*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις σε Φορείς  (Αναγνώστηκε 899948 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος npb

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 250
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #336 στις: Ιούλιος 09, 2011, 11:21:44 πμ »
Η Ε.Π.Α.Θ. είναι η σχολή στην οποία φοιτούν οι μειονοτικοί δάσκαλοι που θα υπηρετήσουν στα μειονοτικά σχολεία της Θράκης. Το περίεργο είναι ότι, ενώ πέρσι είπαν ότι η σχολή αυτή θα κλείσει, φέτος προφανώς θα λειτουργήσει. Μακρόπνοος σχεδιασμός, όπως πάντα...
Κι αν δεν μπορείς να κάμεις την ζωή σου όπως την θέλεις,
τούτο προσπάθησε τουλάχιστον
όσο μπορείς: μην την εξευτελίζεις
μες στην πολλή συνάφεια του κόσμου,
μες στες πολλές κινήσεις κι ομιλίες.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:37:53 »

Αποσυνδεδεμένος rounis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #337 στις: Ιούλιος 09, 2011, 01:20:24 μμ »
Πάντως για να έχουν αργήσει τόσο πολύ να βγάλουν τις αποσπάσεις σε φορείς φανταστείτε τι έχει να γίνει με τις αποσπάσεις για πυσδε! Πολλοί προιστάμενοι φίλων εκαπιδευτικών τους είπαν στις 30 Ιουνίου - όταν παρουσιάστηκαν στις δνσεις τους- ότι το φθινόπωρο οι αποσπάσεις θα είναι ελάχιστες κ μόνο σε κλάδους που υπάρχει πραγματική ανάγκη.

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3405
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #338 στις: Ιούλιος 09, 2011, 02:31:13 μμ »
Επιμένω ότι αρκετοί συνάδερφοι έχουν σίγουρη την απόσπαση σε φορείς, τι να κάνουμε; Συγκεκριμένου χρώματος ή και υπερκομματικοί.

Αποσυνδεδεμένος rounis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #339 στις: Ιούλιος 11, 2011, 11:14:53 πμ »
καλημέρα! Έχουμε κανένα νέο παιδιά με τις αποσπάσεις? Λέτε να βγουν κ αυτές μαζί με τις αποσπάσεις των πύσδε?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 13:37:53 »

Αποσυνδεδεμένος tennessee

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 689
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ4
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #340 στις: Ιούλιος 11, 2011, 11:26:34 πμ »
Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο, με ενημέρωσαν πως παραμένουν τα ονοματα στην υπουργό προς υπογραφή. Μου είπε πως μπορεί να αλλάξουν κάποια ονόματα και δεν ενημερώνει τηλεφωνικά. Για το πότε θα βγουν μου είπε ίσως την άλλη Δευτέρα... ΕΛΕΟΣ
Έρχεται κάποια ώρα που πρέπει να φύγεις, ακόμα κι αν δεν έχεις σίγουρο μέρος να πας.

Αποσυνδεδεμένος lilo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 146
  • Πότε θα κάνει ξαστεριά.......
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #341 στις: Ιούλιος 11, 2011, 11:45:05 πμ »
Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο, με ενημέρωσαν πως παραμένουν τα ονοματα στην υπουργό προς υπογραφή. Μου είπε πως μπορεί να αλλάξουν κάποια ονόματα και δεν ενημερώνει τηλεφωνικά. Για το πότε θα βγουν μου είπε ίσως την άλλη Δευτέρα... ΕΛΕΟΣ

Άντε ακόμα μια βδομάδα (και πόσες άλλες ακόμα άραγε?)κολλημένοι στο ίντερνετ..Φέτος θα μας βγάλουν την ψυχή..
ΠΕ70

Αποσυνδεδεμένος chris75

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 681
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #342 στις: Ιούλιος 11, 2011, 03:05:08 μμ »
Πήρα τηλέφωνο στο Υπουργείο, με ενημέρωσαν πως παραμένουν τα ονοματα στην υπουργό προς υπογραφή. Μου είπε πως μπορεί να αλλάξουν κάποια ονόματα και δεν ενημερώνει τηλεφωνικά. Για το πότε θα βγουν μου είπε ίσως την άλλη Δευτέρα... ΕΛΕΟΣ

Ευχαριστούμε tzamalou για την ενημέρωση!Τελικά, όπως το πάνε θα γίνει όπως το είπε παραπάνω ο rounis! Θα βγούνε μαζί με τις αποσπάσεις των πυσδε!Αλλαγή ονομάτων σημαίνει πρόσθεση ή και αφαίρεση!!!Πόσο σίγουροι ήταν επομένως το προηγούμενο Σάββατο στα βουλευτικά γραφεία, σύμφωνα με τα λεγόμενα του συναδέλφου Damien, ώστε να ενημερώσουν για τις αποσπάσεις τους ενδιαφερομένους;;!!Μου φαίνεται ότι μία τέτοια βιαστική κίνηση ενημέρωσης, έγινε και πέρισυ ,πριν υπογράψει η υπουργός και γίνουν αλλαγές!Και μία ερώτηση:όταν λένε τα ονόματα είναι στην υπουργό, εννοούν όλες τις αποσπάσεις για  φορείς ή για κάποιους συγκεκριμένους φορείς;;Πολλούς γρίφους έχει φέτος το όλο θέμα!!!

