*

Αποστολέας Θέμα: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης  (Αναγνώστηκε 118377 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #322 στις: Οκτώβριος 03, 2011, 02:41:24 μμ »
βρε παιδια μονο εγω ξερω καμια δεκαρια που την πηραν!!!!!!!!

εγω παλι ξερω καμια 30αρια που δεν την πηραν......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:59 »

Αποσυνδεδεμένος marigian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μικρή για είναι θλιβερή ;)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #323 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:47:40 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και όλες,
Είμαι διορισμένη στην Κρήτη και αυτός είναι ο 3ος μου χρόνος. Είμαι απο Λάρισα και επειδή έχω δικό μου σπίτι θέλουμε να πάμε Λάρισα. Ο άντρας μου είναι στρατιωτικός στην αεροπορία  και τώρα κάνει τα χαρτιά του για μετάθεση. Επίσης να σημειώσω πως δεν έχουμε κάνει ακόμα παιδί είμαστε νιόπαντροι. Και μένα η δική μου απορία είναι υπάρχει περίπτωση να την πάρει την μετάθεση και εγώ να μην πάρω απόσπαση; Επίσης, επειδή δν γνωρίζω την όλη διαδικασία εγώ να τα κάνω τα χαρτιά μου για μετάθεση; και αν πάρω για παράδειγμα την μετάθεση π.χ. εύβοια και αυτός τελικά δεν πάρει μετάθεση (γιατί και σε αυτούς έχουν δυσκολέψει τα πράγματα) μετά θα μπορέσω να πάρω απόσπαση για κρήτη; Συγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις είχα πολύ καιρό να μπω στο πολυαγαπημένο forum και τα διάβασα όλα αυτά και έχω πάθει πανικό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. :)

Αποσυνδεδεμένος mariefrance

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 564
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #324 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 02:57:07 μμ »
Καλησπέρα σε όλους και όλες,
Είμαι διορισμένη στην Κρήτη και αυτός είναι ο 3ος μου χρόνος. Είμαι απο Λάρισα και επειδή έχω δικό μου σπίτι θέλουμε να πάμε Λάρισα. Ο άντρας μου είναι στρατιωτικός στην αεροπορία  και τώρα κάνει τα χαρτιά του για μετάθεση. Επίσης να σημειώσω πως δεν έχουμε κάνει ακόμα παιδί είμαστε νιόπαντροι. Και μένα η δική μου απορία είναι υπάρχει περίπτωση να την πάρει την μετάθεση και εγώ να μην πάρω απόσπαση; Επίσης, επειδή δν γνωρίζω την όλη διαδικασία εγώ να τα κάνω τα χαρτιά μου για μετάθεση; και αν πάρω για παράδειγμα την μετάθεση π.χ. εύβοια και αυτός τελικά δεν πάρει μετάθεση (γιατί και σε αυτούς έχουν δυσκολέψει τα πράγματα) μετά θα μπορέσω να πάρω απόσπαση για κρήτη; Συγνώμη για τις τόσες ερωτήσεις είχα πολύ καιρό να μπω στο πολυαγαπημένο forum και τα διάβασα όλα αυτά και έχω πάθει πανικό. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας. :)


Συγνωμη αλλα δε νομιζω οτι μπορει κανεις να σου δωσει σιγουρες απαντησεις σε αυτα που ρωτας. Τα αυτονοητα εγιναν ζητουμενα πλεον.Δεν ειναι σιγουρη η συνυπηρετηση τη στιγμη που σου λενε συγνωμη δεν εχει κενα η περιοχη! Μπορει να εχει κενα μπορει να μην εχει.Μπορει να πατησουν εκει μπορει οχι.Εγω πχ την πηρα με τις συμπληρωματικες.Ολα παιζουν πια!

