*

Αποστολέας Θέμα: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007  (Αναγνώστηκε 40726 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #182 στις: Ιούλιος 13, 2007, 04:29:15 μμ »
Οι συντονιστές διαγράφουν μηνύματα που δεν αφορούν σε τίποτα το θέμα στο οποίο δημοσιεύονται. Τώρα αν και οι υπόλοιποι πιστεύουν ότι το "αρνάκι άσπρο και παχύ..." που έλεγες και ζητούσες να σου πουν τη συνέχεια αφορά στο ζήτημα των βάσεων, ας το δηλώσουν και δημοσίευσέ το ξανά. Κάποιοι εδώ μέσα θα πρέπει να καταλάβουν ότι, όταν ο φιλόλογος που αγωνιά και καίγεται μπαίνει στο φόρουμ και βλέπει ότι υπάρχει κάποιο νέο μήνυμα στο θέμα π.χ των βάσεων και μπαίνει και βλέπει τον άλλο να του ζητάει τη συνέχεια στο "αρνάκι άσπρο και παχύ",... ε, τότε νιώθει μ......ς.

Όπως και να'χει, η συμβολή των μαθηματικών στη πρόβλεψη των βάσεων ήταν για μας πολύτιμη αλλά από την άλλη, όσοι πήραν τα αποτελέσματά τους ας καταλάβουν την αγωνία μας κι ας μη δημοσιεύουν άσχετα μηνύματα σε άσχετους πίνακες. Δεν θέλω να τα πάρεις στραβά αυτά που λέω. Συγκεκριμένα εγώ, όταν βλέπω δικό σου μήνυμα στο θέμα των βάσεων, τρέχω αμέσως να το διαβάσω γιατί λαμβάνω σοβαρά υπόψιν τη γνώμη σου αλλά ρε φίλε siobara, μη μου λες μες το πόνο μου για αρνάκια άσπρα και παχιά...

Όλα αυτά με χιούμορ και καλή διάθεση, ΟΚ? Και περιμένουμε όλοι για τις νέες εκτιμήσεις σου  ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2007, 04:48:08 μμ από rica »

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:25:34 »

Αποσυνδεδεμένος chriskas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #183 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:07:12 μμ »
Rica με όλο το σεβασμό ο Siobaras απάντησε σε μήνυμα του GCB το οποίο ρωτούσε σχετικά με το αρνάκι..
Οπότε αν ο συντονιστής θέλει να είναι δίκαιος και αντικειμενικός και να κάνει σωστά το καθήκον του, στην προκειμένη έπρεπε να διαγράψει ολόκληρο το διάλογο, συμπεριλαμβανομένου και του post του GCB, κατά τη γνώμη μου. :-\
Δε θέλω να κάνω την έξυπνη, ούτε να μπω σε ξένα χωράφια, αλλά νομίζω δικαιούμαι να εκφράσω την άποψή μου.
Όσο για το άγχος και την αγωνία όλων, προσωπικά αισθάνομαι ανακούφιση όταν διαβάζω ανάλαφρα και με έξυπνο χιούμορ posts, έστω και αν απέχουν από το θέμα.
Άλλωστε ό,τι είχε να ειπωθεί ειπώθηκε και κανείς πλέον δεν περιμένει σοβαρή πληροφόρηση επί των αποτελεσμάτων ή των βάσεων. ΣΕ 5 μέρες βγαίνουν και το μυαλό μας είναι καρφωμένο εκεί.  :-\
Αυτά με κάθε καλή διάθεση και την ελπίδα ο siobaras να μη μας εγκαταλείψει!! ;)

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #184 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:13:47 μμ »
Αν πρόσεξες έχουν διαγραφεί όλα τα μηνύματα περί... αμνών. Εκτός αυτού, ο χαρακτήρας του φόρουμ είναι πληροφοριακός και όχι chat.

Για περισσότερες πληροφορίες http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=13.0

Αποσυνδεδεμένος chriskas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 254
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ02
    • Προφίλ
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #185 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:17:34 μμ »
Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;Μου ήρθε ένα μήνυμα, που ρωτάει το αντίθετο από το:
Aρνάκι άσπρο και παχύ, της μάνας το καμάρι.
Αν ξέρει κάποιος την απάντηση.....
Και για να είμαστε στο θέμα....βάση 82-83.

Σε αυτό αναφέρομαι.. :)






Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 05:25:34 »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #186 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:24:56 μμ »
ΟΚ, τροποποιήθηκε. Παρακαλώ στο εξής να μένουμε εντός θέματος.

Τα μηνύματα για τη μπέμπα του GCB παραμένουν, αν και εκτός θέματος, γιατί το θεωρώ γουρσουζιά να σβηστούν οι ευχές για το μωράκι. GCB να τη χαίρεσαι!

Αποσυνδεδεμένος Siobaras

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1041
  • Φύλο: Άντρας
  • 1.d4!
    • Προφίλ
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #187 στις: Ιούλιος 13, 2007, 05:49:03 μμ »
Εγώ είδα την ερώτηση κάποιου, άσχετα αν ήταν ηλίθια, άσχετη ή ότι άλλο θες.

