*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης  (Αναγνώστηκε 118608 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #294 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 09:30:52 πμ »
λοιπον κατι βρηκα αλλα δεν εξασφαλιζει χιλιομετρα


ΝΟΜΟΣ 2683 /9-2-99
Άρθρο 66 Μετακίνηση
1. Μετακίνηση υπαλλήλου από μια οργανική μονάδα σε άλλη της ίδιας αρχής πραγματοποιείται με απόφαση του προϊσταμένου της. 2. Μετακίνηση προϊσταμένων γίνεται σε αντίστοιχης βαθμίδας οργανική μονάδα. 3. Για μετακίνηση σε οργανική μονάδα που εδρεύει σε περιοχή άλλου δήμου ή κοινότητας, το οικείο όργανο υποχρεούται να λάβει υπόψη του κριτήρια όπως ο τόπος κατοικίας του υπαλλήλου, η κατάσταση υγείας του, η οικογενειακή του κατάσταση και η συνυπηρέτηση συζύγου

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:25:40 »

Αποσυνδεδεμένος gravamaria

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 38
  • Φύλο: Γυναίκα
  • To the faithful departed......
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #295 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 12:15:47 μμ »
"O Π.Μπεγλίτης "καθάρισε" με το θέμα των συνυπηρετήσεων εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών "      

02-09-2011 16:36:01 :

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=23427&Itemid=40

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #296 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 12:36:29 μμ »
"O Π.Μπεγλίτης "καθάρισε" με το θέμα των συνυπηρετήσεων εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών "      

02-09-2011 16:36:01 :

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=23427&Itemid=40

Αυτό θα το δούμε από εβδομάδα.Εγώ πάντως πιστεύω πως έστω και μια συναδέλφισσα να μην ικανοποιηθεί θα πρέπει ΟΜΑΔΙΚΑ να το κηνυγίσουμε το θέμα, γιατί πολύ απλά σε 10 μήνες θα έχουμε παλι τα ίδια.

Από εμενά λοιπόν: ΣΥΝΕΧΊΖΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΤΕΛΕΥΤΑΙΑς ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΥΤΩΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Αποσυνδεδεμένος dimari

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 436
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #297 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 03:59:52 μμ »
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=43982

Προφανώς το θέμα σας  θα τακτοποιηθεί σύντομα. Αν και δεν ανήκω στην κατηγορία αυτή καταλαβαινω απολυτα το δικιο σας. Ας ελπίσουμε πως θα λάβουν υπόψη και τα ιδιαίτερα προβλήματα των άλλων ομάδων. Καλή επιτυχία σε όλους μας

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:25:40 »

Αποσυνδεδεμένος xasomerh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #298 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 04:29:15 μμ »
http://www.alfavita.gr/artrog.php?id=43982

Προφανώς το θέμα σας  θα τακτοποιηθεί σύντομα. Αν και δεν ανήκω στην κατηγορία αυτή καταλαβαινω απολυτα το δικιο σας. Ας ελπίσουμε πως θα λάβουν υπόψη και τα ιδιαίτερα προβλήματα των άλλων ομάδων. Καλή επιτυχία σε όλους μας

Τετοιες αντιμετωπισεις ειναι σωστες και οχι του τυπου γιατι εσας και οχι εμας. πρεπει αφου περναει η χωρα κριση και αφου μας κοβουν μισθους να μας αποζημειωνουν με κοινωνικα κριτηρια και να ικανοποιουν οσους εχουν προβλημα ακομα και ολους. δυσκολο μεν αλλα οταν σε βαρανε απο παντου τα αποτελεσματα τα ξερουμε. Εχουμε σοβαρα προβληματα. δεν ζηταω αμεταθετο εγω στο Υπουργειο αμυνας ειναι αδυνατον να γινει ζηταω να μην χωρισω με την γυναικα μου και να κανω οικογενεια. αλλιως με την λογικη της Διαμαντοπουλου ολοι οι στατιωτικοι πρεπει η να ειναι ανυπαντροι-ες ή να παντρευονται μεταξυ τους. ημαρτον πια .........

