*

Αποστολέας Θέμα: Αναπληρωτές ΠΕ03  (Αναγνώστηκε 876974 φορές)

0 μέλη και 5 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1876 στις: Οκτώβριος 23, 2013, 06:58:20 μμ »
περσι ετσι ειχε γινει...ειχαν παρει ατομα , γιατι καποιοι ειχαν παραιτηθει απ τα νησια...καλα για το καλοκαιρακι τα νησακια, αλλα το χειμωνα, και να πας ως εργαζομενος ,δεν ειναι κι οτι καλυτερο...ειδικα αν εχεις οικογενεια...
οποτε γνωμη μου ειναι οτι θα παρουν ηπειρωτικη ελλαδα στην επομενη φαση ... ποσους και που, ας κοψει το λαιμο του να βρει πιστωσεις...και ας αντιδρασουν τα κουταβια (γονεις και μονιμοι)...επιτλεους;
παρατηρησες οτι μολις παρενεβη ο εισαγγελεας Ροδου και διεταξε εξεταση για την ασκηση διωξης για την μη καλυψη των νησιων, πως πηραν ΑΜΕΣΩΣ αναπληρωτες εκει;
ας ξυπνησει ενας εισαγγελεας και στην υπολοιπη ελλαδα, μετα απο μηνυτηρια αναφοαρα γονεα , να ασκησει καμια διωξη, και θα σου πω εγω για το ποτε θα βρει πιστωσεις...
εισαγγελέας τωρα... :D...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:35:21 »

Αποσυνδεδεμένος Τζωρτζιάννα

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 43
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1877 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 12:23:27 πμ »
Και τώρα συνάδελφοι τι γίνεται; Να υποθέσω ότι αυτή ήταν η τελευταία φάση του κρατικού για β/θμια.Πολύ ωραία..Ακολουθεί κάτι ή μέχρι εκεί;Δηλαδή θα υπάρξουν "προσλήψεις" μειωμένου,ωρομισθία,ενισχυτική τι επιτέλους;Ας βγει κάποιος να μας πει κάτι,είναι μαρτύριο άντε και αύριο,άντε και υπομονή..Θέλουμε απαντήσεις και ενημέρωση κουραστήκαμε να μας κοροιδεύουν!ΕΛΕΟΣ!

Αποσυνδεδεμένος ma

  • Νέο μέλος
  • *
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1878 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 03:46:36 μμ »
καλησπερα. πηρα τηλ σημερα στην αθηνα κ ρωτησα για ενισχυτικη. μεσα στην αλλη εβδομαδα θα βγει η εγκυκλιος. θα παρουν απο τον ενιαιο πινακα αναπληρωτων. θα δηλωνουμε διευθυνση κ οχι σχολεια οπως ακουγεται κ οσο αφορα τις ωρες..αγνωστο!!

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1879 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 03:59:58 μμ »
η καλη συναδελφος giota8 ,στο τοπικ των αγγλικων, ειπε οτι σε επικοινωνια με το υπουργειο, της ειπαν οτι εχουν μεινει 1000 ( ναι χιλιες) πιστωσεις για β/θμια κρατικο...αρα ,να μην πιεζουμε μονο για ενισχυτικη ,αλλα και περισσοτερες προσληψεις αναπληρωτων..στην δικαι μας ειδικοτητα εχουν μεινει ΠΟΛΛΑ κενα,ακομα και σε παραμεθοριες που υποτιθεται οτι πηραν...
πρεπει απο Τριτη να παιρνουμε τηλεφωνα διαυθυνσεις που ανηκει ο καθενας και υπουργειο...
οχι μονο κλαψα μεσω pde...δεν βγαινει τιποτα...
οσο πιο πολλα τηλεφωνα  κανουμε  στο υπουργειο και τους πιεσουμε για πιστωσεις το τοσο το καλυτερο...
εγω ξεκινω απο Τριτη τηλεφωνα..
καντε το ιδιο...
πρεπει να πιεσουμε...

