*

Αποστολέας Θέμα: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)  (Αναγνώστηκε 399243 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #994 στις: Μάρτιος 10, 2013, 12:58:41 μμ »
Το βλεπω ανηθικο να κανεις καταγγελια για φιλο σου. Ναι μεν μπορει να βρεθει μπροστα σου καποια στιγμη αλλα χρηματα εχει δωσει κι αυτος σε μια πολυ δυσκολη περιοδο. Αν ηξερα γι αλλους ασχετους δε νομιζω να το σκεφτομουν και ιδιαιτερα, ειλικρινα. Εδω και 2 χρονια με τη μαζικη προσφορα μαστερ ειδικης απο Βουλγαρια και Ιταλια μειωθηκε και η αξια των δικων μας βεβαια. Λετε λογω καταγγελιων να εχει καθυστερησει η αναγνωριση της Βουλγαριας?

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:16:29 »

Αποσυνδεδεμένος irida pap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #995 στις: Μάρτιος 12, 2013, 01:13:17 μμ »
Εγω παντως δεν εχω κανεναν τετοιο ενδοιασμο! Εχω ακουσει κι εγω πολλα γι αυτο το μαστερ με αποκορυφωμα το τελευταιο περι λαδωματος... και τα συγκεκριμενα ατομα που σκοπευω να καταγγειλω δεν ειναι και τοσο φιλοι μου.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #996 στις: Μάρτιος 12, 2013, 09:50:56 μμ »
Οι καταγγελιες ειναι επωνυμες? Δηλαδη ειναι φανερο το ονομα αυτου που καταγγελει?

Αποσυνδεδεμένος irida pap

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 99
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #997 στις: Μάρτιος 12, 2013, 10:30:07 μμ »
νομιζω πως φαινεται το ονομα αλλα οπως και να χει εγω θα την κανω την καταγγελια. οσο δε μιλαμε εις βαρος μας ειναι..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 08:16:29 »

Αποσυνδεδεμένος passatembo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #998 στις: Μάρτιος 13, 2013, 12:07:01 μμ »
Τσακώνεστε για τα μεταπτυχιακά ειδικής αγωγής "ενας γνωστός μου πήγε στην αρχή και μετά στο τέλος, άκουσα από ένα γνωστό μου για λαδώματα.... καταγγελίες ." Με την ψήφιση της αύξηση του ωραρίου διδασκαλιας=μείωση αναπληρωτών  είτε έχεις αγγλόφωνο είτε βουλγαρόφωνο master είτε τα "πολυδιαφημιζόμενα πανεπιστήμια της Αγγλίας" πολυ πιθανόν του χρόνου πολλοί απο αυτούς να είναι εκτός δουλειας....Αυτό πιστεύω πρέπει να μας ενδιαφέρει... Ας σταματήσει αυτή η ανθρωποφαγία....

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #999 στις: Μάρτιος 13, 2013, 01:15:47 μμ »
Ακριβως επειδη του χρονου θα ειναι λιγα τα ατομα, γι αυτο γινεται Ο ΧΑΜΟΣ! Φορουμ ειναι και συζηταμε για αυτα που ακουμε απο γνωστους και φιλους που κανουν τα εν λογω μεταπτυχιακα. Ψαχνοντας  σημερα βρηκα και το παρακατω: http://www.chiourea.gr/2012/07/blog-post_6260.html
« Τελευταία τροποποίηση: Μάρτιος 13, 2013, 01:23:01 μμ από Giorgos-Effie »

Αποσυνδεδεμένος passatembo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1000 στις: Μάρτιος 13, 2013, 05:45:49 μμ »
Από αυτά που γράφουν στη Χιουρέα δεν ισχύουν ούτε τα μισά.

Αποσυνδεδεμένος Pink-Panther!

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1207
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1001 στις: Μάρτιος 13, 2013, 05:55:27 μμ »
Ε και τα λιγοτερα απο τα μισα που ισχυουν λιγα ειναι?

Αποσυνδεδεμένος passatembo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1002 στις: Μάρτιος 13, 2013, 06:01:31 μμ »
Οπως έχω ξαναγράψει κυκλοφορεί πολύ ράδιο αρβύλα σχετικα με αυτο το θεμα.

Αποσυνδεδεμένος solar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1003 στις: Μάρτιος 13, 2013, 06:05:44 μμ »
Από αυτά που γράφουν στη Χιουρέα δεν ισχύουν ούτε τα μισά.

