*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ03  (Αναγνώστηκε 877792 φορές)

0 μέλη και 7 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος kith4

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 51
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #518 στις: Σεπτέμβριος 04, 2010, 09:04:29 μμ »
Είναι ελάχιστα τα φροντιστήρια που αποδίδουν κανονικά τα ένσημα για κάθε ώρα που δουλεύεις.



τα ειπες ολα!για να μην πω για τις συνθηκες κι αλλα κι αλλα κι αλλα....
μην αποθαρυνεις καποιους συναδελφους να πανε στα φροντιστηρια  ομως "μολις" δουν τη γλυκα θα ειναι αργα!
 προτιμω το ειρωνικο "πρωτα ο μαθητης" παρα το κυνικο "πρωτα ο πελατης"!!

σίγουρα τα φροντιστήρια δεν ειναι η ιδανική δουλειά, βέβαια υπάρχουν και φροντιστήρια που ειναι άψογα για συνεργασία. αλλά το θεμα με τα φροντιστήρια είναι ότι θα εχεις και τα ιδιαιτερα σου, σταθερα καθε χρονο, τα μαθηματά σου, θα ξερεις τι θα κανεις του χρονου και που θα εισαι, μπορεις να προγραμματισεις κάπως. ενω με την αναπληρωση, ξεσπιτωνεσαι, πληρωνεις το μισο μισθο σε νοικια και τα σχετικα, οικογενεια δεν μπορεις να κανεις πηγαινοντας απο δω και απο κει. καθε χρονο δεν ξερεις αν θα σε παρουν και που θα σε παρουν!

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:30:23 »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #519 στις: Σεπτέμβριος 04, 2010, 09:09:24 μμ »
Θες κάποια στιγμή να διοριστείς; Αν η απάντηση είναι ναι η αναπλήρωση σου δίνει ένα ποσό (καλό ή μέτριο ή κακό είναι άλλη κουβέντα) και ταμείο ανεργίας το καλοκαίρι.

ο διορισμος θα ερθει απο μεγάλη επιτυχια σε ασεπ και αναπληρωση. αν δεν εχεις εξασφαλισει την επιτυχια, η αναπληρωση πλεον δεν οδηγει στον διορισμο. θεωρω οτι η διδασκαλια σε φροντιστηριο σαφως σου δινει καλυτερες γνωσεις μαθηματικων, οποτε ισως σε βοηθησει να γράψεις καπως καλυτερα.
επισης και το φροντιστηριο σου δίνει ένα καλό ποσό και ταμείο ανεργίας το καλοκαιρι.

Το άλλο που λέω όπου έρθει η κουβέντα είναι ότι η υπηρεσία του αναπληρωτή θα μετρήσει όταν (πρόσεχε, έχω απαντήσει ναι πριν στην ερώτηση) διοριστώ.
Δηλαδή η αναπλήρωση είναι η έναρξη του συντάξιμου χρόνου :)

η έναρξη του συνταξιμου χρονου δεν ειναι απο την στιγμη που εχεις ενσημα  ???  τα ενσημα του ιδιωτικου τομεα δεν μετρουν στην σύνταξη;

Όπως και να έχει αν έχεις επιτυχία στον τελευταίο ή στον επόμενο ΑΣΕΠ και "μαζέψεις" πολύ προϋπηρεσία θεωρώ ότι δεν θα σε πετάξει το κράτος έξω... (σώθηκες.....)

η επιτυχια ειναι ορος σχετικος... αν εχεις επιτυχια στον τελευταιο ασεπ 09 ειναι σαν να μην εχεις επιτυχια...  αν εχεις επιτυχια στον ασεπ του 07, θα εχεις το πολυ 20 μορια (δεν θυμαμαι τη βαση του διορισμου). πως ξερεις οτι στον ασεπ 12 δεν θα υπάρχουν πολλοι αλλοι που θα γραψουν πολυ πανω απο 75 και εσυ οχι; πώς σε σωζει το κρατος σε αυτή την περιπτωση?
πεστα για τον ρημαδιασμένο ασεπ του 09!!!και 1ος επιλαχών να είσαι, είναι λες και δεν έκανες τίποτα....

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #520 στις: Σεπτέμβριος 04, 2010, 09:11:59 μμ »
Είναι ελάχιστα τα φροντιστήρια που αποδίδουν κανονικά τα ένσημα για κάθε ώρα που δουλεύεις.



τα ειπες ολα!για να μην πω για τις συνθηκες κι αλλα κι αλλα κι αλλα....
μην αποθαρυνεις καποιους συναδελφους να πανε στα φροντιστηρια  ομως "μολις" δουν τη γλυκα θα ειναι αργα!
 προτιμω το ειρωνικο "πρωτα ο μαθητης" παρα το κυνικο "πρωτα ο πελατης"!!

