*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ03  (Αναγνώστηκε 877056 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #462 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:42:13 μμ »
Δημοσίευσε καιη Απογευματινή ένα παρόμοιο άρθρο.
Μάλλον κάνουν έναν απολογισμό και μελλοντικό προγραμματισμό (για ΑΚΩ, ΑΜΩ @ ωρομίσθιους) με λάθος κάποια νούμερα.
Γενικά από πουθενά δεν προκύπτουν συμπληρωματικοί διορισμοί
οτι δεν προκυπτουν συμπληρωματικοι διορισμοι ειναι γεγονος απλα το αρθρο εχει περιεργα  αρκετες λεπτομερειες και νουμερα!
τωρα ο καθενας μπορει να δινει τη δικη του ερμηνεια κι ειναι λογικο αφου δεν υπαρχει μια επισημη ενημερωση!
Δουλεύουνε νυχθημερόν για να είναι όλα έτοιμα στις 13/9..... Που να προλάβουν να κάνουν και ανακοινώσεις.... Και η πολιτική ηγεσία ξημεροβδραδιάζεται στα κανάλια και σε συναντήσεις και σε συνεντεύξεις τύπου... Που να προλάβουν...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:15:51 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:45:02 μμ »
αν υποθεσουμε οτι περσι πηρε 810 στην α φαση ,εκ των οποιων 111 μαθηματικους, αν αληθευει ο αριθμος 1000 για την τωρινη φαση, τοτε πρεπει να περιμενουμε αναλογικα περιπου 150 ΠΕ03...
πολυ μικρος αριθμος για τα κενα που υπαρχουν και ειδικα του δικου μας κλαδου...θυμιζω οτι συνταξιοδοτηθηκαν 1061 μαθηματικοι και εκανε 227 διορισμους,αρα
 μενουν 834...
δεν μας τα λενε καθολου καλα....
συμφωνω αλλα μην ξεχνας και τις αποσπασεις καθως και τις επιπλεον ωρες που ενδεχομενως θα παρουν οι μονιμοι,εγω εκτιμω οτι σε πρωτη φαση παμε μαλλον για 120 μαθηματικους........απλη εκτιμηση..
Είναι ελάχιστοι οι μαθηματικοί που ήταν αποσπασμένοι εκτός αιθουσών διδασκαλίας...
Και γενικά έχω μια εντύπωση (από τη σύζυγό μου που ήταν αναπληρώτρια πέρυσι και ωρομίσθια χρόνια και από πολλούς φίλους μονίμους) ότι οι μαθηματικοί δεν δουλεύουν λίγες ώρες...
Υπομονή και θα δούμε πως θα πάει η χρονιά

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:48:35 μμ »
στο esos ,στο σχετικο αρθρο ,ελεγε για τρεις μονο φασεις αναπληρωτων μεχρι και οκτωβριο....προβλεψη κανω κι εγω οτι συνολικα 350-400 πε03 θα παρει...ακω-αμω εννοειται...

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:51:16 μμ »
αν υποθεσουμε οτι περσι πηρε 810 στην α φαση ,εκ των οποιων 111 μαθηματικους, αν αληθευει ο αριθμος 1000 για την τωρινη φαση, τοτε πρεπει να περιμενουμε αναλογικα περιπου 150 ΠΕ03...
πολυ μικρος αριθμος για τα κενα που υπαρχουν και ειδικα του δικου μας κλαδου...θυμιζω οτι συνταξιοδοτηθηκαν 1061 μαθηματικοι και εκανε 227 διορισμους,αρα
 μενουν 834...
δεν μας τα λενε καθολου καλα....
συμφωνω αλλα μην ξεχνας και τις αποσπασεις καθως και τις επιπλεον ωρες που ενδεχομενως θα παρουν οι μονιμοι,εγω εκτιμω οτι σε πρωτη φαση παμε μαλλον για 120 μαθηματικους........απλη εκτιμηση..
Είναι ελάχιστοι οι μαθηματικοί που ήταν αποσπασμένοι εκτός αιθουσών διδασκαλίας...
Και γενικά έχω μια εντύπωση (από τη σύζυγό μου που ήταν αναπληρώτρια πέρυσι και ωρομίσθια χρόνια και από πολλούς φίλους μονίμους) ότι οι μαθηματικοί δεν δουλεύουν λίγες ώρες...
Υπομονή και θα δούμε πως θα πάει η χρονιά
αυτο οντως δεν το ξερω ,αλλα δεν υπαρχει περιπτωση οι 1061 που συνταξιοδοτηθηκαν να αναπληρωθουν ολοι πιστευω οτι θα ακολουθησει 2η φαση με το ανοιγμα των σχολειων  και θα παρει παρομοιο αριθμο με τους ΠΕ03 της α φασης...ολα αυτα ειναι οντως εκτιμησεις παντως εκει που ημουν εγω περυσι αναπληρωτης υπηρξαν υπεραριθμοι  μονιμοι ΠΕ03 που αποχωρησαν......