Αποσυνδεδεμένος marigian

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η ζωή είναι μικρή για είναι θλιβερή ;)
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #325 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 03:03:40 μμ »
 mariefrance
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δηλαδή η ανασφάλεια και η αβεβαιότητα πια σε όλους τους τομείς. τι να πω...ούτε οικογένεια αυτό το κράτος δεν μας αφήνει να κάνουμε.άντε να κρατήσεις σπίτι με τέτοιες αποστάσεις.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 07:57:59 »

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #326 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 09:35:07 μμ »
mariefrance
Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Δηλαδή η ανασφάλεια και η αβεβαιότητα πια σε όλους τους τομείς. τι να πω...ούτε οικογένεια αυτό το κράτος δεν μας αφήνει να κάνουμε.άντε να κρατήσεις σπίτι με τέτοιες αποστάσεις.

επίσης μπορει να σου πουν λυπουμεθα αλλα οι αλλες δυο πιο πανω ειχαν περισσότερα μορια απο εσενα οποτε μεινε εκει που εισαι...και επισης οσα περισσοτερα παιδια εχεις τοσο χειροτερα σε φερεται το υπουργειο μας και τοσο πιο δυσκολα σε δινει αποσπαση , κοινωνικη πολιτικη στο φουλ.Αυτό άλλλωστε γινεται κατανοητο αν ριξεις μια απλη ματια στα μορια οσων πηραν αποσπαση 2, 3, 5, 7, ουτε συνυπηρετηση ουτε γαμος ουτε καμια προϋπηρεσια τιποτα ΤΙΠΟΤΑ...και εγω ειμαι νιοπαντρη με το συζυγο στα 300χιλ, μπες στο site του facebook οργανωνεται και συλλογος για να μπορεσουμε να εξασφαλισουμε την εφαρμογη του νομου εσαει....

Αποσυνδεδεμένος Ίρμα

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 768
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #327 στις: Οκτώβριος 04, 2011, 09:58:52 μμ »
εκτός από μας τις νεοδιόριστες που μας πιάνει η τριετία, υπάρχει συνάδελφος που να μην πήρε τελικά την απόσπαση στις συμπληρωματικές που έγιναν ή στη β φάση;

Αποσυνδεδεμένος margava

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 1
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #328 στις: Οκτώβριος 25, 2011, 02:51:20 μμ »
Καλησπέρα σε όλους...
Είμαι καινούρια στο forum και στο θέμα "αποσπάσεις"...
Ενδέχεται ο άντρας μου να πάρει μετάθεση και θέλω να ρωτήσω το εξής...
Έστω ότι πάει σε κάποιο νησί π.χ. στη Νάξο η οποία ανήκει στη Γ Κυκλαδων και έστω οτι παίρνω την απόσπαση και εγώ... Μπορούν να με τοποθετήσουν σε άλλο νησί π.χ. στα... Κουφονήσια ή στην Αμοργό τα οποία επίσης ανήκουν στη Γ Κυκλάδων?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Αποσυνδεδεμένος x

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #329 στις: Νοέμβριος 18, 2011, 10:46:23 μμ »
τελικά τι έγινε με το θέμα συνυπηρέτησης κορίτσια; τα καταφέρατε; είμαι και εγώ σύζυγος στρατιωτικού.

Αποσυνδεδεμένος fviki

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 136
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #330 στις: Νοέμβριος 25, 2011, 04:46:50 μμ »
Όχι, δεν έγινε τίποτα...η υπουργός είναι κάθετη στο θέμα μας.Υπάρχει δικαστήριο που θα γίνει το Φεβρουάριο, οποτε αναμένουμε.......

Αποσυνδεδεμένος x

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 72
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #331 στις: Νοέμβριος 29, 2011, 07:01:13 μμ »
Εύχομαι όλα να πάνε καλά!!
Η ακατανόμαστη θέλει να διαλύσει πολλές οικογένειες , σα δεν ντρέπεται.... δεν μας φτάνουν όλα τα άλλα προβλήματα, τώρα θα πρέπει να νοικιάζουμε και 2 σπίτια ο καθένας, α ρε σκότωμα που θέλουν..

