*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ  (Αναγνώστηκε 262816 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #966 στις: Ιούλιος 23, 2013, 07:29:16 μμ »
γνωριζει κανεις γιατι υπαρχει φετος τοση καθυστερηση??εμενα εκτος απο τα 597 δεν μου εβαλαν τιποτα αλλο. ουτε τα 66 που αναφερθηκαν πιο πανω.και λειπει για 2η φορα σε αδεια η υπευθυνη μισθοδοσιας μας και δεν ξερω που να ρωτησω!!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:32:32 »

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #967 στις: Ιούλιος 24, 2013, 12:10:41 πμ »
Δ' Αθήνας πρωτοβάθμια, μου έβαλαν σήμερα το επίδομα μη ληφθείσας άδειας. 630 ευρώ περίπου, αλλά έχω μια επιφύλαξη ότι δεν είναι μόνο το ποσό του επιδόματος, επειδή δεν πρέπει να μου είχαν πληρώσει ολόκληρο το μισθό του Ιουνίου.
Μάλλον, εμένα μου έβαλαν δύο ποσά χωριστά (περίεργο, συνήθως τα έβαζαν μαζί και δεν μπορούσα να καταλάβω τι με πλήρωσαν). Το ένα 69 ευρώ (υπόλοιπο από το μισθό να υποθέσω;) και το άλλο 430 που πιθανολογώ ότι είναι το επίδομα μη ληφθείσας άδειας, το οποίο όμως και πάλι μου φαίνεται λίγο.

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #968 στις: Ιούλιος 24, 2013, 12:32:01 πμ »
Αν προσθέσεις το πρώτο ποσό που μας είχαν βάλει στις 12/7 και αυτό που μας έβαλαν στις 23/7 θα δεις ότι το πρώτο είναι το 90% και το δεύτερο το 10% με ακρίβεια λεπτού. Άρα μάλλον η πληρωμή έγινε έτσι.

Το ποσό που έβαλαν στις 22/7 είναι η αποζημίωση για μη ληφθείσα άδεια. Έτσι το αναφέρει και στην κατάθεση στην τράπεζα. Όντως είναι λίγο το 430. Παίζει ρόλο το πότε ξεκίνησες να δουλεύεις και αν έχεις πάρει κάποιες μέρες άδεια μέσα στη χρονιά.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #969 στις: Ιούλιος 24, 2013, 01:01:25 πμ »
Αν προσθέσεις το πρώτο ποσό που μας είχαν βάλει στις 12/7 και αυτό που μας έβαλαν στις 23/7 θα δεις ότι το πρώτο είναι το 90% και το δεύτερο το 10% με ακρίβεια λεπτού. Άρα μάλλον η πληρωμή έγινε έτσι.

Το ποσό που έβαλαν στις 22/7 είναι η αποζημίωση για μη ληφθείσα άδεια. Έτσι το αναφέρει και στην κατάθεση στην τράπεζα. Όντως είναι λίγο το 430. Παίζει ρόλο το πότε ξεκίνησες να δουλεύεις και αν έχεις πάρει κάποιες μέρες άδεια μέσα στη χρονιά.
Με βάση το πότε προσλήφθηκα και τις μέρες που (θυμάμαι ότι) είχα πάρει κανονική άδεια τα είχα υπολογίσει περίπου 50 ευρώ παραπάνω. Θα τους πάρω ένα τηλέφωνο αύριο να μου πουν, πιθανολογώ όμως ότι μπέρδεψα το πόσες μέρες άδεια πήρα  ::)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:32:32 »

Αποσυνδεδεμένος gpapage

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1313
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #970 στις: Ιούλιος 24, 2013, 01:18:31 πμ »
Κάπου διάβασα (ίσως και σε αυτό το τόπικ) ότι φέτος αλλάζει και ο τρόπος υπολογισμού. Αντί να διαιρείς με το 25, διαιρείς με το 30.