Tυχαίνει κάθε χρόνο να δουλεύω σε διαφορετική περιοχή της Ελλάδας και είχα και έχω αρκετούς συναδέλφους οι οποίοι κάνουν το μεταπτυχιακό και δεν πήγαν ποτέ...ένας μόνο συνάδελφος πάει μία φορά τον μήνα,δίμηνο και κρίμα γιατί ξοδεύει και επιπλέον λεφτά. Φυσικά μακάρι να μην πάνε στράφι τα λεφτά που δίνουν και να δουλέψουν όλοι και σίγουρα θα το έκανα και εγώ αν μπορούσα.Αλλά κρίμα και για αυτούς που έδωσαν πολλά περισσότερα και τράβηξαν και ζόρια και διάβασμα για 2,3 χρόνια και ξαφνικά θα βρεθούν εκτός από άτομα που δεν το πήραν χαλαρά μέσα σε 1 χρόνο.

Αποσυνδεδεμένος passatembo

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 34
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1004 στις: Μάρτιος 13, 2013, 06:08:00 μμ »
Και εγω ξέρω συναδέλφους που για αυτό το μεταπτυχιακό ηταν συνεπέστατοι στις υποχρεώσεις σου και στις παρουσίες τους με εργασίες και διπλωματικές.

Αποσυνδεδεμένος solar

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 328
  • ΠΕ20
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1005 στις: Μάρτιος 13, 2013, 06:23:25 μμ »
Δεν αμφιβάλλω κανείς.Το ανέφερα ήδη για έναν συνάδελφο..που πήγαινε μία στις τόσες....Αλλά όταν λέμε τακτικής παρακολούθησης εννοείται να έχεις κάποιες ώρες την εβδομάδα μάθημα...όταν είσαι οπουδήποτε στην Ελλάδα αναπληρωτής...πώς ακριβώς το κάνεις αυτο??

Αποσυνδεδεμένος mariallena

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1006 στις: Μάρτιος 13, 2013, 08:16:46 μμ »
Λοιπον,επειδη το θεμα με το μεταπτυχιακο εχει παραγινει και μιλατε ολοι για εμας χωρις εμας και τα 99% απο οσα λετε ειναι ανακριβειες αποφασισα να γραψω και εγω εδω!!!

Δεν ειμαι φιλη,γνωστη,συναδελφος καποιου που ειδε,ακουσε,εμαθε απο καποιο φοιτητη-φαντασμα τι συνεβαινε στη Βουλγαρια,αλλα μια φοιτητρια που το εκανε και θελω να σας ενημερωσω οτι εγω,οπως και αρκετα παιδια που το παρακολουθουσαμε μαζι(και ειμαι σε θεση να γνωριζω την προσπαθεια που εκαναν)ημασταν συνεπεστατοι σε ολα.
Πιο συγκεκριμενα:

-καναμε οχι καμια ή 1 ή 2 αλλα 16 εργασιες σε ολα τα μαθηματα ΟΛΟΙ οι φοιτητες οι οποιες αξιολογηθηκαν απο τους καθηγητες και βαθμολογηθηκαν

-η γνωση αγγλικων ηταν προυποθεση και ολοι εχουμε αποδεικτικα γλωσσομαθειας που δεν αμφισβητουνται

-η διαρκεια του μεταπτυχιακου(1 ετος) καθως και οι ωρες παρακολουθησης ανα εβδομαδα ειναι συμφωνες με ολους τους κανονισμους,αναφερονται διεξοδικα στο επισημο προγραμμα σπουδων του πανεπιστημιου που φερει τις υπογραφες καθηγητων και πρυτανη και δεν επιδεχονται αμφισβητηση

-δεν εχουμε καμια πλαστη αποδειξη διαμονης και μεταφορας αλλα αντιθετα εχουμε ολα τα νομιμα εγγραφα παραμονης και διαμονης στη χωρα που εχουν εκδοθει απο τις αρμοδιες υπηρεσιες της Βουλγαριας(χωρας μελους της Ευρωπαικης Ενωσης)

-οσο για τα παιδια που εργαζονταν ως αναπληρωτες ή μονιμοι και απορειτε πως ηταν ταυτοχρονα σε 2 χωρες θα επρεπε να ξερατε οτι τα μαθηματα γινονταν σαββατοκυριακα και αργιες(που αν δεν απατωμαι δεν γινονατι μαθηματα στα σχολεια)οσο για τις Παρασκευες τα μαθηματα ηταν μονο απογευματα οποτε οσοι μεναν κοντα προλαβαιναν ανετα να μεταβουν και οι υπολοιποι εκαναν χρηση του οριου απουσιων που προβλεπεται για οοοοοολα τα μεταπτυχιακα παγκοσμιως.