Αποσυνδεδεμένος PDE ads

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 4006
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
    • E-mail
    • Προσωπικό μήνυμα (Εκτός σύνδεσης)
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Δημοσιεύτηκε: Σήμερα στις 16:35:21 »

Αποσυνδεδεμένος kostasMath

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1471
  • Λατρεύω την εκπαίδευση
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1880 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 04:09:44 μμ »
πηρα τηλ σημερα στην αθηνα κ ρωτησα για ενισχυτικη. μεσα στην αλλη εβδομαδα θα βγει η εγκυκλιος. θα παρουν απο τον ενιαιο πινακα αναπληρωτων. θα δηλωνουμε διευθυνση κ οχι σχολεια οπως ακουγεται
Για κάποιους σαν και εμένα που θέλουν να δουλέψουν οπουδήποτε είναι καλό αλλά για αρκετούς είναι πρόβλημα  μπορεί να βρεθούν μια ώρα μακριά από το σπίτι τους, ο χειμώνας είναι μπροστά πέφτουν και χιόνια…
Αν υπάρχουν και οι γνωστές κυρώσεις θα γελάσουμε πολύ, δεν θα μαλλιοτραβηχτούν κάποιοι μόνο για τις ώρες αλλά και για το σκεδ ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1881 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 04:17:34 μμ »
η καλη συναδελφος giota8 ,στο τοπικ των αγγλικων, ειπε οτι σε επικοινωνια με το υπουργειο, της ειπαν οτι εχουν μεινει 1000 ( ναι χιλιες) πιστωσεις για β/θμια κρατικο...αρα ,να μην πιεζουμε μονο για ενισχυτικη ,αλλα και περισσοτερες προσληψεις αναπληρωτων..στην δικαι μας ειδικοτητα εχουν μεινει ΠΟΛΛΑ κενα,ακομα και σε παραμεθοριες που υποτιθεται οτι πηραν...
πρεπει απο Τριτη να παιρνουμε τηλεφωνα διαυθυνσεις που ανηκει ο καθενας και υπουργειο...
οχι μονο κλαψα μεσω pde...δεν βγαινει τιποτα...
οσο πιο πολλα τηλεφωνα  κανουμε  στο υπουργειο και τους πιεσουμε για πιστωσεις το τοσο το καλυτερο...
εγω ξεκινω απο Τριτη τηλεφωνα..
καντε το ιδιο...
πρεπει να πιεσουμε...
Ναι πρέπει να πιέσετε.
Δυστυχώς όμως η γιώτα διευκρινίζει ότι είναι για τεχνικές (ευτυχώς) και ωρομίσθιους (δυστυχώς).
Ωστόσο η πίεση είναι επιβεβλημένη. Θα πρότεινα να μάθετε και εσείς τα κενά σας και να πιέσετε συγκεκριμένα.
(παρόλο που έχω ένα μικρό παράπονο για αυτό που έγινε Βορεια εις βάρος της ειδικότητάς μου, όμως δεν φταίνει οι ΠΕ03 γενικά, αλλά η τοπική διοίκηση και οι γνωστοί του υπουργείου)

Αποσυνδεδεμένος minus03

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 568
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1882 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 04:28:57 μμ »
οι πιστωσεις Βασιλη δινονται οπως αυτοι κρινουν...δηλαδη αυθαιρετα...εχουμε αδικηθει ολοι...προσωπικα οταν η Ροδοπη και ο εβρος εχουν 7-8 τσεκαρισμανα κενα και δεν πηραν κανενα, εγω εμεινα απ εξω ,γιατι ειχε φτασει στο νουμερο μου, μονο και μονο για να παρει στα Δωδεκανησα που διεταξε ερευνα ο εισαγγελεας για την μη καλυψη των κενων...δηλαδη οποιος απειλει, φωναζει και εχει καλες ακρες στο υπουργειο , κερδιζει...
νομιζω οτι το 1000 αφορουσε ολη τη Βθμια...μαζι με ωρομισθιους , τεχνικους κλπ...τεσπα το θεμα ειναι οτι αν θελουν βρισκουν πιστωσεις...

Αποσυνδεδεμένος mimelismoni

  • Έμπειρο μέλος
  • ****
  • Μηνύματα: 875
  • "παντ΄ανοιχτα παντ΄αγρυπνα τα ματια της ψυχης μου"
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1883 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 04:53:58 μμ »
οι πιστωσεις Βασιλη δινονται οπως αυτοι κρινουν...δηλαδη αυθαιρετα...εχουμε αδικηθει ολοι...προσωπικα οταν η Ροδοπη και ο εβρος εχουν 7-8 τσεκαρισμανα κενα και δεν πηραν κανενα, εγω εμεινα απ εξω ,γιατι ειχε φτασει στο νουμερο μου, μονο και μονο για να παρει στα Δωδεκανησα που διεταξε ερευνα ο εισαγγελεας για την μη καλυψη των κενων...δηλαδη οποιος απειλει, φωναζει και εχει καλες ακρες στο υπουργειο , κερδιζει...
νομιζω οτι το 1000 αφορουσε ολη τη Βθμια...μαζι με ωρομισθιους , τεχνικους κλπ...τεσπα το θεμα ειναι οτι αν θελουν βρισκουν πιστωσεις...

