*

Αποστολέας Θέμα: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011  (Αναγνώστηκε 29605 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΝΑΣΙΑ

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 22
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 10:42:52 πμ »
Έχει αρχισει να καλεί για ΠΔΣ? τελικά θα γίνει? να ελπίζουμε τουλάχιστον για εκεί? Αν κάποιος ξερει ας μας ενημερώσει. ευχαριστώ εκ των προτέρων

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:37 »

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 11:26:58 πμ »
συναδελφοι κουραγιο!ολα θα πανε καλα,ελπιζω να καλεσουν για ΠΔΣ.Λογικα θα καλεσουν αρκετους ΑΜΩ.
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος pupsi

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 803
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Όχι με λόγια, με έργα το άδικο πολέμα....
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 01:12:53 μμ »
Παιδιά μεγάλο προβλημα οι β΄ αναθέσεις στο σχολείο που είμαι (γυμνάσιο) καθηγήτρια αγγλικών έχει 14 ώρε ιστορία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πρέπει να ενεργοποιηθούμε. Δεν γνωρίζω τον τρόπο όποιος έει να προτείνει λύσεις ας το κάνει!!!!!!!!!!!! Εγώ όπως και πολύ συνάδελφοι του σχολείου είμαστε μέσα!!!!!! αν θέλετε στείλτε π.μ.  Η επόμενη χρονιά δεν πρέπει να αμς βρει στο ίδιο χάλι

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 04:43:51 μμ »
Νέος εκκαθαρισμένος πίνακας... αν έχει κανένα λαθάκι να μου το πείτε γιατί έκανα τη διαδικασία βιαστικά...

https://docs.google.com/leaf?id=0BzTO6Lkd339FMWVlZDdkNjQtMDhiMy00NDk0LTgzNTctY2IxZmFiNmY4OTQy&hl=en&authkey=CM7d_IMG

Πέτρο, νομίζω ότι δεν έχεις αφαιρέσει τη συνάδελφο που προσλήφθηκε στη Σιβιτανίδειο την 1/11.
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:43:37 »

Αποσυνδεδεμένος Tao of love

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 387
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 04:49:00 μμ »
Νομική οδός και παρέμβαση για την απαξίωση του μαθήματος της Ιστορίας,που πρέπει να έχει καίριο ρόλο στον διδακτικό κορμό της εκπαίδευσης αλλά οι ειδικοί του συγκεκριμένου αντικειμένου μένουν άνεργοι και το δικαίωμα της διδασκαλίας δίνεται σε αποφοίτους ξενόγλωσσων και θεολόγους

Αποσυνδεδεμένος Supreme

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1037
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 04:52:01 μμ »
Την Παρασκευή που πήρα τηλ στο Υπουργείο μου είπαν ότι η εγκύκλιος για ΠΔΣ θα βγει γύρω στις 17/11

Αποσυνδεδεμένος pat

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #20 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 05:43:21 μμ »
Νομική οδός και παρέμβαση για την απαξίωση του μαθήματος της Ιστορίας,που πρέπει να έχει καίριο ρόλο στον διδακτικό κορμό της εκπαίδευσης αλλά οι ειδικοί του συγκεκριμένου αντικειμένου μένουν άνεργοι και το δικαίωμα της διδασκαλίας δίνεται σε αποφοίτους ξενόγλωσσων και θεολόγους


Καιι εμείς οι ξενόγλωσσοι μαζί σας!!

Αποσυνδεδεμένος snoopy

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 64
  • Προσεχώς καλύτερα...
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #21 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 06:17:04 μμ »
Συνάδελφοι σκούρα τα πράγματα!!! Στην Κρήτη δεν υπάρχουν κενά. Στις τρεις τελευταίες φάσεις ο νομός Ηρακλείου , Λασιθίου και η Ά Ρεθύμνου δεν κάλεσαν κανέναν κι ούτε πρόκειται , δυστυχώς!!!! Έχω μείνει απέξω ενώ θα είχα πάει από την τρίτη φάση και τα χω' παίξει!!!!!!!!!!!!!!!!! Κουραγιο σε όλους!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος μαιρη567

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #22 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 06:21:58 μμ »
τουλαχιστον εσεις μπορειτε να κανετε ιδιαιτερα...τι να πουν οι νηπιαγωγοι και οι δασκαλοι