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 19:15:51 »

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #466 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 02:53:42 μμ »
στο esos ,στο σχετικο αρθρο ,ελεγε για τρεις μονο φασεις αναπληρωτων μεχρι και οκτωβριο....προβλεψη κανω κι εγω οτι συνολικα 350-400 πε03 θα παρει...ακω-αμω εννοειται...
σε αυτο το νουμερο συγκλινω κι εγω αγαπητε φιλε....και παντα ΑΜΩ-ΑΚΩ εννοειται..

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #467 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 03:01:59 μμ »
παιζει μεγαλο ρολο με τι τροπο ο καθε προισταμενος θα θελησει να καλυψει τα κενα...παντως αν φερει αποσπασμενους που ειχαν χρονια να δουν αιθουσα και γενικα δεν την παλευουν με "ταξη" και να κατσουν να (ξανα)ασχοληθουν με το γνωστικο, το βλεπω να πεφτουν οι ''αναρρωτικες" συννεφο...
καλο για μας βεβαια...

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #468 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 03:11:15 μμ »
παιζει μεγαλο ρολο με τι τροπο ο καθε προισταμενος θα θελησει να καλυψει τα κενα...παντως αν φερει αποσπασμενους που ειχαν χρονια να δουν αιθουσα και γενικα δεν την παλευουν με "ταξη" και να κατσουν να (ξανα)ασχοληθουν με το γνωστικο, το βλεπω να πεφτουν οι ''αναρρωτικες" συννεφο...
καλο για μας βεβαια...
εννοειται οτι παιζει μεγαλο ρολο ο προισταμενος!!κι οχι μονο σε αυτο αλλα και στο "πονηρο" θεμα αμω-ακω.................κι εκει κρυβονται πολλα!

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #469 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 03:18:18 μμ »
απο την περιφερεια στερεας ελλαδας οπου κινουμαι εγω, (sick), το σωστο ειναι περιπλανιεμαι,  :D, λειπει η ευελιξια,απλη λογικη και ανθρωπια χρειαζεται...δυστυχως λειπουν και τα τρια και απο ολους αυτους...τεσπα...
θα δειξει...εγω ειμαι γυρω στο 400..οριακα δηλαδη...ακω δηλωσα παντου,αμω κοντα στο σπιτι μου...τζοκερ δηλαδη...

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 03:28:30 μμ »
απο την περιφερεια στερεας ελλαδας οπου κινουμαι εγω, (sick), το σωστο ειναι περιπλανιεμαι,  :D, λειπει η ευελιξια,απλη λογικη και ανθρωπια χρειαζεται...δυστυχως λειπουν και τα τρια και απο ολους αυτους...τεσπα...
θα δειξει...εγω ειμαι γυρω στο 400..οριακα δηλαδη...ακω δηλωσα παντου,αμω κοντα στο σπιτι μου...τζοκερ δηλαδη...
το ιδιο εκανα κι εγω που ειμαι γυρω στο 70......αλλα δε νομιζω οτι παιζει ρολο η σειρα για το ΑΜΩ-ΑΚΩ
υ.γ: οντως εισαι οριακα το καλυτερο ευχομαι...

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 03:37:25 μμ »
να σαι καλα..το καλυτερεο ευχομαι και σε σενα,αρκει η οποια προυπηρεσια κανουμε αυτα τα 2 χρονια της μεταβατικης,να παλεψουμε να ξαναμετρησει.. θα μου πεις πώς και με ποιους, με την ανυπαρκτη ΟΛΜΕ; ...μεχρι τοτε αρκει να..υπαρχει δουλεια και ενσημα...εκει μας καταντησαν...

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 03:42:20 μμ »
να σαι καλα..το καλυτερεο ευχομαι και σε σενα,αρκει η οποια προυπηρεσια κανουμε αυτα τα 2 χρονια της μεταβατικης,να παλεψουμε να ξαναμετρησει.. θα μου πεις πώς και με ποιους, με την ανυπαρκτη ΟΛΜΕ; ...μεχρι τοτε αρκει να..υπαρχει δουλεια και ενσημα...εκει μας καταντησαν...
+++++++++++++++++

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 03:48:44 μμ »
Θετικό πνεύμα πάνω απ' ολα!
Να σκέφτεστε ότι μαζεύετε προϋπηρεσία=συντάξιμα χρόνια και μόρια για μελλοντικές μεταθέσεις -------
-----> αφού θα διοριστούμε κάποια στιγμή ;)

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 03:50:41 μμ »
Θετικό πνεύμα πάνω απ' ολα!
Να σκέφτεστε ότι μαζεύετε προϋπηρεσία=συντάξιμα χρόνια και μόρια για μελλοντικές μεταθέσεις -------
-----> αφού θα διοριστούμε κάποια στιγμή ;)
--------->"αν" θα διοριστουμε καποια στιγμη...

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 03:54:38 μμ »
Περισσότερες πιθανότητες έχουμε να διοριστούμε βέβαια κάποιοα στιγμή παρά να πάρουμε σύνταξη ;D ;D ;D

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159806
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 5
Επισκέπτες: 406
Σύνολο: 411

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.089 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.