*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ03  (Αναγνώστηκε 877098 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος aspinoulas

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 443
  • ΠΕ03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #700 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 05:19:41 μμ »
φέτοσ παιδιά για ποιο λόγο να  δουλέψουμε δεν γνωρίζω...
αφου ο πινακασ παγώνει...και 9 μορια στον ασεπ θα είναι 0.9 με 1.8 μόρια δηλ μισή ερώτηση.
επίσησ δεν είναι σίγουρο οτι του χρονου θα γίνει ΑΣΕΠ μπορεί να πάρει αναβολή αλλον ένα χρόνο 8) αυτό μου το είπαν απο το υπουργείο..


Έλεος πια..Αν είναι να πάρει άλλο ένα χρόνο αναβολή μετά από πού θα διορίζει ;;; Λίγο από κάθε πίνακα;;;

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:18:46 »

Αποσυνδεδεμένος sixtir

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1137
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #701 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 08:42:50 μμ »
φέτοσ παιδιά για ποιο λόγο να  δουλέψουμε δεν γνωρίζω...
αφου ο πινακασ παγώνει...και 9 μορια στον ασεπ θα είναι 0.9 με 1.8 μόρια δηλ μισή ερώτηση.
επίσησ δεν είναι σίγουρο οτι του χρονου θα γίνει ΑΣΕΠ μπορεί να πάρει αναβολή αλλον ένα χρόνο 8) αυτό μου το είπαν απο το υπουργείο..

εγω δεν διορίστηκα για 0,8 :'(

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #702 στις: Σεπτέμβριος 16, 2010, 09:18:31 μμ »
Όλες οι πληροφορίες συγκλίνουν ότι μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου θα βγει η Β' φάση.
Μαζέψτε πληροφορίες, να μιλήσουμε για ΑΣΕΠ και διορισμούς (μετά)

Αποσυνδεδεμένος spyros13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #703 στις: Σεπτέμβριος 17, 2010, 09:43:20 μμ »
το ακουσατε οτι 1 στους 3 αμω δεν δέχεται τον διορισμό....στην γερμανική βέβαια αλλα τα ίδια θα ισχύσουν και σε μας  :'( . αμω στην επαρχία αξίζει ρε παιδιά;
πώσ μασ εχουν κανταντήσει ετσι  >:( .. αντι να διορίσει απο τον πίνακα να τελειώνουμε μας ταλαιπωρεί χςρίσ λογο ελεοσ...
και αν ισχύει οτι του χρόνου θα κάνει μόνο 93 διορισμούσ αυτουσ που χρωσταγε φέτοσ ειναι εγκληματικο...
μασ εχουν τουλάχιστον (εμένα ωρομίσθιο τρία χρόνια τωρα ) στην πείνα και στα τρεξίματα  :( και αυτοι δεν κάνουν τίποτε ελεοοοοοοοος...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 20:18:46 »

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #704 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 09:14:11 πμ »
το ακουσατε οτι 1 στους 3 αμω δεν δέχεται τον διορισμό....στην γερμανική βέβαια αλλα τα ίδια θα ισχύσουν και σε μας  :'( . αμω στην επαρχία αξίζει ρε παιδιά;
πώσ μασ εχουν κανταντήσει ετσι  >:( .. αντι να διορίσει απο τον πίνακα να τελειώνουμε μας ταλαιπωρεί χςρίσ λογο ελεοσ...
και αν ισχύει οτι του χρόνου θα κάνει μόνο 93 διορισμούσ αυτουσ που χρωσταγε φέτοσ ειναι εγκληματικο...
μασ εχουν τουλάχιστον (εμένα ωρομίσθιο τρία χρόνια τωρα ) στην πείνα και στα τρεξίματα  :( και αυτοι δεν κάνουν τίποτε ελεοοοοοοοος...
Στο χέρι μας είναι συνάδελφοι: φέτος πολλοί την "πάτησαν" και θα την "πατήσουν" με τις επιλογές περιοχών.
Του χρόνου κανείς ΑΜΩ εκτός από το σπίτι του, να δούμε τι θα κάνει το υπουργείο

