αν δεν τα συνοδεψεις και θα σε κραξουν και δίκιο θα εχουν.  Στα μερη που δεν εχουν πολλα σχολεια παρελαυνουν και τα μικρα παιδια. Στις μεγάλες πολεις επειδη περισσευουν τα σχολεια , γίνεται κλήρωση και στην παρελαση πάνε απο δημοτικα και πάνω, γιατί αλλιώς η παρελαση θα κρατουσε 10 ωρες

συγνωμη τι εννοεις και δικιο θα εχουν? δεν σε καταλαβαινω.τα παιδια τα λατρευω κ με τους γονεις τα παω τελεια αλλα δεν επελεξα εγω τις ημερομηνιες πεκ ουτε τα δρομολογια του αεροπλανου. ειμαι σε δυσπροσυτο μερος κ περναω αρκετα δυσκολα γι'αυτο θα σε συμβουλευα να προσσεχεις τι κατηγοριες εξαπολυεις.
Δεν ειναι κατηγορίες, είναι απλα η αληθεια και τα 8 (οκτω) χρομια που υπηρετησα σε δυσπροσιτα νησια μου επιτρέπουν, νομιζω, να την εκφραζω

Αποσυνδεδεμένος zouki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 91
  • Φύλο: Γυναίκα
  • χαλαραααα
    • Προφίλ
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 07:46:53 μμ »
Αν είσαι η μόνη νηπιαγωγός του σχολείου και παρελαυνουν οι μαθητες σου , αν δεν τα συνοδεψεις και θα σε κραξουν και δίκιο θα εχουν.  Στα μερη που δεν εχουν πολλα σχολεια παρελαυνουν και τα μικρα παιδια. Στις μεγάλες πολεις επειδη περισσευουν τα σχολεια , γίνεται κλήρωση και στην παρελαση πάνε απο δημοτικα και πάνω, γιατί αλλιώς η παρελαση θα κρατουσε 10 ωρες

συγνωμη τι εννοεις και δικιο θα εχουν? δεν σε καταλαβαινω.τα παιδια τα λατρευω κ με τους γονεις τα παω τελεια αλλα δεν επελεξα εγω τις ημερομηνιες πεκ ουτε τα δρομολογια του αεροπλανου. ειμαι σε δυσπροσυτο μερος κ περναω αρκετα δυσκολα γι'αυτο θα σε συμβουλευα να προσσεχεις τι κατηγοριες εξαπολυεις.
Δεν ειναι κατηγορίες, είναι απλα η αληθεια και τα 8 (οκτω) χρομια που υπηρετησα σε δυσπροσιτα νησια μου επιτρέπουν, νομιζω, να την εκφραζω

ok ειναι η γνωμη σου και την σεβομαι. απλα καποιες φορες τα δυσπροσυτα μερη ειναι υπερβολικα. δεν το κανω απο βαρεμαρα η τπτ αλλο κ γι'αυτο εκνευριστηκα που ειπες οτι θα με κραξουν κ καλα θα κανουν. οφειλω να σου πω οτι δεν ηταν πολυ ευγενικο. happiness δεν νομιζω να μπλεξω το γραφειο. εδω τους πηρα να τους πω να με στειλουν πιο κοντα για τα πεκ για να μην χανουν τα παιδακια εστω κ μια μερα μαθημα κ μου ειπαν οτι δεν θα πρεπει να με νοιαζει το μαθημα μωρε. αφου ετσι γινεται παντα...
πε60

Αποσυνδεδεμένος happiness

  • Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2158
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 19 - Μηχ. Η/Υ & Πληρ. - ΠΠ
    • Προφίλ
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 23, 2010, 08:38:20 μμ »
happiness δεν νομιζω να μπλεξω το γραφειο. εδω τους πηρα να τους πω να με στειλουν πιο κοντα για τα πεκ για να μην χανουν τα παιδακια εστω κ μια μερα μαθημα κ μου ειπαν οτι δεν θα πρεπει να με νοιαζει το μαθημα μωρε. αφου ετσι γινεται παντα...
LOL  ;D
Καλά, δεν εννοούσα να τους ζητήσεις να σου βρουν λύση. Εννοούσα να πάρεις να ρωτήσεις εάν το νηπιαγωγείο σου συμμετέχει στην παρέλαση.

Αποσυνδεδεμένος knaison

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 683
  • no comments
    • Προφίλ
    • Goolge
Απ: sos. ειναι υποχρεωτικη η παρουσια στην παρελαση?
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 24, 2010, 12:17:22 πμ »
συναδελφοι οποιος ξερει να μου απαντησει. ειμαι νηπιαγωγος σε ενα νησι της αγονης γραμμης. εδω κανουν κ τα μικρα παρελαση. το προβλημα μου ειναι πως ειμαι υποχρεη πεκ κ πρεπει να φυγω απο η πεμπτη πρωι με αεροπλανο η απογευμα με καραβι(στο καραβι δεν μπαινω για προσωπικους λογους) γιατι παρασκευη δεν εχει συγκοινωνια για τον τοπο που θα γινουν τα πεκ. η 28η ειναι αργια αλλα εχω καποια προβλημα να φυγω οσον αφορα το σχολειο? ειμαι μοιρασμενη στα 2. μπορει να μου πει κανεις αφου εχεις επιλογη να φυγεις με καραβι φυγε ετσι ωστε να εισαι παρουσα στην παρελαση? χαζη απορια αλλα οποιος μπορει να μου απαντησει αμεσα παρακαλω

Το ερώτημά σου έχει απαντηθεί σε άλλο μακροσκελές topic.
Δεν υποχρεούσαι να παραστείς στην παρέλαση.
Αν οι εκλογές άλλαζαν κάτι θα ήταν παράνομες.
Σύστημα διδασκαλίας είναι η διδασκαλία του συστήματος.
Το lifestyle είναι μαγικό : Από μηδενικό σε κάνει νούμερο.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159610
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 418
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 388
Σύνολο: 393

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.081 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.