σίγουρα τα φροντιστήρια δεν ειναι η ιδανική δουλειά, βέβαια υπάρχουν και φροντιστήρια που ειναι άψογα για συνεργασία. αλλά το θεμα με τα φροντιστήρια είναι ότι θα εχεις και τα ιδιαιτερα σου, σταθερα καθε χρονο, τα μαθηματά σου, θα ξερεις τι θα κανεις του χρονου και που θα εισαι, μπορεις να προγραμματισεις κάπως. ενω με την αναπληρωση, ξεσπιτωνεσαι, πληρωνεις το μισο μισθο σε νοικια και τα σχετικα, οικογενεια δεν μπορεις να κανεις πηγαινοντας απο δω και απο κει. καθε χρονο δεν ξερεις αν θα σε παρουν και που θα σε παρουν!
τα αψογα στη συνεργασια ειναι μετρημενα στα δακτυλα!!!σε βαζουν στο τρυπακι σε ξεζουμιζουν και μετα γεια σας!!εχουν δει τα ματια τοσσα πολλα που εχω σιχαθει που ειχα ανακατευτει με το χωρο!!ο καθενας κανει τις επιλογες του βεβαια αλλα μετα καμια φορα ειναι αργα!

Αποσυνδεδεμένος Skiouros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #521 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 11:37:55 πμ »
  Επειδή είμαι νέος στα κόλπα να ρωτήσω δυό πραγματάκια:
1.   Αν στην πρώτη φάση πάρει 1000 άτομα όπως λένε ( δηλαδή περισσότερους από πέρσι ) τότε στην Β και Γ φάση πόσους θα πάρει; Το ρωτώ διότι είπαν ότι φέτος θα πάρει περίπου 7500 ΑΚΩ. Αν τα 1000 άτομα δίνουν περίπου 130 ΠΕ03 τότε σε 3 φάσεις αν πάρει – εγω σου λέω 4000 ΑΚΩ  κι όχι 7500- τότε υπάρχει περίπτωση να πάρει συνολικά 500 μαθηματικούς; Στην περίπτωση αυτή απορροφά σχεδόν όλους τους τρίτεκνους αφού στον πίνακα 125 τρίτεκνοι είναι όλοι κι όλοι.
2.   Αν κάποιον τον πάρουν αναπληρωτή, τον ειδοποιούν με κάποιο τρόπο πριν ανακοινώσουν στο διαδίκτυο τα ονόματα αν αποδέχεται;
3.   Όλοι όσοι είναι στον πίνακα, έχουν κάνει αίτηση για αναπληρωτές;
4.   Πως ακριβώς αξιοποιούν το κουτάκι ΝΑΙ πάω παντού;
Αν κάποιος μπορεί να ρίξει λίγο φως …
                                                               Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 17:30:23 »

Αποσυνδεδεμένος mefi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 104
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #522 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 11:57:54 πμ »
1. Το πόσους θα πάρει σε κάθε φάση εξαρτάται από τα κενά που στην ειδικότητά μας φέτος είναι πολλά.
2. Όχι. Δεν τον ειδοποιούν πριν αλλά μετά την ανακοίνωση του ονόματος τον παίρνει τηλέφωνο η ΔΔΕ που τοποθετήθηκε και τον ρωτά αν αποδέχεται την θέση. Αν αρνηθεί το κενό τρέχει στο σύστημα στην επόμενη φάση ή έσπαγε παλιότερα σε δύο ωρομίσθιους.
3. Για να βρίσκονται στον πίνακα αναπληρωτών ναι έχουν κάνει αίτηση για αναπληρωτές. Το που και το πόσες περιοχές έχουν βάλει παίζει.
4. Δεν γνωρίζω για φέτος. Μέχρι πέρισυ όταν έφτανε στη σειρά σου το σύστημα, εξέταζε πρώτα αν υπήρχαν κενά στις περιοχές που έχεις δηλώσει και στην συνέχεια αν δεν υπήρχαν έλεγχε αν έχεις βάλει το κουτάκι ΝΑΙ σε όλα, οπότε σε τοποθέτουσαν σε όποιο κενό είχαν.

Αποσυνδεδεμένος kaitoula

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #523 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 12:04:30 μμ »
1. Το πόσους θα πάρει σε κάθε φάση εξαρτάται από τα κενά που στην ειδικότητά μας φέτος είναι πολλά.
2. Όχι. Δεν τον ειδοποιούν πριν αλλά μετά την ανακοίνωση του ονόματος τον παίρνει τηλέφωνο η ΔΔΕ που τοποθετήθηκε και τον ρωτά αν αποδέχεται την θέση. Αν αρνηθεί το κενό τρέχει στο σύστημα στην επόμενη φάση ή έσπαγε παλιότερα σε δύο ωρομίσθιους.
3. Για να βρίσκονται στον πίνακα αναπληρωτών ναι έχουν κάνει αίτηση για αναπληρωτές. Το που και το πόσες περιοχές έχουν βάλει παίζει.
4. Δεν γνωρίζω για φέτος. Μέχρι πέρισυ όταν έφτανε στη σειρά σου το σύστημα, εξέταζε πρώτα αν υπήρχαν κενά στις περιοχές που έχεις δηλώσει και στην συνέχεια αν δεν υπήρχαν έλεγχε αν έχεις βάλει το κουτάκι ΝΑΙ σε όλα, οπότε σε τοποθέτουσαν σε όποιο κενό είχαν.