Αποσυνδεδεμένος marion

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1867
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #23 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 07:11:36 μμ »
τουλαχιστον εσεις μπορειτε να κανετε ιδιαιτερα...τι να πουν οι νηπιαγωγοι και οι δασκαλοι
Για τους νηπιαγωγούς εντάξει, αλλά υπάρχει δάσκαλος που να μην έχει προσληφθεί;
" Κάθε χώρα έχει την κυβέρνηση που της αξίζει. "

Αποσυνδεδεμένος GERMANOS

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1706
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #24 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 07:37:51 μμ »
Παιδιά μεγάλο προβλημα οι β΄ αναθέσεις στο σχολείο που είμαι (γυμνάσιο) καθηγήτρια αγγλικών έχει 14 ώρε ιστορία!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πρέπει να ενεργοποιηθούμε. Δεν γνωρίζω τον τρόπο όποιος έει να προτείνει λύσεις ας το κάνει!!!!!!!!!!!! Εγώ όπως και πολύ συνάδελφοι του σχολείου είμαστε μέσα!!!!!! αν θέλετε στείλτε π.μ.  Η επόμενη χρονιά δεν πρέπει να αμς βρει στο ίδιο χάλι
Προφανώς δεν έχεις καταλάβει σωστά... Σε όλα τα γυμνάσια η ιστορία διδάσκεται από τους ξενόγλωσσους για να μην μεταφέρονται καθημερινά σε 2 σχολεία... Οι φιλόλογοι παρακαλούν να διδάξουν ιστορία και ο διευθυντής δεν τους το επιτρέπει... Επαναλαμβάνω... διαφορετικά οι ξενόγλωσοι, οι κοινωνιολόγοι.... πρέπει να πηγαίνουν σε 2 σχολεία... Οδοντίατρος διδάσκει γεωγραφία...

Αποσυνδεδεμένος maira 230

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν αντέχω τη μιζέρια!!
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #25 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 10:16:43 μμ »
Συνάδελφοι, κάνοντας ένα διάλειμμα από την παρακολούθηση των εκλογικών αποτελεσμάτων, είπα να στείλω τη γνώμη μου - με κάθε επιφύλαξη - για την πορεία της κατάστασης ΑΜΩ .... ΑΚΩ (δε νομίζω ότι θα υπάρξουν άλλοι πια)....
Ενώ πέρυσι με είχαν καλέσει ήδη τέτοια εποχή (α' 10ήμερο Νοέμβρη), φέτος εκτιμώ πως δεν πρόκειται - για ΑΜΩ πάντα - να με καλέσουν πριν από τα Χριστούγεννα. Η σειρά μου στον εκκαθαρισμένο είναι κοντά στο 200, όμως αυτό δε μου λέει τίποτα και - ειλικρινά δεν ξέρω αν θέλω να μου πει κάτι.
Άλλωστε το να καλέσουν από Γενάρη τι νόημα έχει;;;; Φροντίσαμε πια να εξασφαλίσουμε όσο μπορέσαμε τον επιούσιο ακροβατώντας για άλλη μια χρονιά, τα μόρια απ' όσα ξέρουμε - εκτός αν πάλι ανατραπούν τα δεδομένα- δε θα μας δόσουν προβάδισμα και το σημαντικότερο.....αν δε φανούν σημάδια καταξίωσης μας ως ειδικότητα είναι τουλάχιστον ψυχοφθόρο να ταυτίζουμε το επαγγελματικό μας "όνειρο" με μια τοποθέτηση που ούτε αμοιβή, ούτε αναγνώριση, ούτε μια σχετική σταθερότητα μπορεί να μας προσφέρει
Ξέφυγα ίσως λίγο απ'το θέμα, όμως η αφορμή είναι η αναμονή μιας ακόμη ΣΤ'' φάσης...αναθεωρώ όσο δε βλέπω αναγνώριση...απλά ας προβληματιστούμε...... :( :( :( :( :(
υ.γ.Αν με ρωτούσαν όταν πάλευα 2007 και 2009 - σαν να έδινα πανελλήνιες - για το διαγωνισμό,αν θα φανταζόμουν ποτέ πως θα έφτανα στο σημείο να τολμώ ακόμη να σκεφτώ και να απορρίψω κάλεσμα ως ΑΜΩ- ειδικά αν αυτό γίνει φλεβάρη και χωρίς καρπούς μορίων - όχι μόνο θα αρνιόμουν, μα κ θα εγκατέλειπα αυτόματα κάθε αιματηρή προσπάθεια....ΟΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ :o :o :o :o ΘΛΙΒΟΜΑΙ

