*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ03  (Αναγνώστηκε 877763 φορές)

0 μέλη και 9 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #476 στις: Σεπτέμβριος 02, 2010, 03:57:12 μμ »
Περισσότερες πιθανότητες έχουμε να διοριστούμε βέβαια κάποιοα στιγμή παρά να πάρουμε σύνταξη ;D ;D ;D
απο οποια πλευρα το δεις ειναι τραγικο!!βεβαια απαραιτητη προυποθεση μπας και παρεις συνταξη ειναι τουλαχιστον να διοριστεις!! :-\

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:28:30 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #477 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 02:31:25 μμ »
esos.gr
πριν από λίγο: σύμφωνα με ενημέρωση από το υπουργείο Τρίτη ή Τετάρτη η ανακοίνωση της πρώτης φάσης.........
Πάντως αντικειμενικά η επόμενη Πέμπτη είναι η "τελευταία" ημερομηνία που θα ανακοινωθεί η Α' φάση, αν θέλει το υπουργείο να είναι οι αναπληρωτές στα σχολεία την πρώτη μέρα των μαθημάτων (14/9)
...και αυτό το esos.gr μέρα παρά μέρα ενημερώνεται από το υπουργείο και κάθε φορά πάει παρά πίσω...

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #478 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 02:40:48 μμ »
Οι φιλόλογοι μιλάνε για +10% με +30% περισσότερους αναπληρωτές από πέρυσι...

Λέτε να πάρουν και μαθηματικούς παραπάνω από πέρυσι;

Πάντως εδώ και κανά δυο μέρες έχω κλείσει τα αυτιά μου και δεν θέλω να ασχολούμαι με ημερομηνίες και αριθμούς. Άλλωστε η πολιτική ηγεσία του υπουργείου έχει αποδειχθεί -τουλάχιστον- αναξιόπιστη στις ανακοινώσεις της

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #479 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 02:46:35 μμ »
Οι φιλόλογοι μιλάνε για +10% με +30% περισσότερους αναπληρωτές από πέρυσι...

Λέτε να πάρουν και μαθηματικούς παραπάνω από πέρυσι;

Πάντως εδώ και κανά δυο μέρες έχω κλείσει τα αυτιά μου και δεν θέλω να ασχολούμαι με ημερομηνίες και αριθμούς. Άλλωστε η πολιτική ηγεσία του υπουργείου έχει αποδειχθεί -τουλάχιστον- αναξιόπιστη στις ανακοινώσεις της
την επομρνη φορα που θα γραψει κατι το esos θα ειναι για πεμπτη η παρασκευη!!!
παντως χωρις πλακα το esos ειναι εγκυρο αν κι εγω ελεγα μηπως σημερα γινει κανενα θαυμα........οσο αναφορα τον αριθμο  εγω μας υπολογιζω γυρω στους 120-130 οπως ειχα γραψει και πιο πανω..

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:28:30 »

Αποσυνδεδεμένος antoniat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #480 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 02:59:56 μμ »
καλα ρε παιδια,αντε και δεν μπορουν να αποφασισουν ποια μερα θα τα ανακοινωσουν.τουλαχιστον δεν μπορουν να μας πουν  ποσους περιπου  θα παρουν απο καθε ειδικοτητα,για να ξερουμε αν εχουμε ελπιδα η οχι;και αν η α' φαση αργει τοσο,η β΄ποτε θα γινει;

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #481 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:05:18 μμ »
Εγώ ένα "εύχομαι" μπας και βάλουν μυαλό:
να έρθει η Δευτέρα (13/9) και ειδικά η Τρίτη (14/9) και να γίνει ΧΑΜΟΣ στα σχολεία!

Άμα είναι τυχερή και όλα πάνε καλά... την πατήσαμε (μακροπρόθεσμα)

Μόνο αν το νούμερο (των αναπληρωτών) "παίζει" πολύ δικαιολογείται τέτοια καθυστέρηση...

Αποσυνδεδεμένος borbokis

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #482 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:05:54 μμ »
Σημερα ή αυριο δηλαδή δεν θα υπάρχει Α φαση αναπληρωτών? :'(

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #483 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:06:07 μμ »
χαιρετω τον αγαπητο nero...προσθετω απλα ,οτι πολλοι απο τους συνταξιοδοτουμενους, ΔΕΝ τους δωσει σαν κενα στο υπουργειο,και φαινονται ακομα οτι ανηκουν στα σχολεια....εχω δυο παραδειγματα οπου μεχρι 2 οκτωβρη, θα πανε στα σχολεια κανονικα,χωρις να κανουν μαθημα, και μετα τις 2 οκτωβρη θα δωθει το κενο...
παραλογο; διαζυγιο με τη λογικη; τεσπα...απλα το παραθετω...συμφωνω για το esos,απλα ειναι κατα τη γνωμη μου "καθεστωτικο"...οτι του σερβιρουν το λεει ,χωρις ποτε να κανει κριτικη...