 δεν είναι βεβαιο ότι θα σου τηλεφωνησουν απο τη διεύθυνση. ειδικά στις πρωτες φασεις νομιζω δεν τηλεφωνουν. εμενα πάντως από τις 3 χρονιές που δουλεψα αναπληρωτρια μονο την πρώτη μου τηλεφωνησαν (δεν ήταν πρώτες φασεις, καιγονταν να καλυψουν το κενο και μου τηλ. και για να δουν τι έχω σκοπο να κανω αλλα και να με πεισουν να πάω σε περιπτωση που δεν το είχα σκοπο)

Αποσυνδεδεμένος Skiouros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #524 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 12:13:21 μμ »
 Τα κενά μας είναι φέτος πολλά...Δηλαδά πολύ περισσότερα απο περσι; Πόσους πήρε συνολικά απο μας πέρσι; Λογικα φέτος θα πάρει περισσότρερους ή έχετε ακούσει ότι παρόλο που χρειάζεται περισσότερους θα το ρίξει στο δεν ξέρω δεν απαντω; :

Αποσυνδεδεμένος Kounavi

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 121
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #525 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 01:29:13 μμ »
Αν και δεν είμαι ΠΕ03 και τις 2 φορές που πήγα αναπληρώτρια δεν με πήραν τηλέφωνο,το έμαθα απο το ιντερνετ,εγώ τους πήρα βέβαια να ρωτήσω που θα παρουσιαστώ γιατί με πήραν μακριά απ το σπίτι μου

Αποσυνδεδεμένος nero

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1601
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #526 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 01:44:38 μμ »
Αν και δεν είμαι ΠΕ03 και τις 2 φορές που πήγα αναπληρώτρια δεν με πήραν τηλέφωνο,το έμαθα απο το ιντερνετ,εγώ τους πήρα βέβαια να ρωτήσω που θα παρουσιαστώ γιατί με πήραν μακριά απ το σπίτι μου
το επιβεβαιωνω κι εγω που ειμαι ΠΕ03 αν και δεν νομιζω να εχει σημασια  η ειδικοτητα , δεν ειναι βεβαιο οτι σε παιρνουν τηλεφωνο!εμενα δεν με πηραν περυσι!

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #527 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 02:13:55 μμ »
Τηλέφωνο δεν παίρνουν πλέον.
Πας και παρουσιάζεσαι την αρμόδια Δευτεροβάθμια (ένα τηλέφωνο πριν δεν βλάπτει)
Όσο για το κουτάκι "ναι σε όλα" είναι απλό, αλλά και άγνωστο.
(πιο πιθανό σε φάσεις αναπλρωτών μετά την 1η) όταν θέλουν αναπληρωτή στην Δ' Ιωαννίνων (π.χ.)
Ξεκινάνε από τον πρώτο στον πίνακα αναπληρωτών: έχει δηλώσει Δ' Ιωαννίνων; αν οχι πάνε στον επόμενο κλπ
Τώρα αν κανείς πριν από 'σένα δεν έχει δηλώσει Δ' Ιωαννίνων και επίσης κανένας δεν έχει βάλει "ναι σε όλα" παίρνουν εσένα!
Το μπέρδεμα είναι τι γίνεται με το 20% των τριτέκνων...
Δύσκολο να καταλάβω πως επιλέγουν.

Αποσυνδεδεμένος evistamp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #528 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 02:15:57 μμ »
Να ρωτήσω κάτι? Ο πίνακας ΠΕ03 αναπληρωτες γενικής και ειδικής που βρίσκεται στα νέα αρχεία είναι ο εκκαθαρισμένος μετά τους διορισμούς?

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #529 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 02:34:30 μμ »
και στο e-aitisi.sch.gr εκκαθαρισμένοι από τους διορισθέντες είναι

Αποσυνδεδεμένος evistamp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #530 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 02:38:10 μμ »
Γιατί ξεκινάει όμως από το 12?

Αποσυνδεδεμένος evistamp

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 155
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #531 στις: Σεπτέμβριος 05, 2010, 02:43:47 μμ »
Στο e_aitisi έχω σειρά κοντά στο 180 και εδώ στο 30. Ρωτάω μήπως και υπάρχει φως.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159824
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 425
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 11
Επισκέπτες: 355
Σύνολο: 366

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.083 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.