Και απάντησα.

Και εσύ διέγραψες ΜΟΝΟ την απάντηση, σα να μας λες ότι εγώ είμαι ο υπεύθυνος για ότι μλκία γράφεται σε αυτό το forum.

Δεν πειράζει, αφού έτσι αντιλαμβάνεσαι τα πράγματα, έχει και άλλα μέρη να γράφω τις "μλκίες" μου.

ΥΓ: (13/7 - 20:05) Παιδιά συγνώμη αν ακούστηκα σαν το παραπονεμένο πιτσιρίκι που θέλει παρακάλια. Ούτε εγώ θα βάλω τα κλάματα, ούτε το forum θα χάσει κανένα σπουδαίο φιλόσοφο!
Καλά αποτελέσματα και ευχαριστώ για το γέλιο, την παρέα και την ενημέρωση.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2007, 08:07:35 μμ από Siobaras »
Και τότε η νύχτα... παίρνει διάσταση...

Αποσυνδεδεμένος GCB

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 76
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #188 στις: Ιούλιος 13, 2007, 06:12:08 μμ »
Χαλαρά η ζωή είναι ωραία.Είστε πραγματικά τόσο σοβαροί ή θέλετε να το παίζετε;Χαβαλές ξέρετε τι θα πει;Πως περνάτε τη μέρα σας ;Ευχαριστώ το Siobara που απάντησε στο μήνυμα.Βάση 84, επειδή στις τελευταίες εξετάσεις του ΑΣΕΠ άνοιξαν πάρα πολλά φροντιστήρια και στη επαρχία με 100δες πελάτες.

Αποσυνδεδεμένος pariel

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 954
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Για να πετύχεις, μην παίρνεις τίποτε προσωπικά
    • Προφίλ
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #189 στις: Ιούλιος 13, 2007, 06:25:28 μμ »
A! μου παίρνεις την πρωτιά! Στον κατάλογο του Οβίδιου είχα προβλέψει τη μεγαλύτερη βάση: 82. Μη θέλεις τώρα να ανέβεις. Όσο για τα φροντιστηρια και το τι δουλειά κάνουν θυμίζω ότι πριν βγουν οι επίσημες απαντήσεις του ΑΣΕΠ (που μπορεί να μη συμφωνούμε όλοι, αλλα αναγκαστικά μ'  αυτές βαθμολογούμαστε) τα φροντιστήρια που έδωσαν τις απαντήσεις των Αγγλικών είχαν στα πολλαπλής επιλογής 18 διαφορετικές (για να μην πω λάθος) απαντήσεις. Φυσικα, έχουμε συζητήσει παλιότερα και για τις διαφορές που είχαν στις δικές μας απαντήσεις οι εφημερίδες αλλα΄μου έκανε εντύπωση η μεγάλη απόκλιση των Αγγλικών. Βρε αμά δεν κάτσεις να διαβάσεις ...82!

Αποσυνδεδεμένος Λουλου

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 453
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ 02
    • Προφίλ
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #190 στις: Ιούλιος 13, 2007, 07:09:07 μμ »
Ρε παιδια τι ειναι αυτα?ο ανθρωπος μπηκε να μας συμπαρασταθει και εμεις τον πιασαμε απο τα μαλλια,μεινε Siobara εμεις ολοι σε θελουμε και η rica ειμαι σιγουρη, αλλωστε χρειαζομαστε και αλλες φωνες εκτος των φιλολογων για πες μας μηπως διερρευσε τιποτα για την βαση?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2007, 08:07:48 μμ από Λουλου »

Αποσυνδεδεμένος magda

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 930
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #191 στις: Ιούλιος 13, 2007, 07:54:55 μμ »
Κι εμένα μου σβήσατε ένα σχόλιο για το "κολπάκι" του GCB (στο Αποτελέσματα φιλολογων,όταν ΟΛΕΣ οι άλλες απαντήσεις είναι μέσα!!!!! :'( :'( :'()αλλά θα κάνω πέτρα την καρδιά μου και θα σας κάνω λίγο ακόμα παρεούλα ;) ;) ;) ;)
Siob έλα πίσω,ξέρεις πως οι φιλόλογοι μας θέλουν για δύο λόγους:
α) Είμαστε διοριστέοι και θα τους φέρουμε γούρι
β)Λέμε και καμία μ.... για να περάσει η ώρα και οι μέρες της αναμονής τους πιο ευχάριστα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2007, 08:34:54 μμ από magda »

Mek

  • Επισκέπτης
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #192 στις: Ιούλιος 13, 2007, 08:17:33 μμ »
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΔΥΣΚΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΕΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΝ ΤΗ ΒΑΣΗ ΣΤΑ ΙΔΙΑ .
ΤΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ Η ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΦΕΤΟΣ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ -/+ 0,5 ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ .

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #193 στις: Ιούλιος 13, 2007, 08:58:58 μμ »
Χαβαλές ξέρετε τι θα πει;Πως περνάτε τη μέρα σας ;

Μάλλον επειδή ξέρω από χαβαλέ δεν περιμένω να τον βρώ στο internet.