Αποσυνδεδεμένος stellousi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 130
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #332 στις: Δεκέμβριος 08, 2011, 09:40:15 μμ »
Καλησπέρα σε όλους...
Είμαι καινούρια στο forum και στο θέμα "αποσπάσεις"...
Ενδέχεται ο άντρας μου να πάρει μετάθεση και θέλω να ρωτήσω το εξής...
Έστω ότι πάει σε κάποιο νησί π.χ. στη Νάξο η οποία ανήκει στη Γ Κυκλαδων και έστω οτι παίρνω την απόσπαση και εγώ... Μπορούν να με τοποθετήσουν σε άλλο νησί π.χ. στα... Κουφονήσια ή στην Αμοργό τα οποία επίσης ανήκουν στη Γ Κυκλάδων?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!
Δυστυχώς μπορούν να το κάνουν αυτό . Θυμάμαι μια περίπτωση που έβαλαν τη συνάδελφο σε άλλο νησί από τον άντρα της και χρειάστηκε να πάει ο άντρας της στη δευτεροβάθμια και να κάνει θέμα ολόκληρο  για να πάρει την απόσπαση. Τώρα που βάλαν και ως προυπόθεση να υπάρχουν κενά για να σε αποσπάσουν τα πράγματα θα γίνουν πιο δύσκολα. Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα γιατί είναι ο άντρας μου υπο μετάθεση και φοβάμαι πολύ το νησί.

Αποσυνδεδεμένος ntina

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 36
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #333 στις: Μάιος 30, 2012, 08:34:30 μμ »
Καλησπερα, συζυγος στρατιωτικου και εγω και δεν ξερουμε αν θα παρουμε μεταθεση η θα παραμεινουμε στον τοπο που ειμαστε,την κανω την αιτηση για αποσπαση η οχι?Αν την κανω και παρουμε μεταθεση τι γινεται? Αν δεν την κανω και παραμεινουμε υπαρχει περιπτωση να μου πουν οτι ειναι ληξιπροθεσμη η αιτηση και να μην ικανοποιηθει?

Αποσυνδεδεμένος ZMOL

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 42
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #334 στις: Ιούνιος 01, 2012, 11:18:32 πμ »
Περιμένεις και αν παρει μετάθεση ο αντρας σου, κάνεις την αίτηση για απόσπαση. Διάβασε την εγκύκλιο των αποσπάσεων, αναφέρει και αυτή την περίπτωση.

Αποσυνδεδεμένος katiastayros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 79
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε παλι τα ιδια
    • Προφίλ
Απ: Αποσπάσεις λόγω συνυπηρέτησης
« Απάντηση #335 στις: Ιούνιος 05, 2012, 11:27:20 πμ »
Καλησπέρα σε όλους...
Είμαι καινούρια στο forum και στο θέμα "αποσπάσεις"...
Ενδέχεται ο άντρας μου να πάρει μετάθεση και θέλω να ρωτήσω το εξής...
Έστω ότι πάει σε κάποιο νησί π.χ. στη Νάξο η οποία ανήκει στη Γ Κυκλαδων και έστω οτι παίρνω την απόσπαση και εγώ... Μπορούν να με τοποθετήσουν σε άλλο νησί π.χ. στα... Κουφονήσια ή στην Αμοργό τα οποία επίσης ανήκουν στη Γ Κυκλάδων?
Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!
Δυστυχώς μπορούν να το κάνουν αυτό . Θυμάμαι μια περίπτωση που έβαλαν τη συνάδελφο σε άλλο νησί από τον άντρα της και χρειάστηκε να πάει ο άντρας της στη δευτεροβάθμια και να κάνει θέμα ολόκληρο  για να πάρει την απόσπαση. Τώρα που βάλαν και ως προυπόθεση να υπάρχουν κενά για να σε αποσπάσουν τα πράγματα θα γίνουν πιο δύσκολα. Και εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα γιατί είναι ο άντρας μου υπο μετάθεση και φοβάμαι πολύ το νησί.
Αρκετά πιθανό ειδικά αν είσαι Α/θμια.Το έχω πάθει και εγώ το 2004 στην Ρόδο...

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159736
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 443
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 391
Σύνολο: 396

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.122 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.