Αποσυνδεδεμένος panos2

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 2465
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #26 στις: Νοέμβριος 14, 2010, 11:09:03 μμ »
Συνάδελφοι, κάνοντας ένα διάλειμμα από την παρακολούθηση των εκλογικών αποτελεσμάτων, είπα να στείλω τη γνώμη μου - με κάθε επιφύλαξη - για την πορεία της κατάστασης ΑΜΩ .... ΑΚΩ (δε νομίζω ότι θα υπάρξουν άλλοι πια)....
Ενώ πέρυσι με είχαν καλέσει ήδη τέτοια εποχή (α' 10ήμερο Νοέμβρη), φέτος εκτιμώ πως δεν πρόκειται - για ΑΜΩ πάντα - να με καλέσουν πριν από τα Χριστούγεννα. Η σειρά μου στον εκκαθαρισμένο είναι κοντά στο 200, όμως αυτό δε μου λέει τίποτα και - ειλικρινά δεν ξέρω αν θέλω να μου πει κάτι.
Άλλωστε το να καλέσουν από Γενάρη τι νόημα έχει;;;; Φροντίσαμε πια να εξασφαλίσουμε όσο μπορέσαμε τον επιούσιο ακροβατώντας για άλλη μια χρονιά, τα μόρια απ' όσα ξέρουμε - εκτός αν πάλι ανατραπούν τα δεδομένα- δε θα μας δόσουν προβάδισμα και το σημαντικότερο.....αν δε φανούν σημάδια καταξίωσης μας ως ειδικότητα είναι τουλάχιστον ψυχοφθόρο να ταυτίζουμε το επαγγελματικό μας "όνειρο" με μια τοποθέτηση που ούτε αμοιβή, ούτε αναγνώριση, ούτε μια σχετική σταθερότητα μπορεί να μας προσφέρει
Ξέφυγα ίσως λίγο απ'το θέμα, όμως η αφορμή είναι η αναμονή μιας ακόμη ΣΤ'' φάσης...αναθεωρώ όσο δε βλέπω αναγνώριση...απλά ας προβληματιστούμε...... :( :( :( :( :(
υ.γ.Αν με ρωτούσαν όταν πάλευα 2007 και 2009 - σαν να έδινα πανελλήνιες - για το διαγωνισμό,αν θα φανταζόμουν ποτέ πως θα έφτανα στο σημείο να τολμώ ακόμη να σκεφτώ και να απορρίψω κάλεσμα ως ΑΜΩ- ειδικά αν αυτό γίνει φλεβάρη και χωρίς καρπούς μορίων - όχι μόνο θα αρνιόμουν, μα κ θα εγκατέλειπα αυτόματα κάθε αιματηρή προσπάθεια....ΟΛΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ :o :o :o :o ΘΛΙΒΟΜΑΙ

++++++++
Πράγματι είναι λυπηρή η κατάσταση... Η στάση σου όμως απέναντι σ΄αυτή την κατάσταση δείχνει υπερηφάνεια...
Και εγώ δεν την αντέχω τη μιζέρια...

Αποσυνδεδεμένος maira 230

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 93
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Δεν αντέχω τη μιζέρια!!
    • Προφίλ
Απ: Στ φάση αναπληρωτών φιλολόγων 2010-2011
« Απάντηση #27 στις: Νοέμβριος 15, 2010, 12:54:13 μμ »
Καλημέρα.... :)
Χαίρομαι όταν αισθάνομαι στο χώρο μας συμπάθεια και σύμπνοια...όχι με την έννοια της αγωνιστικότητας αυστηρά, όσο κυρίως της αξιοπρεπούς αντίστασης σε ό,τι προσβάλλει και αίρει το αυτονόητο...
Pano και λοιποί ,που ενδεχομένως υιοθετείτε ανάλογη στάση σκέψης κ ζωής, υποκλίνομαι....
Να έχετε δημιουργική εβδομάδα.... 8) 8) 8)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160911
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 694
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 14
Επισκέπτες: 713
Σύνολο: 727

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.056 δευτερόλεπτα. 30 ερωτήματα.