*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρώτρια ή σε ιδιωτικό;;  (Αναγνώστηκε 5347 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Τινάκι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρώτρια ή σε ιδιωτικό;;
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 04:24:09 μμ »
Sena μου απο ότι κατάλαβα αυτή η επισήμανση αναφέρεται στο ότι οι πίνακες σταμάτησαν να τροφοδοτούνται με μόρια για τον ΑΣΕΠ τον περασμένο Ιούνιο. Τα μόρια που παίρνουμε φέτος οι αναπληρωτές, είναι για όοοταν διοριστούμε και θελήσουμε μετάθεση... αυτό κατάλαβα!
Τα χαρτιά μου τα έκανα εγώ και μου είπαν πως είναι όλα εντάξει. Δε χάνω τη σειρά μου στο πίνακα και τα μόρια θα τα πάρω σε "βάθος χρόνου" όπως είπαν.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρώτρια ή σε ιδιωτικό;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:39:57 »

Αποσυνδεδεμένος Τινάκι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρώτρια ή σε ιδιωτικό;;
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 04:33:34 μμ »
Sena μου απο ότι κατάλαβα αυτή η επισήμανση αναφέρεται στο ότι οι πίνακες σταμάτησαν να τροφοδοτούνται με μόρια για τον ΑΣΕΠ τον περασμένο Ιούνιο. Τα μόρια που παίρνουμε φέτος οι αναπληρωτές, είναι για όοοταν διοριστούμε και θελήσουμε μετάθεση... αυτό κατάλαβα!
Τα χαρτιά μου τα έκανα εγώ και μου είπαν πως είναι όλα εντάξει. Δε χάνω τη σειρά μου στο πίνακα και τα μόρια θα τα πάρω σε "βάθος χρόνου" όπως είπαν.
Η κυρία που με εξυπηρέτησε στην Αθμια, για να σιγουρευτεί τηλεφώνησε και στα κεντρικά και έκανε ερωτήσεις! Αν δεν ήξεραν ούτε αυτοί, τι να πω και εγω!!! Εσύ πάντως όταν έρθει αυτή η στιγμή, καλό θα ήταν να το ξαναελέγξεις! Όσο για μένα τώρα....το ποτάμι δε γυρίζει πίσω... 8)

sina

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρώτρια ή σε ιδιωτικό;;
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 17, 2010, 04:47:36 μμ »
ωραία! Μπορείς να μου πεις τι ακριβώς χαρτιά χρειάζονται και ποιος ακριβώς είναι ο νόμος (με αριθμούς);
Αν με πάρουν αναπληρώτρια σε περιοχή μακριά από το σπίτι μου και θέλω να μείνω στο ιδιωτικό, πώς να πάω να φτιάξω τα χαρτιά μου; Πρέπει να πάω η ίδια; Δεν μπορώ να τα στείλω ή να πάω στο γραφείο πρωτοβάθμιας που ανήκει το ιδιωτικό μου;

Αποσυνδεδεμένος Τινάκι

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 30
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρώτρια ή σε ιδιωτικό;;
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 23, 2010, 03:47:46 μμ »
Sina κοίτα...Εμένα έτυχε και με κάλεσαν στο νομό μου και έτσι δεν γνωρίζω να σου πω αν μπορείς να κάνεις αυτή τη διαδικασία από το γραφείο Αθμιας που ανήκει το σχολείο σου ή θα πρέπει να πας στο νομό που θα σε στείλουν...

Όσο για τα χαρτία, χρειάζεσαι δυο υπεύθυνες δηλώσεις που να λένε δηλώνω ότι..."κάνω χρήση των διατάξεων του άρθρου 27 του ν. 3475/2006 (ΦΕΚ 146/13.7.2006 τ.Α'), 'όπως συμπληρώθηκαν με τις διατάξεις του άρθρου 22 του ν.3577/2007 (ΦΕΚ 130/8.6.2007 τ.Α'), και δηλώνω πως δεν αποδέχομαι την πρόσληψη ως αναπληρώτρια εκπαιδευτικός για το τρέχον σχολικό έτος, σήμερα Δευτέρα 15 Νοεμβρίου 2010,εφόσον έχω προσληφθεί σε ιδιωτικό σχολείο με πλήρες ωράριο διδασκαλίας". Κάπως έτσι αν το θυμάμαι καλά.
Επίσης, χρειάζονται να τους καταθέσεις την έγκριση πρόσληψης στο σχολείο που είσαι, η οποία είναι αυτό το διοριστήριο που λέμε...
Εγώ αυτό έκανα... Τώρα είναι γεγονός πως στην εγκύκλιο έχει μια επισήμανση πως "η προσμέτρηση της προυπηρεσίας σε ιδιωτικά σχολεία, ισχύει για προυπηρεσίες προσφερθείσες μέχρι και 30-6-2010"....  ???  Αλλά ρώτησα τόσους ανθρώπους εκεί και μου είπαν ότι όλα ειναι εντάξει.... Τώρα δε μπορώ να σου εγγυηθώ γιατι στην Ελλάδα βρισκόμαστε και μπορεί του χρόνου να μου πουν..κυρία μου εσύ έκανες άρνηση πέρσυ!!!(Καλά εκεί θα τρελαθώωωω >:( )
Γι'αυτό όταν έρθει εκείνη η ώρα (άντε γρήγορα) να το ψάξεις και εσύ καλά..και αν μάθεις πως δεν ισχύει, ειδοποίησέ με!! Good Luck :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρώτρια ή σε ιδιωτικό;;
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:39:57 »

sina

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρώτρια ή σε ιδιωτικό;;
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 23, 2010, 04:39:12 μμ »
σ' ευχαριστώ πολύ!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 755
Σύνολο: 755

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.063 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.