*

Αποστολέας Θέμα: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας  (Αναγνώστηκε 15335 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ΛΩΡΑ

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1989
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #42 στις: Ιανουάριος 08, 2011, 08:26:12 μμ »
Παιδιά...δεν μπόρεσα αυτή την φορά να είμαι εκεί μαζί σας,αλλά ήμουν στις 26/8 που έγιναν τα ίδια περίπου περιστατικά και έβγαλαν πάλι τα ΜΑΤ οι θρασύδειλοι!!
Το κλίμα και τα συναισθήματα που δημιουργούνται είναι ακριβώς αυτά που περιγράφετε!!
Αυτές οι 2 κλώσσες ξεχνάν πως σήμερα είναι και αύριο ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ!! Ενώ εμείς θα είμαστε εδώ...το θέλουν δεν το θέλουν τα σκυλιά τα μαύρα!!
Και καιρός είναι να παλέψουμε ΟΛΟΙ γι αυτό!!
Δεν υπάρχει ελευθερία που να μη γνωρίζω.
Ούτε ταπείνωση ή φόβος που να μη μ' έχουν υποτάξει.
Γι'αυτό και ξέρω από αγάπη,
Γι' αυτό δε συλλογίζομαι το σώμα που σου δίνω,
Γι' αυτό προσέχω τόσο τα λόγια που σου λέω.

ΛΟΥΙΣ ΓΚΑΡΘΙΑ ΜΟΝΤΕΡΟ
(ΓΡΑΝΑΔΑ 1958)

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:29:08 »

Αποσυνδεδεμένος panos-21

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 50
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #43 στις: Ιανουάριος 08, 2011, 09:19:40 μμ »
http://www.esos.gr/index.php?option=com_k2&view=item&id=11027:i-apantisi-ton-ekpaideitikon-stin-ifipourgo-paideias&Itemid=1796
Αυτό καταλάβαν λοιπόν οι κύριοι συντάκτες της συγκεκριμένης ιστοσελίδας απο την παραπάνω ανακοίνωση και κάνανε ζουμ στο συγκεκριμένο κομμάτι και βάλανε και τον τίτλο και την φωτογραφία ως κερασάκι στην τούρτα;!
Ε τότε δεν μπορώ παρά να τους χειροκροτήσω...!
Γιατί άραγε όμως όλη η δημοκρατική εκπαιδευτική κοινότητα  λέει πως στη διάρκεια της εφταετίας θα κάνανε χρυσές δουλειές.
Γιατί λέει επίσης ο κόσμος πως αν βάζανε και το "πουλί" ως σύμβολο της ιστοσελίδας θα ταίριαζε απόλυτα στο στυλ τους;
Ακούω τελευταία τριγύρω μου επίσης γι αυτούς λέξεις και φράσεις  όπως :
"τσιράκια του υπουργείου και της τρόικας", "χουντικά φερέφωνα της Υπουργού Παιδείας και του ΔΝΤ εν μέσω της δικτατορίας της Δημοκρατίας όπου ζούμε", "πληρωμένα δημοσιογραφικά λαμόγια" και άλλα πολλά.
Και μη καταλαβαίνοντας, αναρωτιέμαι κι εγώ ως ένας απλός δημοκράτης, πολίτης αυτής της χώρας:
 "θεέ μου που μπορεί να βρίσκεται ο πάτος σ'αυτό το χαβουζοβάρελο της δημοσιογραφίας;"

Αποσυνδεδεμένος salao

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 31
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #44 στις: Ιανουάριος 08, 2011, 09:32:26 μμ »
Συνάδελφοι από να τα λέμε και να  αγανακτούμε εδώ μέσα νομίζω ότι το καλύτερο είναι να γράψουμε ο καθένας από κάτι  και να το ανεβάσουμε στο alfavita. Χθες ήμουνα στο υπουργείο και νιώθω άσχημα να με αποκαλούν τραμπούκο. Ας αλλάξουμε  το κλίμα. Ας καταλάβουν ότι δεν ήταν λίγοι τραμπούκοι αλλά λίγοι που εκπροσωπούσαν τον πόνο πολλών.

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #45 στις: Ιανουάριος 08, 2011, 10:27:46 μμ »
ΣΥΝΗΘΩΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΚΙΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΤΟΥ ΡΙΧΝΟΥΝ ΛΑΣΠΗ......


Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 06:29:08 »

Αποσυνδεδεμένος ribo

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 163
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #46 στις: Ιανουάριος 08, 2011, 11:18:35 μμ »
Δε χρειάζεται να σας πω τη γνώμη μου για τα γεγονότα ούτε για τα ανθρωποειδή πασόκια του ΥΠΕΠΘ. Αλλά μπορείτε να μου πείτε ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ και οι διορισμένοι συνάδελφοι πάνε και ψηφίζουν πασκε; Εννοείται φυσικά ότι και πολλοί αδιόριστοι, αναλογικά ως κομμάτι του συνόλου, έχουν ψηφίσει πασόκ, δηλαδή γιωργάκη, πάγκαλο, ραγκούση, διαμάντοφιλοπούλου και τα λοιπά μιάσματα!


Αποσυνδεδεμένος teris

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 62
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #47 στις: Ιανουάριος 08, 2011, 11:44:12 μμ »
Eγω αναρωτιεμαι γενικα πως σε αυτον τον τόπο οτι σκατα και να μας κάνουν ολο τους ιδιους μ........ες ψιφιζουνε.  Μη σωσει και βγει κανενας μας απειλουν??? ή βγαινει το πασοκ στις δημοτικές ή εχουμε εκλογές λεει ο χαμενοτατος..
. ΒΡΕ ΟΥΣΤ Κ...Θ....ΙΑ 
Τα πραγματα δεν πάνε καλα και μακαρι να πληρωσουν αυτοι που φταινε,  ειλικρινα βγαζω εναν πιο βιαιο εαυτο οταν τα σκεφτομαι πολυ περισσοτερο απο το να φυγει απο την θεση της μια σιδερενια πορτα που στην τελικη εγω την πληρωσα και αυτοι τα εφαγαν.......