Eννοείται ότι έχουμε αδικηθεί οι βασικές ειδικότητες (όχι μόνο), λόγω μη δυνατότητας εξασφάλισης κονδυλίων ΕΣΠΑ. Σχετικά με την πρόθεση να ιδρύσουμε σύλλογο από κοινού με μαθηαμτικούς φυσικούς, φιλολόγους κλ,π, υπάρχει κάποια εξέλιξη?Ευχαριστώ
http://filologoi02.webnode.gr/ το επισημο site του Πανελληνιου Συλλογου Αναπληρωτων Φιλολογων,παρακαλω οι Φιλολογοι πατηστε στο λινκ,εγγραφειτε στο Συλλογο και παρτε μερος στο Φορουμ.Μας αφορα ολους!

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1884 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 04:56:35 μμ »
Σωστά. Πέρα από τα εξειδικευμένα παραπονά μου, πιο σημαντικό ήταν ότι στους ΠΕ03 με το καλημέρα φέτος έγινε αλλοίωση στην σειρά των αναπληρωτών σας. Νομίζω πως πρέπει να δείξετε στο υπουργείο ότι τους καταλάβατε, και ότι μπορεί ? να υπάρξουν και συνέπειες στους υπεύθυνους.
Ας πουμε ότι θα ήταν δυσάρεστο  κάποια στελέχη να έχουν τρεχάματα, στο επόμενο εργασιακά ανασφαλές χρονικό διάστημα!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2013, 05:10:44 μμ από gvasilis »

Αποσυνδεδεμένος giota8

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3379
  • Φύλο: Γυναίκα
  • δεν περιγραφω αλλο!!! ΠΕ06
    • Προφίλ
    • ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΩΝ ΠΕ06
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1885 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 06:25:50 μμ »
Βασιλη, χωρις παρεξηγηση, νομιζω οτι ο minus03 καταλαβε καλυτερα τι ειπα. οι πιστωσεις αυτες που ανεφερα δεν ειναι μονο για τεχνικη εκπαιδευση και ωρομισθιους. καποιες απ'αυτες τις πιστωσεις θα πανε κι εκει. επισης δεν εχουν αδικηθει μονο οι "βασικες" ειδικοτητες (βλεπω επιμενετε στον ορο της ακατανομαστης που εκανε την αρχη για τη διαλυση της εκπαιδευσης...να τη χαιρεστε ορισμενοι!), ισα ισα καποιοι αλλοι εχουν αδικηθει πολυ περισσοτερο γιατι στην ειδικοτητα τους δεν εχουν παρει ουτε μισο αναπληρωτη, ετσι για τα ματια του κοσμου βρε αδερφε! κι επισης μην ξεχναμε οτι σε αυτες τις ειδικοτητες υπαρχουν και ατομα που θα επρεπε να εχουν διοριστει εδω και χρονια κι ομως αυτη τη στιγμη ειναι ανεργοι. αυτον τον ρημαδοασεπ μου φαινεται τον θυμομαστε μονο οταν μας βολευει!
sorry για την καταληψη στο θεμα σας παιδια, αλλα οσο πιο γρηγορα σταματησουν καποιοι ν'αναπαραγουν τεχνασματα του υπουργειου και καταλαβουν οτι οντας σπασμενοι σε 450000 ομαδουλες δεν κανουμε τιποτα, τοσο πιο γρηγορα θα μπορεσουμε ενωμενοι να διεκδικησουμε τα αυτονοητα! πιο μπροστα πολυ απλα θα κανουμε ακομα μια τρυπα στο νερο!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 25, 2013, 06:30:17 μμ από giota8 »
Trust I seek and I find in you
Every day for us something new
Open mind for a different view
And nothing else matters

Αποσυνδεδεμένος gvasilis

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 3187
  • Φύλο: Άντρας
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1886 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 06:32:13 μμ »
Συμφωνω

