*

Αποστολέας Θέμα: ΣΔΕ κ προυπηρεσια  (Αναγνώστηκε 6553 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΣΔΕ κ προυπηρεσια
« Απάντηση #28 στις: Ιανουάριος 21, 2011, 08:45:56 μμ »
συναδελφοι ξαναρωταω γιατι αλλιως το ξεκινησα αυτο το θεμα κι αλλιως εχει καταληξει. αν μπορειτε δωστε απαντηση στην ερωτηση μου.

οσοι εργαζεστε φετος στα σδε μπορειτε να μου πειτε αν θα παρετε κανονικα οπως και περυσι την προυπηρεσια σας για οσες ωρες εχετε?μια φιλη μου νομιζει οτι θα παρει προυπηρεσια για 4 ωρες- παρολο που εργαζεται 10 ωρες στα σδε- διοτι ο νομος φετος λεει ωρομισθιος εως 4 ωρες.θα γινει εξαιρεση με τις 10 ωρες?τι σας εχουν πει?

thanks!
εχω απαντησει ξανα η προυπηρεσια θα μπει κανονικα για οσες ωρες κανει, η προυπηρεσια θα προσμετρηθει με το νεο ασεπ οχι την επομενη χρονια αφου οι πινακες παραμενουν κλειδωμενοι μεχρι να γινει ο επομενος ασεπ και να δημιουργηθουν οι νεοι πινακες

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΔΕ κ προυπηρεσια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:51:49 »

Αποσυνδεδεμένος mpesg

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1996
  • Φύλο: Άντρας
  • ΠΕ06
    • Προφίλ
Απ: ΣΔΕ κ προυπηρεσια
« Απάντηση #29 στις: Ιανουάριος 21, 2011, 08:50:47 μμ »
συναδελφοι ξαναρωταω γιατι αλλιως το ξεκινησα αυτο το θεμα κι αλλιως εχει καταληξει. αν μπορειτε δωστε απαντηση στην ερωτηση μου.

οσοι εργαζεστε φετος στα σδε μπορειτε να μου πειτε αν θα παρετε κανονικα οπως και περυσι την προυπηρεσια σας για οσες ωρες εχετε?μια φιλη μου νομιζει οτι θα παρει προυπηρεσια για 4 ωρες- παρολο που εργαζεται 10 ωρες στα σδε- διοτι ο νομος φετος λεει ωρομισθιος εως 4 ωρες.θα γινει εξαιρεση με τις 10 ωρες?τι σας εχουν πει?

thanks!
τι εννοεις οτι το θεμα εχει καταλήξει αλλιως, εαν εχεις καποια πληροφορηση ενημερωσε μας να ρωτησουμε καιι εμεις και μεσα απο το φορουμ να βρουμε λυσεις

Αποσυνδεδεμένος renaki

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 80
    • Προφίλ
Απ: ΣΔΕ κ προυπηρεσια
« Απάντηση #30 στις: Ιανουάριος 23, 2011, 10:12:49 πμ »
καλημερα!!προσπαθησα να στειλω την αιτηση για τα προγραμματα του ιδεκε και την επισυναψα στο mail αλλα την ελαβαν ως αρχειο shs.πως θα την στειλω σαν excel?sorry,αλλα δεν τα παω και πολυ καλα με αυτα.. :(