Αποσυνδεδεμένος elefthe

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 274
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #343 στις: Ιούλιος 11, 2011, 03:08:49 μμ »
Παιδια μια ερωτηση..αν παρεις αποσπαση μετα όμως για λογους υγειας δεν μπορεις να πας μπορεις να κανεις ανακληση ; και πως;

Αποσυνδεδεμένος erietta

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3405
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #344 στις: Ιούλιος 11, 2011, 03:41:37 μμ »
Καλύτερα να κάνεις αίτηση ανάκλησης από τώρα. Τα γραφεία την πρωτοκολλούν και την προωθούν στο ΚΥΣΔΕ. Έτσι μού είπε προϊστάμενος. Μετά ξέρω ότι είναι πιο δύσκολα.

Αποσυνδεδεμένος Alice6

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 345
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #345 στις: Ιούλιος 11, 2011, 04:49:30 μμ »
Εγώ πάλι ξέρω ότι έχεις ένα συγκεκριμένο περιθώριο μετά την ανακοίνωση της απόσπασης για να κάνεις ανάκληση και να επιστρέψεις στην οργανική σου θέση.
Τέλοσπάντων, εγώ έχω ζητήσει ΙΕΚ και ξέρω ότι μερικοί ήδη γνωρίζουν ότι θα την πάρουν την απόσπαση, δεν ξέρω πώς..... Ας συντομεύει η υπουργός μας (ας κάνει κανα χτένισμα λιγότερο στο γραφείο) γιατί υποτίθεται ότι βάσει αυτών των αποσπάσεων θα βγουν μετά και οι αποσπάσεις σε σχολεία.

Αποσυνδεδεμένος rounis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #346 στις: Ιούλιος 11, 2011, 07:12:01 μμ »
Από ότι ακούγεται από το υπουργείο (και εδώ πρέπει να πω ότι φέτος για πρώτη φορά τα νέα βγαίνουν με το σταγονόμετρο κ με δυσκολία, άγνωστο γιατί) η μεγάλη σφαγή γίνεται για δνσεις κ γραφεία???? που από ότι  ακούγεται  κάποια δεν θα κλείσουν (σε απομακρυσμένα μέρη για λόγους λειτουργικούς). Προκύπτει δηλ θέμα με το ποιοι θα πάνε που πχ. ποιοι δεν θα επιστρέψουν στο σχολείο που ανήκουν κτλ. κ το αντίθετο. Βέβαια ας κρατάμε αποστάσεις από ότι ακούγεται γιατί οι καιροί είναι ασταθείς κ συνέχεια γίνονται αλλαγές από την κυβέρνηση σε διάφορα θέματα.

Αποσυνδεδεμένος aisana

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 176
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #347 στις: Ιούλιος 11, 2011, 10:39:04 μμ »
εγω παλι ακουσα ότι λογω συνταξιοδοτησης αρκετων δεκαδων ,160-190, από την Κ.Υ. πρεπει να γινουν περισσοτερες αποσπασεις εκει απ΄οσες ειχαν αποφασιστει. οποτε ξανακοιταζουν ονοματα για να προσθεσουν και αλλους. τυχεροι αυτοι που ζητουν Κ.Υ. καλή τυχη!!!! οσο γ΄αυτους που εμαθαν ηδη οτι παιρνουν αποσπαση φανταζομαι πως το εμαθαν ειτε απο πολιτικο γραφειο ειτε από ατομα της περιφερειας τους ή του ΑΠΥΣΠΕ-ΑΠΥΣΔΕ.αυτα φανταζομαι πως δεν αλλαζουν.

Αποσυνδεδεμένος rounis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #348 στις: Ιούλιος 13, 2011, 11:02:34 πμ »
Παιδιά ακούγεται ότι οι λίστες με τους αποσπασμένους δεν έχουν φύγει καν για το υπουργείο προς υπογραφή, τότε πώς κάποιοι έχουν πληροφόρηση για το που θα πάνε??????

Αποσυνδεδεμένος puella

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 267
  • Lilacs out of the dead land
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις σε Φορείς
« Απάντηση #349 στις: Ιούλιος 13, 2011, 11:21:03 πμ »
Λοιπόν, μίλησα με αιρετό και μου πε οτι ΔΕΝ εχουν υπογραφεί οι αποσπάσεις σε διευθύνσεις, δεν ρωτησα για ΚΥ (πριν απο 2 μερες) και οτι θα ανακοινωθούν ΜΕΤΑ τους ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ. Δηλαδή σε καμιά 15αριά μέρες...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162176
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 810
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 13
Επισκέπτες: 770
Σύνολο: 783

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.