Είστε πραγματικά τόσο σοβαροί ή θέλετε να το παίζετε;


Εγώ προσωπικά το παίζω...

Εγώ είδα την ερώτηση κάποιου, άσχετα αν ήταν ηλίθια, άσχετη ή ότι άλλο θες.

Και απάντησα.

Και εσύ διέγραψες ΜΟΝΟ την απάντηση, σα να μας λες ότι εγώ είμαι ο υπεύθυνος για ότι μλκία γράφεται σε αυτό το forum.


Αν είδες, τροποποιήθηκε ΚΑΙ το αρχικό μήνυμα. Μην προσωποποιείς την κατάσταση. Καθημερινά σβήνονται από τους συντονιστές διαφορα μηνύματα που δεν θα έπρεπε να έχουν γραφτεί ή μεταφέρονται εκεί που θα έπρεπε να έχουν γραφτεί. Έχουν σβηστεί πολλές φορές και δικά μου μηνύματα και δεν το έκανα θέμα. Τώρα αν δεν θέλεις να ξαναμπείς στο φόρουμ αυτό είναι δικό σου θέμα. Εγώ ξεκαθάρισα τη θέση μου.

Τέλοσπάντων...
Για τις βάσεις λέγαμε...

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2007, 09:05:34 μμ από rica »

Αποσυνδεδεμένος gm

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 27
  • Θέλω ξεκούραση!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #194 στις: Ιούλιος 13, 2007, 09:32:11 μμ »
Είναι φανερό ότι κατάφεραν να μας σπάσουν τα νεύρα. Αρχίσαμε να ασχολούμαστε με μικροπράγματα. Rica αντιλαμβάνομαι το ρόλο σου και καταλαβαίνω προς τα πού τείνουν οι προσπάθειές σου, συμφωνώ και το σέβομαι, αλλά τέτοια ώρα τέτοια λόγια! Το άγχος και η πίεση έχουν φτάσει στο ζενίθ, οπότε θα ήταν καλύτερο να μη δίνεται συνέχεια σε τέτοια θέματα. Νομίζω ότι δεν είναι τυχαίο πως μια τέτοια παρέκκλιση από τον επίσημο χαρακτήρα του forum εμφανίστηκε τούτη την ύστατη στιγμή. Το δικαιούμαστε, νομίζω, όλοι όσοι αγωνιούμε μήνες τώρα, ένα τέτοιο ξέσπασμα. Λίγο chat δε θα αλλοίωνε το χαρακτήρα του forum. Αυτό που βλάπτει το μέχρι τώρα άριστο κλίμα είναι η συνέχεια που δόθηκε. Sorry για την παρέμβαση. Εγώ τουλάχιστον θα κάνω αυτό που κρίνω σωστότερο και δε θα ξαναναφερθώ. 

Είμαι αντίθετη στη διαγραφή μηνυμάτων με εξαίρεση τη διαγραφή των προσβλητικών. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για ό,τι γράφει και ό,τι γράφει τον χαρακτηρίζει. Οι συστάσεις και μάλλον σε προσωπικό μήνυμα θα ήταν προτιμότερες. Rica, μην το πάρεις στραβά, το λέω με κάθε καλή διάθεση. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 13, 2007, 09:33:54 μμ από gm »

eleftheria

  • Επισκέπτης
Απ: "Πάμε στοίχημα" ΑΣΕΠ Φιλόλογων 2007
« Απάντηση #195 στις: Ιούλιος 13, 2007, 09:48:15 μμ »
ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ Η ΔΥΣΚΟΛΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΕΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΜΕ ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΑ ΣΥΓΚΡΑΤΟΥΝ ΤΗ ΒΑΣΗ ΣΤΑ ΙΔΙΑ .
ΤΑ ΝΕΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΗΤΑΝ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΜΕ ΠΕΡΣΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΗ Η ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΦΕΤΟΣ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ -/+ 0,5 ΑΠΟ ΠΕΡΣΙ .

Mek σε παρακαλώ μη γράφεις με κεφαλαία

Ευχαριστώ


gm, έχουν γίνει επανειλημένα πολλές συστάσεις ως προς το να μη βγαίνουμε από το θέμα μας, να μη καταντάμε chat, κλπ και από μένα και από τους υπόλοιπους moderators σε άλλα topics. Τελοσπάντων, εγώ έχω το edra και κάμποσα άλλα fora ως παραδείγματα προς αποφυγή και ανατριχιάζω στην ιδέα να καταντήσουμε μια μέρα έτσι, ίσως γι' αυτό γίνομαι πολύ σπαστική για κάποιους. Τέλοσπάντων, για το καλό όλων μας το κάνω.

Το θέμα των βάσεων το εξαντλήσαμε ;;;  ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32309
  • Τελευταία: emnik
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1160910
  • Σύνολο θεμάτων: 19225
  • Σε σύνδεση σήμερα: 396
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 505
Σύνολο: 506

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.139 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.