*

Αποστολέας Θέμα: Α φαση πε19-20 (αμω)  (Αναγνώστηκε 11038 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pen

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 08:06:03 μμ »
mipos mporeite na me voithisete? me kalesan amw k prepei na paw thn paraskevh,eimai egyos ston 8 mhna kai meta apo 6 xronia oromisthia den thelo na xaso ta moria moy,mhpos kserete pia einai h diadiksia?mporo na paro adeia toketou?to rotisa sthn protovathmia alla mou ta masoysan,kserete eseis tpt perissotera??evxaristo!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:50:02 »

Αποσυνδεδεμένος teri

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 534
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 08:17:31 μμ »
τα μορια σου δεν τα χάνεις.θα κάνεις ανάληψη κανονικότατα.  θα πάρεις την άδεια που σου αντιστοιχεί και θα επιστρέψεις στο σχολείο μετά την άδεια λοχείας. το χρονικό διάστημα της άδεις όμως (αν δεν κάνω λάθος) είναι ανευ αποδοχών.
Oleum et operam perdidi!

Αποσυνδεδεμένος θάvος

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 08:40:01 μμ »
Απλά θέλω να πω σε αυτό το σημείο ότι πραγματικά επειδή το έψαξα αρκετά οι χθεσινές προσλήψεις (αλλά και οι προηγούμενες 2 φάσεις) είναι αντικειμενικότατες (άρα οι όποιες αντιδράσεις συναδέλφων οφείλονται στο ότι φέτος στην αίτηση δηλώσαμε για 1η φορά και Α/βάθμια με συνέπεια πολλοί να κάνουν λάθος στην δήλωση ως προς ΑΚΩ-ΑΜΩ Α/βάθμιας & Β/βάθμιας) με απότελεσμα το σύστημα να προσπερνά αυτομάτως το ονομά τους.

όχι ακριβώς. προσωπικά με προσπέρασαν σε περιοχή Αθμιας που δήλωσα για ΑΜΩ, λόγω της αναλογίας 60-40, η οποία πάλι είναι επί του συνόλου.
γιατί αν δεις τον πίνακα των στατιστικών, η κατανομή ανά περιοχή ήταν πολύ random.  :P
ειπώθηκε βέβαια ότι το 60-40 και για τους αναπληρωτές ήταν γενικότερα γνωστό από παλιότερα. προσωπικά δεν το γνώριζα. άρα είναι απόλυτα αντικειμενικό σαν νομοθεσία, αλλά εντελώς παράλογο για'μένα να  προσλαμβάνουν άτομα με πολύ λιγότερα μόρια από'μένα.  :)

Αποσυνδεδεμένος rascal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 09:06:59 μμ »
Με καλεσαν αναπληρωτη ΑΜΩ σε μερος που δεν ηταν στις επιλογες μου, ασχετα αν δηλωσα οτι δεχομαι οπουδηποτε...
Περασανε τις επιλογες μου, και διαπιστωσα οτι στον νομο μου που ημουν παντα, ειναι ατομα με λιγοτερη προυπηρεσια απο εμενα...
Ενσταση που μπορω να υποβαλλω, και αν θα αλλαξει κατι ωστε να ερθω στην θεση μου που λογω μοριων πιστευω οτι δικαιουμαι?
Αν δεχτω να προσληφθω στο μερος που μου ειπανε τι θα εχουμε για μισθο περιπου ρε παιδια?
HELPPPPPP...
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2010, 09:17:04 μμ από rascal »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Δ φαση εκπαιδευτικών πε19-20 (αμω)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 04:50:02 »

Αποσυνδεδεμένος rascal

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Δ φαση εκπαιδευτικών πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 27, 2010, 09:08:09 μμ »
 Αν γινετε δεκτη η ενσταση, που μπορω να την υποβαλλω?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 27, 2010, 09:21:07 μμ από rascal »

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 10:59:08 πμ »
Εύχομαι σε όλους τους ΠΕ19/20 εντός του φόρουμ Καλή επιτυχία.
Μετά από ημέρες απίστευτης αγωνίας προσλήφθηκα τελικά εχθές ΑΜΩ.
Απλά θέλω να πω σε αυτό το σημείο ότι πραγματικά επειδή το έψαξα αρκετά οι χθεσινές προσλήψεις (αλλά και οι προηγούμενες 2 φάσεις) είναι αντικειμενικότατες (άρα οι όποιες αντιδράσεις συναδέλφων οφείλονται στο ότι φέτος στην αίτηση δηλώσαμε για 1η φορά και Α/βάθμια με συνέπεια πολλοί να κάνουν λάθος στην δήλωση ως προς ΑΚΩ-ΑΜΩ Α/βάθμιας & Β/βάθμιας) με απότελεσμα το σύστημα να προσπερνά αυτομάτως το ονομά τους. Επίσης-και πολύ σημαντικό-απο τις χθεσινές προσλήψεις λείπουν πολλοί νομοί...αρα επόμενη φάση ΑΜΩ έρχεται....!! υπομονή!!
ΟΛΑ φέτος έχουν αλλάξει... Η Α/βάθμια-που παρουσιάστηκα σήμερα-μου ζήτησε όλες τις βεβαιώσεις προυπηρεσίας κ.λπ. όπως και ανάληψη υπηρεσίας έκανα στην Α/βάθμια.
SOS- σύμβαση δεν μου έδωααν να υπογράψω-και όταν ρώτησα η σύμβαση πότε θα είναι έτοιμη μου είπαν θα σας τηλεφωνήσουμε..
Καλή σχολική μας χρονιά!!
Καλημέρα!θα μπορούσες να μου πεις ή κάποιος άλλος που γνωρίζει αν σας ανάθεσαν και σχολεία; πήρα τηλ. στην πρωτοβάθμια Θεσσαλονίκης που με κάλεσαν ως ΑΜΩ και μου είπαν ότι εξετάζονται συνολικά οι αιτήσεις και ανάλογα με την περιοχή που μένεις και την οικογενειακή κατάσταση που έχεις θα δωθούν και σχολεία.Ανέφερε κάποιος΄ότι του έδωσαν και ώρες και σχολεία γι αυτό έχω την απορία.έχω μικρό μωρό και δεν μπορούσα να πάω εχθές γιατί κανείς δεν μπορούσε να τον κρατήσει αν μπορούσε κάποιος να απαντήσει. ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος exsofia