Αποσυνδεδεμένος emily_

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 883
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: ΣΔΕ κ προυπηρεσια
« Απάντηση #31 στις: Ιανουάριος 30, 2011, 06:58:04 μμ »
Σε αυτά τα προγράμματα εργάζονται τα παιδιά(ή συγγενείς) όσων έχουν σχέση με την εκπαίδευση.Είτε οι γονείς τους δουλεύουν στη δευτεροβάθμια, είτε οι γονείς τους είναι στελέχη εκπαίδευσης(εκπαιδευτικοί, καθηγητές, διευθυντές κ.α.).Πρώτα βάζουν τα παιδάκια τους να δουλεύουν στον "Οδυσσέα"(εκπαίδευση ενηλίκων) και  μετά χρησιμοποιούν την προϋπηρεσία για τα ΣΔΕ.Τα επιμορφώνουν για να κατοχυρωθούν ακόμα καλύτερα και μετά διορισμός σιγά σιγά.Πρέπει να έχεις συγγενική σχέση με την κάστα των εκπαιδευτικών(σε όποια περιφέρεια ενδιαφέρεσαι) που λυμαίνεται το χώρο.Αλλιώς αδύνατο.Είναι το ανοιχτό παράθυρο για να παίρνουν αέρα τα παιδάκια των εκπαιδευτικών...

Δηλαδή όλοι εμείς που δουλεύουμε για το ΙΔΕΚΕ, έχουμε συγγενείς εκπαιδευτικούς?!!!??!!?!
Εμένα με παίρνουν 3 χρόνια στα ΣΔΕ με βάση την κατάταξή μου στον πίνακα και μόνο! Και ούτε κονέ έχω, ούτε μπατζανάκη καθηγητή. Ας μην είμαστε λοιπόν απόλυτοι και μην γενικεύεις τις μεμονωμένες περιπτώσεις (που ούτε κι αυτές πιστεύω υπάρχουν πλέον καθώς δεν υπάρχει πλέον συνέντευξη).

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: ΣΔΕ κ προυπηρεσια
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 23:51:49 »

Αποσυνδεδεμένος bania

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 711
    • Προφίλ
Απ: ΣΔΕ κ προυπηρεσια
« Απάντηση #32 στις: Ιανουάριος 30, 2011, 08:10:33 μμ »
Σε αυτά τα προγράμματα εργάζονται τα παιδιά(ή συγγενείς) όσων έχουν σχέση με την εκπαίδευση.Είτε οι γονείς τους δουλεύουν στη δευτεροβάθμια, είτε οι γονείς τους είναι στελέχη εκπαίδευσης(εκπαιδευτικοί, καθηγητές, διευθυντές κ.α.).Πρώτα βάζουν τα παιδάκια τους να δουλεύουν στον "Οδυσσέα"(εκπαίδευση ενηλίκων) και  μετά χρησιμοποιούν την προϋπηρεσία για τα ΣΔΕ.Τα επιμορφώνουν για να κατοχυρωθούν ακόμα καλύτερα και μετά διορισμός σιγά σιγά.Πρέπει να έχεις συγγενική σχέση με την κάστα των εκπαιδευτικών(σε όποια περιφέρεια ενδιαφέρεσαι) που λυμαίνεται το χώρο.Αλλιώς αδύνατο.Είναι το ανοιχτό παράθυρο για να παίρνουν αέρα τα παιδάκια των εκπαιδευτικών...

Δηλαδή όλοι εμείς που δουλεύουμε για το ΙΔΕΚΕ, έχουμε συγγενείς εκπαιδευτικούς?!!!??!!?!
Εμένα με παίρνουν 3 χρόνια στα ΣΔΕ με βάση την κατάταξή μου στον πίνακα και μόνο! Και ούτε κονέ έχω, ούτε μπατζανάκη καθηγητή. Ας μην είμαστε λοιπόν απόλυτοι και μην γενικεύεις τις μεμονωμένες περιπτώσεις (που ούτε κι αυτές πιστεύω υπάρχουν πλέον καθώς δεν υπάρχει πλέον συνέντευξη).

++++
ωστόσο με τη μοριοδότηση όταν θέλουν βοηθούν σίγουρα, μιας κ δε βλέπουμε τα δικαιολογητικά του καθενός...  ;)

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32329
  • Τελευταία: kblala
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1162164
  • Σύνολο θεμάτων: 19242
  • Σε σύνδεση σήμερα: 791
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 502
Σύνολο: 512

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.104 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.