*

Αποστολέας Θέμα: ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ  (Αναγνώστηκε 1702 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ
« στις: Ιούλιος 04, 2007, 05:37:05 μμ »
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ ΤΗΣ Γ'ΛΥΚΕΙΟΥ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗΣ. ΑΝ ΞΕΚΙΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΜΑΘΗΤΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΩΡΑ,ΘΑ ΠΡΟΛΑΒΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΕΠΑΡΚΩΣ ΤΗΝ ΥΛΗ ΜΕ 4ΩΡΕΣ ΑΡΧΑΙΑ 2ΛΑΤΙΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΙΣΤΟΡΙΑ?Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΝΑ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΩ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΑΠΟ ΤΩΡΑ,ΑΛΛΑ ΠΙΕΖΕΤΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ Ο ΜΑΘΗΤΗΣ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΜΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΗΝ ΤΙΜΗ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 01:59:09 »

Αποσυνδεδεμένος mantarini

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 71
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ
« Απάντηση #1 στις: Ιούλιος 05, 2007, 10:39:08 πμ »
habanero,
νομίζω ότι προλαβαίνεις άνετα να βγάλεις την ύλη αν ξεκινήσεις από τώρα. Στα λατινικά, θα αφιερώσεις τα 2 πρώτα μαθήματα για επανάληψη γραμματικής-συντακτικού κι έπειτα θα συνεχίσεις με παράδοση ενός κειμένου ανά μάθημα. Στα αρχαία οι 2 ώρες για το γνωστό φτάνουν, όσο για το άγνωστο, αν είναι καλός ο μαθητής είναι αρκετές, αλλά αν έχει κενά σε γραμματική-συντακτικό, ίσως να χρειαστεί να πρσθέσεις από Σεπτέμβρη μια ώρα. Για την ιστορία όμως προβληματίζομαι. Προσωπικά την παραδίδω σε 2 ώρες. Μια φίλη μου που πέρυσι την έκανε σε 1 ώρα την εβδομάδα, αγχώθηκε υπερβολικά και μου είπε ότι δεν προλάβαινε με τίποτα να πει όλα όσα είχε ετοιμάσει. Νομίζω ότι η μισή ώρα είναι για εξέταση και η 1,5 για παράδοση και για τουλάχιστον μια πηγή.
Να 'σαι καλά ;)

Αποσυνδεδεμένος habanero

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 238
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: ΩΡΕΣ ΔΙΔΑΣΚΑΛΙΑΣ
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 05, 2007, 01:48:55 μμ »
Να'σαι καλά κ εσύ!Δυστυχώς τα κενά είναι πάρα πολλά αλλά...Ηδη τους είπα ότι δεν μπορώ να κόψω από νέα και έκθεση και να κάνω μία ώρα το καθένα οπότε δεν το αναλαμβάνω. Τώρα στα αρχαία , νομίζω ότι αν θέλουν λιγότερο από 5 ώρες θα πρέπει να στρωθουν πολύ περισσότερο σπίτι!Οντως, ιστορία θέλει κάτι παραπάνω. Θα προσπαθήσω να βάλλω μία ώρα από Σεπτέμβρη.Μου αρέσει πολύ το ψευδώνυμό σου!

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159835
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 539
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 4
Επισκέπτες: 491
Σύνολο: 495

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.093 δευτερόλεπτα. 34 ερωτήματα.