Αποσυνδεδεμένος s93060

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 866
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #484 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:09:05 μμ »
Σημερα ή αυριο δηλαδή δεν θα υπάρχει Α φαση αναπληρωτών? :'(
ναι

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #485 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:15:28 μμ »
χαιρετω τον αγαπητο nero...προσθετω απλα ,οτι πολλοι απο τους συνταξιοδοτουμενους, ΔΕΝ τους δωσει σαν κενα στο υπουργειο,και φαινονται ακομα οτι ανηκουν στα σχολεια....εχω δυο παραδειγματα οπου μεχρι 2 οκτωβρη, θα πανε στα σχολεια κανονικα,χωρις να κανουν μαθημα, και μετα τις 2 οκτωβρη θα δωθει το κενο...
παραλογο; διαζυγιο με τη λογικη; τεσπα...απλα το παραθετω...συμφωνω για το esos,απλα ειναι κατα τη γνωμη μου "καθεστωτικο"...οτι του σερβιρουν το λεει ,χωρις ποτε να κανει κριτικη...
γεια σου αγαπητε φιλε...αυτο με τους συνταξιοδοτουμενους ομολογω δεν το ηξερα και το διαβασα και απο αλλο ενα παιδι εδω στο forum προχθες...και οντως ετσι ειναι παραλογο η οχι ,οσο αναφορα το esos οντως κριτικη δεν κανει  και ισως εχεις δικιο ,εγω μιλησα για τις πληροφοριες του στα θεματα των αναπληρωτων καθως και στα ονοματα τα οποια ανακοινωνει σχεδον αμεσως..κατι που ειναι ιδιαιτερα σημαντικο για εμας!

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #486 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:22:30 μμ »
κι εγω δεν το ηξερα,αλλα το εμαθα μεσα απο σχολειο...οπως επισης ξερω οτι ΠΥΣΔΕ δυο νομοι τουλαχιστον θα κανουν την ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ, πραγμα που σημαινει , ή οτι θα δωσει τριτη-τεταρτη καποια κενα για αναπληρωτες οποτε παρακαλας,αν εισαι στους πρωτους να πας καπου καλα..οπου θεωρει ο καθενας τουλαχιστον...ή οτι θα δωσει αναπληρωτες μολις ανοιξουν τα σχολεια...με αλλα λογια οπως εχουμε ξαναπει, βλεπω κι εγω 120-140 δικους μας στην πρωτη φαση, και αμεσως μετα, αλλους τοσους, και τελος σεπτεμβρη,αρχες οκτωβρη ενα τελευταιο μεγαλο κυμα...

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #487 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 03:33:16 μμ »
κι εγω δεν το ηξερα,αλλα το εμαθα μεσα απο σχολειο...οπως επισης ξερω οτι ΠΥΣΔΕ δυο νομοι τουλαχιστον θα κανουν την ΑΛΛΗ ΠΕΜΠΤΗ, πραγμα που σημαινει , ή οτι θα δωσει τριτη-τεταρτη καποια κενα για αναπληρωτες οποτε παρακαλας,αν εισαι στους πρωτους να πας καπου καλα..οπου θεωρει ο καθενας τουλαχιστον...ή οτι θα δωσει αναπληρωτες μολις ανοιξουν τα σχολεια...με αλλα λογια οπως εχουμε ξαναπει, βλεπω κι εγω 120-140 δικους μας στην πρωτη φαση, και αμεσως μετα, αλλους τοσους, και τελος σεπτεμβρη,αρχες οκτωβρη ενα τελευταιο μεγαλο κυμα...
[/quote
ακριβως ετσι!!αλλα το μεγαλο ερωτηματικο δεν ειναι μονο το ποτε, αλλα το ΑΜΩ-ΑΚΩ !!!

Αποσυνδεδεμένος margavare

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 451
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠΕ 03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #488 στις: Σεπτέμβριος 03, 2010, 09:12:20 μμ »
χαιρετω τον αγαπητο nero...προσθετω απλα ,οτι πολλοι απο τους συνταξιοδοτουμενους, ΔΕΝ τους δωσει σαν κενα στο υπουργειο,και φαινονται ακομα οτι ανηκουν στα σχολεια....εχω δυο παραδειγματα οπου μεχρι 2 οκτωβρη, θα πανε στα σχολεια κανονικα,χωρις να κανουν μαθημα, και μετα τις 2 οκτωβρη θα δωθει το κενο...
παραλογο; διαζυγιο με τη λογικη; τεσπα...απλα το παραθετω...συμφωνω για το esos,απλα ειναι κατα τη γνωμη μου "καθεστωτικο"...οτι του σερβιρουν το λεει ,χωρις ποτε να κανει κριτικη...

Και στο δικό μου σχολείο αυτοί που θα συνταξιοδοτηθούν θα μείνουν μέχρι 10 Οκτώβρη.
Κάποιοι θέλουν να αλλάξουν Μ.Κ., άλλοι να συμπληρώσουν 60 χρονών για να μη χάσουν τα δώρα...
Έχουν κάνει βέβαια αίτηση για συνταξιοδότηση, αλλά μου έκανε εντύπωση που στις ώρες ανά ειδικότητα που στάλθηκαν στις ΔΔΕ, υπολογίστηκαν στο πρόγραμμα. Δηλαδή δεν φαίνονται σαν κενά στο πρόγραμμα.
Θα είναι τελικά γύρω στις 20.000 οι αιτήσεις; Άγνωστο.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #489 στις: Σεπτέμβριος 04, 2010, 10:24:32 πμ »
Διαβάστε στο alfavita.gr μια είδηση που είναι μάλλον απίστευτη:
Η Δευτεροβάθμια Δυτ. Θεσσαλονίκης καλεί εκπαιδευτικούς με οργανική στην Δυτ. Θεσσαλονίκη (όχι τους προχωρινά τοποθετημένους - οι οποίοι έπονται;;;;;) να πάνε την Τρίτη (7/9) να δηλώσουν σε ποιό από τα υπάρχοντα κενά θέλουν να τοποθετηθούν.....
Και μετά πως και πότε θα δώσουν κενά για αναπληρωτές ??? ??? ??? ??? ???
http://www.alfavita.gr/artro.php?id=8570

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159822
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 7
Επισκέπτες: 367
Σύνολο: 374

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.096 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.