Αποσυνδεδεμένος physikos13

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3418
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #48 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 12:17:41 πμ »
οι προκλητικοι χθες δεν ηταν οι ενστολοι(το αντιθετο μαλιστα), αλλα η γραμματεας της υφυπουργου και ο τυπακος απο το γραφειο του κουλαιδη αν δεν κανω λαθος, μιλαμε για απιστευτους δουλους....
δειτε και αυτο περι δντ:http://www.aksioprepeiakantoxh.com/politiki/ellada/334-o-terastios-mithos-tou-mnimoniou.html

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #49 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 03:02:29 πμ »
Αυτό που έγινε ήταν μόνο η αρχή.Να το βάλουν καλά στο μυαλό τους και οι δύο κότες. Απειλούν ότι το Μάρτιο θα δούμε πράγματα που δεν έχουμε φανταστεί? Προειδοποιούμε να σταματήσουν τέτοιου είδους σκέψεις, γιατί δεν είδαν ούτε εκείνες τίποτα ακόμη...
Όσο για τους άπραγους της ΟΛΜΕ, ας πάνε να τους ψιθυρίσουν εκεί πάνω ότι το καζάνι από το πολύ βράσιμο έχει αρχίσει και ξεχειλίζει...
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 09, 2011, 03:44:07 πμ από KYRINIS »

Αποσυνδεδεμένος MelG

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 258
  • Tout est possible.
    • Προφίλ
    • Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον...
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #50 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 03:43:34 πμ »
Αυτό που έγινε ήταν μόνο η αρχή.Να το βάλουν καλά στο μυαλό τους και οι δύο κότες. Απειλούν ότι το Μάρτιο θα δούμε πράγματα που δεν έχουμε φανταστεί? Προειδοποιούμε να σταματήσουν τέτοιου είδους σκέψεις, γιατί δεν είδαν ούτε εκείνες τίποτα ακόμη...
Όσο για τα πουλημένα της ΟΛΜΕ, ας πάνε να τους ψιθυρίσουν εκεί πάνω ότι το καζάνι από το πολύ βράσιμο έχει αρχίσει και ξεχειλίζει...
Κυρίνη, ποιος το είπε αυτό για το Μάρτιο και τι απαντήσατε;
Χαίρομαι που δε θα διοριστώ ποτέ τελικά γιατί θα μείνω στην πόλη μου που λατρεύω.
Καλά που έχουμε και τον Μάικλ Τζάκσον πάντως...
http://www.youtube.com/user/mjacksontruth

Αποσυνδεδεμένος MANAXOS

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 49
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #51 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 03:43:44 πμ »
Μαλλον το καζανι θα σταματησει να βραζει επειδη θα τελειωσουν τα ξυλα για φωτια....εχουμε οικονομικη κριση βλεπεις...ξερετε ποσο παει το κουτσουρακι....!!

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #52 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 03:47:16 πμ »
Αυτό που έγινε ήταν μόνο η αρχή.Να το βάλουν καλά στο μυαλό τους και οι δύο κότες. Απειλούν ότι το Μάρτιο θα δούμε πράγματα που δεν έχουμε φανταστεί? Προειδοποιούμε να σταματήσουν τέτοιου είδους σκέψεις, γιατί δεν είδαν ούτε εκείνες τίποτα ακόμη...
Όσο για τα πουλημένα της ΟΛΜΕ, ας πάνε να τους ψιθυρίσουν εκεί πάνω ότι το καζάνι από το πολύ βράσιμο έχει αρχίσει και ξεχειλίζει...
Κυρίνη, ποιος το είπε αυτό για το Μάρτιο και τι απαντήσατε;

Σχετικά με το Μάρτιο, το διάβασα σε post εδώ στο pde, σε προηγούμενη συνάντηση που έγινε, και το οποίο ειπώθηκε off the record. Θα ψάξω να βρω το συγκεκριμένο post.

Αποσυνδεδεμένος KYRINIS

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 302
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #53 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 03:48:09 πμ »
Μαλλον το καζανι θα σταματησει να βραζει επειδη θα τελειωσουν τα ξυλα για φωτια....εχουμε οικονομικη κριση βλεπεις...ξερετε ποσο παει το κουτσουρακι....!!


 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος mendor

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 518
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #54 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 11:09:58 πμ »
Αναλογη εισβολη να γινει στην ΟΛΜΕ και την ΔΟΕ να παρουν ανοιχτα θεση .....αλλιως δεν εχει νοημα

Αποσυνδεδεμένος steven_seagal

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 978
    • Προφίλ
Απ: Εισβολή στο Υπουργείο Παιδείας
« Απάντηση #55 στις: Ιανουάριος 09, 2011, 11:24:54 πμ »
Απειλούν ότι το Μάρτιο θα δούμε πράγματα που δεν έχουμε φανταστεί

τι προκειται να γινει το Μαρτιο στο υπουργειο παιδειας; εχω χασει κανενα επεισοδιο ;

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32294
  • Τελευταία: etaap0021
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159882
  • Σύνολο θεμάτων: 19213
  • Σε σύνδεση σήμερα: 509
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 1
Επισκέπτες: 403
Σύνολο: 404

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.139 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.