Αποσυνδεδεμένος irenead

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1222
  • Φύλο: Γυναίκα
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1887 στις: Οκτώβριος 25, 2013, 06:37:10 μμ »
Βασιλη, χωρις παρεξηγηση, νομιζω οτι ο minus03 καταλαβε καλυτερα τι ειπα. οι πιστωσεις αυτες που ανεφερα δεν ειναι μονο για τεχνικη εκπαιδευση και ωρομισθιους. καποιες απ'αυτες τις πιστωσεις θα πανε κι εκει. επισης δεν εχουν αδικηθει μονο οι "βασικες" ειδικοτητες (βλεπω επιμενετε στον ορο της ακατανομαστης που εκανε την αρχη για τη διαλυση της εκπαιδευσης...να τη χαιρεστε ορισμενοι!), ισα ισα καποιοι αλλοι εχουν αδικηθει πολυ περισσοτερο γιατι στην ειδικοτητα τους δεν εχουν παρει ουτε μισο αναπληρωτη, ετσι για τα ματια του κοσμου βρε αδερφε! κι επισης μην ξεχναμε οτι σε αυτες τις ειδικοτητες υπαρχουν και ατομα που θα επρεπε να εχουν διοριστει εδω και χρονια κι ομως αυτη τη στιγμη ειναι ανεργοι. αυτον τον ρημαδοασεπ μου φαινεται τον θυμομαστε μονο οταν μας βολευει!
sorry για την καταληψη στο θεμα σας παιδια, αλλα οσο πιο γρηγορα σταματησουν καποιοι ν'αναπαραγουν τεχνασματα του υπουργειου και καταλαβουν οτι οντας σπασμενοι σε 450000 ομαδουλες δεν κανουμε τιποτα, τοσο πιο γρηγορα θα μπορεσουμε ενωμενοι να διεκδικησουμε τα αυτονοητα! πιο μπροστα πολυ απλα θα κανουμε ακομα μια τρυπα στο νερο!
Πολύ καλά τα λες συναδέλφισσα.
Υπάρχουν ειδικότητες με 0 προσλήψεις,μήπως πρεπει να δουλέψουν και κάποιοι από αυτούς.
"Βασικές ειδικότητες" δεν υπάρχουν, είμαστε όλοι αδιόριστοι εκπαιδευτικοί που μας χρησιμοποίησαν και μας πετάνε στα σκουπίδια.

Αποσυνδεδεμένος dina 94

  • Ιστορικό μέλος
  • *****
  • Μηνύματα: 1403
    • Προφίλ
Απ: Αναπληρωτές ΠΕ03
« Απάντηση #1888 στις: Οκτώβριος 28, 2013, 08:47:49 μμ »
Συνάδελφοι . Θα ήθελα να σας ενημερώσω ότι γίνεται μια προσπάθεια να ενωθούμε όλοι και να κάνουμε μια κίνηση όλοι μαζί ,προκειμένου να διασφαλίσουμε κάποια εγγύηση για το μέλλον μας (εννοώ τους διορισμούς).Καταστατικό έτοιμο υπάρχει και η πρόταση είναι να ενωθούμε όλοι γύρω από την ΠΑΣΑΦ . Για να γίνει όμως αυτό θα θέλαμε να ορίσουμε ένα ραντεβού , να πει ο καθένας τις προτάσεις του και μετά να κατέβουμε όλοι με μια κοινή γραμμή .Όποιος θέλει να συμμετέχει ας μου στείλει πμ. Ευχαριστώ .

Αποσυνδεδεμένος adpan

  • Προχωρημένο μέλος
  • **
  • Μηνύματα: 127
    • Προφίλ
Αναπλήρωση ??
« Απάντηση #1889 στις: Οκτώβριος 30, 2013, 08:26:54 μμ »
Πολύ ησυχία βλέπω. Μάλλον το αποδεχτήκαμε ότι οι πιθανότητες για ΑΜΩ/ΑΚΩ τείνουν στο μηδέν ?

 

Pde.gr, © 2005 - 2024

Το pde σε αριθμούς

Στατιστικά

μέλη
  • Σύνολο μελών: 32293
  • Τελευταία: HelenK
Στατιστικά
  • Σύνολο μηνυμάτων: 1159801
  • Σύνολο θεμάτων: 19212
  • Σε σύνδεση σήμερα: 554
  • Σε σύνδεση έως τώρα: 1964
  • (Αύγουστος 01, 2022, 02:24:17 μμ)
Συνδεδεμένοι χρήστες
Μέλη: 10
Επισκέπτες: 486
Σύνολο: 496

Πληροφορίες

Το PDE φιλοξενείται στη NetDynamics

Όροι χρήσης | Προφίλ | Προσωπικά δεδομένα | Υποστηρίξτε μας

Επικοινωνία >

Powered by SMF 2.0 RC4 | SMF © 2006–2010, Simple Machines LLC
TinyPortal 1.0 RC1 | © 2005-2010 BlocWeb

Δημιουργία σελίδας σε 0.094 δευτερόλεπτα. 35 ερωτήματα.