*

Αποστολέας Θέμα: Ζ' φαση ΠΕ60...  (Αναγνώστηκε 29874 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 12:24:30 πμ »
κορίτσια εγώ πήρα τηλ το πρωί στο υπουργείο και μου είπε ότι της αναγνωρίστηκαν μόρια από ιδιωτικό σχολείο. την ρώτησα σε ποιο και μου είπε πως αν θέλω να μάθω θα πρέπει να κάνω αίτηση στο υπεπθ και θα μου απαντήσουν ακριβώς σε αυτά που θέλω. αύριο θα ξαναπάρω και θα συνάψουμε μια αίτηση να τη στείλουμε. να βάλουμε όλες ονόματα. όσο για τον πίνακα που έκανα λάθος εχθές το βράδυ δεν έχω βρει ακόμα τον χρόνο να το κάνω...
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ' φαση...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:35:34 »

Αποσυνδεδεμένος Αγγελικη80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Μονιμη Αναπληρωτρια
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 12:49:15 πμ »
Αν ειναι μορια απο ιδιωτικο αναγνωριστηκαν μετα απο 2,5 χρονια?Δεν ειναι δυνατον να συμβει αυτο.Παιρνεις μορια μονο απο ιδιωτικα που ειναι ανγνωρισμενα απο το Υπουργειο και μονο με διοριστηριο το οποιο το καταθετεις στην πρωτοβαθμια κατα την προσληψη σου απο το ιδιωτικο.Θα ειχε "χαθει" το διοριστηριο σε καποιο συρταρι και το ανακαλυψανε σε καποιοα ανακαινιση.Μας δουλευουνε κανονικα μου φαινεται :o
Θα ρωτησω και εγω τον αιρετο της πρωτοβαθμιας που δουλευω για δω τι γινεται και θα κανω ενσταση και εγω.Δεν ειναι μονο οτι τρωει την θεση καποιοας αλλης αναπληρωτριας,μπαινει και στον πινακα διορισμων σε υψηλη θεση με αρκετες πιθανοτητες διορισμου με τα 19,933 πραγματικα μορια προυπηρεσιας που παιρνει.Απαραδεκτα πραγματα και νομιζω πως ειναι σκανδαλο.Νομιζω πως τωρα που σφιξανε τα πραγματα,θα δουμε και αλλες προυπηρεσιες να "ξεπηδουν" απο το πουθενα.Ημαρτον.Δεν πρεπει να το αφησουμε ετσι

Υ.Γ Ο ανανεωμενος πινακας αναπληρωτων (12/11/10) την εμφανιζει ακομα στην 1940 θεση,με 22,5 μορια

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 01:54:00 πμ »
Ναι, βρωμάει άσχημα το θέμα! Γνωρίζω κοπέλα που δούλεψε δύο συνεχόμενα σχολικά έτη σε ιδιωτικό που είχε
σύμβαση με το Υπουργείο Παιδείας. Δήλωσε την προϋπηρεσία της στην αίτηση των αναπληρωτών που κάναμε
όλοι μας φέτος τον Ιούνιο-Ιούλιο και μπόρεσε να πάρει τα μόρια (όπως ορίζει και η εγκύκλιος για τα συγκεκριμένα διωτικά).
Υπολογίστηκαν και φάνηκαν στον πρώτο κιόλας πίνακα αναπληρωτών που βγήκε το Καλοκαίρι μετά τις αιτήσεις. Δημόσια και ωραία!
Σε αυτήν την περίπτωση OK!

Στην περίπτωση της κοπέλας για την οποία συζητάμε, αν δεν της υπολογίστηκαν τα μόρια θα έπρεπε να κάνει ένσταση. Οι ενστάσεις γίνονται
λίγο αφότου ανακοινώνεται ο πρώτος πίνακας. Ωστόσο, μετά και από την ΣΤ' που μόλις βγήκε, η θέση της είναι 1940!!! ???
Λέτε να συμπλήρωσε πρόσφατα την προϋπηρεσία στο ιδιωτικό (ληξιπρόθεσμα των αιτήσεων και ενστάσεων) και να μπήκε σφήνα; Και πάλι, όμως, είναι παράνομο κάτι τέτοιο. Θα έπρεπε να γίνουν συμπληρωματικές αιτήσεις αναπληρωτών για να συνυπολογιστούν τα μόριά της. Γι' αυτό συνεχίζει να είναι στη θέση 1940...
Λέτε να κινήθηκε νομικά και να ισχύει κάτι διαφορετικό σε αυτήν την περίπτωση;;