Αποσυνδεδεμένος elia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 665
  • ΠΕ86 - ΠΕ70
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #971 στις: Ιούλιος 24, 2013, 01:33:04 πμ »
Κάπου διάβασα (ίσως και σε αυτό το τόπικ) ότι φέτος αλλάζει και ο τρόπος υπολογισμού. Αντί να διαιρείς με το 25, διαιρείς με το 30.
Ναι καλέ, βγήκε just! Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος serik

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #972 στις: Ιούλιος 26, 2013, 05:33:26 μμ »
Καλησπέρα, τελικά περιμένουμε την αποζημίωση ακόμη; Υπάρχουν κάποιοι που την πήραν;

Αποσυνδεδεμένος vasoulini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #973 στις: Ιούλιος 28, 2013, 04:01:32 μμ »
Αναπληρώτρια μέσω ΕΣΠΑ και ακομα περιμένω την αποζημιωση απο Ά Αθήνας δευτεροβάθμια....Άσε που και το μισθό λάθος μου τον έβαλαν,γιατί είχα αναρρωτική 2 ημερών και μου έκοψαν για 3!!!Κανένα νέο κανείς?

Αποσυνδεδεμένος sofikititi

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #974 στις: Ιούλιος 29, 2013, 10:11:00 πμ »
παραμενει το μυστηριο με την χαμενη αποζημιωση!! παντως χθες πιστωθηκαν στο λογαριασμο μου 345,60 Ε κι υπουετω οτι ειναι το ταμειο ανεργιας!για την αποζημιωση ουτε λογως,, εχει παρει κανεις σε καμια αθμια- βθμια να μαθουμε τι γινεται? εμενα οι δικοι μου λειπουν σε διακοπες!!

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #975 στις: Σεπτέμβριος 08, 2014, 11:44:41 μμ »
Μπορει κάποιοςνα μου πει ενας αναληρωτης μέσω εσπα πως κάνει ανάληψη υπηρεσίας σε ενα δημοτικό σχολείο?Συμπληρωνει άλλα χαρτιά και η αναληψη του γίνεται στο βιβλίο πραξεων του διευθυντή?

Αποσυνδεδεμένος Έλλη

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 204
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #976 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 12:28:53 πμ »
Η ανάληψη υπηρεσίας γίνεται πρώτα στην Πρωτοβάθμια που σε έχει προσλάβει. Όταν τοποθετηθείς σε σχολείο, σου ζητούν κι εκεί να κάνεις μια ανάληψη για να φαίνεται η μέρα που παρουσιάστηκες στο σχολείο (και ενδεχομένως να ενημερώνει και το βιβλίο πράξεων ο διευθυντής). Κάθε μήνα συμπληρώνεις παρουσιολόγιο με τις μέρες και τις ώρες που εργάστηκες.

Αποσυνδεδεμένος suliet

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 549
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #977 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 02:53:41 μμ »
Η αναληψη αναφορας που κάνει στο σχολειο γίνεται στο βιβλίο πραξεων του διευθυντή έτσι δεν είναι?Νομίζω οτι οι αναπλρωτές εσπα εκει την κάνουν.Χρειάζεται να συμπληρωσουν και τίποτα στοιχεία πχ λογαριασμό τράπεζας κτλ?

Αποσυνδεδεμένος fiore

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1323
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #978 στις: Σεπτέμβριος 09, 2014, 06:23:54 μμ »
για β/θμια λέω αλλά νομίζω σε αυτό δεν θα διαφέρει με το εσπα και η α/θμια

όταν πας στη δ/νση σου κάνει την ανα΄ληψη σε ηλεκτρονικό σύστημα του εσπα. Εκεί καταχωρούνται τα πάντα (ΑΦΜ, ΑΜΑ, ΑΜΙΚΑ, ΙΒΑΝ........) και συνάμα ενημερώνει ηλεκτρονικά τον οαεδ για διακοπή κάρτας ή επιδόματος

μετά την τοποθετηση στο σχολείο κάνεις αναληψη στα πρακτικά του σχολείου και πάλι συμπληρώνεις τα ιδια στοιχεία και όταν με το καλό έρχονται τα παρουσιολόγια στο σχολείο για κάθε μηνα υπογραφονται από σενα και δ/ντη και στελνται πίσω στη διευθυνση για να τραβηξει η μισθοδοσία. Νομίζω ερωτηματολόγια αξιολόγησης όπως η β/θμια εσεις δεν ειχατε

Αποσυνδεδεμένος dimkos

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 65
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές μέσω ΕΣΠΑ
« Απάντηση #979 στις: Ιούλιος 19, 2017, 02:14:54 μμ »
Παιδια πληρωθηκε κανεις την αποζημιωση μη ληφθεισας αδειας;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32278
  • Τελευταία: Parask
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1158536
  • Σύνολο θεμάτων: 19198
  • Σε σύνδεση σήμερα: 575
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 20
Επισκέπτες: 493
Σύνολο: 513

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.108 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.