Αποσυνδεδεμένος xasomerh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #299 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 04:32:37 μμ »
"O Π.Μπεγλίτης "καθάρισε" με το θέμα των συνυπηρετήσεων εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών "      

02-09-2011 16:36:01 :

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=23427&Itemid=40

Αυτό θα το δούμε από εβδομάδα.Εγώ πάντως πιστεύω πως έστω και μια συναδέλφισσα να μην ικανοποιηθεί θα πρέπει ΟΜΑΔΙΚΑ να το κηνυγίσουμε το θέμα, γιατί πολύ απλά σε 10 μήνες θα έχουμε παλι τα ίδια.

Από εμενά λοιπόν: ΣΥΝΕΧΊΖΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΤΕΛΕΥΤΑΙΑς ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΥΤΩΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ , και να ικανοποιηθουμε εμεις η δικη θα γινει θα πρεπει να υπαρχει δικασημο για να μην χαλασει ξανα ποτε.Εγω με τον Νικο πιο πανω θα το παμε οσο παει.

Αποσυνδεδεμένος vickyN

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 589
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #300 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 04:54:22 μμ »
Σίγουρα θα πρέπει να ικανοποιηθούν οι σύζυγοι των στρατιωτικών.
 Η ζωή μίας οικογένειας που μετακινείται συνέχεια όπως οι τσιγγάνοι, είναι δύσκολη οικονομικά, πρακτικά και ψυχολογικά όσον αφορά τα παιδιά. Εγώ προσωπικά δεν θα την επέλεγα ποτέ (ευτυχώς λίγες φορές στη ζωή μου έκανα μετακόμιση-μία πρόσφατα-και ήμουν μέσα στη ένταση, το άγχος και τα νεύρα). Φανταστείτε,λοιπόν, ανθρώπους που οι συνεχείς μετακινήσεις είναι τρόπος ζωής.
Ας μη τους δυσκολεύει περισσότερο το υπουργείο και ας ελπίσουμε να ικανοποιηθούν όσο το δυνατόν περισσότερες αιτήσεις απόσπασης έστω και αργά.

Αποσυνδεδεμένος xasomerh

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #301 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 05:01:50 μμ »
Σίγουρα θα πρέπει να ικανοποιηθούν οι σύζυγοι των στρατιωτικών.
 Η ζωή μίας οικογένειας που μετακινείται συνέχεια όπως οι τσιγγάνοι, είναι δύσκολη οικονομικά, πρακτικά και ψυχολογικά όσον αφορά τα παιδιά. Εγώ προσωπικά δεν θα την επέλεγα ποτέ (ευτυχώς λίγες φορές στη ζωή μου έκανα μετακόμιση-μία πρόσφατα-και ήμουν μέσα στη ένταση, το άγχος και τα νεύρα). Φανταστείτε,λοιπόν, ανθρώπους που οι συνεχείς μετακινήσεις είναι τρόπος ζωής.
Ας μη τους δυσκολεύει περισσότερο το υπουργείο και ας ελπίσουμε να ικανοποιηθούν όσο το δυνατόν περισσότερες αιτήσεις απόσπασης έστω και αργά.

εισε η πρωτη που διαβαζω εγω αυτον τον καιρο να εχει αυτη την αποψη. να σαι καλα ανα 2 - 5 χρονια πεντε στην καλυτερη αλλαζουμε σπιτια. αλλα ολοι εχουμε προβληματα απλα μας εχουν διαλυσει εμας .