Δεν ξέρω, ή κάτι πονηρό παίζει ή κάτι που δεν ξέρουμε και θέλει ψάξιμο...
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 09, 2010, 02:23:58 πμ από jioannio »

Αποσυνδεδεμένος so good

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 161
  • Ακούω+ξεχνώ,βλέπω+θυμάμαι, Κάνω+καταλαβαίνω...
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 02:23:42 μμ »
Τελικα ο πινακας ενημερωθηκε και πηγε οντως 746 με 42,473 μορια...
Yesterday is history, Tomorrow is a mystery, Today is a gift, that' s why it is called present!!!

Πριν απ’ τα μάτια μου ήσουν φως
Πριν απ’ τον Έρωτα έρωτας
Κι όταν σε πήρε το φιλί
Γυναίκα...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Ζ' φαση...
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:35:34 »

Αποσυνδεδεμένος Αγγελικη80

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 180
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60 Μονιμη Αναπληρωτρια
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 03:10:32 μμ »
Ναι,ανανεωθηκε ο πινακας και πηγε και "επισημα" πλεον στην 746 θεση.Το θεμα ειναι οτι μορια προυπηρεσιας δεν υπηρχαν ουτε στον περσινο πινακα(2009-2010) και εμφανιζει στο μεσο της φετινης χρονιας,μορια προυπηρεσιας 2 χρονων απο ιδιωτικο φορεα.Να δειτε που σε λιγο θα υπαρχουν και αλλες περιπτωσεις με "ξεχασμενα" μορια προυπηρεσιας απο ιδιωτικα σχολεια.Σφιξανε πολυ τα πραγματα με τους διορισμους και ο καθενας θα κανει οτι περναει απο το χερι του για να τον πετυχει.Καληνυχτα εκπαιδευση

Υ.Γ Δεν ειναι σιγουρο οτι εχει γινει παρατυπια,αλλα σιγουρα οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια.Μην ξεχνατε οτι στην Ελλαδα ζουμε.

Αποσυνδεδεμένος sofia_il

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 115
  • Λατρεύω την εκπαίδευση ΠΕ60
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 04:53:42 μμ »
Αν εχει όντως προυπηρεσία, καλά εκανε και την αναγνώρισε, έστω και αργά.
Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι οτι αναγνωρισε την προυπηρεσία της μηνα Δεκεμβριο και το υπουργειο αλλαξε τους πινακες!
Νομίζω οτι ολα τα δικαιολογητικα για την ενταξή των αναπληρωτων στους πινακες γινονται με την αιτηση την ανοιξη. Απ΄ότι ξέρω μονο βεβαιώσεις οτι εγινες  τριτεκνος ή πολυτεκνος γινονται δεκτες εκτος  προθεσμιας, κι αυτό δεν το λέω με απόλυτη σιγουριά
Εκτος αν ειχε καταθεσει την προυπηρεσία με την αιτησή της αλλα δεν την είχαν συμπεριλάβει στους πίνακες. Και γιατί δεν εκανε ενσταση εντος της προβλεπόμενης περιόδου ενστάσεων;
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 09, 2010, 04:55:15 μμ από sofia_il »

Αποσυνδεδεμένος ΘΕ.ΔΙ.ΤΟΥ.Χ.Ο.

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 81
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 07:21:27 μμ »
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΙ ΠΙΝΑΚΕΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΔΕΝ ΚΛΕΙΔΩΣΑΝ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ???????????????
ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΟΤΙ ΟΤΙ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΕΙΧΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΑΥΤΗ ΚΡΑΤΑΣ...
ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΑΤΟΜΟ ΚΑΤΙ ΛΑΜΟΓΙΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ....
ΚΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ....
Μη σκοτώνετε τα κουνούπια. Αλλοι μας πίνουν το αίμα............

