*

Αποστολέας Θέμα: Αλλαγές στον κανονισμό λειτουργίας των Νηπιαγωγείων ετοιμάζει το υπ. Παιδείας  (Αναγνώστηκε 58648 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος olgaa

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 53
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
είναι σίγουρο αυτό για τη βεβαιωση εργασίας για νηπιαγωγεια? σημερα μου ειπαν να τη ζηταω στις εγγραφες.
παντως συναδελφοι κ συναδελφισσες μ αυτο που γινεται με τα ολοημερα πεφτει πολυ ο αριθμος των αναπληρωτων.
στις μερες μας , πειτε μου εσεις, σε καθε σπιτι ποσοι ειναι αυτοι που δουλευουν κ οι δυο? κ αν δουλευουν, ποσοι ειναι αυτοι πο δουλευουν ανασφαλιστοι και δε φαινοντα καν σαν εργαζομενοι. ειδικα δυτικη αττικη που ειμαι εγω, απ οσα εχω δει τουλαχιστον μιας και σαν αναπληρωτρια περασα απο παντου δεν εχω παραπονο, τα ολοημερα θα τα βλεπουμε μονο με τα κυαλια.  τι να πω... ελπιζω να καταλαβουν τι πανε να κανουνε και ν αλλαξουν τα πραγματα.
υπομονη για αλλη μια χρονια.. :) :)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)

Αποσυνδεδεμένος ms

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 129
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
είναι σίγουρο αυτό για τη βεβαιωση εργασίας για νηπιαγωγεια? σημερα μου ειπαν να τη ζηταω στις εγγραφες.
παντως συναδελφοι κ συναδελφισσες μ αυτο που γινεται με τα ολοημερα πεφτει πολυ ο αριθμος των αναπληρωτων.
στις μερες μας , πειτε μου εσεις, σε καθε σπιτι ποσοι ειναι αυτοι που δουλευουν κ οι δυο? κ αν δουλευουν, ποσοι ειναι αυτοι πο δουλευουν ανασφαλιστοι και δε φαινοντα καν σαν εργαζομενοι. ειδικα δυτικη αττικη που ειμαι εγω, απ οσα εχω δει τουλαχιστον μιας και σαν αναπληρωτρια περασα απο παντου δεν εχω παραπονο, τα ολοημερα θα τα βλεπουμε μονο με τα κυαλια.  τι να πω... ελπιζω να καταλαβουν τι πανε να κανουνε και ν αλλαξουν τα πραγματα.
υπομονη για αλλη μια χρονια.. :) :)
Έμενα  πάντως  από  το  γραφείο  μου  είπαν  να  ζητάω. Όποιος  δεν  δουλεύει  με  ένσημα  τους  λέω  να  μου  κάνει μια  υπεύθυνη  δήλωση. Το  ίδιο  και  για  τους  ελεύθερους  επαγγελματίες. Πάντως  λόγω  αυτού  του  μέτρου  μου  έφυγαν  κάποια  παιδιπα από το  ολοήμερο.

Αποσυνδεδεμένος MAITS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Βάζουν μπροστά τα παιδαγωγικά κριτήρια για να βουλώσουν οικονομικές τους αστοχίες. Σκοπός τους είναι να μειώσουν τους αναπληρωτές κι όλα τα άλλα  είναι μπαρούφες...δεν τρώμε κουτόχορτο...έχουν γνώση οι φύλακες! >:(
Οι εκπαιδευτικοί τελείωσαν...τους πάτησαν τα τραίνα!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32292
  • Τελευταία: johntsoum
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159756
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 448
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 375
Σύνολο: 385

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.165 δευτερόλεπτα. 33 ερωτήματα.