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #20 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 11:09:59 πμ »
παιδιά απο σας που κάνατε αναληψη υπηρεσίας,,,,πόσες ώρες πήρατε?  μάθατε τι δίνουν ή ψύχουλα_??

Αποσυνδεδεμένος Alobar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #21 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 11:27:10 πμ »
Καλημέρα!θα μπορούσες να μου πεις ή κάποιος άλλος που γνωρίζει αν σας ανάθεσαν και σχολεία; πήρα τηλ. στην πρωτοβάθμια Θεσσαλονίκης που με κάλεσαν ως ΑΜΩ και μου είπαν ότι εξετάζονται συνολικά οι αιτήσεις και ανάλογα με την περιοχή που μένεις και την οικογενειακή κατάσταση που έχεις θα δωθούν και σχολεία.Ανέφερε κάποιος΄ότι του έδωσαν και ώρες και σχολεία γι αυτό έχω την απορία.έχω μικρό μωρό και δεν μπορούσα να πάω εχθές γιατί κανείς δεν μπορούσε να τον κρατήσει αν μπορούσε κάποιος να απαντήσει. ευχαριστώ

Καλημέρα ! Στην Ανατολική Θεσσαλονίκη τουλάχιστον, γίνεται αυτό που σου είπαν. Όταν θα πας θα δηλώσεις με σειρα προτεραιότητας τις περιοχές που επιθυμείς να δουλέψεις και τη Δευτέρα το βράδυ θα ανακοινώσουν στη σελίδα τους (!) τα σχολεία που θα δουλεύει ο καθένας μας.
Ίσως σε κάποιους νομούς με λίγα σχολεία να τους αναθέτουν κατευθείαν σχολεία και ώρες...

Αποσυνδεδεμένος KAR

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 193
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #22 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 11:52:03 πμ »
[Καλημέρα ! Στην Ανατολική Θεσσαλονίκη τουλάχιστον, γίνεται αυτό που σου είπαν. Όταν θα πας θα δηλώσεις με σειρα προτεραιότητας τις περιοχές που επιθυμείς να δουλέψεις και τη Δευτέρα το βράδυ θα ανακοινώσουν στη σελίδα τους (!) τα σχολεία που θα δουλεύει ο καθένας μας.
Ίσως σε κάποιους νομούς με λίγα σχολεία να τους αναθέτουν κατευθείαν σχολεία και ώρες...
[/quote]Σε ευχαριστώ πολύ!Σου ζήτησαν κάποιο χαρτί απόδειξης εντοπιότητας από τον δήμο; Ρωτάω γιατί μένω Θεσσαλονίκη αλλά έχω εντοπιότητα αλλού σε αυτή την περίπτωση τι γίνεται πως αποδεικνύω που μένω;

Αποσυνδεδεμένος Alobar

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 17
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #23 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 12:02:29 μμ »
Όχι, δε ζητήσανε κάτι τέτοιο. Άπλα στην αίτηση και στην υπευθύνη δήλωση ,δηλώνεις και τον τόπο κατοικίας .
Άν χρειάζεται κάποιο επιπλέον δικαιολογητικό θα σε ενημερώσουν στην πρωτοβάθμια. Είναι αρκετα εξυπηρετικοι!

Αποσυνδεδεμένος Gianis90

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 272
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #24 στις: Οκτώβριος 28, 2010, 08:06:38 μμ »
τελικα εχουμε ξεκαθαρισει τον τροπο υπολογισμου του μισθου (δηλαδη εξαρταται απο τις ωρες που κανουμε πραγματικα ή μετρανε και οι αργιες), τις υποχρεωσεις μας ως αναπληρωτες μειωμενου ωραριου και τον τροπο υπολογισμου των ενσημων ΙΚΑ?

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #25 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:07:41 πμ »
εχΩ ενα προβληματακι ειμαι στον πινακα σειρα περιπου 1500 και στην αιτηση ειχα δηλωσει σαν πρωτη επιλογη μειωμενου ωραριου Δ'ΑΘΗΝΑΣ και εκει εχουν παρει ατομο που ειναι στη σειρα περιπου2000. εμενα δεν με εχουν καλεσει ακομη. τι γινεται???

πως γινεται η επιλογη???πρεπει να απευθυνθω καπου??? πηρα και στη διευθυνση αλλα δεν ηξεραν τπτ

Αποσυνδεδεμένος asus07

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 412
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #26 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:30:04 πμ »
εβαλες Α-Δ Αθηνας? ή μονο βθμια δηλωσες?

Αποσυνδεδεμένος lavas

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 734
    • Προφίλ
Απ: Α φαση πε19-20 (αμω)
« Απάντηση #27 στις: Οκτώβριος 29, 2010, 10:58:11 πμ »
εβαλα ναι

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32288
  • Τελευταία: Dialeimma
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159500
  • Σύνολο θεμάτων: 19211
  • Σε σύνδεση σήμερα: 322
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 162
Σύνολο: 162

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.221 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.