Αποσυνδεδεμένος Skiouros

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 24
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #705 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 11:24:10 πμ »
Σωστός. Κανείς ΑΜΩ μακριά από το σπίτι του και από φέτος! Μη ξεχνάτε ότι στο κατάντημα που μας έχουν φέρει εμείς φταίμε όχι αυτοί.
Απλώνουμε το χέρι σαν τους δραματικούς ηλικιωμένους ζητιάνους για ένα ψίχουλο-μόριο όπου να είναι από Γ Έβρου μέχρι Γ Τουρκίας μέχρι Γ ότι μας έχει απομείνει…
Μετά …διάβασμα κάποιοι με γκρίζα πλέον στα μαλλιά νύχτες ολόκληρες χωρίς να βλέπεις το παιδί σου, χωρίς να έχεις την διάθεση να δεις την οικογένεια σου. Προσπαθείς να τους πείσεις ότι το πτυχίο σου λέει αλήθεια. Είσαι πράγματι Μαθηματικός, δεν σπούδασες στην Ζάμπια αλλά Πανεπιστήμιο Πατρών Αθηνών Ιωαννίνων…
Να βλέπετε …έπιασα την βάση, είμαι επιτυχών στον ΑΣΕΠ. Το γράφω και στο χαρτάκι που κολλάω στις κολώνες : Καθηγητής, επιτυχών του ΑΣΕΠ, παραδίδει μαθήματα σε τιμές απίστευτες …
Είναι κόσμημα πλέον στο βιογραφικό μου η επιτυχία μου στον ΑΣΕΠ. Βγαίνω με καμάρι στο internet και απολαμβάνω την σειρά μου στους πίνακες.
Δεν πειράζει που δεν διορίσθηκα φέτος, είμαι όμως επιτυχών!!! Στους επόμενους θα τα πας καλύτερα, και εσύ κοιτάς με πόσο κρυμμένο οίκτο σου λένε παρόμοια λόγια η γυναίκα σου , η μάνα σου ίσως η μεγάλη σου πλέον κόρη… Μας έπεισαν! Έτσι είναι το σωστό. Πως ξέρω εγώ κύριε Skioure ότι με το χαρτί του πανεπιστημίου μπορείτε να διδάξετε Μαθηματικά στην Α Γυμνασίου;
Σωστά. Πώς να το ξέρεις…
Ενώ όμως αν σου γράψω 20 Σωστά Λάθος και σου πετύχω τα περισσότερα α, β, γ δου στα παιδαγωγικά τότε ξέρεις! Είμαι ο άνθρωπος σου! Είμαι πραγματικός καθηγητής! Τώρα πλέον αν ξέρω και Ισπανικά –να κι άλλα φρεσκότατα μόρια – είμαι ακόμα καλύτερος μαθηματικός!

Εμείς όμως φταίμε που συμμετέχουμε, που δηλώνουμε ΝΑΙ σε όλα που πουλάμε την αξιοπρέπεια μας …

Βλέπεις πότε κανείς δεν σκέπτεται το δάσος, όλοι την φωλιά μας μόνο …

Λέει σε ένα παλιό του δίσκο ο Χαρρυ Κλύν : Κι ένα πουλί αλλήθωρο, κι ένα πουλί βλαμμένο, μάδαγε τις φτερούγες του…από την πολύ …ξευτίλα!

Αυτά από το δάσος …


Αποσυνδεδεμένος antoniat

  • Πλήρες μέλος
  • ***
  • Μηνύματα: 202
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #706 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 06:32:19 μμ »
φοβερο κειμενο!!!δεν μπορω να μην συμφωνησω πληρως μαζι σου,αφου και εγω στο ιδιο καζανι βραζω...

Αποσυνδεδεμένος geokom

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 181
  • ΠΕ-03
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #707 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 12:20:45 πμ »
αφαιρεσε κανεις τους ΠΕ03 που πηραν ειδικης αγωγης απο τους πινακες αναπληρωτων;  ποσους μαθηματικους εκτιματε,οσοι εχετε πληροφοριες, οτι θα παρει στη β φαση;

Πέρυσι αν κάποιον τον καλούσανε αναπληρωτή στη γενική και ερχότανε η σειρά του και στην ειδική τότε τον ξανακαλούσανε και επέλεγε εκείνος τελικά που θα πήγαινε. Επίσης ίσχυε και το αντίστροφο. Γι'αυτό ίσως δεν έχει νόημα η εκκαθάριση του πίνακα της γενικής λόγω ειδικής και αντίστροφα.