Triainoforos

  • Επισκέπτης
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #302 στις: Σεπτέμβριος 03, 2011, 05:45:20 μμ »


Κορίτσια ηρεμείστε! Με την οικονομική κρίση έχει αλλάξει η ζωή όλων μας ριζικά!
Δυστυχώς θα συνηθήσετε και εσείς και αναγκαστηκά θα προσαρμοστείτε στα νέα δεδομένα.
Οι σύζυγοι πολλών από εμάς έχασαν τις δουλειές τους και πράγματι ζούμε με έναν κουτσουρεμένο μισθό, αλλά λέμε και μη χειρότερα εφόσον υπάρχει και αυτός. Έχω ακούσει συναδέλφους να λένε  "ευτυχώς δεν έχουμε και παιδιά"!!!(δυστυχώς-ευτυχώς είμαι μία εξ αυτών).
Πάντως, ελπίζω (αν και δεν το νομίζω μιας και η χώρα μας έχει φτάσει στην απόλυτη οικονομική κατάντια να βρεθεί λύση στο πρόβλημά σας.


Χαχαχαχαχα! Ας γελασω!
Δεν εχεις δει τιποτα ακομα. Η κατρακυλα δεν θα εχει τελειωμο μεχρι οι μισθοι να φτασουν τα 500 Ευρω και να γινουμε Βουλγαρια και Ρουμανια. Βαλτο καλα στο κεφαλι σου...
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2011, 05:49:01 μμ από Triainoforos »

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #303 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 09:29:21 πμ »
"O Π.Μπεγλίτης "καθάρισε" με το θέμα των συνυπηρετήσεων εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών "      

02-09-2011 16:36:01 :

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=23427&Itemid=40

Αυτό θα το δούμε από εβδομάδα.Εγώ πάντως πιστεύω πως έστω και μια συναδέλφισσα να μην ικανοποιηθεί θα πρέπει ΟΜΑΔΙΚΑ να το κηνυγίσουμε το θέμα, γιατί πολύ απλά σε 10 μήνες θα έχουμε παλι τα ίδια.

Από εμενά λοιπόν: ΣΥΝΕΧΊΖΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΤΕΛΕΥΤΑΙΑς ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΥΤΩΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ , και να ικανοποιηθουμε εμεις η δικη θα γινει θα πρεπει να υπαρχει δικασημο για να μην χαλασει ξανα ποτε.Εγω με τον Νικο πιο πανω θα το παμε οσο παει.

Μηπως οι φωνες πρεπει να ενωθουν???δεν ξερω αν αυτο γινεται, αν γινεται παντως ειναι το καλυτερο...

Αποσυνδεδεμένος katiastayros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε παλι τα ιδια
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #304 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 04:21:24 μμ »
"O Π.Μπεγλίτης "καθάρισε" με το θέμα των συνυπηρετήσεων εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών "      

02-09-2011 16:36:01 :

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=23427&Itemid=40

Αυτό θα το δούμε από εβδομάδα.Εγώ πάντως πιστεύω πως έστω και μια συναδέλφισσα να μην ικανοποιηθεί θα πρέπει ΟΜΑΔΙΚΑ να το κηνυγίσουμε το θέμα, γιατί πολύ απλά σε 10 μήνες θα έχουμε παλι τα ίδια.

Από εμενά λοιπόν: ΣΥΝΕΧΊΖΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΤΕΛΕΥΤΑΙΑς ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΥΤΩΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ , και να ικανοποιηθουμε εμεις η δικη θα γινει θα πρεπει να υπαρχει δικασημο για να μην χαλασει ξανα ποτε.Εγω με τον Νικο πιο πανω θα το παμε οσο παει.

Μηπως οι φωνες πρεπει να ενωθουν???δεν ξερω αν αυτο γινεται, αν γινεται παντως ειναι το καλυτερο...

To τι ακριβώς καθαρισε ο Μπεγλίτης θα το δούμε.Το ΥΠΕΠΘ μόνο δικηγόρους φοβάται ανέκαθεν.Εστειλα την
διεύθυνση τoυ site στο kranos.blogspot.com για να επικοινωνήσουν κι άλλοι.Στειλτε κι εσεις σ΄άλλα στρατιωτικά
σαίτ

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #305 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 11:04:19 μμ »
"O Π.Μπεγλίτης "καθάρισε" με το θέμα των συνυπηρετήσεων εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών "      

02-09-2011 16:36:01 :

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=23427&Itemid=40

Αυτό θα το δούμε από εβδομάδα.Εγώ πάντως πιστεύω πως έστω και μια συναδέλφισσα να μην ικανοποιηθεί θα πρέπει ΟΜΑΔΙΚΑ να το κηνυγίσουμε το θέμα, γιατί πολύ απλά σε 10 μήνες θα έχουμε παλι τα ίδια.