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 09, 2010, 08:15:56 μμ »
Ρε κορίτσια, έγιναν τίποτα συμπληρωματικές αιτήσεις αναπληρωτών για νηπιαγωγούς και δεν πήραμε χαμπάρι;; Γνωρίζετε;;
Εγώ προσωπικά δεν είδα κάτι ούτε πήρε κάτι το αυτί μου...κολλημένες στα εκπαιδευτικά site είμαστε δε θα το διαβάζαμε κάπου;;
Το βρίσκω απαράδεκτο ν' άλλαξε θέση στον πίνακα μέσα σε μια νύχτα και να πήρε καλύτερη μετά τη ΣΤ'...
Το μόνο που μπορώ να πω και πάλι είναι μήπως το κίνησε μέσα από δικηγόρους και της αναγνωρίστηκε η προϋπηρεσία που δικαιούνταν.
Αν όμως συμπλήρωσε στο ιδιωτικό τα 2 χρόνια τώρα και όχι μέχρι τον Ιούνιο 2010, είναι τρελά απαράδεκτο...
Και όχι μόνο απαράδεκτο......
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 09, 2010, 08:18:36 μμ από jioannio »

Αποσυνδεδεμένος georgia_georgia

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 917
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 60
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 10, 2010, 04:50:57 μμ »
κορίτσια κάτι άσχετο... άνοιξα αυτό το θέμα http://www.pde.gr/forum/index.php?topic=22183.0 όποιος ξέρει κάτι σχετικό ας με βοηθήσει. ευχαριστώ.
the best teachers teach from the heart... not from the book...

Αποσυνδεδεμένος ELEN LIA

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1106
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 04:01:39 μμ »
τι εγινε βρε κοριτσια γιατι τοση ησυχια τοσες μερες? Δεν εχουμε κανενα νεο?
Βάλε στόχο το φεγγάρι.Ακόμα και αν αποτύχεις θα βρεθείς ανάμεσα στ΄αστέρια.:)

Αποσυνδεδεμένος belw

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 794
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 13, 2010, 04:35:29 μμ »
Ρωτηστε πουθενα , θα φυγουν οι συνταξιουχοι ή εχουν σκοπο να αφησουν τα κοκκαλακια τους στα σχολεια??

Αποσυνδεδεμένος jioannio

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 421
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 01:44:00 πμ »
Ρωτηστε πουθενα , θα φυγουν οι συνταξιουχοι ή εχουν σκοπο να αφησουν τα κοκκαλακια τους στα σχολεια??

Πραγματικά, αναρωτιέμαι...
ακούγαμε για εξωπραγματικό αριθμό συντάξεων που θα φαίνονταν έντονα από τον Οκτώβριο και μετά...
μετά ακούστηκε και σημαντικός αριθμός παραιτήσεων...
ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ??? ΟΕΟ??
Άλλα είπαμε, no money - no προσλήψεις !!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 14, 2010, 01:49:59 πμ από jioannio »

Αποσυνδεδεμένος stefania29

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 153
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 01:19:29 μμ »
ΖΑΧΑΡΙΑΣ ΚΑΨΑΛΑΚΗΣ ''Καλημέρα! Ενημέρωση από τον αιρετό του ΚΥΣΠΕ Θωμά Καραγιάννη: "Την Πέμπτη 15/12/2010 θα συνεδριάσει το ΚΥΣΠΕ και θα ασχοληθεί εκτός των άλλων θεμάτων και με παραιτήσεις εκπαιδευτικών κατά τη διάρκεια του τρέχοντος διδακτικού έτους για λόγους υγείας – κοινωνικούς. Ευελπιστώ, ότι θα είναι και το τελευταίο συμβούλιο εντός του 2010.
Συνεπώς, όσοι συνάδελφοι σκέφτονται να παραιτηθούν ας εκτιμήσουν τη συγκεκριμένη ημερομηνία και αναλόγως ας πράξουν. Υπόψη, ότι σε τρία συμβούλια στις 1/10, 21/10 και 23/11 παραιτήθηκαν 69 δάσκαλοι και 15 νηπιαγωγοί.''

τελικά ο ''σημαντικός'' αριθμός παραιτήσεων που ακούγαμε είναι μέχρι σήμερα 15 νηπιαγωγοί....

ΕφηΤζ.

  • Επισκέπτης
Απ: Ζ' φαση...
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 01:34:12 μμ »
Παιδιά με την κοπελα στη θεση 746, τι εγινε??? Το ξεχασαμε το θέμα ή πηραμε καμια απάντηση??? Τι μπορουμε να κανουμε για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους???Στην τελικη ας τη βρουμε κ ας ρωτησουμε την ιδια να μας πει τι ακριβως τρεχει...Αλλα αν δεν παρουμε ικανοποιητικες απαντησεις να ζητησουμε παει απο κει που ηρθε η κοπελια...Και αν παρακολουθει το φορουμ ΑΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 735
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 0
Επισκέπτες: 723
Σύνολο: 723

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.079 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.