-τελος οσον αφορα στο οτι δε μπορειτε να επικοινωνησετε με το πανεπιστημιο αυτο ειναι προβλημα δικο σας και προφανως εχει να κανει με τις ικανοτητες σας να χρησιμοποιησετε το διαδικτυο και την αγγλικη γλωσσα,δεδομενου οτι τοσοι ανθρωποι επικοινωνουσαμε και εξακολουθουμε να επικοινωνουμε με το πανεπιστημιο οποτε χρειαστει.

ΣΥΝΕΠΩΣ,ολες οι κατηγοριες σας ειναι ΓΕΛΟΙΕΣ ΚΑΙ ΑΒΑΣΙΜΕΣ.

Εκτος αυτου,γνωριζετε φανταζομαι οτι οταν ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΙΤΕ ΚΑΘΗΓΗΤΕΣ πανεπιστημιου και ΠΡΥΤΑΝΕΙΣ για την εγκυροτητα τους,ΔΗΜΟΣΙΕΣ ΥΠΗΡΕΣΙΕΣ για τη νομιμοτητα των πιστοποιητικων που εκδιδουν,αλλα και ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ χωρις να μας γνωριζετε και ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ ΑΠΟΔΕΙΚΤΙΚΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ εναντιον μας ολα αυτα δε μπορει να μενουν για πολυ καιρο χωρις απαντηση.Και η απαντηση δε θα ειναι μια εξυπνη ατακα στο forum που θα κανει ντορο και θα δημιουργησει εντυπωσεις αλλα ενα νομικο κειμενο που θα επιφερει ΝΟΜΙΚΕΣ ΚΥΡΩΣΕΙΣ σε οσους συκοφαντουν και πεταν ακριτα λασπη στον ανεμιστηρα!!!!

Συνεχιστε λοιπον τη συκοφαντηση και θα δουμε ποιος θα βγει χαμενος στο τελος....

Αποσυνδεδεμένος tosodula

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 101
  • Λατρεύω την αγωνία!
    • Προφίλ
Απ: Μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή (Βουλγαρία)
« Απάντηση #1007 στις: Μάρτιος 13, 2013, 08:37:15 μμ »
mariallena- έγραφα πιο πάνω:
Παράθεση
αν τελικά το σκανδαλάκι πάρει διαστάσεις και μαζί με όσους έκαναν παρατυπίες "πληρώσουν τη νύφη" και εκείνοι που πηγαινοέρχονταν σε χώρες του εξωτερικού για να κάνουν πραγματικές σπουδές στο ίδιο πανεπιστήμιο!

Δεν νομίζω πως κανείς αμφισβητεί πως υπάρχουν πολλοί που έκαναν πραγματικά σπουδές στα συγκεκριμένα Πανεπιστήμια, τα οποία έχουν μάλιστα φήμη και κύρος ισάξιο άλλων ευρωπαϊκών Πανεπιστημίων.

Από την άλλη πιστεύω πως όπου υπάρχει καπνός ίσως υπάρχει και φωτιά, για αυτό και ρώτησα τους συναδέλφους που όντως γνωρίζουν συγκεκριμένα περιστατικά τί έκαναν- προσωπικά γνωρίζω μόνο τις φήμες και όχι κάτι από πρώτο χέρι.

 Πιστεύω πως κι εσείς οι ίδιοι οι απόφοιτοι των προγραμμάτων θα άξιζε να σιγουρευτείτε πως δεν υπάρχουν από κάποιους επιτήδειους όσα φημολογούνται, ακριβώς για να διασφαλίσετε την εγκυρότητα του κόπου σας.
Μην το παίρνεις προσωπικά- ευτυχώς ή δυστυχώς παντού υπάρχουν εκείνοι που μοχθούν και άλλοι που βρίσκουν πιο....εύκολες λύσεις (και σε ελληνικά πανεπιστήμια, μην γελιόμαστε) :)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32327
  • Τελευταία: pante96
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1161723
  • Σύνολο θεμάτων: 19233
  • Σε σύνδεση σήμερα: 540
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 423
Σύνολο: 428

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.121 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.