Από εμενά λοιπόν: ΣΥΝΕΧΊΖΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΤΕΛΕΥΤΑΙΑς ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΥΤΩΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ , και να ικανοποιηθουμε εμεις η δικη θα γινει θα πρεπει να υπαρχει δικασημο για να μην χαλασει ξανα ποτε.Εγω με τον Νικο πιο πανω θα το παμε οσο παει.
και εγώ συμφωνώ απόλυτα. είμαι μαζί σας. Με ταλαιπωρούν κάθε χρόνο . Τις ίδιες δυσκολίες έχουμε και με την τοποθέτησή . Σε βάζουν όπου τους βολεύει ακόμη κι αν ειναι δυο ώρες μακρυά από το τόπο εργασίας του συζύγου. Δεν υπάρχει διευκρίνηση στο νόμο και το εκμεταλεύονται . Στο δικαστήριο πρέπει να τεθεί και αυτό το ζήτημα. Αυτοί είναι ικανοί να μας βάλουν και σε άλλο νησί

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #306 στις: Σεπτέμβριος 04, 2011, 11:24:00 μμ »
"O Π.Μπεγλίτης "καθάρισε" με το θέμα των συνυπηρετήσεων εκπαιδευτικών συζύγων στρατιωτικών "      

02-09-2011 16:36:01 :

http://www.defencenet.gr/defence/index.php?option=com_content&task=view&id=23427&Itemid=40

Αυτό θα το δούμε από εβδομάδα.Εγώ πάντως πιστεύω πως έστω και μια συναδέλφισσα να μην ικανοποιηθεί θα πρέπει ΟΜΑΔΙΚΑ να το κηνυγίσουμε το θέμα, γιατί πολύ απλά σε 10 μήνες θα έχουμε παλι τα ίδια.

Από εμενά λοιπόν: ΣΥΝΕΧΊΖΟΥΜΕ ΜΕΧΡΙ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΤΕΛΕΥΤΑΙΑς ΑΙΤΗΣΗΣ ΑΠΟΣΠΑΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗς ΔΙΑΣΦΑΛΙΣΗΣ ΑΥΤΩΝ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΩΣ , και να ικανοποιηθουμε εμεις η δικη θα γινει θα πρεπει να υπαρχει δικασημο για να μην χαλασει ξανα ποτε.Εγω με τον Νικο πιο πανω θα το παμε οσο παει.
και εγώ συμφωνώ απόλυτα. είμαι μαζί σας. Με ταλαιπωρούν κάθε χρόνο . Τις ίδιες δυσκολίες έχουμε και με την τοποθέτησή . Σε βάζουν όπου τους βολεύει ακόμη κι αν ειναι δυο ώρες μακρυά από το τόπο εργασίας του συζύγου. Δεν υπάρχει διευκρίνηση στο νόμο και το εκμεταλεύονται . Στο δικαστήριο πρέπει να τεθεί και αυτό το ζήτημα. Αυτοί είναι ικανοί να μας βάλουν και σε άλλο νησί

Μας αντιμετωπιζουν γενικοτερα σαν να ειμαστε τα μαυρα προβατα...

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #307 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 04:11:02 μμ »
Παρακαλώ όσοι και όσες έχετε συναδέλφους συζύγους λιμενικών ενημερώστε τους για την καταγραφή η οποία γίνεται στο pde γιατί το δικό μας συνδικαλιστικό σώμα δεν έχει δείξει κανένα ενδιαφέρον να προασπιστεί τη συνυπηρέτηση και πρέπει να τρέξουμε μόνοι μας. Σας ευχαριστώ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159869
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 602
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 8
Επισκέπτες: 318
Σύνολο: 326

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.