Αποσυνδεδεμένος spyros13

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 109
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #708 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 03:48:36 μμ »
αν σταματάνε να τροφοδοτούν τον πίνακα τότε τα μόρια φέτοσ θα μπουν σε κάποιο άλλον πίνακα..
γνωρίζει κανείς;
επίσησ του χρόνου απο ποιόν πίνακα θα πάρουν αναπληρωτέσ απο αυτόν ή τον καινούργιο;

Αποσυνδεδεμένος sikat

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4151
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #709 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 04:08:34 μμ »
αν σταματάνε να τροφοδοτούν τον πίνακα τότε τα μόρια φέτοσ θα μπουν σε κάποιο άλλον πίνακα..
γνωρίζει κανείς;
επίσησ του χρόνου απο ποιόν πίνακα θα πάρουν αναπληρωτέσ απο αυτόν ή τον καινούργιο;

του χρόνου θα πάρουν από τον πίνακα που πήραν και φέτος αφού πρώτα αφαιρέσουν τους μόνιμα διορισθέντες του 2011. Δεν θα προσθέσουν όμως τα μόρια που θα αποκτήσει φέτος κάποιος από αναπλήρωση ή ωρομισθία. Τα μόρια που θα πάρουμε φέτος όπως και τα άλλα από προηγούμενες χρονιές θα προστεθούν κατάλληλα πολ/μενα πάνω στον ΑΣΕΠ του 2012 για τους διορισμούς μονίμων ή προσλήψεις αναπληρωτών το 2012 σύμφωνα με τον νέο νόμο.

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #710 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 04:55:15 μμ »
αν σταματάνε να τροφοδοτούν τον πίνακα τότε τα μόρια φέτοσ θα μπουν σε κάποιο άλλον πίνακα..
γνωρίζει κανείς;
επίσησ του χρόνου απο ποιόν πίνακα θα πάρουν αναπληρωτέσ απο αυτόν ή τον καινούργιο;

του χρόνου θα πάρουν από τον πίνακα που πήραν και φέτος αφού πρώτα αφαιρέσουν τους μόνιμα διορισθέντες του 2011. Δεν θα προσθέσουν όμως τα μόρια που θα αποκτήσει φέτος κάποιος από αναπλήρωση ή ωρομισθία. Τα μόρια που θα πάρουμε φέτος όπως και τα άλλα από προηγούμενες χρονιές θα προστεθούν κατάλληλα πολ/μενα πάνω στον ΑΣΕΠ του 2012 για τους διορισμούς μονίμων ή προσλήψεις αναπληρωτών το 2012 σύμφωνα με τον νέο νόμο.

Mεγάλη ιστορία η τροφοδοσία των πινάκων. Πουθένα στην εγκύκλιο δεν αναφέρει ουι ο πίνακας των αναπληρωτών παυει να τροφοδοτείται. Τουλάχιστον δεν το βρίσκω εγώ. Αν κάποιος μπορεί αν το δώσει.

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #711 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 05:01:41 μμ »
Mεγάλη ιστορία η τροφοδοσία των πινάκων. Πουθένα στην εγκύκλιο δεν αναφέρει ουι ο πίνακας των αναπληρωτών παυει να τροφοδοτείται. Τουλάχιστον δεν το βρίσκω εγώ. Αν κάποιος μπορεί αν το δώσει.
Ν.3848, Άρθρο 9 Μεταβατικές Διατάξεις:
"2. Οι ενιαίοι πίνακες προσωρινών αναπληρωτών εκπαιδευτικών που ισχύουν κατά τη δημοσίευση του νόμου αυτού στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως παύουν να τροφοδοτούνται με νέα στοιχεία προϋπηρεσίας από την 1η Ιουλίου 2010 και ισχύουν μέχρι την κατάρτιση των πινάκων που προβλέπονται στο άρθρο 3.
3. Οι προσλήψεις προσωρινών αναπληρωτών και ωρομισθίων στην πρωτοβάθμια και τη δευτεροβάθμια εκπαίδευση κατά την περίοδο έως και το σχολικό έτος 2011−2012 γίνονται από τους πίνακες της παραγράφου 2."

xriana1

  • Επισκέπτης
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #712 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 05:04:41 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση, όμως ενιαίος πινακας αναπληρωτων= πινακας διορισμών;

Αποσυνδεδεμένος Stelios

  • Global Moderator
  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3298
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #713 στις: Σεπτέμβριος 19, 2010, 05:10:05 μμ »
Ευχαριστώ για την απάντηση, όμως ενιαίος πινακας αναπληρωτων= πινακας διορισμών;
Οι πίνακες όπως τους ξέραμε παύουν να ισχύουν (παγώνουν) και θα διαγραφούν με τον νέο ΑΣΕΠ.
Δεν θα υπάρχουν ΕΝΝΙΑΙΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΔΙΟΡΙΣΜΩΝ και ΠΙΝΑΚΕΣ ΠΡΟΣΩΡΙΝΩΝ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ κλπ.
Ο 3848 φαντάζομαι γράφει "εννιαίος πίναλας προσωρινών αναπληρωτών και ωρομισθίων" για να τους συμπεριλάβει όλους.

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159811
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 9
Επισκέπτες: 468
Σύνολο: 477

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.098 δευτερόλεπτα. 36 ερωτήματα.